Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

cat
7. sep 2006

aktak, nejaké linky boli hodené na babetko.sk, takisto na stránkach WHO..ja už neviem kde všade som o tomto zbierala info..
Doktori by sa mali snažiť aj pri samotnom pôrode masírovaním hrádzu najprv roztiahnuť a nie hneď brať do rúk nožnice, zbytočne v kolkých prípadoch..a ženy sú ticho a trpia lebo je to chúlostivá záležitosť 😒

tundika
7. sep 2006

ja si myslim, ze lekar len tak z vlastneho potesenia ten nastrih nerobi. ked to svalstvo nie je take pruzne, tak radsej nech sa nastrihne, ako sa roztrhnut az po zadok. ja som nastrih ani sitie necitila, ale to asi kvoli epi. jazva bola citliva asi cele sestonedelie, ale co uz. teraz je to uz v poho 😵

cat
7. sep 2006

ja som sa o toto začala zaujímať ked mi jednu kamošku na Antolskej zhumplovali tak že ani 9 mesiacov po pôrode nie je schopná sa milovať s mužom. a z vlastného potešenia to nerobia, to je fakt, robia to pre prachy, je to výkon preplácaný zdravotnou poisťovňou, to viem na 100%, v jednej totiž pracujem 😒

kamilecka
7. sep 2006

Ahojte,zaujala ma vasa diskusia 🙂 sice do porodu mam daleko ale ked som bola teraz u gynekol. potvrdzovat ci som tehu tak podotkla ze asi to bude skor na cisarky kedze meriam 155 a mam uzku panvu.
Myslim si ze vsetko ma svoje za a proti.Co som tu citala tak neviem co je teraz lepsie,ale to asi ako pre koho,vsak?

kattum
7. sep 2006

je to fakt individualne, v mojom pripade by bol lepsi nastrih, nestihli ho spravit a dotrhala som sa dost. Tvrdila to lekarka na sestonedeli a i moja gynekologicka. Vraj tam mam divnu jazvu, roztrhal som sa vraj nejak cudne ale potesila ma, ze pri druhom dietati sa to spravi. Nastastie dnes uz fungujem v pohode, o nicom neviem, no sest tyzdnov na zotavenie a zahojenie nestacilo.

kamilecka
7. sep 2006

Kattum a ako si to mala po porode v wckom a tymi potrebami 🙂

ena
7. sep 2006

nechce sa mi citat vsetko, ale v podstate ja mam podobne informacie ako aktak, je lepsie hojenie rany, ak sa pri nastrihnuti spravi rovny rez a nie ak sa to vselijak cik cak roztrhne...
a v podstate, nestrih ani nepocitite, neprijemne je potom skor to sitie a hojenie.. ale myslim, ze nie je to az take hrozne, aby sa tym teraz tehulky zaoberali az do porodu 🙂niekedy sa mi zda, ze potom sa tu tehulky zbytocne vystrasia, kamilecka je v 7 tt a uz sa trapi, ako pojde o 33 tyzdnov na wecko 🙂

ako napisala kattum, je to individualne, tak to az tak velmi nerieste.

ena
7. sep 2006

nestrih---> nastrih

tundika
7. sep 2006

Cat, myslim si, ze pri nastrihu je najvacsia robota so sitim, takze ked sa zena roztrne sama a lekar to musi zasit, tak mu to poistovna nepreplati? 😒

nie som sice lekar, ale neviem co sa da na nastrihu pokazit, zoberie noznicky a smik smik, nie? ja mam kamosku, ktora rodila tiez na antolskej a cela sa dotrhala, po zadok.

kamilecka
7. sep 2006

Ena ja viem ze to je este skoro ale clovek sa ani nenazda a uz ma pred porodom.
Ja som len zvedava a teraz ma asi ako kazdu novopecenu tehu vsetko zaujima 😀

ena
7. sep 2006

kamilecka: ale ved ja viem🙂

tundika: a zas, kamosku ber tiez s rezervou, sak to jej dotrhanie po zadok si pravdepodobne nevidela 😉

inak, tema cisarsky rez, nastrih je tym padom asi troska mimo temy.. 🙂

mixka
7. sep 2006

cauko ena, no ja neviem, ci je to vobec vhodna tema, ja ked som videla to video a citam vase prispevky, tak zvazujem vazne adopciu... 😀

kamilecka
7. sep 2006

Mixka 🙂 ale nooo 🙂 hihihih
Podla mna ten nastrih nieje ziadny velky,podla mna len paru cm,nic velke.

mixka
7. sep 2006

kami ahojky 🙂 moze byt, ze nie velky, ale tak si predstav, ake je strasne neprijemne, ked sa pichnes ihlou alebo porezes, ked nieco krajas. a ze nastrih... je mi mdlo 🤐

kamilecka
7. sep 2006

Mixka tolko zien to prezilo,este aj sorry za vyraz Britney Spearsova ta my to neprezijeme.
Mne ihly ani take velmi nevadia,aj ked mi krv beru tak sa ma stale pytaju ci mi nieje zle a ja som furt v pohode.

tundika
7. sep 2006

mixka, kami, neviem ako ostatne baby, ale nastrih nie je vobec citit. vsak si predstavte, ze tam dole uz caka hlavicka mimi aby vyhupsla von, to citite len straaasny tlak 😉

katrin
7. sep 2006

baby, osobne si myslím, že by sme nemali robiť z toho celého také horory 😀 nejak to mimi šlo dnu, tak musí ísť aj von 🤐

mixka
7. sep 2006

ved hej, co tym setkym zenam ine ostalo, ked sa mimi pytalo von 😀
ale vazne, ja viem, ze ono to inak vyzera, ked sa to preziva v reale, ako ked si to iba ja tak predsatvujem. keby som mala zit iba predstavami, ani zubarke by som radsej nesla 😀

ninocka
7. sep 2006

katrin ale predpoklam , ze ty budes mat cisarsky

mixka
7. sep 2006

katrin hej, ale ked slo dnu bolo nevidetelne a ked ide von, je z neho maly slonik 😀

katrin
7. sep 2006

ninocka, veď hej.. šak sme aj v téme cisársky... 😎 nemám z toho vôbec žiadne horory, viem, čo je to za bolesť, keď vám brucho rozrežú... 😝

katrin
7. sep 2006

mixka, milióny žien pred nami rodili a porodili.. aj naše matky.. a sme tu aj oni... horory si netreba pripúšťať..

ninocka
7. sep 2006

ale ved hej nesmieme sa zamyslat nad tym chceme mat dieta tak musime vydrzat

katka75
7. sep 2006

vraj ked si budes masirovt hradzu tak ta nemusia natrihnut lebo koza bude elastickejsia ....

mixka
7. sep 2006

katrin nepochybne, ved su zeny, co maju xxx deti

ena
7. sep 2006

mixka: a kto ti vravel to video pozerat ?🙂) tak ti treba teraz 😝
Dakedy toho uz vela studujete 🙂)
sak v porodnici ti povedia co robit, pekne krok za krokom... sak pred xy nebol Internet a tiez sa deti rodili 🙂

mixka
7. sep 2006

ena hej, lebo baby nevedeli a nevideli to co my teraz 😀 😀 😀

mixka
7. sep 2006

ale ja sa odradit nedam 😉

cat
7. sep 2006

hej hej, zamotali sme sa tu mimo témy, snaď sa admini nebudú hnevať, každopádne ja svoju sekciu hodnotím pozitívne, nijaké zlé zážitky, jasné bolesti sú a tie ktoré budete tak rodiť sa nebojte, bolesť za 3-5 dní odíde a budete akoby ste žiaden pôrod za sebou ani nemali. Ja som na 6. deň už doma vybehla po schodoch čo som si uvedomila až potom čo ma otec okríkol že čo utekám 😀 Ťahanie štichov sa uskutočnilo takisto doma, kombinačkami tatko vzal ten drôtik za jeden koniec, potiahol a bolo to celé vonku. Tak nám to kázal moj pôrodník. Dodnes sa na tom zabávame.. 😎

ena
7. sep 2006

a uz som napisala, ze nastrih necitit, to maximalne uvidite predtym pripravene take nieco ako polovica noznic 🙂 .. dufam, ze som nikoho nevystrasila 😉 som ani sajnu nemala na co to je, to len potom manzel ze to bolo tusim na nastrih.. .
a ja si uz v podstate na nejake exta detaily po 7 mesiacoch nepamatam, uz to beriem jak taky pobyt v nemocnici, z ktoreho som si doniesla drobca 🙂) A uz sa na niektorych veciach len bavime.. napr. ked som tam hopsala na fitlopte, usmev od ucha po ucho a sestricka, ze :"no , vy tak skoro este rodit nebudete, ked sa nam tu tak usmievate" 🙂 alebo ked sa furt pytali, ze citite uz tlaky a ja ze a co ja viem, ze da sa to v poho vydrzat, tak asi nie 🙂) .. my sme mali fakt na porodnej sale celkom veselo a rusno 🙂 len pocas ranej vizity a vymeny sluzieb sa tam naraz premlelo 17 ludi 🙂 a vedla sa v tom case robili cisarske jak na beziacom pase..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre