Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

happyhappy
14. jan 2011

@valentovasasa hi hi, ja som sa hybala len kvoli dietatu/wc/sprche/jedlu, predtym som neverila, ze dokazem spat bez zmeny polohy a veru dokazem 😀

patricia.k
14. jan 2011

Veľmi pekne vám ďakujem za odpoveď termín sa mi už blíži tak mám trochu strach bude to naše prvé vytúžené bábo, už bolo otočené smerom dolu ale ako som ležala týždeň v nemocnici z menšími problémami a počúvala čo prežívali mamičky pri pôrode zistila som že cisársky by bol asi o niečo lepší ako normálny pôrod a moje bábo má asi podobný názor pretože sa rozhodlo otočiť smerom na hor. Zostávajú mi ešte 2 týždne takže uvidíme či nezmení názor a neotočí sa naspäť. Budem rodiť na Kramároch takže dúfam, že tam budú dobrý lekári a sestričky.

valentovasasa
14. jan 2011

@happyhappy no to já po první sekci taky, ale popravdě jsem se do formy dostávala tak tři týdny... desátý den po operaci jsem měla všeho tak akorát po krk... a po druhé sekci jsem hned druhý den šmajdala po chodbách, i když jsem nemusela, tak jsem pořád chodila a pátý den po operaci jsem byla happy a říkám manžovi že bych šla někam "pařit"...

tatiana1923
15. jan 2011

aj mňa čaká cisársky....veľmi sa bojím....

kamajka
15. jan 2011

@tatiana1923 NEBOJ SA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ja mam tri cisarske a tu som 🙂.... po poslednom som uz na druhy den behala a mala sto navstev 😀

tatiana1923
15. jan 2011

no pekne 🙂 ja mám len z toho strach, lebo mne každá hovorí ako nevládze a že ju tam nútia sa už o pár hodín sprchovať...tak sa bojim ako to budem zvladat ja

katkavv
15. jan 2011

neboj sa, ja som tiez po CR a som rada 🙂 tyzden si odtrpis a potom je to uz v pohode, ale vzdy je to podla mna lepsie ako normalny porod, ten som si tiez zazila (sice nie az do konca, musela som ist rychlo na CR) a radsej by som uz isla iba na CR, strasne mi odlahlo, ked som uz mala po tom ... a teraz? uz po 2 mesiacoch som zacala cvicit a nemam ziadne bolesti :D

radka35
15. jan 2011

já druhý den odpoledne normálně chodila a starala se o malou a 4den po CR šla domu.

valentovasasa
15. jan 2011

@tatiana1923 ber to tak, že min 24h musíš být v klidu na JIP, ale pak první cesta z JIP vede do sprchy 🙂

lirita
15. jan 2011

ahoj jsem asi nikdo už nepíše. 😲

berenika39
15. jan 2011

@lirita proč? poslední příspěvek je z dneška před hodinou....

tatiana1923
15. jan 2011

Fakt to nie je také hrozné? Dúfam, že to zvládnem, najmä kôli malému, lebo jeho budú hneď po pôrode operovať, tak aby to bolo čím skôr, musím preto rodiť cisárskym.... a baby ďakujem 🙂

macik27
15. jan 2011

@tatiana1923 neboj sa určite ťa nebudú nútiť hneď vstať 😉 ja som vstávala až za 24 hodín, bolo to ťažké ale túžba za malinkou bola silnejšia...mne ju nedoniesli ukázať lebo bola v inkubátore tak som sa na ňu veľmi tešila a bolesť som vôbec neriešila 🙂

kadulka
15. jan 2011

@tatiana1923 a kde budeš rodiť? lebo v ružinove nútia vstať po 12tich hodinách...je to síce bolesť ale dá sa to vydržať...ja som myslela na môjho krpca, že pre neho to musím zvládnuť a išlo to dva dni som bola k.o. ale na tretí deň som už bola v poho...

dugyna
15. jan 2011

@tatiana1923 nemas sa coho bat. pokial bude v celkovej anesteze postavia ta na nohy cize do sprchy za 12h, pokial budes mat spinal tak ta postavia za 24h.ako pomocku na zsotupovanie z postele odporucam dat si stolicku k posteli a nohy zvesit najprv na stolickua az potom dole na dlazku. prve postavenie sa nacvicis ako a potom uz to budes zvladat v pohode.plati pravidlo co najviac chodit aby si to rozchodila...a bude to v pohode.ja som po 24h po sprche zvladla navsetvu a malu som si uz na noc vypytala k sebe ,chcela som ju mat uz u seba a nie aby bola niedke samucka bez mamicky. a nebij ten maly drobcek ti da tolko sil ze budes raz dva fit aby si snim mohla byt. ja som bola na izbe s kockou po normalnou porode-ta odisla a dali mi dalsiu po normalnom a potviem ti ze oni sa drzali dole a ja brucho-ked sme sa smiali alebo kaslali.takze nemas sa coho bat.

kamajka
16. jan 2011

@dugyna zase plati aj pravidlo ze ten prvy den to moc neprehnat lebo druhy byva poom trosku horsie 😀 , ale zalezi asi od cloveka🙂

@tatiana1923 a preco budu drobca operovat?

dugyna
16. jan 2011

@kamajka tak ano jasne ze hej neprehanat, ale nelezat..lebo je kopec kociek po cisaraku co lezia...kamoska tiez rodila cisarom som jej poradila ze chodit rozzchodit 😉 a za par dni bola na tom super 😉
len kaslanie a smiatie trva este par mediacov kym prejde bolest pri tom.

kamajka
16. jan 2011

@dugyna neviem mna na 6 den pustili dom po poslednom a za tyzden od prepustenia som spokojne kaslala aj sa rehotala 🙂 .....tiez som pocula ze niektore aj tri dni prelezia sa poddaju ale to je este horsie, mne sa maly narodil cis.rezom rano o 8:47 a poobede o 17 som uz sedela na posteli a vcecer asi o 20 som uz urobila dva krociky a na druhy den o 11hod som uz normalne chodila s tou hadickou 😀 , potom som nastojila nech mi to vyberu ani infuzky mi uz nedali vela som pila tak ze netreba infuzky a druhy den mi dali na obed uz aj rozok lebo som mala vetry tak ze kludne mozem 😀 😀 😀

dugyna
16. jan 2011

@kamajka my sme isli na 4 den domov 😉 ja som sa vypytala aby sme uz boli vsetci pokope.no ja som mala spinal takze som musela 24h lezat, 1ř.50 sa narodila mala a na druhy den som uz o 15 bola osprchovana a isla si zobrat malu k sebe,drobceka nasho 🙂 .a potom som isla na navstevu.ale pokojne smiat a kaslat bez bolesti mi teda trvalo hodne dlho asi mesiac alebo mesic a pol.

meleri
16. jan 2011

@dugyna jeje to jsi měla super to bych tak brala!

valentovasasa
16. jan 2011

@meleri co bys brala? já šla taky po sekci 4. nebo 5. den domů... tak se chodí normálně, když nejsou komplikace...

el267
16. jan 2011

Holky já měla sekci ve spinále. Porodila jsem v 20hod a byla na JIP skoro 36 hod. Domů jsem šla 7. den. A byla jsem bez problémů i malá. Tak nevím, asi to má každá nemocnice jinak 😉

meleri
16. jan 2011

@valentovasasa já to měla horší, rozthrla se mi placenta a malý byl nedonošený. domů jsme šli po 15 cti dnech. žádná hrůza to nebyla ale chtěla bych to ted mít podruhé třeba jako vy. tři dny nebo čtyři max a hurá domů....

meleri
16. jan 2011

mě to hrozně bolelo. dodnes mám naprosto ošklivou bolestivou jizvu. tak bud se mi blbě hojí nebo fakt nevím..

dugyna
16. jan 2011

@meleri a ty si prvy krat rodila cisarskym? no malu pustili v pohode a ja som musela podpisat reverz ale tak aj tak by ma na dalsi den pustili domov ale my uz sme obe chceli byt s tatom ako plnohodnotna rodinka....mne vela sil dal pohlad na malinku..pre nu som necitila bolest a bola schopna chdit a vsetko...ona mi davala silu 😉 a doma mi velmi pomahal manzel ktory si zobral dovolenku 🙂 a rozmaznaval nas

dugyna
16. jan 2011

@meleri citam ze si to mala tazke to ma mrzi.ja som si jazvu natierala contratubex, velmi pekne sa potom hoji jazva a hlavne ja som nosila velmi dlho tie sietkovane gatky..nakolko bolo leto a chcela som aby sa jazva co najviac vetrala.este aj teraz obcas natrem ale citaderm-to je homeopaticka

karolinka055
16. jan 2011

🙂 🙂 Ahojte kocki ja mam 8mesacnu dcerku a mala som tiez cisarki a velmi mi zostlo velke brucho ☹ a skusala som uz vselico a nic nie a nie zist viem lebo som aj pocula ze po cisarsko zvikne zostat dlhsie velke brucho aj ked to podla mna je individualne no bola by som rada keby ni niekto dobre poradil dakujem🙂))))))

tatiana1923
16. jan 2011

@kadulka Ja budem rodit na kramoroch,,,,som z levic ale musim rodit v bratislave

tatiana1923
16. jan 2011

@kamajka Lebo má nufunkčnú pravú komoru srdiečka....takže musí ísť hneď po pôrode na operáciu....teda ak sa pôrod podarí....preto sa ja hrozne bojím a som z toho riadne smutná. Už len verím....Preto vám všetkým aj závidím, že vám dali bábo hneď na ďalší deň, ja môjho malého neuvidím tak skoro....

beerucha
16. jan 2011

@tatiana1923 Ahoj Tatiana, niceho se neboj 😉 My jsme rodili na Kramaroch vloni tyden pred vanoci, planovany CR, v celkove narkoze. Az do posledniho dne mi bylo lito, ze jsme nemohli rodit normalne, ale potom, co jsme kvuli memu kolapsu stravili celou noc pred porodem na porodnici na pozorovani a ja tam "odrodila" asi osm deti, jsem se na cisarsky rez tesila jak male dite na bonbony 😅 Nevim, jestli budes rodit v celkove narkoze, ale pokud ano, tak to probiha tak, ze na JIPce stravis vicemene jen par hodin, po probuzeni jsem byla prevezena na pokoj, v kapacce oxytocin, ale zaroven neco proti bolesti, takze zavinovani delohy v pohode, maximalne jsem citila "bolest" jako pri menstruaci. Rodila jsem dopoledne, odpoledne mi prinesli ukazat malou a pochovat, sestricka u nas pockala. Cca po 12 hodinach prisla sestricka, za jeji plne podpory a asistence probehlo prvni sprchovani, bolesti jsem ani zadne necitila, spis se mi trosku motala hlava. Je pravda, ze druhy den je horsi, tezko rict proc, do kapacky jsme porad dostavaly to same (lezely jsme na pokoji po CR dve), mozna proste proto, ze telu to jednoduse cele doslo 😝 Treti den rano jsme dostaly holcicky na pokoj a zacaly s kojenim - vim, ze tohle se Te asi tykat vzhledem k okolnostem nebude, spis me napadlo, ze pokud Ti to financni moznosti dovoli, radila bych zaplatit si nadstandart, na pokojich budete maximalne dve, takze kolem sebe alespon nebudes mit tolik miminek a rozzarenych maminek a treba to styskani bude trosku min bolave... I kdyz je otazka, jestli to vubec jde... ☹ Jinak treti den uz jsme behaly kolem holek, paty den jsme bezely domu a ja dalsi den doma uz delala rizky a salat, takze se neboj nic 😉 Jizva se mi zahojila krasne, bricho mi zadne nezustalo a cvik jsem pro to neudelala ani jeden jediny 😀 Je fakt, ze tohle je asi trosku i otazka telesnych dispozic, ale chci tim rict, ze CR automaticky neznamena velke bricho 😉 A co se tyce personalu - stanicni sestra je naprosto uzasna zenska, do dneska na ni rada vzpominam, az na jednu "ambiciozni" sestricku byly vsechny taky perfektni a doktori - alespon Ti, se kterymi jsem ja mela tu cest - byli super. Moc drzime palce Tobe i chlapeckovi, urcite to dobre dopadne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre