Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

hada
29. máj 2009

dievcata a mate niekto skesenosz s pouzivanim dermochlorophylom spray, zeny, kt boli anstihnute ho dole pouzivaju a pochavluju, tak aj na brucho by to mohlo fungovat, nie?

sandra261
29. máj 2009

no neviem ci sa tu najde niekto kto by mi poradil uz som tu pisala ze ake to je so sexom po porode no tak uz viem ze je to fajn len mam problem menzes som az doteraz mala tak s 2 tyzdnovym meskanim tak do toho casu stale som dostala podotykam ze som 5 mesiacou po porode a so sexom som zacala tak pred 1 a pol manzel robi vonku tak to je preto no a menzes uz 3 a pol tyzdna az mesiac nikde a podotykam ze som prestala v tom case kojit mala som malo mlieka bola som u lekara tak mam zvysenu sliznicu a maternicu ale ze to aj jak menzes mam dostat tak byva pozrel ultrazvukom zo spodu tak ze by to nemalo byt tehotenstvo testy som robila 3 a nic ale pri malej mi tiez az neskor ukazaĺo vpondelok skocim zas len sa pytam ci t nema niektora skusenost prvy krat ste mi pomohli poradili tak pisem som cela na nervy uplne sak so po cisarskom muz si je isty ze mu neuslo jedine ze by o tom nevedel to sa mi nikdy nestalo myslite ze to je tehotenstvo ako ste boli z menzesom na tom vy nemoze to byt preto ze nekojim aj so sexom som zacala nijak raz si nechcem ani pomysliet na tehotenstvo zblaznim sa

fim
29. máj 2009

Sandro, kliiiid. Když je sliznice vysoká, to za chvíli MS dorazí. A to ti Mudr nedal injekci na vyvolání? Asi je ještě brzy, ne? Tak ještě chvíli počkej a pak za ním zajdi pro tu včelku.
Já měla po císaři MS hned po šestinedělí - nekojila jsem vůbec 😉 - a to pak chodila docela často, jednou i po 14 dnech. 🙄 A pak najednou 40 dní nic. To víš, že jsem byla taky pěkně vyprdnutá a už jsem si tak jistá nebyla, ale dostala jsem injekci a do 3 dnů byla mrcha tady. 😉 Prostě se tělo musí ještě srovnat se všema těma hormonama. 😉

sandra261
29. máj 2009

no to aj chcel ale ze este chvilku pocka tiez mi tak blbo povedal ze si nieje isty ci sa z toho daco nevykluje ze naahoda je blbec tak v pondelok zajdem nech pozre este raz ved aj antibiotika mi dal ze na zapal a nic ale myslim ze po 3 tyzdnoch co mi meska a manzel bol dom tak je tomu asi tak 6 tazdnou tak by uz asi videl nie ci je alebo nie je kebyze som rodila normalne ta to tak neprezivam ale 5 mesiacov po porode zas tehotna sk to maternica ani nevydrzi vravim sme z toho na nervy

ibinecka
29. máj 2009

denisa 87, a nedávaš si spinálku ale celkovú? Ja som mala 2x celkovú a teraz spinálku no neviem si to vynachváliť. Do celkovej by som už nešla. A tá bolesť nie je vôbec strašná stále ti dávajú niečo od bolesti takže sa to dá vydržať. Ako každý vraví najhoršie je prvé vstávanie potom jeto už super. 😀

perla200
29. máj 2009

baby a bolesti po spinálke sú menšie ako po celkovej anestéze?

denisa87
30. máj 2009

ibinecka neviem si predstavit aby som bola pri vedomi ked mi rezu brusko 😖 takze radsej narkoza,ale mrzi ma ze neuvidim majinkeho hned po narodeni ☹

fim
30. máj 2009

Sandro, to se tomu doktorovi divím - tou injekcí vůbec nic nepokazí. Kdybys byla těhu, tak by se mimi nic nestalo (vím, že o to ti teď ani moc nejde 😅 ) a kdyby ne, tak máš konečně klid. 😉
Spíš se divím těm "zbytečným" ATB.
Co vím o spinálu, tak tam se spíš musí ležet dlouho rovně, aby pak nebolela příšerně hlava. Ale já byla po celkový a ležela jsem taky jak prkno, páč s tím břichem jsem se prostě nemohla hnout tak jako tak. A stejně tak s tou další bolestí - říznutý to je stejně, tak musí i stejně bolet, ne? 😎

lante
30. máj 2009

Fim, mne anesteziologička povedala, že mám na rovnom bez vankúša pod hlavou ležať 6 hodín..............a pravda je, že ma hlava vôbec nebolela.

lante
30. máj 2009

Perla po celkovej som bola dlhšie mimo.
Denisa, vôbec to nie je také strašné 😉 ale záleží ako to berieš............ja teda vtom, že som pritom pri vedomí nevidím problém a v podstate som radšej, než v celkovej v tej som už bola viac krát a po hodine v narkôze som bola celý deň mimo. Pamätám si z neho len asi tri veci, že mi doki hovoril, že operácia prebehla dobre, že som s niekym volala (dodnes netuším s kým) a že sestrička nadávala jednej pacientke, čo ležala so mnou na izbe, že ovracala posteľ........čo je po narkóze bežné....

fim
30. máj 2009

Vidíš, a já myslela aspoň 12 hodin Tak to je taky v pohodě. 😵 Já bych spinálku brala všema deseti, ale měla jsem nějaký špatný hodnoty, tak jsem měla peška. 😢 Naštěstí narkózu snáším dobře, takže jsem se probudila a hned jsem byla zorientovaná a v pohodě. 😉

sandra261
30. máj 2009

FIM dakujem pekne za odpoved dufam ze je to tak ako aj u teba fakt dufam uvidime v pondelok ci ma na taj koze neslahne co mi povie 😖 dufam ze moj muz vedel co robi
😀

sirinka
30. máj 2009

ja si tiez myslim, ze to ake su po operacii bolesti, nezalezi na druhu narkozy, ale na tom, ako kto bolesti znasa...

pre mna jednoznacne lokalna narkoza vitazi...som pri vedomi, nemusim sa bat, ci sa v pohode preberiem, doktori so mnou komunikovali co sa prave deje...

robila som sestricku na chir. odd. a po lokalnych narkozach boli pacienti ovela skor fit ako po celkovej, ale nasli sa aj vynimky samozrejme...

v ruzinove sa po spinalke a epiduralke ma lezat 12hod...

eivy
31. máj 2009

ahojte chcem sa opytat ktora z vas uz rodila cisarskym rezom?a ake su stavy po?myslim bolest a pod...?

reruna
31. máj 2009

eivy to je dost individuální, každý snáší bolest jinak, ale první dny po jsou celkem kruté, nejhorší je první vstávání, většinou je to na druhý den, jdeš do sprchy a na normální pokoj. Celou dobu ti samozřejmě dávají injekce proti bolesti, takže zvládnout se to dá, hlavně když se jizva hojí dobře, nejsou žádné komplikace a když je miminko zdravé, pohled na něj ti pak všechnu bolest vynahradí.

tinkaaa
31. máj 2009

eivy súhlasím s rerunou
nieje to bolesť,ktorú nevydržíš a už duplom to nieje žiadna tragédia rodiť cisárskym -naozaj pohľad na bábatko všetko zahojí 😉

mishusha
31. máj 2009

taky maly zazrak za tu vsetku bolest stoji 🙂
ale fakt je individualne, ako kto znasa bolest... ja som po sekcii mala najhorsie asi tie prve dva dni... potom cim som viac behala, tym menej som pocitovala bolest.... ale kamoska po cisarskom pretrpela asi prve dva tyzdne v kuse...
no podla seba viem, ze ja bolest az tak velmi nevnimam, neviem ci mam prah bolesti posunuty nejako vyssie alebo co... mozno to je v mnohom aj o psychike 🙂
co mne osobne robilo asi najvacsi problem bolo, ze sa mi bridilo dotknut sa toho sitia v sprche, pri kremovani.....divne co? 😀

katty_k
31. máj 2009

Ahoj devcata,
10.5. jsem rodila cisarem, za jak dlouho vas prestalo tahat a stipat v jizve? Me obcas boli vice, zvlaste pri zmene pocasi, taky se mi uz parkrat stalo, ze kdyz jsem vstavala o neco rychleji za malou z postele, ze mi projela telem docela silna bolest. Za jak dlouho vas to prestalo bolet? Tesim se na konec sestinedeli, rada bych uz cvicila a taky se tesim na plnohodnotny manzelsky zivot. Tak snad se dockam co nejdriv 😵

Jinak co se bolesti tyce, tak dokud mi nevytahli dren - mela jsem ho dva dny, tak to bylo opravdu hodne neprijemne a byl problem vstanout z postele, nemocnicni jsou na me hodne vysoke. Ale mit malou u sebe mi hodne pomohlo a kdyz nas meli pustit domu, tak jsem jasala a jako bych zadnou jizvu nemela. Vytahnuti stehu taky vubec nebolelo, vytahnuti drenu bylo horsi 😒

jaa
31. máj 2009

katty.
Já jsem rodila 25.9.08.A můžu říci,že dren jsem teda neměla,ale jeden velký plastický steh.A,nechtěl jít vůbec ven.Ale jizvu mám super. 😉

Co se týče bolesti jizvy....Tak ta mě uvnitř bolela ještě 4m po porodu a nyní jen,když mě do ní malá kopne...Cvičit se smí,až po 4m.Tak jsem i začla.Ale takové sklapovačky,jsou ještě trochu bolestivé. ☹ A mám tak 3cm nad jizvou mrtvé břicho.
Tak opatrně. 😉

sirinka
31. máj 2009

jaa a co ti povedal dr na to mrtve brucho?
ja som sa akurat chcela opytat, dokedy to bude take necitlive, ja mam este tiez okolie jazvy necitlive a dost ma to stve... 😒 viem, ze chvilu trva, kym sa opat zrastu vsetky nervy...tak dufam, ze to tak nebude navzdy...

miluska.h
31. máj 2009

ahojte 🙂 ja som pretrpela najvacsiu bolest nasledujuci den po porode, kedy som museal prvy krat vstat. kedze mi vybrali cievku z mocoveho mechura, musela som dost casto vstavat na zachod. na treti den to uz bolo omnoho lepsie. ja mam dodnes brucho do pupku dolu velmi citlive a na dotyk bolave, ale tiez sa to zlepsuje. jazvu mam krasne zahojenu, len ma stve, ze brucho mam ako v piatom mesiaci... ☹

lante
31. máj 2009

katy, mne vyťahovaôi až dva dreny.......viem o čom hovoríš, to bolelo najviac zo všetkého.

ifilipkova
1. jún 2009

ahoj maminky, já rodila vloni v září císařem a dodnes mě jizva tahá pokud ji zapomenu promazat mastí s měsíčkem, mám dvojčátka takže 2x8kg nošení, v porodnici mě upozorňovali že to bude tak rok cítit... minulý týden jsem byla u gynekoložky tam mi to potvrdila a taky koukla na jizvu, mě se nelíbí, je pořád vystouplá a červená a to je prý taky normální, doporučila mi z lékárny mast nebo gel HIRUDOID, prý pomáhá na zacelení jizev, je to bez záruky ale zkusit to půjdu, stojí cca 100kč, tak ať je vám fajn 🙂

katty_k
1. jún 2009

lante: ano, kdyz jsem se plouzila po chodbach porodnice at to rozproudim a vytahnu ze sebe co nejvice toho svinstva do flasticky co u drenu byla napojena, tak jsem potkala maminku co mela dreny dva a hned jsem si rikala, co delam trageda, nekdo to ma jeste horsi ☹ a vuuubec jsem ji to nezavidela
kdyz mi dren vytahovali, tak mi rekli at si klidne zarvu, koneckoncu u porodu jsem si nezarvala, tak jsem pekne vykrikla a bylo po vsem, neskutecna uleva

jinak nepocitam s tim, ze jizva prestane byt citit po sestinedeli, ale dost me prekvapilo, ze muze jit citit tak dlouho...i kdyz, je to operace jako kazda jina kdyz se reze a ta jizva nepatri zrovna k nejmensim a hlavne jsou tam sesite jak tkane - deloha, tak svalstvo a kuze, coz neni malo 😒
bricho tak strasne nemam uz ted, sundala jsem od porodu dolu 12 kilo ve vode a ve vsem, ale kuze neni pevna a potrebovala by se dat do formy, neoblecu skoro nic a co bych mohla zapnout, tak nemuzu, protoze nemuzu tlacit na jizvu, je to k vzteku 😒

ifilipkova: dik za tip 😉

akejka
1. jún 2009

katty s cvičením ešte pár mesiacov počkaj. Myslím tým brušáky a pod. Ešte nie si ani po šestonedelí...S hojením jazvy to nie je sranda...a to ťa nechcem strašiť...som po 2 sekciách a zažila som aj rozpad rany po sekcii, takže ja by som ti poradila tú jazvu pár mesiacov nenamáhať ťažkými cvičeniami...choď si zabehať, zaplávať a pod...

Takže brušáky najskôr tak po 3 mesiacoch, ale odporúča sa až po 6 mesiacoch. A to, že hneď nebudeš superštíhla modelka, by ma až tak netrápilo...dôležité je teraz mimi...ak ešte kojíš - o to viac...
😉
Podľa doktorov sa do formy dostaneme o 9 mesiacov po pôrode - presne za taký istý čas, ako keď sme tú formu postupne stratili 😉 Tak niet sa kam ponáhľať...

akejka
1. jún 2009

ibinecka ajoooj, si sa tu ukázala, na chvíľku ? Ako sa darí ? Ćo jazva ?

sanik
1. jún 2009

ahojte,

chcem-sa-opytat.tie-co-ste-mali-cisarsky-rez-a-uz-ste-dostali-menzes,nemate-ho-nahodou-velmi-silny?nema-niektora-s-tym-skusenosti?ja-som-9mes-po-cisaraku,kramy-som-vsak-dostala-az-po-polroku,cize-mam-ich-teraz-3.x,no-neskutocne-silne-a-bolestive.je-to-normalny-stav-po-cisaraku,ci-mam-skor-skocit-za-svojou-lekarkou,ci-je-to-ok.dakujem-za-odpoved.okrem-toho-ine-problemy-nemam,len-tie-kramy-a-asi-2mes-po-cisaraku-som-vpohode-cvicila-brusaky,len-proste-tie-silne-kramy.

blbne-mi-inakPC,tak-preto-same-pomlcky

akejka
1. jún 2009

sanik presne to sa stalo mne...ja som 1. MS dostala presne mesiac po šestonedelí (pri plnom dojčení). Akrvácanie som mala veľmi silné - až tak, že som menila vložky každú hodinu, aj častejšie, tieklo zo mňa prúdom a veľké hrudy...Dala som si predpísať HA - Cerazette (vhodná pre dojčiace matky) a hneď ďalšia MS už bola slabučká...

reruna
1. jún 2009

Ahoj, já jsem po císaři dostala první menses po 7 měsících a byla normální,tak jak jsem byla zvyklá. takže neví,m jestli velmi silná menska může mít souvislost s císařem, raději běž sanik k dr., jo a antiko jsme žádnou nebrala a kojila jsem do 11 m.

zuzana612
1. jún 2009

Sanik, ja som dostala kramy po desiatich mesiacoch a tiez take silne, ze som nechapala. To ked som isla na vecko tak ako pises ty, isli somna take kusy ze az. Ale bolo to len prvy mesiac, potom dalsie 2 mesiace to bolo ok a na treti som uz bola tehu 😀

reruna, ak sa mozem opytat, po prvom cisarskom budes mat teraz tiez cisarsky ked mas rozdiel medzi detickami menej ako 2 roky, alebo to moze byt aj prirodzeny porod?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre