Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

janni.ka
22. jan 2010

latvia-no vyčetla jsem že při epidurálním umrtvení pacientka cítí jak to říct 😅 jak se v ní hrabou.....bylo tam napsáno že to popisují jako by jim prali v břiše prádlo 😕 že je nic nebolí ale sou nepříjemné pocity.....
Taky že toto se používá nejčastěji že jak ste psaly uvidíte miminko hned,miminko bude přiloženo taky hned a je pak rychlejší i uhojení a uzdravení.
Tak jako to přirovnání k tomu prádlu mě teda vyděsilo,že sem něco četla 🙄

Annalena tys rodila císařem,cítila jsi něco???

už sem si říkala kašlu na info na netu,najdu holky na koníku co už tak rodily,proto sem tady 😀 😀 malá vetřelkyně 😀

jinak teda to s tím miminkem je hrozný,smutný tyhle starosti co ted řeším jsou nesrovnatelný........chuděrka maminka.....

janni.ka
22. jan 2010

a kde ta holčina rodila???že odmítli epidurál,to by měl dát třebas jen z lidskosti 😠

blumka
22. jan 2010

latvia ☹ ☹ to je strasne...
rennca, hlavu hore, ja by som uz konecne rada vedela presny datum...no neviem kto a kedy sa vyjadri..v utorok idem na CTG tak mozno mi tam povedia

latvia
22. jan 2010

janni, je pravda ze budes citit tahy, ale ziadnu bolest, je to skor take nespecificke, proste mas dojem ze sa v tebe vrtaju ale neboli ta nic....ale kazda to vnima uplne inac....kazdopadne to trva chvilku, ked miminko vyberu , mozes zavriet oci a spat, mozes poprosit o nejaky ukludnovak alebo sa rozpravat s dr.alebo sestrickou, my to takto robime aby zeny nemysleli na to ze sa im niekto hrabe v bruchu 😉 mozu ti kludne potom pichnut diazepam, pekne si oddychnes kym ta zasiju.u sikovnych operantov trva cisarsky rez 30minut, u pomalejsich 45.myslim ze sa to da vydrzat 😉

latvia
22. jan 2010

rodila na znamej bratislavskej klinike....kebyze rodi v nejakom zapadakove, tak este pochopim, ale blava?? 🙄

annalena
22. jan 2010

janni.ka pri planovanom CR sa bezne robi spinal. ak je dobre pichnuty, necitis bolest, dotyk mozes citit, to je normalne. pri CR je mozno trochu zvlastny pocit to, ked vytahuju babo von.
Ja som tiez mala CR, a to bolo jedine, co som citila, ani nie tak, ze sa vo mne hrabu 😀 ale skor taky tah a tlak, trochu mnou pomykali a mala bola vonku. Fakt to ale trvalo par sekund, nic strasne.

annalena
22. jan 2010

Ale kazdy to vnimak inak, to je pravda....

janni.ka
22. jan 2010

latvia ty si sestřička?a pracuješ na Slovensku nebo ČR?Děkuji za vysvětlení,stejně se bojím 😀 sem hrozná srágorka 😅

janni.ka
22. jan 2010

no ještě tam holky bylo psáno jak se operace dělá-odsunutí moč.měchýře,shrnutí střev a v tu chvíli by se ve mě krve nedořezal 😖 😖 😖 😖 brrrrrrrrrrrrrrrrr

annalena-je asi pravda že každá sme jiná a každá to budeme cítit taky jinak 😉

latvia
22. jan 2010

som lekar-anesteziolog, precujem v CR

😀 creva a mocovy mechur nebudes citit, neboj 😉

janni.ka
22. jan 2010

latvia -aha 😀 tak super tady mít někoho kdo o tom ví hodně 😉

bambulka814
22. jan 2010

jannika,

zbytocne sa stresujes. CR je absolutna pohoda, necitaj moc, zbytocne sa bojis 🙂

erian
22. jan 2010

rennca: 1.2.2010? tak to mě ještě o dva dny předběhneš...už aby to bylo za náma holky, mě dnes v noci rodila kamarádka, sice si asi dost užila, ale rodila přirozeně, tak mi to zas přišlo líto, ach jo...ale nedá se nic dělat. Je zajímavý, že těch KP nějak přibývá, aspoň podle naší doktorky, kdoví čím to.

janni: to s tím přesouváním orgánů jsem taky četla, hlavně aby nám to tam dali zpátky kam to patří 😀 😀 😀 mě taky vyděsilo, že se při tom prořezává 7 různých vrstev, to teda bude šitíčko...

tak mě napadá, bylo tady téma co se dá udělat pro lepší porod, ale určitě existuje i něco co se dá udělat pro lepší porod SC, třeba aby se jizva líp hojila a tak, nevíte o něčem? taky by mě zajímalo za jak dlouho budu moct cvičit, ne nijak vrcholově, ale klasika - aerobic, spinning, těšila jsem se, že na to vlítnu hned po šestinedělí, ale po operaci to asi nepůjde tak rychle - někde jsem ale četla 3-6 měsíců a to doufám byla ta nejpesimičtější varianta...

copinka
22. jan 2010

janni.ka neboj se taky jsem rodila CR a přes spinál a je pravda že jediné co jsem cítila byl takový tlak když malinkou vyndavaly a trochu zahýbali bříškem a bylo to. Opravdu to trvá jen pár vteřin a celá operace byla hotová do 30 minut není to fakt nic hrozného není se čeho bát pro mě to byl krásný zážitek. Celou dobu jsem si povídala se sestřičkou jediné co mi vadilo bylo že jsem musela dýchat do masky když malinkou vyndavaly. Klidně půjdu znovu rodit přes CR malinkou jsme vyděla hned po vytažení 🙂 🙂 🙂 takže se opravdu není čeho bát 🙂 🙂

latvia
22. jan 2010

erian, po sestonedeli sa moze zacat lahkym strecingom a postupne pridavat zataz, ide o to aby ta nebolelo brusko, jazva a aby ti bolo dobre, nezatazovat organizmus, ale proste v pohode si relaxacne pocvicit....aerobic v plnej sile by som si dala najskor po 3mesiacoch....ale to sama uvidis co a ako...pokial budes kojit, tak pozor na presilovanie a svalovku, kyselina mliecna sa dostava aj do mlieka a babatko moze boliet brusko alebo odmietat mlieko 😉

janni.ka
22. jan 2010

erian-tak to sme na tom podobně,já taky myslela jak začnu chodit zase cvičit 😅 ale na druhou stranu si myslím že budu ráda že budu ráda 😀 miminko zabere na začátku určitě všechen čas než se to dá nějak do normálu a než si zvykneme na to že nejsme 2 ale 3,tak ono to tak nějak vyjde na to cvíčo 😀

copinka-opravdu už nic číst nebudu,bo každej říká něco jinýho 😒 Poptám se na to i v poradně,jdu příští středu,ale taky se bojím aby mi dřív nepraskla voda a nezačla sem rodit 😅 to by mi byl plánovaný císař na nic že a kor jak mi řekla por.asistentka kdybych byla i na 8cm otevřená tak budu rodit nožkama napřed 😕

No holky budu ráda ža to bude za náma 😉

Půjdu koukat na telku,díky za názory a vysvětlení zítra zase nakouknu.Všem dobrou noc 😔

latvia
22. jan 2010

janni, dokedy by si porodila po prasknuti vody, trva u prvorodiciek dost dlho, cisar sa da zariadit do 15 minut, tak ziaden strach 😉

rennca
22. jan 2010

janni.ka: mě dneska dali v nemocici souhlas s CS a to jsem se teprve pobavila.... 😖 je to souhlas se zákrokem a možnými riziky. Je lepší to ani nečíst a nestresovat se tím co by se mohlo stát.

erian: 😀 😀 budeme o dva dny starší...no ale třeba mi ještě odteče voda a pojedu dřív 😅 už jsem i na 2 cm otevřená.

rennca
22. jan 2010

jo jinak mě minulý pátek rodila kámoška. byla v porodnici od středy. v pátek už ji řekli že dneska prostě porodit musí....ráno ji daly vyvolávačku a chudák porodila až večer.

a nějak podobně na tom byla i švagrová...nechali ji trápit 12h a pak šla nakonec na CS. Takže mi obě řikali ať jsem ráda že to budu mít celkem v klidu 😒 😀

jankohrasko
22. jan 2010

annalena, latvia: este som sa Vas, babulky, chcela spytat, ci by mi (po tej mojej nepodarenej EPI a naslednej krvnej zatke) pri dalsom cisaraku uprednostnili celkovu anestezu alebo spinalnu? Ci to je individualne podla stavu?

latvia
22. jan 2010

jankohrasko, zalezi od teba co chces 🙂 mozes mat jedno alebo druhe, len si vybrat 😉

jankohrasko
22. jan 2010

Dakujem 🙂 sa len bojim, aby sa to zasa nezopakovalo. Pri spinalnej anestezii su dost caste pripady, ze sa musi robit krvna zatka?

annalena
22. jan 2010

jankohrasko je to pomerne zriedkave....vacsinou stacia infuzie, lieky proti bolesti a kludovy rezim... 😉 a nemusi sa to vobec zopakovat s tymi bolestami hlavy. urcite to povedz predtym anesteziologovi, volia sa aj ine druhy ihiel, ktorymi sa to picha. aspon by sa teda mali 🙂

latvia
22. jan 2010

a podla toho ako sme rozpitvali tvoju prvu epiduralku, tvoje bolesti boli sposobene tym ze ti ju blbo pichli, takze je mozne ze ak to pichnu teraz lepsie, s tenunkou ihlou, ze nebudes mat bolesti...kazdopadne, ako vravi kolegyna 😉 informuj o bolestiach, aby vedeli v pripade opakovanych bolesti rychlo zasiahnut

annalena
22. jan 2010

ja si tiez myslim, ze ked tam prerazili obal Tuohy ihlou (ktorou sa picha epidural), tak ak vezmu pri spinaly tenunku spinal ihlu, tak sa to vobec nemusi zopakovat 😉 teda ak sa zase nebudu pokusat o epidural....ten nech ti potom picha naozaj radsej niekto, kto to vie 😀

zuzka72
22. jan 2010

Holky myslíte, že jde udělat při tom císaři i sterilizace-podvázání vaječníků, nebo jak se to jmenuje?

cindy1551
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
latvia
22. jan 2010

zuzi ano, da sa to, len musis podpisat na to papiere vopred,ako pise cindy....a neviem ci tam nemusi byt pritomny aj manzel..

slunickomaja
22. jan 2010

Zdravím všechny maminy..Jsem tu nová a čekám již třetí mimí 🙂 Dva synáčky jsem rodila císařem takže třetí zřejmě bude taky císařem.A já si tolik přála jednou to zažít "doopravdy". Poprvé to bylo s epiduralem a po druhé v celkové narkoze.Musím říct, že ten první porod byl mnohem lepší a nejen proto,že byl první(po druhém to víc bolelo a rekonvalescence byla delší) Taky jsem při epiduralu cítila silně to hrabošení se mi v břiše.Tahalo to a tlačilo..,ale ten zážitek kdy ti přiloží to sluníčko k prsu..To po druhém to tak veselé nebylo.Fakt hodně bolela děloha to prý tím, že už byla jednou šitá.Vylezla jsem z postele až za dva dny a po prvním už ten první den po porodu.No a co mě čeká do třetice? Nebojím se,zvládnu to 🙂 všechny to zvládnem,nebojte se a těšte se na ty naše sluníčka. Je tu nějaká maminka,která je na tom stejně jako já? Latvia,všimla jsem si,že jsi povolaná osůbka,můžeš mi prosím říct jestli to je s tím císařem ve třetím těhot. stoprocentní?Děkuju a moc zdravím.

annalena
22. jan 2010

slunickomaja dovolim si odpovedat za latviu, dufam, ze je to ok 🙂 po 2 cisarskych je dost nepravdepodobne, aby ta nechali rodit spontanne, je tam ovela vacsie riziko komplikacii typu krvacanie, ruptura maternice...urcite zavisi od kliniky, gynekologa, tvojho zdrav. stavu, velkosti babatka...ale urcite to nieje bezny postup.
U nas (Nemecko) bolo sice par maminiek, co po 2 CR chceli nevyhnutne rodit spontanne, ale aj tak to nakoniec skoro vzdy koncilo vzdy CR, pretoze akonahle sa nam nieco nezdalo , tak sup na operacku 🙂 tusim len raz alebo dvakrat to bol nakoniec ten zelany vaginalny porod.
To riziko je jednoducho velmi velke a naozaj si to treba dobre premysliet, ci do toho ist. My sa snazime od toho odhovorit, lebo lepsie zdrave babo po CR ako komplikacie pri vagin. porode. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre