Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

petkave
19. jún 2010

@latvia neurologické problémy, niečo ako epilepsia, prejavuje sa iba v krízových situáciách... sami doktori vlastne nevedia, čo to má byť... a to som ich už navštívila nejakých pár... neurologička odporučila spinál, ale moja gyndr mi hovorila, že ešte možno zvážime celkovú narkózu... u Teba to bolo ako? rozhodla si sa Ty?

dzejn81
19. jún 2010

Ahoj holky za jak dlouho Vám doktoři řekli, že po císařském řezu můžete znovu otěhotnět? Mě doporučili dva roky počkat aby jizva dobře srostla. Jak to bylo u vás?

xkacatkox
19. jún 2010

@dzejn81 mě řekli rok, asi záleží na mudr, ale myslím že 2roky jsou ideál, ty co měli mimčo po roce většinou ten další porod měli opět SC, záleží na tom,co se ti chce, já měla s SC tak pozitivní zkušenosti, že mě by znova nevadil 🙂

latvia
20. jún 2010

@petkave ja som cisarsky nemala 😉 epilepsia nieje dovod na nepichnutie spinalu, ale ak by si mala pri nom spanikarit a chytit zachvat, asi by bola lepsia celkova.

skybaby
20. jún 2010

@dzejn81 mne moj lekar povedal ze staci aby medzti porodmi boli priblizne dva roky 😉

dzejn81
20. jún 2010

Já jsem si říkala,že ty dva roky jsou ideální i pro věkový rozdíl mezi dětmi a nebo potom až by malá šla do školy tak by druhé mimi taky nebylo špatné. Láká mě zkusit i přirozený porod, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne. Zatím mi ale bohatě stačí jedno miminko. 😉

petkave
22. jún 2010

@latvia no veď práve... reakciu seba aj svojho tela neviem odhadnúť... stále som na vážkach... zajtra idem k mudr... skúsim to s ňou predebatovať, veď už je na to pomaly aj najvyšší čas... 🙂

latvia
22. jún 2010

@petkave nech sa rozhodnes akokolvek, drzim palce 😉

zuzana612
22. jún 2010

@dzjen81 ja som mala obe deti sekciou, rozdiel medzi nimi je 22 mesiacov. Prva sekcia bola koli KP, druhy porod mohol byt normalny, ale malej sa nechcelo von, tak sa narodila 12 dni po termine sekciou. Problemy som nemala ziadne, aj ked mi pri porode povedali ze uz nechybalo vela a skoncila by som s rupturou maternice 😒 Ak by som sa rozhodla pre tretie, musim ist najskor na rontgen maternice aby mi zistili v akom stave je jazva, no a treti by bol automaticky CR

syraell
22. jún 2010

Ja uz jsem bohuzel udelala kvuli dvema sekcim jasny rozhodnuti - do tretiho ditete uz zkratka nejdu. Predstava treti sekce me dost odrazuje. Na druhou stranu me desne laka predstava velky rodiny, no clovek asi nikdy nevi 😉

zuzana612
22. jún 2010

ja som mala obe sekcie bezproblemove, na druhy den som behala, ked som isla domov tak som uz ani nevedela ze som rodila, takze tretia sekcia by z mojej strany nebol problem 🙂

nice202
22. jún 2010

@zuzana612 ja som mala presne tak isto bezproblemovu sekciu. u zubara minule to bolo horsie 😀, trosku prehanam, ale asi tak

zuzana76
22. jún 2010

@zuzana612 zuzi a tu rupturu predtym nevideli, ze hrozila? to len na zaklade toho , ked ta otvorili? nemala si ziadne bolesti? lebo ja som rozmyslala,ze rodit normalne po sekcii, ale teda neviem, zaroven sa bojim

zuzana612
22. jún 2010

@zuzana76 - Zuzi, nebolelo ma nic, len ma ta stara jazva svrbela, a ked ma otvorili videli ze sa mi zacinaju rozpadavat stare stehy, ale podla mna to bolo tym ze ma nechali 12 dni prenasat, z toho som bola 5 dni v nemocnici a cakali ci neporodim sama 😖 Keby ma nechali este par dni navyse, mozno by sa to skoncilo ovela horsie 😒

zuzana76
22. jún 2010

@zuzana612 no strasne, a ako to ze hned neurobili sekciu? mna moj doktor ani nechce nechat rodit spontanne 😔 , co by som zase ja chcela, ale tak zase nepojdem proti nemu, aby sa nahodou nieco nestalo, pretoze on je ten odbornik, ja som laik a aj ked by som velmi chcela prirodzeny porod, urcite enchcem riskovat zivot a zdravie mojho dietata a ani moje. Takze teba vlastne nechali rodit spontanne, vsak? No chvala Bohu, ze vsetko skoncilo stastne. Mna jazva tiez neboli.

petkave
23. jún 2010

@latvia ďakujem, dnes som bola u mudr. predbežný termín mám 3.8 - to by mi mohla urobiť sekciu moja ošetrujúca lekárka. o type narkózy sa vraj mám porozprávať priamo na mieste s anesteziológom... 🙂

latvia
23. jún 2010

@petkave tak to uz bude ochvilu 😉 anesteziologovi povedz o tych neuro problemoch, ak ich nemas napisane v karte, a dohodnite sa co bude pre teba lepsie.tam pojde skor o to ako budes vnimat spinal a cely proces okolo toho pri vedomi.niekoho pocit ochrnutych noh doslova desi 😅

foogy
23. jún 2010

@dzejn81 Mně v nemocnici a i 2 sestřenky, které jsou porodní asistentky, doporučili 3 roky. Že je to akorátní doba.

foogy
23. jún 2010

Jo, holky, ale víte, co mi po císaři vadilo nejvíc? Že se nemůžu smát. 😀

syraell
23. jún 2010

Holky, jsem 12 dni po druhý sekci a krvácení už několik dní téměř nebylo. Teď se mi to rozjelo v plný síle, až mě to překvapilo...Obecně se říká, že nemá být krvácení jasnou krví, to tedy není, ale stejně mě to docelo překvapilo. Nějak už si od posledně nepamatuju, jak to bývá - poraďte prosím, jak jste to měly s očistky vy? Moc díky!!!

petkave
23. jún 2010

@latvia tie "ochrnuté" nohy by mi možno neprekážali, ale vnímať všetko to dianie okolo seba? No uvidím, čo mi povie odborník. 🙂

syraell
23. jún 2010

petkave
ale soucasti toho deni je prece taky narozeni tvyho ditete? To za to vnimat stoji, ver mi 😉

petkave
23. jún 2010

@syraell Veď práve preto to zvažujem... Na jednej strane mám strach, takže by som to najradšej celé prespala a na strane druhej sa veľmi teším na bábo a chcela by som ho čo najskôr vidieť.... Ty si bola pri oboch na spinálke?

foogy
23. jún 2010

@syraell Já to měla jako ty. Jsem si dycky myslela, že už konec, že budu mít klid a pak se to po pár dnech zase znovu rozjelo. A takhle asi 4x.

Holky, tak já měla spinál,i když u mě to bylo celkem vážný a mělo to být rychle, ale zase kvůli tlaku mi celkovou dát nemohli. No a měla jsem strach, pač jsem se na jedné diskuzi dočetla, že všechno slyšíš a vidíš. Ale prdlačky!!! Já osobně jsem byla oblbnutá, takže jsem ani jednoho doktora neslyšela, jediného, koho jsem vnímala, byla anestezioložka a ani jsem nic neviděla, pač jsem hned před obličejem měla plentu a jelikož mám lehce klaustrofobii, tak jsem si dala hlavu na stranu a bylo to.

petkave
23. jún 2010

@foogy a bábätko si videla hneď? ja sa bojím, že budem taká oblbnutá, že si ani neuvedomím, že mi ukazujú malého, príp. si to nebudem pamätať...

prsky
23. jún 2010

ja som teda pocula a vnimala vsetko, co sa na sale dialo a vobec mi to nevadilo, akurat mi vadila zimnica, ktora mnou miglovala az kym ma neprelozili na postel a neprikryli ma. malu mi ukazali stylom, ze "mamicka, kuk" a kym som sa zorientovala, ze z ktorej stany, videla som uz len odlietavajuce cosi. a divne bolo to, ze sa ma pytali, ci nieco citim a ja ze hej, este nerezte a oni ze uz su dnu 😉 (mala som dojem, ze mi kreslia po bruchu ciarku) a zvlastne bolo tiez to tahanie

moniciak
23. jún 2010

ak by som rodila cisarakom mozem rodit dalsie dieta normalne??? 😕

foogy
23. jún 2010

@petkave Když Olivera vytáhli z bříška, tak ho nejdřív nesli dětskému primáři a když ho ošetřili, tak ho přinesla sestřička v zavinovačce, ale já na něj nemohla šahat, měla jsem přikurtovaný ruce. Ale sestřička mi ho dala úplně k obličeji a mohla jsem si ho očuchat a pomazlit, ale určitě jsem kapičku zklamaná, že jsem si ho nemohla pomazlit tak, jak jsem si dycky představovala a jak nám o tom vyprávěla PA. Ale neva, dohnali jsme to další dny 😵
A pak ho donesli manžovi a ten klokánkoval.

Jo, tak nejvíc nepříjemné na tom bylo zašívání, to je takové divné cukání.
Tak já fakt upřímně můžu říct, že jsem oblbnutá byla.

@moniciak No, mně v nemocnici říkali, že jo, že záleží na tom, jak se ti uzdraví jizva na děloze. A je spousta holek, co to tak i měly.

prsky
23. jún 2010

@moniciak ano, je to mozne (v novembrovkach taku maminu mame 😉 )

mirko
23. jún 2010

ja som prveho syna rodila cisarom-hypoxia, pri druhom mi povedali ze neni dovod na dalsi cisar, pokial nemas nejake zdravotne problemy...ale aj tak bol cisar....nevadi, je jedno ako sa babo narodi, hlavne ze je zdravucke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre