Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

katulka74
8. jan 2012

@mata1977 Ahoj,ja mam 3 cisarske,ale treti som mala po 16 rokoch a jazvu som vobec necitila,teraz mam trosku citlive brucho,ale snad sa da koza casom do normalu,doktor vedel od zaciatku,ze planujeme tretie a bral to normalne,je uz vela mamin co maju 3 cisarske,dokonca 4.

sass158
8. jan 2012

Ahoj...ja som po prvom cisárskom... mala som rodiť normálne , ale boli komplikácie,maličká mala hlavičku otočenú trochu na bok a neotvárala som sa. Zotavila som sa rýchlo... cievku mi vybrali na druhý deň ráno , keď som už bola schopná ísť sama na záchod. Máte niekto skúsenosť s tým , že prvý pôrod ste mali cisárskym a druhý prirodzený ?

mimkaa2607
8. jan 2012

ahojte ... ja som mala prvý cisarsky, pretože dcérka bola KP ... neviete či pri druhom spravia hned sekciu?...

garzonka
8. jan 2012

_
@sass158 moj spoluziak bol prve dieta, narodil sa SC a dalsi jeho surodenci prirodzene...
@mimkaa2607 nemusia spravit hned sekciu, to zavisi od indikacie.

Ja som mala vsetky 3 porody SC, lebo indikacia bola nemenna (uzka panva)

mimkaa2607
8. jan 2012

@garzonka škoda ☹ ... ja sa bojím rodiť normalne ked som mala už sekciu ☹...bojim sa, že sa mi tie stare rany pretrhnu ☹

garzonka
8. jan 2012

@mimkaa2607 odporuca sa nejaky odstup od oboch porodov, ... ale myslim ze sa da aj dohodnut ze radsej SC aby sa predislo pripadnym rizikam. Ono, ak je vacsi rozdiel medzi detmi a planujes trebars viac deti tak mozno by slo aj prirodzene
mne tie sekcie nevadia 😅 , aspon som si tolko nevytrpela, lebo deti by zo mna asi nevysli (vsetky mali vyse 3 kil , prostredny 4 😉 )

garzonka
8. jan 2012

@mata1977
ahoj, ja mam 3 SC. Odstupy: po 22 mesiacoch a po 3 rokoch. Vzdy so spinalnou, pri tretom som v odraze skla operacnej lampy nado mnou videla ako ma siju 😀 ...Jazvy vobec necitim, hoci citlivost je trosicku slabsia. Nikdy som nemala problem s 2. a 3.tehotenstvom , Bohu vdaka! Aj po porodoch bolo vsetko OK, len po tretom porode som sa citila akasi slabsia . Vstavala som s placom asi 5 minut z postele. Tie zaciatky su vzdy tazke. A aj jazva sa zle hojila, vytvoril sa mi po 9 tyzdnoch pod jazvou hnis, pekne to bolelo....ale uz je to prec a ja sa tesim z nasich deti.
Doktor sa ma po druhom pytal, ci planujeme aj dalsie, ja som povedala ze mozno aj ano, nic nenamietal, len ma poucil o moznych komplikaciach.
Vzdy je to individualne, podla zdravotneho stavu. Neda sa to brat pausalne, ze 2 a dost.

mimkaa2607
9. jan 2012

@garzonka no naša mala 3330 a 49cm ... a ak by sme chceli druhe, tak sa bojim, že ma nechaju normalne rodiť...min rok nechali jednu ženu takto rodiť-prvý malaSC a druhy ju nechali normalne a synček ju zvnútra potrhal a krvacala do brucha a zomrela :( ... tak sa bojim...mne tiež viac vyhovuje SC ... ale tak každý porod ma svoje +aj- 🙂

garzonka
9. jan 2012

@mimkaa2607 no to je smutne... myslim ze by sa dalo aj dohodnut na SC, hoci nie je to pravidlo ze zena zomrie pri prirodz .porode ak mala predtym SC, ale zas ak by to znamenalo pre teba velky strach a stres tak by sa snad dalo na tej SC dohodnut...

astonka
9. jan 2012

@mimkaa2607 netreba sa hned mysliet na to najhoršie,možno zaleži aky je tam odstup-to všetko musi posudit lekar...ja som mala prvy porod SC a druhy bol normalny...ale tesne pred porodom mi robil dr.ultrazvuk či je maternica ok, ak by nebola bola by cekcia...a keby že samam znova rozhodnut tak určite normalny porod...ovela rychlejšie som sa zotavila...aj teraz pri tretom ak bude vštko ok tak by som chcela rodit prirodzene...

mimkaa2607
9. jan 2012

@garzonka no ja si ho asi vybavím radšej ... 🙂 .... a ty si mala prvu SC aku?...spinalku?...ci celkovu ...

mimkaa2607
9. jan 2012

@astonka no ona mala odstup skoro tri roky....no ja som sa pri prvej SC rychlo zotavila...na druhy den som normalne chodila - mamičky si mysleli, že som rodila normalne ... aj segra ktora mala tri sekcie, tak bola prekvapena, že som bola tak rychlo fit ....

astonka
9. jan 2012

@mimkaa2607 hm no u každeho je asi ten po stav iny...

garzonka
9. jan 2012

@mimkaa2607
ja som mala vsetky SC spinal 😉

mata1977
9. jan 2012

ahojte ,dakujem za odpovede....tak uvidime ako a či sa podarí tretie miminko....ale ešte chvilu mame čas 🙂 ja som mala prvý cisarsky,lebo mala bola velkaa a pre uzku panvu by som nevytlačila a druhý som mala tiež ,stale vraveli,že aj syncek bude velký a nebol,ale asi automaticky mi ho spravili.,aj prednosta kliniky bol za SC..ale dokonca mi taka mlada pani doktorka povedala,ked ma prijmala,že ak by som chcela normalne rodiť,tak som skoro po prvom cisarskom otehotnela a mam medzi detmi rozdiel veku 3,5roka...ona vravela,že musi byť aspoň 5 rokov 😉 tak neviem,ale pamätam si na tuto vetu ako keby to bolo dnes a su to už 2 roky🙂ja som mala obidva so spinalkou,ale pri druhom sa mi už nepozdavalo ako mi ju pichli atd.,ked som si ju porovnala pri prvej SC a prestala som im dychat ,tak ma rýchlo zaintubovali a dali do celkovej...tak som sa prebrala na are.............už by som sa nechala asi cela uspať,ak by som mala mať dalšiu SC

sass158
9. jan 2012

...tak skoro ešte druhé neplánujem...ale ak by to šlo , chcela by som rodiť normálne... 🙂 ak sa bude dať...

den22
9. jan 2012

Ahojte tato tema ma zaujima, pretoze som tiez mala prvy porod cisarky, samozrejme neplanovane a akutne. maly bol dlho bez plodovej vody a vybrali ho v poslednej chvily. teraz som opat tehotna, takze sa mi naskyta otazka, ako budem rodit tentokrat?? Tak som si to zistovala a pytala som sa vsetkych moznaych ludi na nazory, ale su rozne. Po vsetkych dilemach som sa rozhodla, ze budem aj dalsi rodit cisarskym. pocula som, ze je to skratka po prvom cisarskom najbezpecnejsia alternativa pre babo a nakoniec aj pre mna. Ale viem, ze je mozne rodit aj normalne...

den22
9. jan 2012

@mimkaa2607 Aj aj som po porode hned chodila a citila som sa dobre. Hned som si pytala maleho. ked mi niekto rozpraval aky je porod tazky, tak som nakoniec bola prekvapena, ze ved to nic nieje, takze ja si SC neviem vynachvalit. Najhorsie boli kontrakcie ale porod a rekonvalescencia bola uplne v pohode.

martina_z
9. jan 2012

@den22 Mne dr. rekl, ze rodit prirozene lze, pokud jizva na ultrazvuku vypada dobre a pokud je rozestup mezi jednotlivymi porody aspon 1,5roku, lepe ovsem 2 roky. Byla jsem z cisare hodne spatna, ale protoze jsem rodila ve 33.tydnu a koncem panevnim, prcek by porod nezvladl. Dalsi porod bych radsi prirozene, ale klidne at je sekci, jen at je v terminu.

gabkazabka
9. jan 2012

@mata1977 mozem sa opytat odkial si?Na ktorej klinike si rodila?

mimkaa2607
9. jan 2012

@den22 no ja tiež som po SC bola na druhy den v pohode ... no ja som zas nevedela ako to funguje 😀 ja som z jedneho konca chodby chodila na druhy koniec a ked som tam bola už 5.x tak prišla za mnou sestrička, že čo stále chodím tak okukavať deti a ja hovorim, že chodím pozerat svoju dcérku 🙂 a ona mi na to povedala, že ved si ju možete zobrat-je vaša 😀 ... tak som si ju hned vzala a nemala som žiadne ťažkosti ... aj SC prebehla super ... až na to, že ked som videla salu, tak som mala 100chutí ujsť 😀 ...

den22
9. jan 2012

@martina_z Ved to, ze je na to viacej nazorov a samozrejme kazda z nas je ina a aj kazde tehotenstvo je ine. Ale ja mam okolo seba aj niekolko znamych gynekologov a aj sesterka je porodna asistentka a vsetci mi povedali, ze je aj taka aj taka moznost, ale ze keby rodila ich zena alebo dcera, tak im v ziadnom pripade nedovolia rodit normalne. tak si myslim, ze je bezpecnejsie.

@mimkaa2607 Ved to, ze zeny casto ani nevedie ake su moznosti a pravomoci matky v porodnici. Ja som sa nedavno dozvedela, ze zena v porodnici vobec nikdy nemusi dat dieta od seba prec. napr. ked ti idu kupat dieta, tak kazda z nas si moze vyziadat, aby bola priamo pri tom a tak isto aj pri ockovani a inych veciach. proste vam uz nikto nemoze vziat dieta ak vy nechcete. Clovek sa v dnesnej dobe musi obavat ako sa zaobchadza s detmi v nemocniciach...

mimkaa2607
9. jan 2012

@den22 ja som rodila v ZA ... a tam sme kupali dietatko spolu ... neviem o tom, že by ju kupali inde ... to, že veru mamička nevie čo tam môže ... ja som nevedela, že si možem zobrat vlastne dieta 😀...teraz mi to je take smiesne ... ja som zobrala kočik a isla som s dcérkou na izbu a hned som manželovi volala, že aka je krasna a, že ju mam pri sebe 🙂)) ... tak ale pri druhom budem vedieť 🙂

den22
9. jan 2012

@mimkaa2607 No u nas vyzbierali deticky a ze ich idu kupat, ale ani ja som nevedela, tak som to brala normalne, ale teraz uz tiez budem vediet, ved vsetko sa postupne dozvieme 🙂

mimkaa2607
9. jan 2012

@den22 k nám prišli na izbu a, že idu ukazať, že ako sa dietatko kupe...ešte sme museli aj podpisať papier, že sme boli poučene ... ale ja som si dcérku hned sama kupala 🙂 ... ale bola som rada, že prve dve noci som si mohla pospať a potom som už mala dcérku pri sebe 🙂 🙂a som dcérku kojila a sama doteraz neviem ako som ju cez noc krmila ... nejak som nebola naučena sa cez noc budiť... ja som napr nevedela, že v nemocnici prepichuju uška ... keby som to vedela, tak si ich dame hned v nemocnici prepichnut ...

den22
9. jan 2012

@mimkaa2607 No my dufame, ze budeme mat dievcatko a tiez mu chcem dat hned prepichnut uska, tesim sa na tie malunkate nausnicky 🙂 A mne maly v porodnici skoro vobec nespinkal. Kazde rano sa vsetky mamicky rozpravali ze zase mi drobcek celu noc preplakal. On mi vobec nechcel jest, to bolo hrozne, ja som si oddychla az ked som prisla domov a mamina a manzel mi zacali pomahat a potom sa to vsetko upravilo. Jediny problem s SC bol ten, ze maly nemal saci reflex a u nas to trvalo strasne dlho. 4 dni skoro vobec nejedol iba tu ich sladku vodu a preto stale plakal..

mimkaa2607
9. jan 2012

@den22 No ja som dcérku po SC hned kojila ... som bola aj dost prekvapena, že ma dcérka chcela pretože mna mamina nekojila a ani sestra nekojila synov ... no ja by som tiež chcela druhe dievčatko 🙂 ... a ked bude chlapec tak aj tomu budem rada, ale to dievčatko by som brala 🙂 a chcela by som aj dvojičky 😀 ... ale to je mala pravdepodobnost 🙂

den22
9. jan 2012

@mimkaa2607 ja si to nechcem moc priat, lebo samozrejme ze aj synceka hrozne chcem, ale predsa uz by som chcela nakupovat aj tie ruzove vecicky 🙂

mimkaa2607
9. jan 2012

@den22 ja som si prve želala dievčatko a stále mi rodina hovorila,že to bude chlapček a my sme nevedeli čo to bude, pretože sa nechcela betarka ukazať... rozmyslam, že aj pri druhom si nechame prekvapko 🙂

den22
9. jan 2012

@garzonka
@katulka74
Takze myslite si , ze by som este mohla mat dalsie dieta cisarskym? Ja hrozne milujem deti a strasne by som este chcela mat aspon jedno, teda po tomu co cakam 🙂 A neviete ci potom musim niekolko rokov pockat alebo nemusim? ja som totiz priatelovi povedala, ze uz nebudem moct mat deti, myslela som si to, ale urcite by som este chcela... niekedy, neskor...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre