Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

janula2008
8. júl 2008

Tak to já právě doufala, že zůstane u spinálu, do celkové narkózy se mi za žádnou cenu nechtělo a naštěstí se podařilo 😉 . Jak píšou holky, u mě taky žádná bolest hlavy nenastala. Jen mě mrzelo, jak píše Avanka, že malou na kojení mi začli nosit až druhý den a měla jsem ji u sebe až třetí (ale teď jsem jim za to asi i vděčná, člověk měl co dělat se sebou, natož se starat o dítě). Rozkojily jsme se v pohodě a kojíme do teď. Nohy mi taky nepřišly nějaká hrůza, rodila jsem ráno v 9.40, odpo začaly přicházet k sobě a večer už mě hnaly sestry do sedu, což teda byla bolest pekelná, ta jizva dala zabrat. Ale po týdnu už jsem o ní ani nevěděla...

janula2008
8. júl 2008

A ten nízký tlak - prostě u mě motání, pak i trochu na zvracení, ale dalo se to přežít. Jako celej porod, mimi za to stojí 🙂 .

montinka
8. júl 2008

aha a pouzivali ste odsavacku? viete aby som vedela ci ju brat do nemocky alebo nie. joj mne sa dnes uz snivalo o tom ako mi pichaju do chrbta tu injekciu.😀 😀 hm no asi mate pravdu ze je lepsie ked mi ho nedaju hned ale mne bude za nim asi smutno,aj ked bude iba kdesi vedla na izbes babatkami. a ten kateter vam tam nechali az pokym ste si nezacali citit nohy? lebo ma napadlo ze co ak to tam budem mat umrtvene este a nebudem citit ze musis ist na wc.🙂

dadaga
8. júl 2008

ahojte rozrezane bruska...aj ja sa pridavam do klubu..
sekciu mi robili tak narychlo lebo mi vystupil krvny tlak dost vysoko.. tak o 10 dni skorej som zial musela na pohotovost vecer a rano som mala za hodinu po porode..
mam na to tie najkrajsie spomienky.. priviezli ma na sal... este vsetci srandickovali a tak.. mne do smiechu moc nebolo... pichli mi epidural do chrbtice.. a potom to uz slo moc rychllo vsetko.. zacali 10.20 a 10.39 bol Lukasko na svete.. mi ho ukazali ako zacal revat ...teda hlasivky mal dobre.. takeho spinaveho este a premodraleho.. ale nemuseli ho ani ozivovat ani nic.. mala som strasne milu pani co mi robila anestezu.. rozpravala sa so mnou cely cas.. a este mi hovori,ze rozpravat mozem,ze co nic nehovorim.. no srandistka.. ale potom sme kecali normalne.. lekari rozpravali vtipy a srandovali.. pani od anestezy mi hovorila aj co presne vsetko robia... a aj ked vyberali placentu,ze pocitim taky tlak...ze aby som sa nezlakla.. ale necitila som nic.. len ked ma zasivali tak som citila trosku take taky...ale nic ine.. no a potom som 24h musela lezat.. to bolo celkom v pohode.. dalo sa ani nebolelo nejako extra tiekli mi infuzie.. len tam bolo na izbe pekelne horko.. kedze som rodila 31.5.08 na druhy den ma teda postavili.. teda ja som si myslela,ze sa postavim a hotovka... lenze, ked som si sadla.. tak som mala pocit,ze som slaba ako mucha...tak som asi pol hodinu sedela a dychala.. no a potom som vstala isla sa umyt... to uz bolo lepsie.. nastastie som to dost rychlo rozchodila kedze som nechcela dlllho lezat.. hlava ma nebolela to bolo v pohode toho som sa bala najviac... a jazva? uz ani neviem,ze ju mam.. sice asi 3-4 dni ma to dost bolelo, ale co neurobime pre nase deticky..
tak na sekciu mam ten najkrajsi zazitok.. aj ked ma mrzi,ze sme si vysnivali normalny porod a manzela pri porode.. no zial ked to Pan Bozko takto zariadil aj tak dobre... hlavne,ze sme v poriadku a uzivame si nasho synceka..

janula2008
8. júl 2008

Ten katetr tam je, dokud si sama na wc nedojdes 😉 . Montinka: ja po pravde byla tak po vsem unavena, ze mi stacilo mit malou zatim jen na to kojeni, ono si s ni pak uzijes az az - to mi ver 😀 .Odsavacku jsem nepouzivala a vlastne ani nepouzivam, pokud odstrikavam tak mi to jde nejrychleji rucne, odsavackou jsem nikdy moc nevymackla 😅 . Ale jak pisu, skoro neodsavam, mlicka mame tak tak.

montinka
8. júl 2008

ja som sa len preto pytala ze ked sa zacne robit mliecko az treti den

janula2008
8. júl 2008

Taky jsem mela na sale skvele doktory, dost jsem se jim tam opotila a taky nejak ze strachu a stresu rozbulela (proste hrdinka 😀 ), ale krasne me opecovavaly vcetne mokryho hadru na obliceji. No a jsem strasne rada, ze jsem si nenechala ten pocit kdy malou vytahli z briska ujit, to byla nadhera, brecela jsem - pro zmenu stestim - jak blazen 😅. A hned se se mnou zlaticko pomazlilo.Ty tlaky kdy malou tahaji ven jsou citit, ale neni to nic hroznyho, zadna bolest, proste je to jen tlak, ktery vam neco bere z tela...blbe popsano,ale je to tak 😀 .

montinka
8. júl 2008

nie dobre ste to popisali mne islo o to ci citit bolest ci co. joj inak janula aj ja sa bojim ze sa im tam od strachu rozplacem:😀 😀

janula2008
8. júl 2008

Mne se zacly prsa nalivat az tak ten treti den jak pises, ten druhy jsme jen zkouseli prikladat a po pravde jsme se poradne rozkojily az doma v klidku. Prvni dny mimi moc jist nepotrebuji,automaticky ubyvaji na vaze.

janula2008
8. júl 2008

Myslim, ze bys nebyla prvni ani posledni, oni to doktori chapou 😉 . Hlavne se neboj, vsechno se da prezit. Nemuzu si pomoct, ale ja jsem v posledni dobe za svuj cisar vdecna, nejsem zadna hrdinka a kdyz mi v sobotu znama psala, jak cely den rodila a pak dostala jeste 4 transfuze krve a ma 11 stehu az k zadku, myslim, ze si zobla 100x vic nez ja i kdyz ta rekonvalescence po cisari taky neni zadny med.

montinka
8. júl 2008

naozaj? a ja ze co bude papat kym sa mi urobi mlieko.😀

janula2008
8. júl 2008

Ja se taky strachovala 😀 Ale rikala mi to tak pani, co lezela se mnou na pokoji - druhorodicka, ze pry je to tak od prirody dany, ze ty prvni dva dny mimi skoro neji, max. se da prilozit a zkusi vycucat nejake mlezivo. A sestry nam rikaly, kdyz jsem se pokusila ji porad prikladat a bradavky uz pak mela cerveny, at si je setrim, ze zatim neni potreba neco z prs tahat, ze to bude dulezity rozkojit az ten treti den.

montinka
8. júl 2008

aha tak super.🙂

janula2008
8. júl 2008

Koukam, ze uz to mas za par, tak nam pak napises jaky si to mela ty 😉 . A budete mit prekvapeni jestli je to holka nebo kluk 😲 .

lila794
9. júl 2008

Janula, mas pravdu, je to presne tak, mne prislo mliecko az na 4. den. Babatka v porodke aj schudnu a odchadzaju z porodnou vahou.

stanka911
9. júl 2008

mne sa mlieko urobila az na 5 den, rovnako pri obidvoch dcerach, a ta bolest hlavy - pri prvej dcere to bolo asi najhorsie z celeho cisarskeho - jazvu som uz ani necitila, ale ta hlava - hrozna bolest...nemohla som ju normalne drzat, ani chodit ani nic asi 2 dni, ale pri druhom cisarskom uz nic, vobec ziadna bolest hlavy. pri druhom ma ale viac bolelo to, ked sa stahovala maternica, to boli take krce, ze az....pri prvom to nebolo az take....no ale celkovo som bola "zotavena" a schopna starat sa male uz na ten 4. den, a ked som na 7. den odchadzala domov, ani som nevedela ze som mala rozrezane brucho 🙂

avanka
9. júl 2008

Monti, mne sa aktacia rozbehla na 4 den, ae to sa mi strasne naliali prsia a tym sa mi vtiahli bradavky, takze maly sa nevedel chytit, plakal on aj ja...Za odsavacku som bola vdacna, lebo vdaka nej papal moje mliecko, aj ked z flasky...ale odsavacku mi pozicali v porodnici, tu Avent rucnu, je fantasticka, mala som aj piestove obycajne, ale s tou som vytiahla len 40 m a s Aventackou 200 ml za asi 10 min.....po tom 1 kriticom dni sme sa rozkojili, bradavky sa mi vytrcili 😀 a je to v pohode, malinky pribral za tyzden 200 gramov, vcera sme boli na prevazenie, a konecne dosiahol svoju porodnu vahu 3300 gramov

lila794
9. júl 2008

Ja ked som mala iba trosku naliate prsia, stali nado mnou, aby som odsavala a tym sa mi vytiahlo mliecko. Treba fakt odsavat, tam sa predide aj komplikaciam. Aventka je super, nedam na nu dopustit. 😀 moj maly tiez velmi schudol po porode a za dva dni to nabral naspat. Cize z porodky sme odchadzali s porodnou vahou 4000g a teraz pribera az az.

dendisa
9. júl 2008

Ahoj, holky, co víte, že půjdete na císaře, vezměte si s sebou vlastní kvalitní odsávačku, toť moje rada. Měla jsem mlíka hodně a hned, až přespříliš a mordovala jsem kozy x krát denně ve sprše. Měla jsem je tak betonové, že se malá nemohla chytit. Ta pístová stoletá odsávačka, kterou mi dali k dispozici v porodnici, byla katastrofa. Doma jsem si narychlo kupovala Medelu mini electric a přišla mi jako zázrak techniky. Po každém kojení jsem ještě vytáhla plnou skleničku od přesnídávky.
Kdybych si vzala odsávačku vlastní a doma zkoukla, jak se s tím zachází, ušetřila bych si v porodnici hrozně stresů a slz.

lila794
9. júl 2008

Ano, treba zobrat alebo zistit, ci v porodke maju k dispozicii. Nam hned dali Avantku a bolo to super.

dygab
9. júl 2008

Ahoj, pridavam se do klubu. Cisarsky rez, neplánovaný, byl vlastně to nejpohodovejsi z celeho predporodniho a poporodniho obdobi. Uz druhy den jsem normlane chodila a treti byla bez analgetik. Rekonvalescence byla ok. Cisare mi delali po 5 dnech vyvolavani, takze to byl vlastne vymodlena uleva. Rozkojila jsem se az doma

montinka
9. júl 2008

janula ano budeme mat prekvapenie. nevieme co to bude.🙂 dnes som bola za doktorom co mi ma robit cisarsky a ten mi zase povedal ze ak uvidi ze ten porod pojde aj normalne tak ze ma necha rodit normalne. joj jeden povie tak druhy onak. jeden mi povie ze to nevytlacim a tento zase toto. ale tak stale dufam ze pojdem tym cisarskym lebo uz mam take depky z normalneho. aj mi kazal prist do nemocky o dva dni skorej ze vsetko pomeraju aby vedel ako pojdem rodit.

evina313
9. júl 2008

Montinka nečítala som tvoj problem, ale prečo by si mala ist cisarskym? kvoli panve?

montinka
9. júl 2008

no moj doktor mi povedal aj doktorka na sone ze babo bude velke a podla mojho dokiho ho nebudem schopna vytlacit za to ze som mala a tak.

lila794
9. júl 2008

montinka, my sme mali to iste. tiez ma na to pripravovalôi, ale vzdy sa u nas pokusaju porodit normalne. tak sa u nas pokusali 22 hod a nic - musel byt cisarsky. Pekne si to vybav, lebo je to iba zbytocne trapenie. ☹

heppu
9. júl 2008

lila presne tak aj mne dr. povedal ze ak chcem ist cisarskym tak hned aby som sa netrapila aj inak

montinka
9. júl 2008

noooo to dufam ze ma nenechaju toolko trapit. joj boze taketo stresy.

lila794
9. júl 2008

inak ja so rodila v 39tt - a mal presne 4kg

lila794
9. júl 2008

to som nemala sancu vytlacit, lebo som drobec

montinka
9. júl 2008

kolko merias? akoze aj mne povedal ze ak bude mat styri kila idem na 100% cisarskym tak sa idem oddnes modlit aby tolko vazilo. ale pred tyzdnom vazilo uz 3540 tak hadam do buduceho tyzdna bude vazit nieco do 4 kg.🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre