Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

evina313
9. júl 2008

presne tak ako pise lila794. merali ti panvu? pretože ak si mala, to nie je dovod, doležite su rozmery panvy.
prve dieta som rodila pred 12 rokmi, ani po dlhých hodinach tlačenia sa mi ho nepodarilo vytlačit a až ked som im omodrela na stole, urobili cisarsky. malý mal otlačenu hlavu - kefalhematom z tlačenia. druhe dieta som rodila pred 7 týždnami. bola som dohdnuta s lekarom, že ak to nepojde, urobia hned cisarsky. Do nemocnice som prisla na 9 otvorena, isla som hned na stol, žiadna EPI sa nestihla, ani klystír. Tlačila som odušu a ked malý nevysiel ani na 5 x, urobili cisarsky. Na druhý den sa malemu objavil tiež kefalhematom velký ako past. Vraj by som ho nevytlacila. na jednej strane som vdacna lekarovi že bol pri mne a slovo dodržal ( bol zazmluvnený) na druhej strane sa trosku hnevam že ma vobec nechal tlačit a nepristupil po predchadzajucej skusenosti rovno k cisarskemu. nemuselo dojst k tej hrči na hlave. Chvalabohu do 3 týždnov zmizla, a to nam lekari predpovedali rok, pretože bola velka.Takže moje odporučanie je : určite cisarsky,ale hned, žiadne skusanie či to nepojde. dlhsie sa sice hoji, ale v tvojom pripade sa možes vyhnut neskorsim problemom. Ja som mala rozmer panvy to posledne číslo 18, to je vraj najdoležitejsie pre vytlačenie hlavičky

lila794
9. júl 2008

164cm, moj muz bol taky nas...., ze ma takto bezvyznamne nechali trapit sa. Lebo bolo to hrozne! A potom aj ta rekonvalescencia po SC bola pomalsia

montinka
9. júl 2008

ano merali mi. no ja mam to posledne 21 tak uvidime. vsak aj ja mam zamluveneho doktora ale prave tento mi povedal ze uvidime ze ak nepojde tak mi urobia cisarsky ale zevraj spravi vsetko preto aby bolo babo a aj ja v poriadku no tak som zvedava. ale ak ma tam necha trapit joj asi mu nieco poviem.

evina313
9. júl 2008

ja mam tiež 164 cm ale nad tým sa nikto nepozastavoval

lila794
9. júl 2008

ano aj ja som mala posledne 21 😀

montinka
9. júl 2008

hm a ja mam iba 155 cm.🙂 jej lila tak to asi pojdem nakoniec cisarskym.🙂 a aj tie dalsie tri cisla si este pamatas, ak nie tak nevadi iba som chcela kuknut.🙂

evina313
9. júl 2008

a ak pojdes cisarskym, pojdes v spinali alebo v celkovej anesteze?

montinka
9. júl 2008

napisal mi spinal anesteziolog ale ak doktor planuje cakat na to ci to pojde normalne alebo nie pochybujem ze mi stihnu spinal dat.

evina313
9. júl 2008

spinal ti zaberie hned, mna brali z porod. stola a pichali mi to medzi kontrakciami. najlepsie je to, že babo hned vidis a ked ma doviezli na izbu, hned som telefonovala a pisala sms. najhorsie že ked ti to zle pichnu, možes dostat bolesti hlavy. ja som ich mala po celu dobu a den pred odchodom mi museli chrbat napichnut este raz.
al ak by som sa mala este raz rozhodnut, chcela by som spinal

montinka
9. júl 2008

vsak aj ja chcem ten spinal ak pojdem cisarskym. hmmm no a tych bolesti hlavy z toho no toho sa obavam trosku aj ja. ale zase prva by som vedela co to je a aj by som ho prva videla teda ak neratam lekarov.😀

evina313
9. júl 2008

tak držim palce 🙂

montinka
9. júl 2008

vdaka inak a ake by malo byt to posledne cislo pri merani panvy aby bolo ok?18 - 21 je v pohode?

lila794
9. júl 2008

Monti, ja si tie ostatne nepamatam ☹ a ake by mali byt, neviem. Vidis, a to mas dalsiu vyhodu, ak si naplanujes SC - mozes mat spinal. Mna rychlo uspali a bolo. Babatko som videla az ked som sa prebrala - aj to asi hodinu po tom a bola som taka otapena, ze som ho ani nechcela ku sebe - hrozne!!!! Tak mi ho sestricka len prilozila ku licu a zacala som plakat. Nastastie manzel bol s nim od zaciatku - zobrali ho na novoro.

montinka
9. júl 2008

no vsak ja viem akoze ja ho mam napisany v papieroch ze ked mi budu robit cisarsky tak suhlasim so spinalom. lenze teraz neviem ked ten doktorko vymysla.

lila794
9. júl 2008

tak si len stoj za svojim 🙂

montinka
9. júl 2008

budem sa snazit alebo sa modlit aby babo este podrastlo ale podla mna babo rastie az do porodu vsak? takze jeho vaha by sa este mala zmenit

montinka
9. júl 2008

inak ten vas maly je zlatucky.🙂

lila794
9. júl 2008

Dakujeme. no ano, ved ono rastie najviac na konci - tusim okolo 30g za den.

lila794
9. júl 2008

No, som zvedava, kedy sa to vase vypyta na svet. Potom daj vediet, co to je, ci ste zdravi a ako to dopadlo. Drzim ti palceky a ziaden strach, ono to prejde raz dva, ani sa nenazdas a budes mat coskoro skoro 8kg "drobca" ako ja!

evina313
10. júl 2008

niekde tu na koniku davali miery panvy, skus hladat niekde pod - rozmery panvy - alebo tak. ja som mala to posledne 18 a dnes viem, že by som tie deti nikdy nevytlacila sama

certica
10. júl 2008
montinka
10. júl 2008

ahojte miery panvy mam v poriadku ale drobec ma vacsu havicku a vraj ta nejde cez moje kosti doktor si dokonca mysli ze sa ani nepolozi uplne dole teraz ju ma dole a kusok nad hrdlom. teda tak mi to vysvetlil. 🙂

pampuliacik
11. júl 2008

caute baby, neviem to tu najst, ale kde a ako sa robi cisarsky? kamoska ma vydesila, ze ked lezala na porodnici ona, tak tam boli aj zenusky, ktore mali rez vysoko cez brucho... myslela som, ze dnes sa robi len bikiny rez ☹ ja velmi cisarsky nechcem a hoci sa na mimi velmi tesim, nechcem mat jazvu krizom cez brucho 😠 mate vsetky rez len dolu?

montinka
11. júl 2008

pampu vacsina bab tu spominalo ten bikina rez.

pampuliacik
11. júl 2008

😒 no dufam ze to tak je... sice planujem rodit u konkretnej doktorky, ale nerada by som skoncila u nejakeho lekara nakoniec, ktoremu je fuk, ci zene vyrobi brutal jazvu krizom cez brucho 😖

montinka
11. júl 2008

neboj sa aj kamoska mi vravela ze sa robi iba taky asi desat centimetrovy rez

pampuliacik
11. júl 2008

😀 dufam... ale radsej by som sa tomu vyhla, hoci to tu vychvaluju. neviem preco, ale mam dojem ze prirodzeny porod je predsa ta "spravnejsia" cesta a priroda snad vie, preco to tak "zariadila" 😀

montinka
11. júl 2008

no ja chcem ist radsej cisarskym 🙂

pampuliacik
11. júl 2008

a preco? ked si to tu tak citam, som z toho len na nervy, problemy su aj po klasickom porode aj po cisarskom... a nepaci sa mi ta predsava, ze ma rozrezu, ze budem musiet lezat 24 h bez babenka, mozem mat hrozne bolesti hlavy, dalej cievkovanie.... no neviem. ale ani klasika nebude ziadna "slast" zrejme, viac bolesti dlhe hodiny, mozny nastrih, problemy s hojenim nastrihu... no des. asi nebudem na to mysliet, co chcem "viac" ale bude to ako to bude 😉 😀

montinka
11. júl 2008

no lebo mi doktor oznamil ze normalne to asi nepojde.hm no ale tak co pre babatko neurobime nie? vydrzime vsetko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre