Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

zuzkaprofant
5. jan 2009

dievcata potrebujem poradit ako je to po cisarskom boli to velmi alebo sa to da a po kolkych dnoch ste uz schopne nomalne existovat mna kazdy odradza cisarskym , ale kezde ja nevytlacim a sa bojim velmi bolesti tak ine ani neprichadza nic do uvahy radsej si pojojkam az ked budem mat vsetko za sebou ako rodit 10hodin 😖

jjohanka
5. jan 2009

Ahoj Zuzko, rodila jsem císařem, brali mě na něj akutně, můžu říct nic moc. Dobrovolně bych se pro něj nerozhodla. Rána bolí intenzivně cca 5 dnů, to se člověk nemůže v posteli ani otočit. Měla jsem i dost závratě - během operace jsou dost velké krevní ztráty. Holky, co rodily přirozeně, byly za 2 dny úplně fit. Já jsem se celý týden v nemocnici musela přemáhat, abych vůbec vstala. Teď jsem 3 týdny po porodu, rána nebolí, oblast nad jizvou je necitlivá - citlivost se postupně navrátí, jizva tuhá - musím rozmasírovat.
Taková je má zkušenost. Doufám, že další porod bude přirozený 😉

debbie
5. jan 2009

Ahojte baby, zuzi tak som to včera rozmasírovala dala ibalgin a dnes je mi trošku lepšie, uvidím po prechádzke či vôbec prejdem...
Baby aj mne jazva tvrdne a necítim si kožu nad...je nejaky fajnový krémik na lepšie a rýchlejšie hojenie? Baby kedy ste sa prestali čistiť? Ja som 3týž.po cisárskom a už ani nešpiním ...a kedy môžem začať pomaly cvičiť? Dakujem....

dula_renka
5. jan 2009

zuzkaprofant dcera sa narodila spontanne po 21 hodinach. Syn sa narodil planovanym cisarskym, zo zdravotnych dovodov. Uz pred operaciou som si poplakala, pretoze mi to pripada hrozne, aby dieta prislo na svet operacne ☹ . Ale nechcela som samozrejme nijako ohrozovat mna alebo dieta. Prvy porod nebol naozaj lahky, ale cisarsky bol pre mna rozhodne horsi 😢 . Neviem ako si prisla na to, ze dieta nevytlacis. Si zena a bola si zrodena na to , aby si rodila. Radsej by som sa zamerala na to ako si pomoct od bolesti a ako si uzit aj tuto krasnu etapu zivota, hoc bez bolesti to nejde.

zuzkaprofant
5. jan 2009

preco si vela zien mysli ze dieta musi ist na svet normalnym porodom, jasne ze som zena ale nie som ta co znesie bolest viem svoje hranice 😀 😀 ja som len chcela vediet ako je to ked sa rodi cisarskym a ake su dosledky a vyhody

dula_renka
5. jan 2009

zuzka na ziadnu vyhodu cisarskeho som neprisla 😀

quixi
5. jan 2009

zuzi nestresuj mam vela kamaratiek ktore boli s cisarom spokojne, tiez chcem cisara a tiez si po radsej pojojkam ako by som mala rodit 10 hodin pretoze sa tiez bojim.vyhody su asi take ze bude jazva na bruchu a nie na pinde 😵 alebo ja neviem, tiez by som sa chcela nieco pozitivne dozvediet urcite nejake pozitiva su nie len negativa

zuzkaprofant
5. jan 2009

quixi konecne niekto na mojej strane 😀 😀

quixi
5. jan 2009

to si pis 😀

evitkamalicka
5. jan 2009

zuzi neboj cisarsky nie je taky hrozny, ja som bola nad mieru spokojna a kedze mi prve dva dni davali infuzky proti bolesti tak to bola pohoda a ziadnu bolest som necitila

evitkamalicka
5. jan 2009

a tiez by som uz inac ako cisarskym rodit nechcela

zuzana17
5. jan 2009

Ahoj zuzkaprofant, ako môžeš vedieť, že bábo nevytlačíš? Skôr sa bojíš tej bolesti, a nemôžeš vedieť ako dlho budeš rodiť, veď niektoré prvorodičky porodili ani nevedeli ako, je pravda, že niektoré si to aj poriadne vytrpia, ale nevieš do akej skupiny patríš ty. Ja som mala rodiť normálne, mala som už kontrakcie, bola som pripravená na sále, ale maličký nechcel klesať a zakalila sa mi už aj plod.voda, tak ma v rýchlosti vzali na cisársky.Je pravda, že keď som sa prebrala, nemohla som sa ani pohnúť, bolesti sú veľké, ale myslím si, že i tie čo rodia normálne majú bolesti. Dostanô sa z toho omnoho skôr, niektoré už na druhý deň sú v pohode. Ako píše jjohanka, rana bolí intenzívne asi 5 dní, človek sa musí premáhať aby sa postavil z postele, ale všetko sa dá zvládnuť. kvôli maličkému sa premôžeš a bolesť si nebudeš tak uvedomovať, nebudeš na ňu myslieť keď uvidíš bábo. Oblasť brucha je po pôrode znecitlivaná asi cca 6 mes.

arabeska
5. jan 2009

no sranda je ze sa bojite bolesti pri porode 10 hodin ale po cisaraku su niekolko dni a veru su to horsie bolesti ako kontrakcie 😉 a ked sa bojite bolesti pri spontanom porode dajte si epi 😉

zuzana17
5. jan 2009

máš pravdu arabeska, bolesti pri pôrode trvajú niekoľko hodín, po císarskom niekoľko dní 😖

zuzana17
5. jan 2009

Ahoj debbie, som rada, že je Ti lepšie, neboj bude to stále lepšie len treba vydržať a nevzdávať to, poprípade zájdi k dr. ak by si už nemohla vydržať.
Ja som nepoužívala žiadem krém na hojenie, maximálne tel.ml. Čistenie netrvá dlho, asi tak 3 týž. Cvičiť začni najskôr po šestonedelí, skús sa poradiť s gynekológom ak pôjdeš na kontrolu.

zuzkaprofant
5. jan 2009

je to na kazdej znas ako bude rodit ja som v takom stadiu ze si mozem vyberat nie som na sk kde sa nerobi cisarsky rez ked zena chce tu si mozem vybrat ako chcem ja rodit tak som sa rozhodla

a preco nevytlacim lebo cakame velke babatko podla vsetkeho a ja to nebudem riskovat ze pojdem na plastiku 😀 😀

zuzana17
5. jan 2009

je to na tebe zuzkaprofant, ak si sa tak rozhodla, je to tvoje rozhodnutie, a ak čakáš veľké bábo, tak by ti to asi aj dr. odporúčil. Na Slovensku si človek nemôže vyberať, hoci niektoré by určite chceli. Poznám veľa žien kt. sú spokojné s cisárskym, veď aj ja som spokojná a viem, že by som išla ešte raz na cisársky, zvládnuť sa to dá 🙂
Držím ti prsty, aby všetko dobre dopadlo 🙂

arabeska
5. jan 2009

zuzi,ty si v 23tt a uz vies ake velke bude babo v 40tt?teraz moze byt vatsie ale potom sa moze spomalit v raste ci priberani.dalsia vec je ze musis ratat s tym ze je to operacia a ja si myslim ze keby si mala mat naozaj velke babo tak ti sc robia tak ci tak 😉
mne to pride ako nejaky modny trend robit sc lebo raj to menej boli a ja po mojix skusenostiax viem ze to je uplny blud ....
ja naozaj nerozumiem preco sa robi z normalneho porodu taky strasiak.ja mam za sebou aj aj takze viem porovnat ale na cisarak by ma uz nikto nenahovoril a nei ze by som este isla dobrovolne 😅
tak ti drzim palce aby ste to tehu uspesne dobojovali 🙂

zuzkaprofant
5. jan 2009

no preco viem lebo moj muz ma 2m a cez 115kg a jeho rodina ma okolo 2m takze kto nas pozna nic ine mi ani nepovie moj muz mal porodnu vahu 5,2kg a to neprehanam jeho segra mala 5kg teraz moje babatko ma podla doktora vacsie rozmery ako babatko v jeho tt a aj doky ked videl mojho muza lebo on chodi stale so mnou na kontroly nic ine ani netvrdil ak jasne tehotenstvo pojdem tak ako ma 😀 ja mam 168cm teaz chodim ako kacka brusko mam ako v 7m 😀 😀 takze asi sama viem co pre mna bude dobre a co nie ja som sa len chcela vas opytat na to ako je to ked sa rodi cisarskym a ci je to trend alebo nie to je mi jedno ja viem svoje vela zien keby bolo na mojom mieste vela veci by neznieslo takze take nieco ako ze si zena a vytlacis a ine reci mozte pisat ale nepoznate mna a ja vas a to je tak tazko 😉 😉
a poviem vam keby kazda zvas si mohla vyberat ako chce rodit tak by ste inac asi tiez rozmyslali ja nie som hrdina super 😀

arabeska
5. jan 2009

😀 tu nikto nevravel ze sa mas hrat an super hrdinu 🙂 sama som ti napisala ze ak budes mat velke babo tak by ti sc robili tak ci tak bez toho ake by bolo tvoje rozhodnutie 🙂
a ja keby som teraz zostala tehula tak viem ze xcem znova rodit normalne ale to neznamena ze sa tak ma rozhodnut kazdy 🙂
len to ze ci ma zena rodit spontane alebo sc by som stale nexala na lekarov lebo o pre mna je to stale operacia o ktorej by mal rozhodovat lekar 🙂 a ked sa niekto boji bolesti nex si da epi a bolest je fuc 🙂

ditka1
5. jan 2009

ahojte baby riadna diskusia toto,ja tiez pomaly rozmyslam o porode,som prvorodicka takze neviem posudit normalny porod,ale zato viem ako je to po operacnom zakroku,ja som mala mimomater.tehu a rezali ma ako pri casaraku,bola to bolest asi 2dni ale davali mi utisujuce injekcie a take oblbovaky dalo sa to zvladnut,ale vzhladom na to ze uz mam jazvu tak dalsiu by som nerada,este aj laparoskopicku jazvu mam na pupku,tak by som chcela skusit normalny porod pre zmenu a uz mi jazva nebude chybat nikde 😀 😀 no beriem to zatial s humorom vsak naco sa zozierat este aj nad tym nejako bude,nato su tam odbornici aby to posudili ako budem rodit a pomozu uz nech je hocijako,oni vedia najlepsie co je v tej chvili pre nas dobre.
Mne povedali,ze tiez budem mat velkeho syna,ale vsak nejako vyjst musi nie? 😀 zbytocne budem nad tym dumat nic nevyriesim.Kazdej vam drzim palce papa.

quixi
5. jan 2009

zuzkaprofant nedaj sa odradit, ideme na to!!!! 😀 😀

petra1985
5. jan 2009

cisarsky sa robi aj ked je babatko velke.. 😎 ale aspon sa zena pri tom tak nestrapi

arabeska
5. jan 2009

petra 😕 😅 asi si necitala pozorne co som ja napisala 😎

petra1985
5. jan 2009

hoou vas je tu vela keby som mala kazdu citat 🙂)

arabeska
5. jan 2009

aspon tyx par prispevkov dozadu by si mohla 🙂

petra1985
5. jan 2009

precitala som si posledny.. ucitala som sa tu uz dost..napisala som co viem.. a z tych 90 stran co tu je urcite nie som prva co som si nevsimla, ze to co chcem napisat uz ktosi napisal 😎

luckamis
5. jan 2009

arabeska 🙂
ty maš skusenosť s epi???
jujuj ja za nedlho rodim...

tin007
5. jan 2009

zuzkaprofant, nebudem ti tvoje rozhodnutie (ci nazor brat), iba opisem moju skusenost: ja som nakoniec rodila cisarskym, bola to akutna operacia, pretoze drobec mal zle odozvy, nezostupoval a ja som sa po 5 hodinach kontrakcii prestala otvarat. fakt je, ze ak by som zila niekedy v stredoveku a rodila, tak asi umrieme obaja ☹ (ku koncu som mala kontrakcie kazde dve minuty, odpadavala som na porodnom stole, triasla som sa nekontrolovatelne, takze ma velmi rychlo uspali a rozrezali). pisem naschval slovo rozrezali, pretoze cisarsky je velka brusna operacia, kde lekari rezu tusim cez 3 vrstvy, ktora sa potom musi aj poriadne zhojit. prve dva, tri dni ma jazva bolela poriadne, hlavne pri vstavani z postele (a skus nevstat k placucemu hladnemu dietatu!), postupne sa to utlmilo (asi po tyzdni to uz bolo akceptovatelne), avsak stale ju citim (najma ak sa prudsie pohnem, alebo natiahnem) a este tak pol roka budem pocitovat rozne dozvuky. na cvicenie mozem teraz zabudnut (skus dvihat cinky s rukou, na ktorej si mala rozseknuty sval par tyzdnov po zositi) a co sa tyka (pripadnych) mojich dalsich tehotenstiev, moze sa mi stat, ze budem moct mat uz iba 1 dieta a aj to bude mozno narodene cisarskym, lebo lekari nebudu chciet riskovat rupturu maternice, ci ine komplikacie. ak mozem poradit, zisti si co najviac info o oboch sposob porodu (klasicky aj cisarsky) a urcite nerob rozhodnutia ani nie v polovici tehotenstva 😉

lucinka01
5. jan 2009

Ahoj, přidám svojí zkušenost s císařským řezem.
Rodila jsem plánovaně, takže nevím, co jsou to kontrakce a porodní bolesti. Mám jen jedno dítě, čili s normálním porodem nemám srovnání. Občas jsem slyšela, že císař je "bezbolestný porod", ale to je pěkná blbost. To hojení bolí a fakt hodně. První noc po operaci jsem vůbec nespala, jak to bolelo, a to mi píchali injekce na bolesti. Ostatně mi je píchali celé 4 dny v porodnici, vždycky na noc, přes den to prostě bolelo. Nejhorší je prvních 5 dní, pak už se to celkem dá. Ale je to operace se vším všudy, měla jsem z břicha dva dreny, které mi vyndali až po 2 dnech (mimochodem, vyndavání drenů je taky celkem chuťovka). Je problém otočit se na bok, vstát z postele, dojít si na WC a do sprchy a u toho se musíte starat o miminko. Není to žádná pohoda, ani náhodou 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre