Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

baschmil
18. jan 2012

och :( no dufam, ze to bude ten lepsi pripad moj..aj ked pochybujem kedze som taka precitliveena ze uz teraz ma boli vsetko pri pomysleni na nemocnicu 😀

erika2312
18. jan 2012

@jakani Ja mám len jedno dieťa cisárskym,ale kamošky čo mali opakovaný vraveli že rez robia presne v tom istom mieste ako bol prvý pôrod

jakani
18. jan 2012

@erika2312 dakujem za odpoved...je to sice iba taka technicka otazka, ale je dobre vediet, co zhruba cloveka caka 😉

erika2312
18. jan 2012

@jakani Ja som mala spinálnu anestézu ale druhý krát neviem či by som si ju dala,bolo mi strašne ,bolesti hlavy,bola som na infuzii jeden deň,asi by som chcela spať.Vraveli že som bola perfektná na sále,zvyčajne to tam ženy znášajú zle ke´d ich režú,šijú.

jakani
18. jan 2012

@erika2312 tiez som mala spinalku...ono, tie bolesti hlavy sposobi vraj to, ked sa dobre neuzavrie miesto vpichu...mne prislo akurat na sale na zvracanie, urcite aj stratou krvi...inak si vsetko pamätam, to tahanie, akoby sklbanie, zvuky odsavania - no co uz, je to zakrok...a ti poviem, minuly tyzden som si pozrela cisarsky zakrok na yutube.com, a mala som dost...

janine6623
18. jan 2012

@jakani Ja som pozerala v sobotu, mne tiež hrozí CR, tiež keď som to videla, napohlad to nebolo dobre, aj ked mne nerobí problém krv ani nič podobné vidieť ale aj tak.

janine6623
18. jan 2012

@kackacatko Smiem sa spýtať, keď je plánovaný CR, tak necítiš žiadne bolesti, kontrakcie nič? Hneď dávajú spinál a robí sa CR alebo ako?

erika2312
18. jan 2012

@jakani To ti verím ja mám zdravotnú školu,videla som už všeličo ale iné je keď to zažiješ na vlastnej koži,pre mňa boli hrozné aj to vytláčanie krvi,4 sestry mi zatlačili na brucho až som kričala od bolesti a heparínové injekcie tiež nemali chybu,to som sa musela držať od bolesti postielky a riadne zaťať zuby ale dali sa to vydržať.

emily26
18. jan 2012

@janine6623 Ahojky, ja som mala u prvého syna celkovú narkózu a u druhého plánovaný cisársky a rozhodla som sa pre spinal. Necítiš žiadne bolesti ani kontrakcie. Ak teda ovšem si to mimi nerozmyslí, že príde pred plánovaným termínom CR. 🙂 Ak by prišli na teba bolesti, tak mi bolo povedané, že mám ihneď do nemocnice a povedať im, že máš plánovaný CR. Oba CR boli v Cechach. 😉

jakani
19. jan 2012

@erika2312 jezisenko, ake vytlacanie krvi?!?!...mne nic takeho nerobili...to ako? odkial? divne praktiky....

jakani
19. jan 2012

@janine6623 clovek si predstavi, ze rozrezu brusko, vyberu babo, a hotovo...ale v reale - bola som prekvapena, cez kolko vrstiev, blan, a vselicoho sa museli postupne poprerezovat, nez prisli do maternice...no drasticky pohlad, nie je to ziadna sranda...si vravim, ze som to asi radsej ani nemala vidiet 😖

kackacatko
19. jan 2012

@janine6623 Ja som mala plánovaný CR kvôli nepomeru veľkosti bábätka a panvy. Moja malá bola veľká a vôbec nezostupovala do panvy, takže ani neviem, kedy by sa u mňa objavili kontrakcie. Takže som nemala žiadne bolesti. Pekne som pred CR sedela na posteli v miestnosti, kde ležia mamičky v prvej dobe pôrodnej. Tie čo rodili prirodzene tam pri mne pekne vzdychali a ja som čakala, čo bol troška stres.

Inak k tým bolestiam po CR. V niektorých nemocniciach nevyberajú spinál hneď, ale ešte ho nejakú chvíľu nechajú, preto potom bolesti nastúpia neskôr, po vybratí spinálu. Mne ho vybrali hneď po CR a bolesti nastúpili do 1,5 hodiny.

kackacatko
19. jan 2012

@jakani Tak na zvracanie bolo aj mne, som vravela operatérom, že keby som v ten deň bola niečo zjedla, tak im to tam určite ovraciam 🙂. Tak som dostala troška kyslíka a hneď bolo lepšie ;).

garzonka
19. jan 2012

@jakani
to "vytlacanie krvi" je po zakroku, ked sa ma maternica opat dostavat pomaly do svojej povodnej formy, po porode sa davaju este lieky na zavinutie (oxytocin), ale "pomaha sa" este takym stlacanim, aby ta prebytocna krv vysla von, vyteka to normalne cez posvu ako pri MS. Ale nerobia to pausalne, mne to robili len pri prvom a tretom CR

erika2312
19. jan 2012

@jakani po zákroku mi to robili asi 4 x za deň,som zo Žiliny,3-4 sestry mi zatlačili na brucho dali podo mňa misu,umyli ma,že to musia urobiť aby tá krv vyšla von,prvý krát som im tam zvrieskla od bolesti,oni mi potom radili ako mám pri tom dýchať aby ma to nebolelo,dalo sa to prežiť.

jakani
20. jan 2012

@garzonka
@erika2312
ja som rodila v Skalici, tam take nieco vobec nepraktizuju...cisarsky som mala poobede, a rano o siestej som uz sedela na posteli a kojila - a tym sa ta krv spustala sama, prirodzene, vdaka hormonom, ktore telo vyluci pri kojeni......neviem si predstavit to stlacanie, musi to byt strasna bolest, ved od bolesti sa nedalo ani kychnut, zakaslat....

garzonka
20. jan 2012

@jakani hm, ono to zrejme zavisi jednak od nemocnice a jednak aj od sluzbukonajuceho personalu 😉 a ktovie ci aj nie od daneho porodu...u mna druhy a treti porod bol v tej istej nemocnici a pri druhom nebolo ziadne vytlacanie, tiez som rodila poobede o pol 5 a rano ze sup sup na WC 😅 a pri tretom vytlacali, mala som aj dost silne bolesti pri oxytocine ....ale da sa to vydrzat

mili9
20. jan 2012

@jakani Ahoj 🙂 ja mám dva cisárske za sebou a teraz ma v marci čaká tretí.Môžem ťa uistiť,že vždy sa reže ten istý rez,veď ako by to potom bolo?Veď by mala žena dorezané celé bruško.Nemusíš sa ničoho báť,ja som sa tiež obávala,už len samotného tehotenstva ako bude prebiehať a či to jazva vydrží a cítim sa skvele.Držím palčeky a prajem veľa šťastia 🙂

garzonka
20. jan 2012

ja mam 3 SC, a 2 jazvy 😉

erika2312
22. jan 2012

@jakani Jedna krava sestra-pardon za výraz mi povedala že jej tam kričím pri tom,raz som vykríkla,keď to robili prvý krát,a že sa tomu veľmi bránim,ja som ani netušila že čo idú robiť keď dali podomňa misu,nerobia mi sekciu každý deň takže to nemám skadiaľ vedieť.

lucinka144
23. jan 2012

ahojte.. chcem sa podelit o moj zazitok y CR.. bola som v celkovej anesteze.. Cr robili koli malej panve a velkeeemu babetku// 4570 g.. prenasala som 11DNI.. a maly vobec nezostupoval.nebola som ani otvorena,, nic ma nebolelo.. Kontrskcie som na pasoch mala velike...uz dva tyzdne. ale nic ma nebolelo. V nmocnici som sa mala rozhodnut ci chcem spinal....ale nechcela som, aj som bola rada.. mala som strasny stres len ked som vyliezla na tu operacnu kozu... nie to este vsetko vidiet a pocut. bolo tam vela ludi..doktorov..sestier.. vsetci mili.ale aj tak to bol stres. Moj chrobaik ma dnes 5 a pol mesiaca.... a rez po CR sa mi este stale celkom nezahojil... ze vraj moje telo neprijalo sici material. takze mi vnutorne nitkz vyliezaju po kusku von.. ked vylezie... osdstrihnem... a tak dookola... ale uz dufam len jeden kusocek by tam mal byt.... a zahoji sa to uplne. Po prebudeni ma to dost bolelo... a precitla som uz na sale... oci zavrete..strasna bolest.. chcela som kricat ze to boli.. ze som uy hore haaaaaaa.... ale nedalo sa.. tak som zacala kyvat prstami na nohach.. to jedine sa mi dalo. potom som sa prebrala uz len na izbe pooperacnej. na jazvu mi dali KG/zavazie.... a tpo osem hodinach uy an porodnicu ku drobcovi. aj mi ho tam nosili... rodila som v stredu...a mliecko mi nabehlo v sobotu.... tak take su moje skusenosti. A ci by som tak rodila este raz???? hmmm ak by bolo babetko zasa take velike... nebudem nikdy ryskovat ze by sa mu nieco stalo...... nech ho radsej vyberu... Ze vraj po klasickom porode sa hoji vsetko rychlejsie.... neviem povedat... ale jayva bolela dost dlho.. a vstavanie z postele bolo katastrofalne... ale vsetko sa da vydrzat. casom na vsetko zabudnete, a tesite sa z papmusika...

diviska
23. jan 2012

@lucinka144 to je příšerný příběh :( Doufám, že už je teď vše ok a užíváte si s miminkem! Já jsem měla císař luxusní, nic moc mě nebolelo, dostávala jsem čípky na bolest, vstávání bylo nepříjemné to je fakt a celé se to táhne, skoro měsíc jsem měla problém chodit, ale nic zásadního, jen to nebylo na dlouhé procházky s miminkem a to mi bylo líto, ale když čtu tohle, děkuji Bohu, že jsem to měla takhle v pohodě! ufff

lucinka144
23. jan 2012

@diviska noooo, kedze ja som zazila len tento jeden CR.. mne toto pride normalne.. chaaa.. ale urcite to clovek preboli,,a ked uz je s babetkom doma, ta jazva bola nejako nepodstatna. starost o babetko mi zabral vsetkok cas. A ked musim povedat ze som bol dlhu dobu biela ako krieda. a slabucka. Ale casom sa to urovnalo. stale su mamicky ktore mali este horsie stavy... hlavne je ze vsetko dobre dopadlo.... Aj ked som mala vycitky ze som nerodila prirodzene.... ze ma uspali, a doniesli mi ho.... ale on bzy cez panvu nepresiel...tak hlavne je zdravie. a Dolezite je ze som kojila.vlastne stale kojime... bala som sa ze nedostanem milecko..ale baba co rodila v ten den ako ja , ale prirodzene.. dostala mlieco len o pol dna skor... takze to bolo celkom v pohode.

andysebesta
23. jan 2012

Ahoj, byt tebou, tak se nijak nezajimam, jak to s tim je ci neni.Ja jsem prvni miminko rodila normalne a druhe cisarem.Kazdy porod samozrejme jiny, ale neni mozne rict, ktery bolestivejsi.Kazdy clovek vnima bolest jinak.Ale jestli je vase miminko otocene nozickama dolu, je to bezpecnejsi varianta, jak toho prcka privest na svet a to je dulezitejsi.Az to vase male uvidis, na bolest zapomenes.nijak se predem nestresuj, nema to cenu.

den22
25. jan 2012

Baby mam taky problem,
Neviem ci mi bude vediet niektora z vas poradit..
Prvy porod som mala cisarsky a teraz ked som tehotna, tak som si vela veci ohladne tohoto zistovala a tak mi vsetci odporucili aj druhy cisarskym. Dnes som sa pytala doktora a ten mi povedal, ze nie je problem rodit aj normalne, ale teraz mam z hoto uz strach... Vsetci mi odporucali cisarsky, aj znami lekari a tak, tak neviem ako to chodi. Neviete miniektora poradit?
Dakujem

helcas
25. jan 2012

@den22 ahoj, to je divne, ze ti lekari doporucili podruhe sekci...a to jen na zaklade te prvni sekce, nebo z nejakeho dalsiho duvodu? jeslti jen kvuli predchozi sekci, tak je to divny...dnes se opravdu rodi po jedne sekci uplne bezne.. i ja mam kamaradku, ktera porodila takhle deti rok po sobe, ted dalsi znama bude rodit a navic ji to chteji v termin porodu vyvolavat!, coz jsem myslela, ze se nedela..

elbe
26. jan 2012

@den22 ahoj, funguje to tak, že pokiaľ jazva po prvej sekcii je dostatočne hrubá, dieťa v správnej polohe, tak v zásade môžeš rodiť prirodzene. Hrúbku jazvy kontroluje lekár ultrazvukom cca týždeň pred termínom. Ja som mala bohužiaľ jazvu tenkú, tak som mala druhú sekciu plánovanú.

salomuska
26. jan 2012

@den22 ahoj, neboj sa toho, vela sa o tom popisalo v teme https://www.modrykonik.sk/forum/tema/1-porod-ci... mozes sa poinformovat

den22
26. jan 2012

@helcas
@elbe
@salomuska
dakujem za rady. Ja mam totiz strach, ze to bude podobne ako u predchadzajuceho porodu a to bol teda riadny stres. Drobcek bol nakoniec zdravy, ale keby na lekarov moja mamina, je to zdravotna sestra, nenakricala, tak neviem ako by to dopadlo, lebo ani po 30 hod. odtecenej plod. vody mi nechcli robit CS. Po donuteni mi ho urobili a povedali, ze maly by sa za ziadnych okolnosti nenarodil prirodzene a CS bol v poslednej chvily. Mam srach, ze to bude podobne. a nechcem riskovat zivot a azdravie dietatka. radsej by som mala CS a bez problemov....

tetapetra
30. jan 2012

@zazalienka ahoj hlasim, hlasim, vo stvrtok som zasla k ocnej, vysetrila mi oci, takze budem rodit normalne. do papierov mi napisala, ze v pripade, keby dieta bolo velke alebo by to neslo ako ma byt, je nutna sekcia. Takze ani neviem ci je to dobre alebo zle 😝 . Dalsie echo podam ppo porode, ci vidim alebo nie 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre