Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

firstbaby
23. mar 2011

@latvia ked som si isla po ideta, ze by som ho rada nakojila a podotykam, ze som schopna bola, tak sa ma opytali, ze co si prajem? akoze, pardon.... 😠 zelam a dufam, ze svoje druhe dieta prinesiem na svet prirodzene a budem schopna sa dozadovat svojich prav...je to na zaplakanie co sa tyka personalu na novorodeneckom oddeleni tu v BB ☹ myslim si,ze to bolo skor tym, ze su lenivi a radsej dietatu ponukli cumel a flasku... 😠

latvia
23. mar 2011

@dulkagabulka narychlo som si to preletela, neukazovali ako ju pichali, tak neviem, ale ten okuliarnaty ujo hovoril ze pouzije anesteziu, epiduralnu alebo spinalnu, aby ju nic nebolelo. takze netusim co z toho bolo. je mozne ze aj spinal, ak pichal atraumatickou G27, tak tieto mamicky sa mozu po sekcii napolohovat do polosedu na kojenie

latvia
23. mar 2011

@firstbaby nuz, je pravda ze obcas sa clovek musi "bit" za niektore veci, ale osvedcilo sa mi ze sa treba ozvat a trvat na svojom 😅

dulkagabulka
23. mar 2011

@firstbaby sama sa divim, na zaklade COHO dostavaju tituly...lebo asi zo vsetkych BFHI u nas ,keby sa spojili, bola by asi jedna dobra....
mas poučenie a pre druhykrat by som si to poistila dodatkom k informovanemu suhlasu,ktory je pravne zavazny pre nemocnicu- ak uz sa necitia teda...
ved pocas celeho života dietata až do jeho dospelosti,keby ti ho mali zobrat, potrebovali by k tomu sudny prikaz alebo suhlas...iba po porode si niekto osobuje dieta separovat aj napriek tomu,ze si sa citila dobre...je mi to luto,ze mamičky musia toto zazivat...

firstbaby
23. mar 2011

@latvia tak asi tak...ach, az som sa rozcertila, ale je mi lepsie, ked som to napisala... 😉

dulkagabulka
23. mar 2011

@latvia diky 🙂
skusim najst niekoho, kto to otitulkuje 🙂

firstbaby
23. mar 2011

@dulkagabulka dakujem za podporu....taka mala satisfakcia za to vsetko je aspon to, ze doteraz malu dojcim...🙂

latvia
23. mar 2011

@dulkagabulka pozriem si to este raz ked maly bude spat, teraz som to pocuvala cez krik 😀 mozno tam povedal aj presne co pouzil, napisem ti ked si pozrem vsetko

dulkagabulka
23. mar 2011

@firstbaby tak to je naozaj krasne..pri tej vahe slonika užasne 🙂 si šikulka ked si to tak pekne zvladla,isto to nebolo jednoduche
@latvia díkes 🙂

firstbaby
23. mar 2011

@dulkagabulka zo zaciatku to bolo naozaj o nervy, ale teraz je to uz pozitok a konecne si to uzivam... 😉

atrami
23. mar 2011

@firstbaby , ono záleží na nemocnici a ochote personálu. Rodila som v Topolčanoch a 2 krát v Trenčíne. Vždy sa mi stalo, že malého nedoniesli v obvyklom čase na kojenie, stačilo porobiť krik a išlo to. Malého nosili pravidelne, neskor aj mimo /jednoducho kedy bolo treba/ Zo začiatku mi ho pomohli priložiť, potom si odbehli na 10 minút na kávu, malého zobrali. Keď som už mohla sedieť, tak na pol hodinky. Na roomingu na celý deň a na noc ak som potrebovala mi ho zobrali. Nemožem sa sťažovať. Jednoducho stačí sa len ozvať.
Rovnako po sekcii, po epidurále sa ma opýtali, či chcem malého priložiť, normálne som neverila 😉

atrami
23. mar 2011

@dulkagabulka , čo sa týka BFHI pri odchode nám robila prednášku mladá doktorka /nemala deti/. Také bludy nám narozprávala - typu nemá sa kojiť častejšie ako 3 hodiny a podobne. Ja som mala už 3. dieťa, ale ak to počúva prvodorodička, tak neviem.

maca_p
23. mar 2011

@nunusimi vies, v zahranici maju standardne polohovatelne postele, ktorymi sa ide posadit s tlacitkami, zatial co my skapiname na posteliach typu mother killing, bez moznosti sa o nieco zapriet, opriet, vytiahnut a nehovorim o tom, ze na niektorych odd 600n. sa rodicky biju o ten samlik, aby im nohy neviseli z postele, ale mohli sme ich mat v pokoji vylozene a "bolestivo kojit" 😀 teda moja skusenost z TT porodky. tiez som videla fotky z ameriky, ze kojaca zena v sede par minut po SC... len som cumela a nechapala ☹
uvidime, ako bude o tyzden...

kocky diky za sprievodcu anestezami, konecne som v obraze na jednej strane 😉
ono nebude problem aj vo financiach? ze napr. EPI je drahsia ako spinalna? ved ked idem na to logicky, tak po EPI sa mozem skor posadit, postavit, skor mam schopnost sebaobsluhy mna i bejbina teda myslim pri planovanych sekciach. pri akutnych je mi jasne, ze lekari potrebuju rychly nastup anestezy.

niektore nemocky maju rozdiel v lezani po spinalke, napr. v TT je to 12 hod. a v GA je to az neuveritelnych 24 hod

sirael
23. mar 2011

@anicka1981 Ja som mala spinal. Trafili sa az na druhykrat, co bolo dost neprijemne ale najhorsi pocit pre mna bol, ked mi zacali trpnut nohy a potom cela polovica tela. Ta bezmocnost, ze si so mnou mozu robit co chcu...🙂 to bolo pre mna z celeho CR najneprijemnejsie. A z toho vsetkeho mi velmi klesol tlak, tak mi museli davat kyslik, inak v pohode. No a potom na JISKE - nikto mi nepovedal, ze nemam dvihat hlavu ani nic podobne, ale predtym ma na to upozornila kamoska, ale kedze po nejakej dobe mi kazali pit, tak sestricka mi chodila do pohara nalievat vodu a musela som hlavu dvihat, aby som sa napila, ale hlava ma voobec nebolela. Potom ten pocit, ked mi nohy prichadzali "k zivotu" - to bolo tiez divne a islo to pomaly, ale zrazu mi prisli ukazat Sasku a ja ani neviem ako, ked som ju chcela objat, tak mi z nicoho nic nohy odtrpli a uz som nimi hybala....🙂 no a rano prisla rehabilitacna, sme pocvicili, dala mi do ruky "kabelku" - tak nazvala tu vec s mojim mocom 🙂 a uz som musela chodit. 🙂

maca_p
23. mar 2011

@sirael a co by s tebou robili, ved si bola pri vedomi? 😉 vyberu bejby, zasiju a dalsia na rade 😀 .
po kolkych hodinach ta postavili a ako dlho si mala ten mocovy accesorise?

sirinka
24. mar 2011

@atrami aj ja som podobnu dr. stretla, ale netusim, ci mala deti, ona skor odvolavala na casy minule... 😝

natama
24. mar 2011

ono i to zdvihani po spinalu bude nazor proti nazoru. pri prvni sekci se spinalem jsem hlavu zvedat nemela, nemela se vubec hybat nejakou dobu a byla 24hod na JIP. pomahali nam se zvednout druhy den rano, v polosede uz jsme ale mohly byt uz odpoledne. miminka po trech hodinach nosili, ale ne v noci :(
no a u druheho v jine porodnici taky po spinalu, kdyz jsem se ptala, jestli muzu zvedat hlavu, ze u prvniho mi rikali ze ne, tak se vsichni tvarili, ze to v zivote neslyseli, ze hlavu muzu klidne zvedat, nohama at hybu co nejdriv, hned jak je ucitim a cim driv vstanu tim lip. takze hned po prevezeni ze salu na normalni pokoj (tam nedavaji na JIP), jsem byla v polosede a do dvou hodin mela broucka u sebe a na pokoji se mnou byl dva dny manzel, ktery se o nej staral, nez jsem toho byla na 100% sama. no a na sale mi ho dali po osetreni na hrudnik, bohuzel ne skin to skin a prilozili, coz se mu teda hrozne nelibilo, chtel se jen mazlit 🙂 no ale jak by to bylo, kdyby nebyl volny nadstandard a nemohl by tam byt manzel, tezko rict, za jak dlouho by ho prinesli...
proti bolesti davali u obou kanylou hodne pit doporucovali taky v obou pripadech 🙂

lucka1371987
24. mar 2011

ahojte mam podobnu otazku zijem v rakusku tu budem aj rodit ale neviem ako sa vybavuje cisarsky rez kedze ja mam strach s normalneho porodu chcem ist do celkovej narkozy.nevie mi niekto poradit ako sa to tu v rakusku vybavuje a kolko to stoji?dakujem a prajem pekny dnik

natama
24. mar 2011

jo a hlava nebolela ani u jednoho 🙂

sirael
24. mar 2011

@maca_p To bolo obrazne povedane - hovorila som o tej bezmocnosti ked si clovek neciti pol tela. Viem, ze to tam ide ako na beziacom pase a lekari su super, ze to takto krasne zvladaju. Postavit som sa mohla po 22 hodinach a az potom mi vybrali cievku.

m.i.r.i
24. mar 2011

no baby ako tu citam, tak ak sa bude dat si vypytat epi aj ked bude cisarsky uz jasny tak idem na to..ja som mala mojho maleho CS s epi, pretoze som sla rodit normalne ale 10 hodin som sa neotvorila na viac ako 8 prstov..dali mi Epi 4x dovtedy kym do mla liali vyvolavacky ..a potom mi tam uz len nieco pichli na umrvenie a sla som na salu...suptr bolo aj to, ze potom po operacii mi este asi 3x pichli epi, aby som si pospala v noci a aby ma to tak nebolo, co pri mne holka po spinale chudatko mala ovela vacsie bolesti a len jej nejake tabletky davali..mna sa stale prisla anesteziologicka spytat, ci chcem este davku epi...ked som uz citila, ze je to ok, tak som uz povedala, ze dost, ze uz musim predsa vstat a tak som do tych 24 hodin chodila..sice sa mi stalo, ze som mala este nohu jednu jemne znecitlivelu a to som nevedela, ked som stupila na nu, ze idem na wc sama, tak som totallka sa rozprastila na zemi, ze ma sestricky 3 zdvihali..lebo som na nu nemohla dostupit, este odnzievala epi..ale to asi moja chyba, ze som sa plasila, ze to uz zvladnem...inak si to neviem vynachvalit, jazva bolela, jasne, ale to clovek po par dnoch o tom nevie, ale nebola hlava ani nic...holka po spinale mala velke bolesti hlavy, museli jej to riesit to krvnou zatkou ci co..no ak budem moct epi pytat, tak urcite!

anicka1981
24. mar 2011

@sirael a to si musela lezat 24 hodin po tej spinalke?, a to ti dali hadicky na ten moc, ze pises, ze si mala kabelku,,,,

anicka1981
24. mar 2011

@m.i.r.i to si mala asi spinalku, nie epi,co?, nemala si problemy s chrbtom potom?, a este to, si vydrzala cezat celu tu dobu na chrbte?, alebo si sa mohla aj prevali na bok?, ci si bola taka umrtvena, ze sa ti ani nedalo?, a kolko si priplacala ?, a citila si nieco, ked ta rezali?, dakujem🙂

sirael
24. mar 2011

Hej hej, musela som lezat. Az na druhy den som sa mohla postavit. No cievkovali ma, to mi ale robili uz ked mi napichli spinal, takze som to vobec necitila, a ked som zacala chodit, tak mi cievku vybrali - bolo to neprijemne, ale vobec to nebolelo.

xlucia
24. mar 2011

@lucka1371987 no neviem ako sa to vybavuje v rakusku, ale strach z porodu ma kazda jedna, ved to je normalne. celkovo to riesis nejako skoro, este nemas ukonceny ani prvy trimester. ale ak by uz musel byt cisarak, tak urcite nie celkovu anestezu, spinal je v tomto lepsi pre teba aj pre dieta. ale cisarak nie je ziadna vyhra. mala som ich dva,

m.i.r.i
24. mar 2011

@anicka1981 ja som mala epidural normalne..nie spinal praveze..lebo ja som sla normalne rodit a zaplatila som normalne za epidural..tusim okolo 100 EUR to bolo..bolo to v BA v Ruzinove minuly rok vo februari. ..oni mi to aj vysvetlili, ze to normalne tam kde som mala pichnuty epidural mi potom pichli tu injekciu na umrtvenie od pasa dole..ked som mala epi pichnutu, tak som normalne chodila, sla som aj na vecko a tak, len som necitila kontrakcie a viacmenej tam dole som to necitila..tazko napriklad bolo ist na zachod, lebo to som necitila ci nieco ide ci nie 🙂 kedze som sa neotvarala, tak ma posielali chodit este vela a tak..a to normalne s pichnutou epiduralkou..no ale ked sa rozhodli pre cisarsky, tak mi na to iste miesto pichli tu umrtvovacku a to som si teda od pasa dole nic uz necitila..tak ma operovali..necitila som ked ma rezali, to nie..ale citila som ked maleho vyberali aj ked ma sili..ale to nebola bolest ani nic take..len take tlaky...normalne ked vybrali drobca, tak som citila, ze take nieco tazke zo mna vybrali 🙂 a potom ked ma sili, tak som citila take jemne tlaky..ale to ma na to aj upozornili..to bolo skor take divne, mozno jemne neprijemne, ale nie bolest ani nic take...
Normalne som sa mohla pretacat na posteli a aj ked mi maleho priniesli, tak po leziacky som ho prikladala na boku...
problemy s chrbtom som nemala ziadne..praveze po spinale su vraj vacsie problemy...mne nebolo nic vobec..len ta rana bolela samozrejme..a tie prve 2-3 dni boli tazsie..vstavala som z postele aj 10 minut..ale to iste kazda tu co si presla cisarskym...ist na vecko bolo tiez o drzku..ale ked ti prinesu drobca, tak musis!!! 😀

katinka71
24. mar 2011

@lucka1371987 v rakusku ked ty chces cisarsky rez tak to nepreplaca krankenkase,cena zakroku zavisi od nemocnice,ale ked pojdes si pozriet konkretnu porodnicu pred porodom daju ti presne info,ukazu ti porodne saly,novorodenecke vysvetlia ti vsetky moznosti tisenie bolesti,cisarsky rez robia iba v indikovanyh pripadoch.V sobotu som akurat takuto 1 1/2 prehliadku absolvovala.Bolo to super

leanax
24. mar 2011

@xlucia Súhlasím , že žiadna výhra. ☹ Už by som to nechcela zažiť.

leanax
24. mar 2011

@m.i.r.i ako keby tento príspevok bol o mne, tiež som to nejako podobne prežila, ale pri tých tlakoch mi nedalo dýchať tak mi nasadili kyslík a potom to prešlo. Na JIS ma chytila triaška a to bolo také nepríjemné ale ked som si pospala to prešlo. Bolesť po 24-hodinách bola neúnosná ale musela som vstať a vydržať. Ja som tu u nás nemusela nič platiť.

m.i.r.i
24. mar 2011

@leanax aj ja som mala triasku..pocas celej operacie ale...mna ako tam dali na ten stol, tak bolo aj chladno, lebo som bola prvy cisarsky v ten den..tam vyvetrane, februar, studene vsetko..ja do naha..a potom ten adrenalin..som sa triasla celu operaciu, nevedeli mi zmerat ani tlak..ale ja som kyslik nepotrebovala...no ja som platila za epidural....keby som sla na spinal, tak neplatim..to sa neplati nic...ak by som sla normalne rodit ale bez epiduralu, tak sa tam 10 hodin trapim v bolestiach a potom sa rozhodnu pre cisarsky, tak by dali spinal..a to je zadarmo..ale ja som si zaplatila predom epidural, lebo som myslela, ze idem rodit normalne...a to sa hadam za epi plati vsade nie? ci to je niekde aj zdarma? 🙂
ale fiha, ze tebe sa nedalo dychat...no asi kazda to inak preziva...ja neviem, bolo tam par neprijemnych situacii, ale ja nejako s odstupom casu to vnimam vsetko pozitivne, ze kludne este raz pojdem...🙂 nejako som uz na to aj zabudla, ze som nemohla vstat, ze som spadla riadne, ze som sa triasla, citila tlaky...jedine, co mi vadilo na celom cisarskom bolo to, ze maly nebol pri mne hned, ze som ho nemohla dat prisat a len ho nosili..a ja som sa citila ako nemehlo, kym som sa rozhybala po par dnoch..a mali sme tak problemy s kojenim obrovske...je to ine mat babatko pri sebe od zaciatku a skusat krasne dojcit..toto mi na tom vadilo najviac..ale co sa tyka priebehu a tak - kludne pojdem zas na cisarsky, ale ak by to bolo tak s tou epiduralkou 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre