Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

atrami
13. apr 2011

@laska.nezna.hranic , mne vychádzajú cca 3 roky po sebe. Tiež sme si povedali, že 3. tak o 5-6 rokov, ale nejako sa zadarilo skor ako sme plánovali. Ale hlavne, že sú zdraví 😉

miranda77
13. apr 2011

@laska.nezna.hranic mám dva císaře a o sterilizaci nikdo nic neříkal ... nikdo nenavrhoval, už plánujeme třetí mimi 😀

hanickacb
13. apr 2011

Holky mam za par dni planovaný císař v celkove narkóze.nevite nekdo jak probíhá příjem na císaře co se mnou budou dělat nez me uspi atd.

laska.nezna.hranic
13. apr 2011

atrami - to je tak akorát 🙂 já původně taky chtěla rozdíl tak ty tři čtyři roky, ale zadařilo se a nakonec to tak možná bude i lepší. ale až pak odrostou, ještě bych ráda alespoň jednoho mazlíka. ale uvidíme, co nám osud nachystá. jak říkáš, hlavně ať jsou zdraví

miranda - to je fajn. ono asi taky dost záleží na konkrétním doktorovi, zvyklostech porodnice, časovém odstupu porodů nebo důvodech k císaři... tak ať se vám zadaří 😉 bezva, že máte páreček 🙂 vím, že je to ve výsledku jedno, ale je to takový fajn bonus 🙂

miranda77
13. apr 2011

@laska.nezna.hranic jo, jo páreček je fajn ...taky říkám, že my už máme splněno a to další už bonus pro radost 😀

bimbia
13. apr 2011

ahojte, chcela by som sa spýtať keď som rodila prvýkrát cisárskym je zákon že aj druhý pôrod bude cisárskym? alebo sa to len hovorí?

sirinka
13. apr 2011

@bimbia zalezi na vela faktoroch...nemusi byt aj druhy porod cisarsky....

blueapple
13. apr 2011

@miranda77 odborný článek, někdy jsem nerozumněla všem pojmům a dohledávala je jinde, ale to hlavní tam je ! Díky za něj.

sirinka
13. apr 2011

@miranda77 super clanok

nufinecka
14. apr 2011

@cukrikk Taky jsem rodila obe deti cisarskym rezem...Sice to ma clovek rychle za sebou,ale ty bolesti si ponesu cely zivot sebou...

atrami
14. apr 2011

@bimbia v skratke je to tak, že 2. sekcia sa robí pokiaľ sa opakujú problémy, pre ktoré robia 1. cisársky- napríklad zdravotný stav matky. Ale záleží na praxi nemocnici. Niektoré sú názoru, že ak raz sekcia, tak potom stále.
Ak napríklad 1. dieťa bolo KP, tak ak je 2. dieťa otočené hlavičkou, prikláňajú sa k prirodzenému porodu.

andysok
14. apr 2011

Dievčatá neviete na základe čoho sa určí že cisarsky rez sa bude robiť v spinalke alebo v celkovej anesteze?

firstbaby
14. apr 2011

@andysok pokial je to planovany cisarsky, tak je to na tebe...moj nazor:jednoznacne spinal 😉 drzim palce 🙂

gabinka1012
14. apr 2011

@andysok já jsem si mohla zvolit zda chci spinální nebo celkovou anestezii.Ale na konec mi museli dát celkovou ta spinální se jim ani na několikátý pokus nepovedla píchnout.

andysok
14. apr 2011

@firstbaby
@gabinka1012 ďakujem dievčatá,čakáme párik tak uvidíme či mi dajú na vyber firstbabyodporucas spinal koli zážitku a rychlejsieho zotavenia?

firstbaby
14. apr 2011

@andysok urcite a tiez zo zdravotneho hladiska, a ak sa chystas dojcit, tak v neposlednom rade aj kvoli tomu....mam kamaratku, ktorej sa po celkovej anesteze nespustilo mliecko ☹ nechcem vsak strasit...a zo srdca ti gratulujem k dvom drobcom v brusku, vela trpezlivosti a mnoho zdravia 😉

andysok
14. apr 2011

@firstbaby jasne pravdu máš a veľmi pekne ďakujem 😉

atrami
14. apr 2011

@andysok , súhlasím s
@firstbaby , ale s tým, že celková anestézia, nieje prekážkou na dojčenie. Mala som celkovú a malého mi priložili až za 36 hodín a laktácia sa mi v pohode spustila. Držím palčeky!!!!!

andysok
14. apr 2011

@atrami dakujeeeeem za skusenost 🙂 ufff

vally.
14. apr 2011

Ahoj tak já mám za sebou u prního porodu (akutního) cisaře v celkové narkoze a par dní potom mi bylostrašně zle, mlíčko se mi spustilo myslím za 2 dny ale malého převezli pryč tak jsem musela odstříkavat. A druhý porod byl planovaný cisař spinalem a uplně v pohodě malou jsem hned viděla mlíčko mi pořadně naběhlo asi až 3 den,ale v porodce říkali že malá má dost živin ještě z bříška tak to nehrotili nějakým umělým mlíčkem .. Jen bych chtěla dodat že už bych jinak než spinálem cisaře nechtěla, povídali jsme si na sále,vtipkovali,viděla jsem hned malou, sice jsem se bála jak blázen ale stálo to za to .. Takže já mám odskoušené obě verze císaře a spinal jednoznačně doporučuju, a vůbec se nebojte 🙂 Uvidíte sami 🙂

hanickacb
14. apr 2011

@vally. Ahoj holky já mam za par dni plan.císařsky řez a musim na celk.narkózu tak se bojím.nevite jak to vše probiha?jestli při přijmu ješte vyšetřuji spodem ,delaji utz atd.

vally.
14. apr 2011

Já měla v celkové jen akutní a to hned po běžné prohlídce...Jinak na plánovaný jsem měla spinal.. A to probíhalo den předem nástup pořád měřili ozvy od večera nic nejíst a ráno v 10 jsem měla nástup na sál..Ráno předtím ještě klystýr a cévkování (au ☹ ) kanyla ... pak tě proberou řeknou ti co máš ale to moc vnímat nebudeš. Měla jsem návštěvu hned potom ale moc jsem to nevínmala pořadně jsem se probrala až druhý den a ten jsem pořad zvracela.. Říkám spinal jsem si jen chválila 🙂 Myslím že ti budou dělat kontrolu jestli se neotevíráš atd.

vally.
14. apr 2011

@hanickacb jinak přeju hodně štěstí 🙂

hanickacb
14. apr 2011

@vally. Mě spinál dělat nebudou mam problemy s pateři.

jabadaba
15. apr 2011

@hanickacb takze ides do celkovej? Uz si bola u anesteziologa? Neboj sa. Mozno to bude aj lepsie, lebo po celkovej narkoze sa postavis ovela skor ako po spinale. Odpadne Ti to priserne nudne 24 hodinove lezanie nepohnute v posteli.
Den vopred sa nastupuje, mna napriklad od spodu nikto nevysetroval, asi ani nebol dovod kedze to bola planovana sekcia a nalzez na krcku nebol podstatny. Vysetrovali ma len na monitore ako sa dari babatku, plus ultrazvuk. Mne sa ale sekcia nakoniec zomlela v den prijmu do nemocnice a tak ma po ultrazkvuku hned zacali pripravovat. Napojili na infuzie, zaviedli cievku do mocoveho mechura, to vsetko kym som bola pripojena na monitore. Ja som na nom bola pre zle srdecne ozvy maleho - mal tachykardiu, preto aj poponahlali sekciou o den skor. Teba mozno pocas priprav nenapoja na monitor, neviem ako to je. No a po dokapani infuzie ma previezli na operacku,pred tym este povyzliekali a hodili na mna taku tu zelenu platenu priseru 😀 . No a na operacke uz len zaviedli spinal a slo sa na vec. Teba uspinkaju 🙂 .

sasena033
15. apr 2011

@anoli85 ahoj ja som bola v celkovej anesteze a mala som aj obrucku a snubny prsen a nikto mi nic nepovedal ci preto ze tio nevadilo alebo uz bolo velmi neskoro a potrebovali maleho urychlene vybrat 🙂

zabkatt
15. apr 2011

ahoj tak ja mam prijem v utorok a v stredu cisarsky spinalom. Prvy bol v plnej narkoze mohla som si vybrať, ale kedže som bola po 16tich hodinach tlačenia taka vyčerpana a odpadavala som tak som spinal ani nechcela len som to chcela mať už všetko za sebou. Teraz idem rodiť inde ako pred tym a celkovu narkozu mi ani nenavrhly že kôly babätku takže potom napišem ako postupovali pri mne, každa nemocnica ma asi ine zvyklosti ako postupuju. pa a držim všetkym palčeky

anicka1981
15. apr 2011

ahojte, kedy ste sa dozvedeli, ze idete na cr?, alebo ake indikacie ste mali v pripade planovaneho cr?

atrami
15. apr 2011

@anicka1981 , pri plánovanom asi 10 týždňov dopredu-dovod veľké bábo k panve. V prípade neplánovaného asi 10 minút pred tým.

@zabkatt
@hanickacb , držím palce. Všetko určite zvládnete 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre