Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

teleranka
9. okt 2011

@andika131
och moj boze.... tak to radsej rodit prirodzene :((((
ale nie, pomalicky si zacinam uvedomovat, ze v tu chvilu nebude nic ine podstatne, len aby sa narodilo zdrave babatko. ale aj tak vas vsetky obdivujem, ktore ste to zvladli! zasluzite si medaile.

andika131
9. okt 2011

@teleranka aj ja som sa bála,ale je pravda,že ako náhle máš tvoje dieťatko v ruke na všetko zabudneš 😵 a po druhé keď už nastane čas pôrodu, budeš myslieť len na to aby sa už dieťatko narodilo,aby si ho mohla objať, nebude nič podstatnejšie uvidíš 😵

zaria611
12. okt 2011

@teleranka tak to cievkovanie moca,budes musiet zvladnut, pretoze po cisarskom sa 12hodin nesmies postavit..a aj potom vstavas pol hodinu aby si si vobec sadla. drzim place. a ides cisarakom?

zaria611
12. okt 2011

@iwesska no ja som mala oba porody tak,ze sa cakalo,ci to pojde prirodzene.. maleho som prenasala tyzden, tak mi dali vyvolavacku, a skoncilo to po 12rich hodinach cisarskym... v obidvoch pripadoch som mala epidural,takze mi potom len dopichli mega davkuna cisaraka,aby som nic necitila tam kde som nic citit nemala.
prvy sa mi zdal lahsi, teda hlavne potom a je super,ze vdaka tomu epiduralu mi chodili aj po porode dopichavat davky proti bolesti a velmi mi to pomahalo. Teraz pri malej sme sa dohodli, ze sa pokusime o prirodzeny porod, malu som 2 tyzdne prenasala a po troch dnoch kontrakcii som bola aj tak len na 4 prsty otvorena, takze znova cisarak... zasa v lokalke s epiduralom... teraz druhykrat sa mi zdalo,ze to trvalo dvojnasobne dlhsie a aj jazvu mam vacsiu. pri operacii som mala aj tachykardiu. a vstavanie,... zdalo sa mit o horsie,ked som sa mala po 12tich hodinach postavit, tak sa mi hlava zakrutila, prestala som pocut a vidiet , spolubyvajuce mi povedali,ze som mala identicku farbu so stenou.
ale ono to je velmi individualne, niektore zeny po druhom to zvladaju napr. lepsie .
ale neboj, ved ty kludne mozes rodit este aj prirodzene... mna stve aj ten obmedzujuci pocet deti pri cisarskych.. nie ze by som ich chcela 10,ale snivam o 4och 🙂

iwesska
12. okt 2011

@zaria611 No, sa obavam, ze mi nedovolia normalne aj keby som neviem aku krasnu jazvu mala. Tam su uz taki opatrni odkedy im tam dve zeny umreli. Inak presne, ja som zase 3 deti chcela a zda sa mi to tiez nefer, ze sme takto obmedzene. Aj ked ono sa to da, ale 3 krat cisarsky tak to uz chce naozaj pevne nervy a kadeco ine 🙂 Mna by len strasne zaujimalo, od coho zavisi ze sa zena otvori. Ze ak je to hormonalna zalezitost, preco sa neotvori ani po podani hormonov...Som si myslela ze je to mozno o zrelosti plodu, lebo ja som rodila o tri tyzdne skor ako som mala termin. Ale ako vidim, ani dostatocne velke babatko po termine to nezaruci ☹ Mozno je to aj nejak fyziologicky dane...

zaria611
12. okt 2011

@iwesska no tak ja neviem,ale mali by ti umoznit rodit prirodzene, pretoze k cisaraku dochadza z roznych dovodov, preto neznamena, ze aj druhy porod musi byt zakonite indikovany ako cisarak. mojho muza teta ma tri deti prve rodila normalne, druhe cisarom a teratie normalne. neviem cim to je, ale mozno hormonmi, tie umele hormony su podla mna nic oproti tym telu vlastnym

teleranka
13. okt 2011

@zaria611
neviem, este je skoro to urcite presne, ale moj gynekolog hovori, ze by som mala tak rodit. ja sa vsak strasne bojim, neviem, co je "horsie" pre take strachoputky ako som ja. alebo ist do celkovej anestezy? ja s anaozaj nebpjim bolesti..ja sa bojim len tych ihiel a cievkovania moču :(((
neviem v tomto pripade, co je mensie "zlo". och. a mozem sa opytat, jazva je aka velka? vznikaju potom zapaly? ked som minule bola na ultrazvuku, na nastenke boli vycapené obrazky maternice po cisarskom a bol tam obrovsky hematom a este nieco...no otras :(

zaria611
14. okt 2011

@teleranka ja som sa velmi bala normalneho porodu... hlavne toho,ze sa tam pri tlaceni pose...
a ked mi kamosky vraveli ako ich to roztrhlo a tak... tak som vlastne nevedela co chcem.
Ale obidva moje porody skoncili cisarakom. a teraz druhy som chcela normalne rodit,ale zasa sa nepodarilo.
a co je horsie lepsie?
Podla mna je lepsi prirodzeny porod..rychlejsie si fit po nom a hlavne nie si obmedzena poctom deti.
Ja som po cisarsokm este ani na osmy den nevedela doma sama do vane vliezt. a vtedy som si uvedomila, ze si clovek neuvedomuje a neceni ake je to uzasne rano vstat bez problemov z postele.
po cisarskom si limitovana poctom deti, teda ak uz si rodila napr. dvakrat cisarskym a chcela by si mat este dalsie.. ono sa vravi,ze po druhom uz neodporucaju mat dalsie a po tretom to uz zakazuju... ale lekar mi povedal,ze uz rodil aj piate cisarskym rezom, je to vsak velmi rizikove pre matku aj pre dieta.
Pri cisaraku ti cievkuju moc uz ked si v lokalke, takze to vobec necitis..
ja by som si zasa celkovu narkozu nedala, pretoze v tomto som zasa ja strasny strachopud, pretoze sa bojim,ze by som sa uz nezobudila... a hlavne ked si pri vedomi,mozes aspon vidiet cerstve babo🙂
moja jazva je dlha 15 cm. ale po prvom som mala kratsiu,teraz po malej mit o viac narezal.. reze sa totiz na kozi stale do tej istej jazvy potom.
a poviem ti to tak,ze ked uz to pride,tak uz ti je vsetko jedno, ja uz som anis trach nemala a to ja som tiez taka,ze ked som bola tehtona a pomyslela som na porod, tak mi az zle bolo od zaludka.. ale ked sa tor ozbehne,tak uz sa len tesis kedy to malicke uvidis a hlavne ked vies,ze uz sa to neda zastavit, tak to zvladnes,neboj

mili9
14. okt 2011

Mám dve deti obe cisárskym a teraz čakáme tretie a tiež bude cisársky.Spontánne rodiť som možnosť nemala,takže porovnať to neviem.Po prvom som sa zotavovala skoro mesiac,no po druhom sme už na 4deň po pôrode šli domov samozrejme to bolo ešte citlivé nejaký čas,no všetko bolo ok 🙂 Dúfam,že aj tentoraz to bude rovnako a my sa skoro zotavíme.Všetkým budúcim mamičkám držím palčeky 🙂

ktore
18. okt 2011

moze byit pri cisarskom aj manzel pri mne?

pingu1
18. okt 2011

@ktore urcite nie

kacorka06
18. okt 2011

Ahoj,reagujem na tvoj odkaz,ja som mala presne cisársky rez a vybrala som si ten spôsob umrtviť injekciou,takže mi anesteziolog pichol injekciu do chrbtice a do pár sekúnd som nič necítila,nechcem ťa strašiť,samozrejme každý človek a každé telo mamičky je iné,ale s vlastnej skúsenosti môžem povedať už v živote nikedy!!! Keď som prestala cítiť svoje vlastné telo,bol to strašný pocit bezmocnosti a cítila som sa hrozne,nevedela som sa pohnúť,prišlo mi počas toho zle,ako mi malú vyberali som zvracala a keď miju vytiahli bola som taká ustráchaná a vystresovaná a hlavne oblbnutá infúzkami,že som ani nevnímala,že mi nejaké dieťa ukazujú! Samozrejme dali mi pred cisárskym vybrať,či chcem celkovú narkozu,alebo byť pri vedomí a dostať injekciu,bola som celá natešená,že budem vydieť celý priebeh,počuť malú keď ju vitiahnu a všetko čo s tým súvisý,ale poviem pravdu neužila som si s toho nič,aj keď ma s toho operačného stola presúvali na postel,cítila som sa ako kus dreva,bola som ochrnutá,nevedela som sa hýbať a tak ma doktory chytili ako kus handry a prehodili ma na tú postel ako drevo 🙂 bolo to pre mňa veľmi nepríjemné,ale to bola moja skúsenosť a reagovala som na túto diskusiu tak ako som písala nechcem vystrašiť,ty to môžeš mať super a budeš spomínať s úsmevom,držím palčeky!!!

blumchen007
21. okt 2011

Ahojte, chcem sa spýtať, ako je to s doprovodom pri sekcii. Je mi jasné, že manžel nemôže byť pri tom. Ale môže stáť niekde za sklom? Alebo čakať vonku a potom prísť za mnou? Ako to vlastne je? Kedy uvidí bábätko? Môžeme byť hneď po zákroku všetci traja spolu? Aké máte skúsenosti s týmto? Ďakujem

sirene
21. okt 2011

ahoj @blumchen007 , moj muz uvidel babätko do 10 minut po narodení...ukázali ju mne prvy krat, isli ju umyť, omerať, odvazit, zabalili do teplucka, mne ju este dali vypusinkovať a sestricka sa ma spytala, ze ci ten pán na chodbe, co tak vystrasene prestupuje je moj manzel 🙂 , ze ide za nim mu ju ukazat...tak ju videl pekne zoci voci, aj si ju pohladkal a šup na novorodenecke

efendy82
21. okt 2011

@blumchen007 Ono asi zalezi na porodnici...já jsem rodila v Brně ve spinálu a manžel se mnou na sále byl..nejdřív čekal, až mi ten spinál napíchnou a pak ho za mnou pustili..prcka jsme viděli hned po vyndání a taťka s ním pak mohl být celou dobu než mě odvezli na pokoj..pak přišel i s malým a mohli jsme si ho užít spolu:o)

blumchen007
21. okt 2011

@sirene
@efendy82 Tak aspoň že tak. Dúfa, že to tak bude aj u nás v TT. Už aby som to mala za sebou

alzbeta.hod
22. okt 2011

@blumchen007 já měla manžela taky na sále ale až po porodu miminka. Dokud malou nevyndali tak u mě byla PA a jakmile malou umyli a nafotili s manželem tak mi malou ukázali a pak za mnou pustili manžela. Byl se mnou celou dobu zašívání a pak se mnou čekal na chodbě na sestřičky z JIP. Dál ho nepustili.

ivana88
22. okt 2011

ahojte zeny....mam taku malu otazocku....ked mam za sebou cisarsky rez mozem v buducnosti rodit normalne???...ma niekto taku skusenost...lebo lekar mi naznacil ze nie....

latvia
22. okt 2011

@ivana88 mozes, zalezi to ale od tvojho stavu a od toho ako sa bude spravat jazva na maternici, a aj od dovodu preco sirodila cisarom. a taktiez od doktora...niektori nechcu odrodit normalne po cisarovi aj keby mohli

ivana88
22. okt 2011

@latvia dakujem velmi pekne tak to si ma trusku potesila mam aspon taku malicku nadej..pretoze som pocula ze cisarskym moze zena rodit vraj len trikrat....

erikasadek
22. okt 2011

@ivana88 cisarsky mozes rodit aj 5 krat!!! potom uz je elasticita ale slaba po 5.. 😉

latvia
22. okt 2011

@ivana88 to bolo niekedy ze 3x a dost, teraz uz rodia aj 4x, ide o to, ako tie tehotenstva zvladaju, niekto ma po 1. cisarskom problem s dalsim tehotenstvom, niekto ani po 5. cisarskom.velmi individualne.ale je mozne rodit aj prirodzene

ivana88
22. okt 2011

@erikasadek vazne???...lebo mne lekar povedal ze len trikrat....a sa mi to nepozdava kedze uz mam za sebou jeden pokus a dieto este nemam :(

ivana88
22. okt 2011

@latvia tak to ste ma vazne povzbudili....dakujem pekne....mi spadol kamen zo srdca 🙂

erikasadek
22. okt 2011

@ivana88 vanze mne to zazse povedal moj mam za sebou 2 cisarske ale zase nezijem na slovensku tu je mozne mat aj 5 cisarskych potom uz elasticita maternice je slaba viac sa neodporuca potom.. 😉

monika15
22. okt 2011

@erikasadek
@ivana88
mne tiez povedala 3 🙂)) ale to asi zavisi ze v akom si stave... 🙂))

erikasadek
22. okt 2011

na slovensku je hranica 3 mam pocit. 😉 v zahranici bez probleov viac.. 😉

latvia
22. okt 2011

@erikasadek a ked na slovensku zenska po 3.cisarskom opat otehotnie, tak akoze co lekari urobia? 😅 neodrodia ju?

ivush
22. okt 2011

No mne po druhom cisárskom povedali, že maternica bola tenká ako papier, a teda, že tretie tehotenstvo by som asi radšej mala pustiŤ z hlavy...Nuž neviem...Mne, ale nie je jedna vec jasná a to, že či dlhšia pauza medzi druhým a tretím tehotenstvom by mohla prospieť alebo čas v takom prípade nehraje veľkú rolu a tak či tak by to už bol veľký risk, aby mi maternica nerupla....

Čo sa týka cievkovania - mňa zacievkovali ešte mimo pôr. sálu, takže to bolo dosť nepríjemné - už som sa len snažila čím skôr dostať na sál, tam si ľahnúť a nech mi už pichnú spinál a necítim to....
Po pôrode kým som ležala mi tá cievka nevadila - akože blbo sa s tým na posteli polohovalo - ale nebolelo to. Ani vytiahnutie nebolelo...

erikasadek
22. okt 2011

@latvia nie latvia len na slovensku ti vzdy davaju tuto blbu odpoved ze len 3 cisarske neviem preco!!! odrodia len neviem preco okolo toho robia take caviky!!! 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre