Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

miah
24. sep 2008

to, aby som vedela kolko dni pred terminom sa mam pripravit 🙂
niekde hovoria, ze 14dni, ale asi to zavisi aj od lekara, co povie..
tak som zvedava co mi povie v dalsej poradni 🙂

bubinko83
24. sep 2008

babule po akej dobe od porodu ste dostali prvu menštruaciu?

certica
24. sep 2008

bubinko, uz 6.tyzden po porode, v obidvoch pripadoch, akurat ze v prvom pripade uz mi zostal pravidelny cyklus (aj napriek kojeniu), teraz po druhom som to mala najprv dost besne, ale uz mam cca 3,5 mes. klud (tiez kojim)

dori
24. sep 2008

ahojte vy ste dostali tak skoro ja som tiež po cisárskom a dostala som až teraz a to stále kojím ale "besné" teda sú a koľko vám asi trvali?

evinka2311
24. sep 2008

no teda,ja cumim,maly ma 4 mes,teda tolko som od sekcie,ale zatial stale menzes nemam,hoci kojim len 4x denne a ostatne dokrmujem......pri prvom synovi som to dostala az po roku
ale chcem sa opytat...neostal Vam este stale taky smiesny tehot pupok? ja som sice malo pribrala(8kg) a mam to dole,ale ten pupok je stale taky dovonku,aj to cez tricko odstava,ako taka gombicka

zuzac
25. sep 2008

Ja som tiež rodila so spinálom, tiež to bol akútny cis. rez, takže som si dlho nemohla vyberat. Vpich nebolo vobec cítit, ani neviem kedy ho spravili aj ked mi všetko hovorili, čo práve robia.Ja som chcela Tomáška hned vidiet, tak preto som nešla do narkózy a dr. tvrdili, že je to lepšie aj pre mna aj bábo. 24hod. som len ležala, potom prišla sanitárka a s tou som musela vstávat a íst sa umývat. Bolelo to, ale zvládnut sa to dá a hlavne musí. Ved na nás čakajú tie krásne miminká,pre ktoré to všetko podstupujeme. Z porodnice som odchádzala 5 den po porode. Kludne by som tak rodila každý rok. Menštruáciu som mala zatial 1x, ale može to vynechávat aj koli antikoncepcii a len kojím. A pupok mám stále, pribrala som viac ako 20kg, z toho mám dole 12. Ale to so bude riešit neskor.

boden
26. sep 2008

Ahoj babenky, nejako to neviem nikde najst, neviete kolko deti sa moze rodit s cisarskym? Mozu byt aj tri? Dakujem 😉

cat
26. sep 2008

na pooperacke so mnou lezala kocka,co mala po tretom cisarskom, mala deti vo veku 5r., 16mes. a to miminko..ale doktor jej uz dalsie neodporucil.

boden
26. sep 2008

Jeej certica dakujem 🙂. Ja isto viem ze musim rodit cisarskym tak som rada, ze tri sa este daju 🙂

certica
26. sep 2008

ja osobne si myslim tiez, ze tie 3 su tak akurat a dost

graziela
26. sep 2008

Vesi, dakujem za gratulacie 😉

astonka
28. sep 2008

Balbulky ja som mala prvu dceru na cesarak,bol to predčsný pôrod ale dcera bola otočena zadočkom tak preto,a ruhy pôrod (po 6 rokoch)som si tiež myslela že bude cisarak šak všade sa vravi že ak bol prva tak ten druhy bude jednoznačne 🙂 a predsa sa maly narodil prirodzenou cestou,samozrejme po kontrole ultrazvukom či je maternica dostatočne silna,no ak to mam porovnať tak určite by som rodila normalne ako na cisarak,tak toľko moj postreh

bubinko83
29. sep 2008

baby,aku použivate antikoncepciu pokial kojite? 😒

zabkatt
29. sep 2008

bubinko ja idem dnes na gyndu tak ti potom napíšem čo mi dal, alebo povedal. O jéje zase prehliadka už mám mindrák teraz ☹

zuzac
29. sep 2008

bubinko83 - ja beriem Azalia. Tvorbu mlieka mi neovplivnila. NItrodeložne teliesko po cisárskom mi doporučila až neskor.

bubinko83
29. sep 2008

zuzac a kolko stoja tie Azalia? To su tabletky?

lucaa
29. sep 2008

ahoj holky...dotaz..nevite nekdo za jak dlouho je doporucovano po cisari znovu otehotnet? 😅

zuzac
29. sep 2008

bubinko83 - ja žijem v Čechách a tu stoja 480korún na 3mesiace.

zuzac
29. sep 2008

bubinko83 - ja žijem v Čechách a tu stoja 480korún na 3mesiace. Sú to tabletky.

lante
29. sep 2008

lucca: Mne doki povedal že 18 mesiacov..............len si nespomínam či to bolo od cisaráku po tehotenstvo alebo od cisaráku po cisarák 😅

zabkatt
29. sep 2008

Bubinko mne dal cerazette stoja na mesiac 260sk. 😀

dula_renka
29. sep 2008

lucaa už si mala cisársky, keď sa pýtaš? najlepšie sa poradiť s lekárom, ktorý ťa pozná, ale ja by som rozhodne menší vekový rozdiel ako 3 roky medzi deťmi nechcela, to hojenie po cisárskom predsa len trvá dlhšie ☹

lante
29. sep 2008

Tak to ja zase nechcem menší rozdiel ako tri roky. Najradšej by som do toho manžu nahnala už teraz 😀

eovin
30. sep 2008

Ahoj holky,tak moje první otázka na kontrole po šestinedělí byla,kdy můžu po císaři otěhotnět.Doktor řekl,že za půl roku a tak se taky stalo. 😉 A pokud bude všechno ok,můžu rodit přirozeně.

lante
1. okt 2008

JA už po prirodzenom pôrode netúžim. Tak ako som bola naštvaná a sklamaná, že budem musieť mať cisársky tak som teraz rada a inak by som už ani nechcela 🙂

norik1
1. okt 2008

Ahojky, mne moj doki povedal, ze mal by byt odstup 2 roky - v preklade otehotniet najskor asi rok po sekcii. Cisto len kvoli rane na maternici (nie bruchu) aby sa predislo rozthnutiu v dalsom tehu. Ale na druhej strane, ak by som otehotnela po troch mesiacoch, co mi to zoberu??? 😀

cathushka
2. okt 2008

kocky aj ja som po cisarskom reze a mam otazku. mozno vam to bude pripadat smiesne, ale nebola som v nemocnici nejak extra poucena, ako sa po operacii spravat. Samozrejme nebeham, neskacem, nenosim tazke veci, nenatahujem sa s tazkymi vecami ale.....zaujima ma ako dlho trva kym sa cela rana zahoji. Potrebujem hlavne vediet, kedy budem moct zase cvicit - aj na brucho. A na co vsetko mam vlastne davat pozor.

hlavinka
2. okt 2008

Cathuska: no, obecne se doporucuje vydrzet 6ti nedeli. Ale nevim, mozna pak kazdy lekar ma jiny nazor. A hlavne si jizvu mazej poradne, at se hezky hoji. Nejlepsi je sadlo nebo vyzivne kremy s vitaminem E a panthenolem.

fajra
3. okt 2008

Holky, taky jsem měla porod císařem, cítím se už dobře, ve středu jsem skončila 6ti nedělí, jen jsem se vás chtěla zeptat, za jak dlouho po císaři jste dostaly ms? Já už je mám totiž týden a pořád ne a ne skončit, tak nevím, myslíte, že je to normální? Očistky jsem měla už po 14dnech dost slabé, tak můžu se třeba ještě čistit? 😕 Díky za odpovědi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre