Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

certica
13. júl 2008

pri prvom som aj ja odmietala lieky, tiez sa ma stale chodili pytat, ci fakt akoze nechcem.. 😀 , to este ked som lezala a vtedy musim povedat, ze som dost citila aj tie stahy, ako sa maternica zavinovala oproti druhemu cisaraku, to som necitila nic. teraz pri druhom som nafasovala asi 3.den cipok od bolesti, tak som ho vyuzila, ze teda skusim a musim povedat, ze to bolo nebe a dudy, naozaj odporucam dalsim potencionalnym cakatelkam na sekciu. vobec som necitila ani najmensiu bolest, pomohlo to na vsetko od brucha, cez chrbticu aj bolest hlavy(tu mala ina mamina) a ze to fajn zabralo. dokonca som v pohode na bruchu spala tu noc

erikasadek
13. júl 2008

tak to je super tak ci tak ja som rada ze som mala cisarsky no dufam ze coskoro bude aj treti chcem dievcatko

certica
13. júl 2008

ani ja si nestazujem, obidva porody boli hrozne fajn, hlavne tento druhy. a tretie ma tiez laka, ja sa hlavne neviem zmierit so skutocnostou, ze uz nikdy viac nebudem tehula. kebyze mam o 3-4r. menej, tak sa na to zrejme dam. takto by sme vsak museli riesit o.i. aj vacsie byvanie a dalsie veci, takze to nevidim realne. ja vlastne taham uz 4.rok na MD a to je viac, ako dost 😝 😀

erikasadek
13. júl 2008

a to mi je luto aj tak mame to podobne aj ty mas dvoch chlapcov ako ja . no my sa tiez budeme musiet stahovat ked budeme mat to tretie tak dufam ze do tych dvoch rokov najdeme dobry 4 AZ 5 izbovy byt uz uz teraz je nam 3 izbovy maly

graziela
13. júl 2008

Ahojte,
co sa tyka vstavania po sekcii, tak ja asi lamem rekordy 🙂 Ja som musela vstat z postele uz po 5 hod. cca, hoci len na 1 meter, ale musela som zliezt z postele...Mala som totizto problem sa vycikat po leziacky do misy a tak strasne ma tlacil mechur, ze som si sama vypytala taku stolicku s misou, ze mi bolo jedno, ci to vstavanie bude boliet, ale vidina, ze sa mi ulavi po vycikani bola silnejsia 😲 A inac som vstala ani nie po 24 hod, maly sa narodil o pol 10 rano a na 2.den este pred malou vizitou tusim som uz chodila..Tesila som sa na to, kedy uz vstanem a bolo to na moje prekvapenie velmi dobre, ked si to tak porovnam oproti 1.sekcii...Myslim, ze som sa celkovo velmi dobre citila aj vdaka tomu spinalu, bolo to naozaj 1 000 000 000:1 🙂 Vrele odporucam,ked sa da, tak spinal 🙂 🙂 🙂

toni78
14. júl 2008

graziela-a proč jsi měla i druhý císař?? Mě to čeká asi taky 😕

erikasadek
14. júl 2008

toni po prvom cisarskom nemusi byt automaticky druhy
problem je v tom ze ak su neake komlikacie alebo babo je velke
tiez uz po cisarskom sa neda vyvolat porod takze je tu vela faktorov
pokial je vsetko v poriadku mas normalne kontrakcie a dlho to netrva tak porodis normal
napriklad u mna bolo jasne ze maly bude mat viac ako 4 kila uz som po jednom cisarskom aj tak bol az do konac moj lekar na 50 % rozhodnuty povedal mi len jedno co chcete vy?
na druhej strane nenecham vas dlho trpiet ak uvidim ze po 2 hodina ch ste na tom rovnako tak sa nebudeme bavit a po druhe nebudeme brat riziko vnutorneho krvacania
takze je to vela faktorov nie je automaticke avsak po druhom cisarskom ano

toni78
14. júl 2008

erika-já vím že to není pravidlo ale mě čeká císař (opět) proto že nastali komlikace u mě se srdíčkem.

erikasadek
14. júl 2008

a to mi je luto moja
ale aj tak ked som mala na vyber tak som preferovala cisarsky planovany ved cisarsky to nie je az taka katastrofa

toni78
14. júl 2008

erika-není ale já si docela vytrpěla,měla jsem celkovou narkozu ale pak po probuzení vysoké horečky,zimnice 3dny jsem byla hotová ale na jizvu si nemůžu stěžovat-ta mi nejde vůbec vidět!

graziela
14. júl 2008

Toni, ja som mala pri 1.dcerke pre-eklampsiu, ktr. u mna prepukla nahle par dni pred terminom.
Kedze aj v tomto tehu som mala zvyseny tlak, brala som od cca. 12 tt na to aj lieky (dopegyt), okrem toho mi v 20tt diagnostikovali placentu praevia, ktr. ale nebola indikaciou na sekciu, pretoze sa neskor krasne vytiahla...Mala a mam aj problemy s oblickami, ktr. sa mi obajvili prave v tehu (IgA nefropatia, s tym suvisi aj ten moj tlak)...tak preto sa lekari rozhodli, to neriskovat a naplanovali sekciu.Chvalabohu, vsetko dobre dopadlo a ten tlak mi zacina pomalicky aj klesat...Dufam, ze ked zhodim este nejake tie kilecka, budem moct neskor vysadit aj lieky..no to sa este uvidi 😉

toni78
14. júl 2008

graziel-Tk to držím palečky 😉

graziela
14. júl 2008

Toni, dakujem, aj ja tebe podobne 🙂

erikasadek
14. júl 2008

moje zlate ale ste si toho vytrpeli.
no ja len jedno nechapem preco vas vsetky robia len pod narkozou.
nic osobne ale ved sa to uz neroby skoro vobec len v specialnych pripadoch. aspon mne hovoryli ze pod narkozov celostatne sa robia len necele 2% ale to ju vo francuzku a nie doma je to skoda pretoze aj pri cisarskom mi hned dali maleho ako pri porode akojila som ho za necele tri hodiny musela som pockat kym zacnem hybat s nohami a odvtedy bol pri mne na izbe.

petule.h
15. júl 2008

pod narkózou se dělají císaře pokud je to akutní a rychlí, mému dítěti např.hrozila hypoxie a mě prasknutí dělohy, tak na nějaký spinal nebyl čas..teď čekám jak bude velké dítě, u mě se nic neděje..hrdlo se ani nepohnulo.První dítě 3800, pokud bude tohle malé, což zatím je, okolo těch 3kg, tak se zkusí u mě vyvolávačka a pak když tak císař a když bude velké, bude rovnou císař...ještě mám čas, dnes jdu zrovna na kontrolu, tak uvidíme, zda se něco pohnulo 🙂

miriamkac
15. júl 2008

erikasadek petule.h ma pravdu....pod celkovou narkozou sa robia len akutne pripady alebo ak to nedovoluje zdravotny stav matky, ci dietata.
Ja som mala sekciu naplanovanu a pekne spinalom....bez komplikacii 🙂

toni78
15. júl 2008

já měla taky akutní císař-silně jsem krvácela 😒

skrecok
15. júl 2008

Ahojte, zrejme mna caka cisarsky tak by som sa chcela spytat ake jednorazove nohavicky je vhodne kupit? Elasticke sietkovane, alebo normalne jednorazove? 😕

erikasadek
15. júl 2008

no to bude tym ze tu 99% zien je pod periduralom na rodenie uz ked su otvorene na 4 cm tak ti pichnu a mas pokoj tym padom aj ked neskor je nutny cisarsky tak len zvysia davku ako mne

no na druhy porod mal byt programovany avsak dostala som kontrakcie rano takze ked som prisla do nemocnice mala som uz dost silne kontrakcie ked som prisla na sal dali mi peridural a telo som si necitila v priebehu 10 sec operovali ma ani nie za 1 min takze da sa to.
na slovensku sa to roby inak no mne pravdu vam poviem vyhovuje takto pri plnom vedomi a dieta mam hned v rukach a ktomu moj muz bol pri mne co si viac zelat

petule.h
16. júl 2008

já sem po císaři nosila normální kalhotky a vložky s křidélky...to je dle mě výhoda

graziela
16. júl 2008

Ja som po sekcii, ani jednej, nenosila nohavicky vobec...myslim v nemocnici, lebo tam to bolo vyslovene zakazane...Kupila som si v lekarni popôrodne vlozky (zn. SAMU), ktr. boli bez lepiaceho pruzku a velmi sa mi osvedcili, su podla mna ovela lepsie ako tie s tou gazou...a myslim, ze aj lepsie ako "kridelkove", lebo su viac vzdusne, ziadna umelina...Ja napr. ani bezne neznesiem Always, najradsej mam Libresse (to len tak mimochodom ) 😉

certica
16. júl 2008

ja som po prvej SC mala normal 100% cotton 😀 nohavicky, teraz som nosila tie sietkovane poporodne, ze sak nech viem, oc kraci... a v pohode obidvoje. no a vlozky jednoznacne tie poporodnicke, naj boli tie nemocnicne

deina
16. júl 2008

Ja som mala sietovane, nevedela som, ze to bude cisarsky, ale asi by stacili obycajne, klasicke.

Tie, ktore mate dve deti - cakali ste po prvom cisarskom dva roky s druhym babom?

lila794
17. júl 2008

Jej, Deina, aj ja to chcem vediet. My by sme uz aj na druhom chceli zacat pracovat 😉

petule.h
17. júl 2008

mám 1 císaře otěhotněla jsem, když bylo tomíkovi 1,5 roku a teď budu rodit do 14 dní max...takže 2roky a 4 měsíse budou od sebe...císař je tu pravděpodobný..ale třeba se zázrakem otevřu 😀 . Jinak já na druhé dítě nečekala kvůli jizvě, ale proto, abych si trochu malého užila a navíc, od roku je to pěkný záhul, sama se děsím co přijde te´d, pač 2-leté děti potřebují opravdu hodně pozornosti 😀

deina
17. júl 2008

My by sme sa radi pokusali o druhe priblizne o pol roka az o rok - vlastne keby to vyslo az o taky rok a pol, tak by to uz dva roky aj boli, ked skor, tak to bude trosku menej. Ja by som chcela cim skor, kym som na tom zdravotne dobre (lebo mam zdravotne problemy, ale teraz je to okay). Len sa bojim, ze by sa mohol zopakovat predcasny porod, tiez mam maleho predcasneho.

petule.h
17. júl 2008

no já to mám zase opačně, u mě se dítěti nechce ven 🙂 , u mě se nechtějí otvírat porodní cesty...navíc dítěti hrozila hypoxie(málo kyslíku), takže taky se bojím co bude..myslím , že rozdíl dětí 2-3 roky je akorát, opravdu pak je to záhul, tedy pokud máš ...Poraď se z doktorem, mě to už po roce doporučil...ono se to také nemusí hned povést a nebo naopak...já na tomíka čekala rok než se to povedlo a teď jen měsíc... 😀

deina
17. júl 2008

No ved prave, nemusi sa podarit hned. Misulo sa nam podaril asi na stvrty, piatykrat.

zuzana76
17. júl 2008

ja zase preferujem pod narkozou, ja by som im tam skolabovala keby mi dali len spinal, ako to vlastne je? mozem si to ja urcit co chcem? lebo ja by som pri druhom chcela urcite narkozu

heppu
17. júl 2008

ahojte tak sa pridavam, vcera som rodila sekciou pod uplnou narkozou a dnes uz aj trosku chdim tak vcelku pohoda

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre