Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

bibi78
10. aug 2009

myslela som, ze iba dva sposoby znecitlivenia su: celkova anesteza a miestne umrtvenie... teraz vidim, ze sa da vybrat medzi spinalom a epiduralom... aky je v nich rozdiel? 😅

martulikk
10. aug 2009

anitta: o jakém drenu mluvíš? myslíš v břiše? mě zašili, zalepili mi to a to bylo vše, nic než močovou cévku jsem si ze sálu neodnášela 😅

martulikk
10. aug 2009

bibi78: u spinálu prý necítíš vůůůbec nic, ale pak na bolest dostáváš injekce... u epidurálu cítíš takové brnění, ale žádnou bolest... cítila jsem dotyky, ale neměla jsem nejmenší tušení, kdy mě otevřeli 🙂 mohla jsem docela i hýbat nohama... v zádech mi zůstal epi-katetr, přes který jsem pak dostávala léky na bolest, což bylo fajn

berunka
10. aug 2009

martulikk: tak to muzes mluvit o stesti ze kdyz jsi nemela dren na odvod krve z brisni dutiny ze te nemuseli znova otevirat.kamardka taky dreny nemela a mela hodne velkej problem protoze krev ji zustavala v brise.ja jsem mela dreny dva a i kdyz to vyndavani boli jsem rada,ze jsem je mela.nez mit problemy.
bibi: pri cisari prave nemuzes mit klasicky epi,to je blbost protoze to bys citila bolest.proto se dava spinal,ten je ucinnejsi a muze se v nem provest cela operace aniz by ti prislo bricho k vedomi 😉 me to pichli a zadny katetr jsem nemela.stejne mas pak na jipce kapacku takze ti pres ni davaji leky 🙂

martulikk
10. aug 2009

berunka: tak to jsem ráda, že mi bříško nestávkovalo a hezky se hojilo a taky, že doktoři byli šikovní 🙂 s tou anestezií si dovolím oponovat, já měla EPIDURÁL, vážně! 🙂 cítila jsem i nohy, ale jak jsem už psala, bylo to jen takové brnění, fakt bolest žádná... navíc břicho mě začalo pobolívat až kolem 17h večer (sekci jsem měla naplánovanou od 9h)... kapačky jsem měla samozřejmě na sále a pak ještě hodinku a půl co jsem ležela na dospávacím pokoji, jinak pak už ne

grammatika
10. aug 2009

Bibi, ja som na tom podobne ako Ty... ozaj, akoby som seba pocula. Niekedy sa bojim vsetkeho a niekedy mam pocit, ze dokazem prenasat hory. Nuz ale zial cisarsky rez je pre mna niecim nepredstavitelnym, zila som 35tyzdnov v predstave, ze pojdem rodit normalne, ale teraz sa len systematicky a coraz silnejsie zacinam obavat. pomedzi to sa presviedcam, ze zbytocne panikarim a to mi nepomoze, no tie myslienky nejdu vypnut...
Ty to mas za 2 a pol tyzdna, ja za desat dni, nuz, idem skusit spat a vycistit hlavu nejakym snickom.

bianocka
10. aug 2009

Ja som mala klasicky epidural pri SC, nie spinal. A to preto, lebo som mala akutnu sekciu a uz som epi mala pichnuty, len mi dopichli silnejsiu davku. Spinal sa vraj picha nejako inac, ale nepamatam si, ako... (kamos anesteziolog mi vysvetloval, ale zabudla som 😅 )
A aj ja som mala kateter, cez ktory davali lieky proti bolesti. Vyhoda je vraj v tom, ze sa tieto lieky nedostavaju do krvi a neublizia babatku (nedostanu sa do mlieka).

berunka: Tu dren na odvod krvi som tiez nemala, ani som este nepocula z mojho okolia o nikom, kto by mal po SC. Co presne mi hrozi? Kedy by sa mohli prejavit nejake problemy?

martulikk
10. aug 2009

grammatika: já jsem také celé těhu myslela, že budu rodit normálně a tak mě pak dost trápilo (to je dost mírně řečeno), když mi řekli, že budu muset mít sekci... ale pak když jsem to měla za sebou jsem si uvědomila, jaká to byla hloupost se takhle trápit 😉 opravdu je to fuk, jak přijde miminko na svět, hlavně, že maminka i malé jsou v pořádku 😉

bianocka: na to mléko jsem teď úplně zapomněla, v tom máš pravdu! léky podávané přes ten epi-katetr opravdu nejdou do mléka, takže to je další důvod pro EPI 🙂 když dostanete normální injekci, tak to už do mlíčka jde

berunka
10. aug 2009

bianocka: epi se picha mezi obratle k mise a spinal se picha do mozkomisniho moku 😉 😉 a co se tyka tech drenu,projevilo by se ti to celkem rychle,vim to od kamosky co s tim praved problemy mela.zacne se ti proste plnit brisko krvi,ktera neni po te operaci odvadena.necisti se ti tim padem a hrozi zanet.jsou k tomu horecky a hlavne velke bolesti.ji potom znovu otevreli brisko a vytlacovali ji tu krev ven.no pry docela brutal.myslim ze v ČR je to celkem bezne,ze se po sekci davaji dreny a zaplat panbuh za ne 🙂

martu:tak to jo,to bude opravdu EPI.ja jsem nohy citila az po dvou hodinach po porodu.pri porodu samotnem jsem necitila naprosto nic.

bianocka
10. aug 2009

berunka: takze ked som 7 tydznov po porode a ziadne problemy nemam, uz by som ich ani nemala mat? myslim tu krv v bruchu a tak... 😖 si ma vystrasila, lebo stale este trosku krvacam, uplne slabucko, aj ked som uz oficialne po sestonedeli...

a diky za vysvetlenie rozdielu epi a spinal, uz viem, preco som si to nepamatala, je to zlozite 😀 hlavne, ze som vedela, ze sa to inam picha 😀

berunka
10. aug 2009

myslim ze ted uz problemy mit nebudes.zanet by se urcite projevil driv a hlavne kdyby nedej boze opravdu bylo neco v neporadku tak uz bys to bolesti nevydrzela.takze se neboj,nechtela jsem te vystrasit.jen jsem oduvodnovala ty dreny 😉 jinak ja jsem spinila 9tt po porodu takze i tohle u tebe muze byt jeste normalni.pokud nekrvacis hodne a jasnou cervenou krvi nebo z tebe nejdou nejaky kusy tak je to v pohode 😉

bianocka
10. aug 2009

berunka, dakujem 🙂 zas som o nieco mudrejsia 🙂 Kusy zo mna chvalabohu uz nejdu a je to len take slabe spinenie. inac fakt je zvlastne, ze u nas tie dreny nedavaju (ani neviem, ako sa to povie po slovensky 😀 ) Musim sa opytat este mamy a tety, tiez rodili SC. Alebo mozno len ja som nemala stastie na nikoho, komu dali.

moni1412
11. aug 2009

grammatika aj ja to mam vsetko nastudovane..... mam tiez dost silne disoptrie, ale zas nie take aby boli uz indikaciou na CR... mozem sa spytat na tvoje? viem ze eperimentovat sa niekedy neoplati, ale citim ze musim pre to urobit maximum, pri prvom tehotenstve som si vytrpela teda dost a dufam ze uz ma snad nic zle nestretne 😒 chystam sa este k jednej ocnej, uvidim co mi povie, ale ak sa nebude dat, asi mi nezostane nic ine ako sa s tym zmierit. ked citam vas, dodavate mi silu a necitim sa v tom tak sama..... ked ja som si predsavzala po prvom porode ze druhy bude prirodzeny, asi preto je pre mna teraz tazke prijat to 😖

grammatika
11. aug 2009

Moni, dioptrie mam 7, 5 a silny astygmatizmus. Bola som u dvoch ocnych lekarov: pre jedneho to bola jednoznacna sekcia a odporucanie v ziadnom pripade neriskovat, plus k tomu ortopedicky nalez a druhy lekar povedal, ze mi to neodporuca, ale v podstate je rozhodnutie na mne a percentualne zhrnul poskodenia a porody, kedy sa nic pri kratkozrakosti nestava.
pre mna to bolo velmi tazke prijat to, asi z egoistickeho dovodu a to, ze chcem prezit nieco, co je od prirody spontanne a v druhom rade, ze mam rada veci pod kontrolou, co pri anesteze zial mozne nie je. no a pripadalo mi mimoriadne krute to, ze neuvidim svoje dietatko hned pri narodeni. tehotenstvo som mala dost komplikovane (zhorsenie stitnej zlazy, zvracanie, velmi zle geneticke testy), ale viem, ze mnohi to mali este horsie. s cisarskym som sa zmierila a k "zmieru" prispela hlavne poznamka mojho manzela, ze ci nechcem svoju dceru uvidiet a asi to ma presvedcilo.

edusik
11. aug 2009

Ahojte, ja som 2 mes. po SC so spinalom, lieky proti bolesti som potrebovala 1.noc, lebo som grcala. Ziadna dren nebola ani u mna a taktiez o tom citam 1.krat,ale nemyslim zeby Cechy mali ine sposoby... mozno je to v tom ako ta vycistia, mna dr. vzcistila tak dobre som som krvacala len asi 2-3 dni a potom asi 4 tyz. som len spinila

slunicko78
11. aug 2009

Ahoj holky,
jak jsem tu už někde psala - náš klouček je taky koncem pánevním, takže to u nás vypadá na císařský řez. Chtěla bych moc poděkovat martulikkovi i všem, které tu napsaly jak to probíhá. Četla jsem si to včera a úplně mě to dojalo. Musí to být fakt divný pocit, kdž víte, že konkrétní den (i hodinu?) prostě budete mít miminko. My zatím žádný termín ještě stanovený nemáme. Na kontrolu jdu v pondělí, tak uvidíme co mi řeknou. Každopádně čím víc se to blíží, tím víc jsem nervóznější. Moje doktorka řikala, že se může porod spustit i sám. V tom případě musíme hned vyjet, aby mimi nekleslo dolů. Nebudu si hrát na hrdinu, to nejsem a mám strach. Proto mi vždycky strašně pomůže, když si tu přečtu, že to není tak hrozné a jak to probíhá. Jen mě mrzí, že mi prý miminko hned na sále nepřiloží. Snad se pak rozkojím a vše bude OK. Už teď vím, že tam budu bulet jak želva (s tím rozřízlým břichem to bude asi fakt paráda 🙂 Holky bolí ta aplikace epidurálu?

moni1412
11. aug 2009

grammatika tak to nemas velmi silne, ja mam 7 a 8 a astigmatizmus malicky....
ja pockam este co mi povie tato a uvidim. asi mam podobne dovody ako opisujes ty.... som stale na vazkach. viem ze menej riskantne je ta sekcia, ale stale sa s tym neviem zmierit. si mi velkym vzorom a dufam ze ak to bude potrebne, tak to prijmem rovnako dobre ako ty.

berunka
11. aug 2009

edusik: to asi nebude jen o tom jak te vycisti,ocistky jdou z delohy ty dreny jsou podle me kvuli necemu jinemu.ale nejsem odbornik takze tezko rict.ja jsem taky po odchodu z porodky jen spinila a nakonec jsem se cistila 9tt.treba u Apolinare v Praze davaji dreny automaticky.takze to nebude jen pripad od pripadu jestli je daji.kazdopadne radsi je mit nez pak prozivat nejaky sileny bolesti.
slunicko: neboj se,ja jsem mela mit planovanyho cisare protoze mam uzkou panev a rozrodila jsem se spontanne driv takze jsme taky hned jeli.ono to nejde tak rychle.ja jsem prijela do porodky v pul 7 a mala se narodila v 1.08 v noci. aplikace epiduralu nebo spinalu neni prijemna,ale rozhodne to neni nesnesitelna hrozna bolest jak nekdo popisuje.je to spis takova "tupa"bolest,nevim k cemu by se to dalo prirovnat.asi tak jako kdyz mas velkou modrinu a boli te tak takova je to bolest kdyz to zavadeji.ale fakt se to da zvladnout a hlavne je to rychly.a pak uz nic necitis.a to ze ti male hned neprilozi z toho se nestresuj.me malou dali az v pul treti odpoledne a mliko se mi vytvorilo uz treti den po porodu.a to rikaji ze po cisari se muze tvorit pozdeji a neni na tom nic spatneho.takze hlavu vzhuru a neboj je to tak max. hodinka a vse je za tebou.ja to mela za 40 minut cele hotove 😉

romca3
11. aug 2009

Ahoj holky já myslím, že ty dreny se dávají prostě tak jak je potřeba. Rodila jsem malou a na pokoji jsem byla s holčinou co rodila ve stejný den jako já CS a já dren měla a ona ne.

martulikk
11. aug 2009

Jasně, já si myslím, že ty dreny se odvíjí od průběhu toho řízeného porodu. Jsem teda ráda, že mě to minulo 🙂

slunicko78: jo, znát přesně stanovený termín je fakt divné... každý večer před spaním jsem měla nervy, jestli to náhodou nepřijde dřív (i když jsem věděla od doktorky, že máme být v klidu... když prostě praskne voda, hupnem do auta, přijedem do nemocnice a vše půjde stejně jak bylo plánováno, jen prostě dřív)... a když jsme jeli ráno do porodnice, tak jsem bulela jak želva... ale myslím, že si to zbytečně komplikujeme samy 🙂 naopak, můžeme být rády, že když už nám osud tak úplně nepřál ten normální průběh (u mě třeba kvůli PPKP), máme možnost přivést miminko na svět naprosto bezpečně 😉 nejvíc z celého dne jsem stejně brečela až na sále, když mi ukázali malou a pak když mi jí přinesli na pohlazení a pusinku 🙂 anesteziolog mě musel uklidňovat, aby mi moc nestoupl tlak 😀 ale na to jak jsem se tam otřásala, tak mi doktoři zašili bříško hezky rovně - tak neboj, pobrečíš si a na břicho si v tu chvíli ani nevzpomeneš 😉 taky mě ráno mrzelo, že mi jí nepřiloží ještě na sále, ale fakt jsem na to pak neměla vůbec myšlenky, je to opravdu jedno, i to pohlazení pro mě moc znamenalo...

A zavedeni epi-katetru není nic děsného, opravdu. Je to nepříjemné, jako každé píchnutí. Teď mě napadá, že mě víc bolely injekce, které jsem občas dostávala na bolest, když nebyl po ruce lékař, který by mi aplikoval léky do toho epi-katetru. Jinak v ten den porodu pro mě bylo horší cévkování než ten epidurá 😅 Je to prostě injekce jako každá jiná a ber to z toho lepšího pohledu, když ti to budou píchat do zad, tak tím, že to neuvidíš, nebudeto ani tak bolet 😉

slunicko78
12. aug 2009

berunka a martulikk: díky moc za informace. Určitě dám vědět jak to probíhalo u mne. Jak píše martulikk-kolikrát si to zbytečně všechno komplikujeme sami. Hlavní věc je zdravé miminko a to okolo není podstatné. Už se na to moje moc těším. Musím se snažit myslet víc pozitivně a nepřipouštět si různé coby kdyby a hororové scénáře. Martulikku je fakt dobrý, když jsem si četla cca na str. 150 Tvoje pocity před CR, pak to co jsi psala jak to probíhalo a teď. Já jsem sice v té první fázi, ale úplně se v tom vidím 🙂 . No tak doufám,že i ty další dvě budou probíhat tak jako ty Tvoje.

martulikk
12. aug 2009

slunicko78: budu ti moc držet palečky a pak se určitě ozvi! 🙂 právě proto, že jsem se sama tak trápila, musela jsem tu svou realitu pak taky napsat... je mi jasné, že takových jako já, jemnohem víc a proto jsem se chtěla podělit o své zkušenosti... také mi pomohlo, když jsem si přečetla aspoň jeden pozitivní ohlas, když jsem se sama tak trápila malovala si to co nejčerněji 😉

grammatika
12. aug 2009

Ahojte,
dievcata, naozaj vdaka za vsetky Vase prispevky, ono to fakt cloveku pomoze, ked vidi, ze nie je sam... Nie som ako moj muz, ktory to ma vyriesene a dnes ma upozornil, nech uz nezmatkujem, ze sucasna kralovna Holandska rodila styrikrat a vzdy cisarskym....
Ja si tiez stale hovorim, ze je dolezite najst si na tom len to pozitivne, ale strach nas niekedy paralyzuje, hlavne ak sme zili v domneni, ze to bude prebiehat inak. Ale vsak o tom to je, prisposobit sa podmienkam ake su a zobrat si z nich to najlepsie.
Velmi vam ten epidural zavidim, pretoze ja budem zial pri celkovej anesteze a asi preto sa tak obavam.
Martulikk, mas pravdu, pre babatko je to ta najbezpecnejsia cesta.
Este by som sa Vas chcela opytat aj ked ste sice nemali celkovu anestezu, ale mozno niektore aj mali: zvracali ste potom? je mozne pit? a v akej polohe je mozne lezat? a ako by ste odporucali kojenie?

ribizek
12. aug 2009

grammatika - ja som mala celkovú anestézu, spinál už nehrozil. Zvracanie nebolo žiadne. Jasne, že sa cítiš ubolene, ako asi po každej operácii. Prebrali ma hned na sále, cestou na izbu som sa porozprávala s mužom, či je malý v poriadku a ukázal mi fotku. Asi po 3 hodinách mi doviezli ukázať malého. Hýbať som sa veľmi nemohla, ale mala som vyvýšenú hornú polku tela, tak som si ho aj priložila, či sa prichytí na kojenie. Mlieko ešte nebolo, ale malý ťahal o106. 🙂 Do 5 hodín som už bola na "prechádzke". Síce som vstala až na druhý krát a skôr sa šmatlala, ako chodila. No na záchod som prišla sama. Prvý krát som sa pokúšala vstať po 4 hodinách, ale to sa mi ešte mierne točila hlava, tak som neriskovala.
Ležala som samozrejme na chrbte, lebo na bruchu máš položenú takú "dosku" na stiahnutie maternice. Ak rodíš prirodzene, tak nechávajú ženy tam poležať a manžel im zatláča brucho. My "cisárky" máme dosky. 😀 Najhoršie je prvý krát sa posadiť a dať nohy dolu z postele. To máš pocit, že ti ide odtrhnúť polku tela. 🙂 Ale dá sa to vydržať.Treba sa snažiť čo najskôr rozhýbať, samozrejme zbytočne neriskovať a nehrať hrdinku. Ale ked sa človek skôr dostane na nohy a začína byť akýsi sebestačný, tak sa začne aj lepšie cítiť.
Pitie hned nehrozí, len nám ovlažovali ústa namočenou gázou. Aj som ich prehovárala, že si len vodou vypláchnem ústa, ale neukecala som ich. Vraj to tvrdia všetky a potom by to určite prehltli. 🙂 To sucho v puse bolo dosť nepríjemné.
No a kojenie. Je pravda, že väčšinou pri cisaráku sa rozbieha pomalšie. Mne prišlo mlieko asi na 4. den. Dovtedy mi pomáhala laktačná sestra s odsávačkou a samozrejme treba bábätko často prikladať. Ja som mala príšerne naplnené prsia, ale nechcelo sa to rozbehnúť, tak som si dávala aj studené vodové obklady, nech nie je zápal.
/dobré je vraj aj sudové víno, tvaroh alebo kapustné listy - to som využila doma, ked som mala zápal, pomáha to/. No, skrátim to, lebo píšem ako spisovateľ - rozbiehalo sa to pomaly, ale potom sa to tak rozbehlo, že som si aj odsávala a zamrazila v chladničke.
Hlavne sa netreba báť. Ja idem teraz druhý krát na cisársky. Jasne, že mám stále obavy, hlavne mi vadí, že sa človek nemôže poriadne zohnúť, vstať, ale zdravé bábo stojí za to. V nemocke som si ranu umývala pod sprchou vodou, doma som pridala aj repíkové zábaly. Nemala som najmenší problém, žiadne zahnisanie, jazva je pomerne tenká. A v nemocke mi sestra na odd. ARO ešte odporučila na jazvy homeo masť Traumel /alebo tak nejak/.
Tak držím všetkým "cisárkam" palce, nech sa rýchlo všetky zotavíme a hlavne krásne, zdravé bábätká.

martulikk
12. aug 2009

grammatika: já měla epidurál a nezvracela jsem... udělalo se mi špatně jen když mě převáželi na JIP, ale to nebylo z epi, ale protože se mi dělá špatně i jen z pohledu na řetízák 😀 jinak žízeň jsem měla velikou, manžel mi potíral mokrým tampónkem pusu během sekce a byla jsem ráda aspoň za to... jinak pít jsem mohla hned jak mě převezli na JIP, tak to bylo super 🙂 jo a asi největší žížu jsem měla, když už jsem ulehala na sále na to lehátko a pan doktor - anesteziolog - si v mém zorném poli otevřel lahev s Coca-colou 😀 jsem na ní závislák, tak to bylo ještě horší 😀

habibi78
12. aug 2009

gram, ja som rodila v celkovej anesteze, porod bol spojeny s operaciou, takže to trvalo tak hodinku ale nezvracala som, ani ma nejako extra hlava nebolela...ono sa hovori, že cim dlhšie si v anesteze, tym ti može byt horšie.... u mna sa to nepotvrdilo....
piť mi dali po cisaraku až vtedy, ked som sa prvykrat vycikala, co bolo nejakých az den po porode a tuhu stravu....rozumej puding som dostala ž po prvej...... ospravedlnujem sa..... stolica to nazvem??? 😀
mne vadili katetre čo mi trčali z brucha, mla som ich tri, a chodit s tym na WC, drzat to v ruke ked mas problem udrzat rovnovahu....volali sme to, že si berieme na wecko aj kabelky.....
najtazsie bolo prve vstavanie z postele a prve cikanie.... ale velmi rychlo sa mi stav zlepšoval, kazdy polden som mala pocit, že je to lepšie a lepšie.....
Musim pochvalit aj personal v Ružinovskej nemocke, fakt sestry boli uzasne....teda neviem ako to je normalne, po cisaraku ta prevezu asi na sestonedelie, ja som bola ešte 10 dni na pooperačnom odd.
S kojenim ti neporadim, mne 10 hodin po cisaraku neskutočne stvrdli prsia, sestry ma učili odsavat, masirovat.... ale tym ze mi malu neprikladali lebo ju museli previezt do inej nemocky a videla som ju prvykrat az po 10 dnoch, mala som stresy, nervy, nelepšil sa moj stav..... mlieka sa mi tvorilo straaaaaaaaaaaaaaaaaaašne mááááááááálo...... tak ju najprv prikrmovali od darkyn a potom musela prejst na UM.... velmi som si to vycitala, ale inak to nešlo.....
ale neboj, zvladnes to, pocit ze ta babo potrebuje ta zdvihne z postele sam.......
drz sa, dava na seba pozor, potom sa nam ozvi..... 😉

grammatika
13. aug 2009

Ahojte,
este raz vdaka za Vase reakcie, clovek ma konecne nejaku predstavu o negativach a pozitivach tejto "akcie".
S tym rozbiehanim sa laktacie je to asi fakt problematickejsie a clovek si to presne ako pise habibi vycita, ale co uz narobime. Presne o tyzden by som mala porodit, v utorok ma maju prijat do nemocky, len dufat, ze to nepride skor.🙂 Som prenesmierne vdacna, ze som nasla toto forum. Do 35 tt som si akosi vystacila sama a fora nenavstevovala, dokonca z nich mala nie celkom dobry pocit, ale musim povedat, ze nic lepsie som nemohla urobit ako nakuknut sem, pretoze ste mi dodali odvahu.

Boze, okrem ostatnych strachov - to naozaj nedaju cloveku ani glg vody? Ja mam extremne nizky tlak a ak nepijem, tak som uplne komaticka. Denne musim do seba naliat minimalne tri litre, aby som prezila🙂
Habibi - a strava: PUDING, o moj Boze!
Co sa prs tyk, vsimla som si vcera obrovsku zmenu, neviem, co to ma znamenat. Jeden prsnik je o dost vacsi ako druhy a je makky, podajny, no a druhy je celkom stvrdnuty. Nuz, ale nebudem paranoidna.

Dievcata, este raz vdaka. Ako vidite, spanok uz nepoznam, od tretej som si citala, teraz sadla za pocitac, pockam kym sa manzel zobudi. Som z tej udalosti celkom vzrusena, ze tu uz o tyzden bude nase babatko, predstavte si po 14 rokoch vztahu a neviem si ani len predstavit, ake to bude, ked budeme traja.

Krasny den.

martulikk
13. aug 2009

grammatika: teda vyspi se dokud můžeš!!! 😀 ode dne, kdy mi dali malou ke mně na pokoj, neznám význam slova SPÁNEK 😀 😀 😀

vidíte, díky tomuto jsem teď našla další pozitivum na sekci... protože mi malou dali až 4.den (když počítám i den porodu), tak jsem měla ještě ty 3 dny na dospání a odpočinek... i když je teda pravda, že se mi vůbec nechtělo spát, vytuhla jsem max. na 10 minut a pak byla zase čilá jako rybička 🙂

po epidurálu jsem mohla pít hned ty dvě hodinky po zákroku, jak mě převezli z dospávacího pokoje, dokonce jsem tam měla i nemocniční čaj 🙂 a byl moooooc dobrý! plus svojí vodu a ledový čaj od manžela

jídlo v nemocnici jsem dostala až 3.den, protože se musely rozpohybovat střeva... 😅 dokud nepřišly větry, tak jsem měla zákaz... no, ale protože přišly už 2.den odpoledne, tak jsem začala baštit aspoň piškoty... teda snědla jsem jich asi 15 a měla jsem pocit, že je to to nejlepší a největší jídlo pod sluncem 😀

bibi78
13. aug 2009

grammatika, drzim palce, uz to mas za par, budem sa tesit s Tebou, ked uz budes mat male pri sebe, musi to byt uzasny pocit!!! nech Ti to rychlo ubehne a vsetko dobre dopadne. potom daj vediet! 😉

ja mam termin 24.8., radsej by som ho nevedela a nechala to na prirodu, ale co uz s tym mojim doktorom. podla mna sa malemu vobec von nechce, lebo zatial ziadne symptomy bliziaceho porodu nemam a necitim a tak mi pride "skoda vytrhnut maleho von nasilim" uz o 2,5 tyzdna skor. asi by som sa mala spolahnut na doktora a nebyt moc mudra... tak snad to bude vsetko dobre... vdaka baby, za vsetky rady a povzbudenia, pomaha to!

susisus
13. aug 2009

bibi - ja idem tiež na cisársky a pôrodníčka mi povedala, že počkáme, kým sa maličká sama popýta na svet a vtedy mi urobia sekciu, takže keď je ochota, dá sa aj tak... skús sa ešte so svojim dokim porozprávať...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre