Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

akejka
30. apr 2009

zuzzii aj si chceš zazmluvniť nejakého dr. ?

zuzzii
30. apr 2009

akejka - praveze nie, bohuzial to je hrozne drahe... dufam, ze to ani neni treba, ved tam su vsetci v podstate dobry... len chcem zacat chodit mesiac pred porodom k dr. rozenbergovi - som nanho dobre referencie pocula.. ty si mala zazmluvneneho?

liki205
30. apr 2009

ja sa chystám tiež na plánovaný cisársky rez a preto a chcem spýtťa že či je tam nejaké riziko, že by sa mohlo niečo stať bábetku alebo mne??

akejka
30. apr 2009

zuzzii ani ja som nemala zazmluvneného. Prvý raz som bola veľmi spokojná s dr. Oravcom, škoda, že som nechodila k nemu do poradne aj pred 2. pôrodom. Ale aj tak dobre, že som si nikoho nezazmluvnila, ako píšeš, je to dosť drahé a ja som porodila do hodiny od príchodu do nemocnice, takže by to zazmluvnený lekár ani nestíhal 😕
Ale ozaj všetci dr. sú tam dobrí, prišla som do kontaktu takmer so všetkými...do poradne som chodila k dr. Janáčovi a k dr. Dubčákovej, UZV mi robil dr. Sysák, pri pôrode bola sekundárna dr. Hammerová, dr. Jančok a aj primár dr. Paldia...
V šestonedelí som zas chodila k dr. Scholtzovi (bývalý primár) a ošetrovali ma aj dr. Zajac, dr. Bertoldová... 😀
Takže vidíš, ozaj som zažila všetkých možných dr. 😀

liki205: riziká pri sekcii sú o čosi vyššie ako pri prirodzenom pôrode, predsa len je sekcia operácia...ale na druhej strane je to práve sekcia, ktorá zachránila život mnohým bábätkám, aj maminám...mne robili 2x neplánovanú urgentnú sekciu a pri 1. SC malej zachránili život (už sa jej strácali ozvy) a pri 2. SC zas zachránili život hlavne mne (mala som ruptúru maternice v reze po predošlej sekcii).
A aká je tvoja indikácia na sekciu ?

mel30
30. apr 2009

Babenky, taká otázočka... Kamarátka vraj dala 300 euro za pôrod, zdá sa mi to strašne veľa. Alebo toto sa robí u nás na Slovensku? Ja idem rodiť tiež sekciou, som v 34 TT. Pri 1. dcérke som dala doktorke 3000 Skk, bolo to pred 4 rokmi....

leahl
30. apr 2009

mel: nemala tvoja kamarátka zazmluvnenú lekárku (7000) a priplatený nadštandard - to by sa to tej sumy možno zmestila.. 🙂

mel30
30. apr 2009

Leah, Nie, mala to úplne neoficiálne. Ale čo vlastne znamená zazmuvnená? Veď keď sa dohodnem s doktorom že mi pôjde k pôrodu, tak hádam nemusíme ísť cez zmluvu...?

tinkaaa
30. apr 2009

mel ja som mala tiež dohodnutého dokiho toho svojho a platila som 5000Sk ale normálne cez zmluvu tzn. 3000Sk pôrodnici a zvyšok jemu
vôbec to neľutujem
súkromne som mu dala len riadnu fľašu,ktorá mala tiež hodnotu 1000sk 😉

mel30
1. máj 2009

Tinkaaa, ďakujem za odpoveď, ešte jedna otázka. Mali ste možnosť aby bol manžel pri vás pri cisárskom a držal vás za ruku? Alebo aspoň po pôrode stráviť spolu zopár spoločných chvíl /manžel, vy a bábko/? V Nitre ani v Trnave to vraj nie je povolené a nám na tom veľmi záleží...

wsmoulinkaa
1. máj 2009

já budu dávat 10tisíc za porod.....zatím nikdo nelitoval...nadstandartní péče..... 😵

cathuska
1. máj 2009

ahojte babulky 🙂 , chysta sa tu niektora z Vas rodit v Saci? Ja idem rodit cisarskym so spinalkou alebo epi, kvoli kontraindikacii ocnym dioptriam. Termin mam 30.jul. Inac, vcera som tam bola za jednym porodnikom a bola som milo prekvapena, ze mi neposminal ziadne poplatky, akurat za nadstandart izbu. O mesiac mam prist na kontrolu tak sa ho opytam ako je to s platbami, lebo som pocula, ze sa dava 5000 sk, len teraz neviem, ci je to len ked chces, (akoze sup do vrecka), alebo oficialne...

tinkaaa
1. máj 2009

mel ani v Leviciach nieje taká možnosť aby bol manžel pri tebe,ono cisársky je vlastne operácia a ty si na operačnom stole na operačke a tam by manžel sprosto povedané zavadzal,nedajbože aby nastali nejaké komplikácie a zbytočne by tam bol,v prvom rade musia kontrolovať tvoj zdravotný stav 😉 a to ako bábatko ide na svet a aby bolo všetko v poriadku
my sme boli dohodnutí s dokim tak,že keď malú vybrali von,vyšetrili ju a všetko ostatné dovolili manželovi ísť aj s kamerou na normálnu pôrodnú sálu(tam malinkú vyšetrovali aj obliekali) a mohol si natočiť jej prvé momenty,za tú dobu čo bol on s ňou tak mňa zašívali.Potom mi ju sestrička priniesla ukázať,to som bola ešte na operačnom stole povedala mi mieri,že je všetko ok a previezli ma na JIS
Možno ak sa dohodneš s dokim povolí aby prišiel manžel na JIS a donesú ti tam aj bábatko,ale ver mi budeš rada,že to máš za sebou,že je všetko ok a tie spoločné chvíľky si navychutnávate doma až až,alebo na druhý deň,keď už budeš môcť zísť dole z postele a pôjdeš mu ju ukázať k okienku alebo na chodbe pre návštevy 😵 😵 😵
Ak by si ešte niečo chcela vedieť kľudne sa opýtaj rada odpoviem

kam
1. máj 2009

ahojte
jsem v 38tt a mimi je KP....jak myslíte, že je velká šance, že se miminek ještě otočí?..jinak dr. mi už dala žádanku na předoperační vyšetření...tak to vypadá, že s tím už moc nepočítají...

andrea142
1. máj 2009

kam: ja som mala termín pôrodu 8.2.09 a 30.1.09 som bola na utz. to bolo v piatok. tam mi lekár zistil že malá je otočená opačne. v pondelok som išla na poradňu hneď s taškami a aj si ma tam nechali lebo sa malá neotočila a v stredu 4.2.09 mi robili CR. môže sa ešte otočiť ale aj s nemusí. asi na 50% 🙂

lante
1. máj 2009

Mel, ako píše Tinkaaa, SC je vlastne operácia....si predstav, že by tam mužík odpadol....ešte by mali robotu aj s ním.

ninnaricci
2. máj 2009

cathuska
...ja som rodila v Šaci...mala som plánovanú sekciu...tiež očná indikácia...pichli mi spinálku...a musím povedať...že som nemala žiaden problém...trošku som sa toho obávala...kedže som čítala...že mnohé ženy majú potom migrény...ale ja som nič podobné nemala...hlavne treba potom na JISke vela piť...personál je v Šaci skvelý...bude o teba postarané
...a čo sa týka financii...platila som iba za pobyt..bola som na nadštandarte...takže nič iné som neplatila
...v Šaci sa nedá oficiálne zazmluvniť pôrodník...je to na dohode..
...ja som mala šťastie, že sa o mňa staral od začiatku Dr. Dosedla...a musím povedať...že som maximálne spokojná...skvelý človek...odborník...s ľudským prístupom...
...a ak ti môžem odporúčiť...radšej spinal ako epi...aby si sa pri operácii nemohla hýbať...lebo na mňa prišla taká triaška na stole...z tej nervozity...ale potom to samozrejme prešlo...hneď ako som začula prvý nesmelý plač nášho drobca
...držím palce..nech to všetko dobre dopadne

peggyyy
3. máj 2009

ahojte baby, nemala ste niektorá po spinal problémy? kamoška sa po 48hodinách nemôže posadiť a postaviť, neviete ako dlho to bude trvať kým to prejde?

kata29
3. máj 2009

ahoj maminky

prosim poradte jake kalhotky si vzit s sebou do porodnice na planovany cisarsky rez.
Pry jsou dobre nejake nizsi,ze nedrazdi jizvu.
Nebo jsou lepsi ty jednorazovky???
A kdy se daji vlastne oblect? Asi budu mit spinal,takze budu 12hodin lezet naha na JIPce,ne? A pak se az da jit do sprchy a vzit si kalhotky a vlozky,ne?

diky predem za info 🙂
K.

natalii6
3. máj 2009

katka29:...ja som si kupila v lekarni gatky do porodnice (boli take sietkovane a boli take nad pupok)ale ani som ich nepouzivala vlozku som nosila len tak...neviem co je JIPca ale man po cisarskom dali hned na izbu a po 12h som sa musela postavit a zacat chodit a potom WC a sprcha..tak asi tak

bubatinko
3. máj 2009

kata na jipku nepojdes daju ta na izbu, ale po cisarskom castejsie chodia kontrolovat sestricky.... obliec mne osobne dali az po 12 hodinach .... nohavicky som mala poporodne take sietkovane daju sa dat az nad pupok mne sitie nijako nedrazdili... vyuzila som ich aj doma cca 3 tyzdne som ich nosila ..... inak tie poporodne sietkovane nohavicky sa daju vyprat v rukach takze ich mozes obmienat vsetko z nich pekne vyjde dolu ale takto ti vydrzia v pohode dlhsie a aj rychlo schnu... 😉

debbie
3. máj 2009

Ahoj kata 29, ja som mala nohavičky trenkové také po pupok na rez ti dajú obväz a prelepia a ten dobre v nich držal, o nič nezapieral ,potom som dostávala obklady z gázou nakoľko sa mi jedna strana zapálila a tiež nohavičky poslúžili nakoľko to nelepia sestričky a tak som mohla chodiť bez toho aby som si gázu držala, mala som aj nižšie ale tie neboli dobré.

mishusha
4. máj 2009

ahoj kati, ja som mala po spinali cely tyzden mamine nohavicky...take fajne, vysoke, nad pupok,tzv. mama-gate 😀 nikde nic netahalo..lebo to je najvacsi problem asi po cisaraku... ze ta vsetko taha, tlaci a stipe... 🙂
ja som osobne isla na jisku, vasu jipku...ale to zavisi od porodnice.... 12 hodin sa nesmies hybat...a ak nebudes na jipke, tak vela pi.... aby ta nebolela hlava...
drzim palce... 🙂

akejka
4. máj 2009

peggyyy, no to som ešte nepočula, síce som nerodila spinálom, ale 2 x v celkovej anestéze, ale ani tu som ešte nestretla mamičku, ktorá by po 2 dňoch nnevládala vstať a sadnúť si. Dúfam, že to tvoju kamošku čoskoro prejde. Väčšina mamičiek 2 dni po sekcii už chodí, vstáva, stará sa o mimi...
A čo kamoške na to vravia doktori ? Ono to treba čím skôr rozchodiť, aj keď to bolí...

peggyyy
4. máj 2009

akejka je to už tri dni a stále ju to bolí, má tlak do hlavy aj keď chodí tak s veľkými bolesťami, doktor jej povedal, že je to normálne, no ona chcela vedieť ako dlho to môže trvať preto sa na to pýtam

zuzanna427
4. máj 2009

ahojte. prve babo som rodila CR, neviete mi povedat, ci robia potom druhe automaticky alebo musi byt na to vazny dovod?!

akejka
4. máj 2009

zuzanna - závisí od dôvodu 1. sekcie. Ale 2. pôrod po sekcii neznamená automaticky znovu sekcia...Asi polovica žien po CR odrodí 2. bábo prirodzene 😉

peggyyy - tá bolesť bude ustupovať, povedz kamoške, nech sa nebojí. 😉 Zo dňa na deň sa bude cítiť lepšie a lepšie...Nejaký týždeň, dva to môže bolieť dosť intenzívne,cca pol roka dokonca môže rana trochu občas pobolievať, byť citlivá na zmeny počasia...

peggyyy
4. máj 2009

akejka doktor jej povedal, že je ešte jedna možnosť ako poľaviť tlaku v hlave a to tým, že jej spravia ešte jeden vpich do toho istého miesta aby sa to uvoľnilo, nevieš či to bolí?

miluska.h
4. máj 2009

ahojte, chcela by som sa spytat kociek po sekcii, ako dlho Vas bolelo brucho? ja som po sekcii skoro 3 tyzdne a brucho od pupku dole ma stale boli, je to taka stiplava bolest, aj na dotyk... jazva ma neboli, len to brucho...

egyptanka
4. máj 2009

jooooj tie sietovane gatuse su super, ja som tri tyzdne po sekcii a doma nosim este tieto poporodne.

peggyyy a tvoja znama vela pila po sekcii? lebo tie tlaky mozu byt, ze velmi vela nepila. Urcite ale nech chodi, ono zo zaciatku bude vsetko boliet, ale pohyb v tomto pripade lieci.
Takze zhrniem to ... pohyb a tekutiny.

miluska, mna uz nic nestipe. Som celkom v pohode, len okolie jazvy je trocha necitlive.

jvo
4. máj 2009

ahojte kocky rodili ste niektora na antolskej a mali planovanu sekciu ktoru schvaloval prof.Borovsky? Zajtra s nim mam pokec tak som chcela vediet aky je, na co sa mam pripravit, dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre