Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

blueapple
16. nov 2010

@sirell
můžu se zeptat, proč při nízkém tlaku lékaři doporučují celkovou narkózu spíš než spinální ?

sirinka
16. nov 2010

@kaktusik007 ty si KP rodila vaginalne? ja som pri druhej dcerke chcela radsej vaginalne, ale bohuzal ani 24 hod po odteceni plodovej vody nezostupila do porodnych ciest...ale na izbe som potom bola s maminou, co tak odrodila 3 deti, iba prve mala otocene hlavickou a povedala, ze to menej bolelo pri polohe KP...

kaktusik007
16. nov 2010

@sirinka ee, ja mam za sebou cisarsky, ale pre ine dovody ako KP... len viem, ze v tn nemocnici v pohode rodia takto deticky vaginalne - ale samozrejme jedna sa o vahu babatka, rozmery panvy.... no a tiez ak 24 hodin po odteceni vody je babo este v brusku tak to tiez je na cisarak, tam hrozia infekcie... 😉

sirinka
16. nov 2010

@kaktusik007 samozrejme, ze porodu KP vaginalne su prisne kriteria, u mna splnene boli, navyse som bola druhorodicka...no ale co uz...

sirell
16. nov 2010

@blueapple myslim, že preto, lebo po pichnutí spinálu dosť klesne tlak. mne napr. klesol az tak, že mi prišlo zle na zvracanie a museli ma polohovať, nohy hore, hlava dole a nieco mi potom aj anesteziolog dopichol. kamoske kvoli nizkemu tlaku robili CR v celkovej.

terka_85
16. nov 2010

A nevadilo Vám při té spinální anestezii, že slyšíte co se na operačním sále děje? Mám na mysli nástroje apod.?

sirinka
16. nov 2010

@terka_85 mne nie...prave anesteziologicka sedela pri mojej hlave a cely cas mi popisovala, co sa prave deje...ale trvalo to skutocne velmi kratko, sup sup a uz bola malinka von...

teerry
16. nov 2010

@terka_85
ja som to tiež brala skôr ako vtipné ked som skoro nič necítila a anesteziolog mi hovoril čo sa deje. trošku som mala strach , ked mi pichali do chrbta, ale to bolo tiež uplne v pohode, také malinké štipnutie ako komar. a smiala som sa aj ked mi tam sestrička takmer pri hlave rozbalovala tie nástroje. asi to bude fakt tými oblbovákmi čo mi pichli aby som to nebrala nejako vážne 🙂
netreba sa báť, ja som nevedela vôbec čo sa kedy bude diať a bolo to ok. takže nemusíš mať strach. 🙂hlavne že už budeš mať babatko pri sebe 😉

kaja73
16. nov 2010

@terka_85 Ja som mala tiež spinalku a možem ti povedat,ža som ani nevedela ,že už začali.Myslela som si ,že sa ešte len pripravuju,ked tu zrazu-to som neležala ani 5 min. na operačnom stole - som počula akesi mačiatko, obzeram sa , ci mam halucinacie ,no to už bol moj syn na svete a potom zaplnil miestnost aj jeho plač..Skoro som "odpadla".Len som sa zmohla na "to ste už začali?" a všetci sa smiali.Sitie už trvalo dlhšie,ale moc som to nevnimala, pretože som len sledovala ako vedla ošetruju maleho. 🙂

miranda77
16. nov 2010

@lamarika tak pomalu docitam ... a nejprv musím BLAHOPŘÁT, že jste to obě holky zvládly i při těchto okolnostech ... nějak jsem na Vás pořád myslela ... a čekala tedy spíš lepší zprávy

lékaři jsou je lidi a můžou dělat chyby, ale tohle se mi zdá trošku příliš ... já bych v takové situaci, pokud by mne zdravotně poškodili (že už bych nemohla mít děti), asi zvážila stížnost, zveřejnění, možná i žádala fin. náhradu ...

já své zkušenosti písu na znameholekare.cz - aby ostatni vedeli. Treba muj gynekolog si i po roce pamatuje moje jmeno a i prestoze mne nerodil, duvody CR ... ted pri posledni navsteve mne tim mile prekvapil

držím palce ať už přicházejí jen dobré zprávy!!!!!!!!!!!!

lamarika
16. nov 2010

@miranda77 moc děkuju 🙂 O tom zveřejnění mě to ani nenapadlo. Naše porodnice má něco jako dislusní fórum, tak tam pěkně napíšu co a jak 😉

Teď holky ale z trošku jinýho soudku. Aby toho nebylo málo, tak se mi v místě jizvy udělala kýla 😠 Strašně mě to bolí v oblasti jizvy a našla jsem tam i bouli. Dneska jak u nás byla dětská doktorka, tak jsem ji to ukazovala a ona, že to je kýla. Bohužel už jsem se jí blbec nezeptala co s tím. Ona mi akorát říkala, že mám počkat do prohlídky po šestinedělí a zmínit se.
Nestalo se vám to taky některé? Nevíte jak se to řeší?

lamarika
16. nov 2010

@terka_85 jediný co mi při spinále vadilo bylo to, že jsem viděla na hodiny a pořád jsem přemýšlela co tam tak dlouho dělají 😅 Jinak u nás si docela dávali pozor abych cokoli slyšela 😉
U nás byl akorát problém, že v naší porodnici ho často nedělají a bohužel se jim nedařilo mě napíchnout. Napíchávali mně asi desetkrát a bylo to hodně bolestivý. Tak se radši optej jak spinál zvládají u vás abys zbytečně netrpěla jako kůň 😉

andulinka
16. nov 2010

Dobrý večer.
Omlouvám se, že vám sem tak vpadám, ale zahlídala jsem téma CS ve spinále a vadí/nevadí zvuky na sále a tak jsem nahlídla.

Já jsem taky rodila v epiduralu a bylo to super. Vítek byl za 10min od věty"Můžeme začít" na světě a já po celkových 45min na JIPce. Celou dobu jsem se bavila s lékaři a hlavně anestezioložka mi popisovala co se děje. Žádné oblbováky mi nepíchali, nebylo to potřeba - endorfiny a adrenalin udělali své. 🙂

@lamarika Lamariko, sice jsem nedočetla Tvé zkušenosti, ale snad se neurazíš, když Ti poradím, abysis s tou kýlou zašla co nejdřív k lékaři a pokoušela se bříško moc nezatínat. 😉 Přeji rychlou a pohodovou rekonvalescenci a zdravé dětičky! 🙂 😉

foogy
17. nov 2010

@terka_85 Terko, já taky nikdy nebyla na žádné operaci a zvládla jsem to. Měla jsem teda spinálku a bylo to dobrý. Terko, já osobně nic neslyšela a ani nic neviděla. Holky mě strašily, že uslyším a že uvidím střeva a tak, ale fakt nic. A to jsem ještě ležela jakoby proto oknu, takže jsem mohla vidět stíny, ale neviděla.
A jediného, koho jsem vnímala, byla anesteziložka. Jinak jsem byla úplně mimo 😉 To zvládneš!
A je fakt, že jsem pak Olíska viděla, aspoň obličejem jsem si ho mohla poňuchňat a za 3 hodiny už byl muž se mnou na pokoji šestinedělí i s Olíkem.

lenka2803
18. nov 2010

ahojky, budu rodit v prosinci u Apolináře - kvůli komplikacím u prvního porodu, to bude plánovaným císařským řezem a doktor mi doporučil epidurál před spinálem a celkovou nárkózu doporučil jako poslední, kvůli miminku. Manžel u porodu být může, ale fakt teda nevím .... říkal, že to záleží na mně, zda ho tam chci .... ale mám strach z toho, když miminko vyndají - tak v jakém je "stavu" 😉 tím myslím, zda je od krve atd. No a když mi budou zavádět epidurál, tak to už manžel bude u toho ? a u těchto případu se klystýr atd. asi nedávají co ? naposled budu jíst večer před operací a je to ?

foogy
18. nov 2010

@lenka2803 Leni, u mého CS byl Olík krásně čisťounkej, klidně ti sem hodím fotku. Akorát trošku krve měl v tříslech od pupečníkové šňůry. A klystýr u plánovaného CS dělají, aspoň teda u nás v HB.

lenka2803
18. nov 2010

ahojky, moc díky - s tím klystýrem jsi mě překvapila ... ale ona je i jiná alternativa, nějaký gel ?

foogy
18. nov 2010

@lenka2803 Jo, Yal gel, předepíše ti ho doktor, stojí to kolem 80Kč.

sirinka
18. nov 2010

@lenka2803 neboj sa, bude vyzerat priblizne rovnako ako po vaginalnom porode...takze bude trochu od krvicky a najme od mazu... 😉

domeli
18. nov 2010

@lenka2803 ahoj, mne klystír nerobili pri plánovanom CS - pýtala som sa sestričky, či to musí byť, keďže som ráno bola na WC a nejedla som od 15,30 predošlého dňa (zákrok bol 11.15 h.) - vravela, že sa opýta Dr. a ten asi rozhodol, že nie je to potrebné, keďže mi ho nerobili. Rodila som na Kramároch.

kaja73
18. nov 2010

@lenka2803 mne klystir nerobili ani raz a to som mala dvakrat planovany cis.rez.Babo je vraj dokonca krajšie po cis. pretože nie je take potlačene .Moji boli fakt krasni,trošku od krvi ,ale to maš aj po normalnom porode.Ten epidural nechapem ,ved ten sa robi pri klasickom porode na odstranenie bolesti.Vtedy necitiš bolest,ale hybat sa vieš.Spinal sa robi pri cisarskom,vtedy stracaš aj pohyblivost-proste je to silnejšie. Ved ta budu rezat,podla mna epidural na to nestači.Ja som pri mne mala aj manžela.Bol so mnou od sameho začiatku,pri napichnuti spinalky aj pri porode.Maleho ku mne priniesol on.No on je lekar,takže to zvladol v pohode,aj ked na samotny rez sa radšej nepozeral.Vraj ma tak nechce vidiet,pritom cudzich ludi rozrezanych už videl dost. 😝 Ale bolo to fajn mat ho pri sebe.

lenka2803
18. nov 2010

díky za info ..... tak to se budu na ten klystýr zeptat doktora, jak to mají. Jinak doktor mi řekl, že u spinálu je nástup znecitlivění rychlejší a netrvá tak dlouho a epidurál má pomalejší nástup - tedy asi 10-20minut, jak u koho, - a pak slouží i jako proti bolesti, ale princip je lepší. Sirinka - já měla prvního syna taky císařem v celkové narkoze, takže nevím jak mimi vypadá víš ? 😉

catrin1
18. nov 2010

ahojte chcem sa spytat je dovod na cisarsky rez ak som prve dieta mala tahane zvonom preto ze bolo namna velke a k tomu prirastenu placentu.prenasala som dva tyzdne.moj doktor ma poslal zajtra do rizikovej aby ma nenechali prenasat kvoli tymto dvom veciam...tak by som chcela vedet ci ma kvoli tomu moze cakat aj cisarsky....diky

kaktusik007
18. nov 2010

@sirell to fakt s tym tlakom??? tak to sa potom asi spinalu vyhnem, a pojdem opat v celkovej.... sak ja mam tlak 70/50... ved by som im tam exla... 😨

lenka2803
18. nov 2010

kaktusik007 já mám taky nízký tlak a v tom problém nemám a půjdu na císaře s epidurálem

kaja73
18. nov 2010

@lenka2803 lenka posielam ti stranku ohladom tej epiduralky.Ta sa fakt dava hlavne pri normalnom porode,pretože je slabšia a možes citit rezanie.Je pravda,že dlhšie trva,ale....www.najmama.sk/clanok/225122/spinalna-analgezia... pri spinalke maš vačšiu istotu,že nič citit nebudeš.Bolest po cisarskom sa potom tlmi infuziami.No, ale snad tvoj doktor vie čo robi.

miranda77
18. nov 2010

@kaktusik007 :o ted koukam ... Ondrejkovi je 7 mesicu a za 5 mesicu prijde dalsi miminko ... vy jste to vzali hopem :D!!! Tak at je vse OK!!!

kaktusik007
18. nov 2010

@miranda77 😉 dakujeme

jabadaba
18. nov 2010

@domeli ahoj, spomenula si Kramare, moze sa popytat na to ako si bola spokojna s touto nemocnicou. Ak mozes tak aj do IP, velmi by som Ti bola povdacna za informacie. Caka ma planovana sekcia a neviem kde rodit, zvazujem aj Kramare. Len neviem na koho sa tam obratit, ja tam ziadneho lekara nepoznam, neviem ktory je dobry co sa sekcii tyka, ako to je s nadstandardom a podobne. Dikes moc.

klaudiab
19. nov 2010

@jabadaba Ahoj, na Kramároch sú všetci dobrí a sekcie idú jedna radosť, ja mám za sebou dve a obe na Kramároch, inde by som nešla.Naozaj sa nemusíš obávať, tam by sa zlý doktor neudržal.A perfektný je spinál i keď musíš potom 24 h. ležať, ale vidíš hneď bábo a na pooperačku ti ho nosia sestričky.Bolesti necítiš, veľmi zlé to je pri celkovej anestéze, rozhodne neodporúčam.Na príjme sa ťa budú pýtať, či chceš ísť na nadštandard, najlepšie je 2 mamičky na izbe spolu s Wc a sprchovým kútom a televízorom.Cena zhruba 17 €.Cena je na 1 deň.Pá-pá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre