Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

ada11
1. sep 2010

ja sa tiež pridávam. ja som mala 2 sekcie, prvú pre preeklampsiu a zotavenie vzhľadom na môj zdravotný stav nebolo nič-moc, vstávala som až po 48 hodinách - mala som celkovú enestézu a druhú sekciu som mala po 5-tich rokoch a zotavenie bolo oveľa lepšie, proste úplne o niečom inom .
maminy ste tu niektoré, ktoré máte 3 sekcie ? ak áno, ako ste znášali tehotenstvo, viem, že je to individuálne, ale proste nedá mi sa na to opýtať 😉

kveta
1. sep 2010

Asi je to strašne chorá otázka, ale: pri tom mačacom chrbte pri pichnutí spinálky nehrozí, že malému tým prikrčením nejak ublížim?

zuzana76
1. sep 2010

@kveta az taky velmi velky macaci chrbat sa nemusi robit, ja som sa len trosku viac zhrbila, neboj sa, neublizis

petkave
1. sep 2010

@zazalienka ja som nespávala už dobrý mesiac pred sekciou... boli horúčavy, do toho moje pochmúrne myšlienky... bála som sa, ako to zvládnem a zároveň, ako to zvládne malý a či bude v poriadku a tak... No ja na celkovú narkózu nemôžem povedať nič zlé... Aj pri mne sa snažili srandovať a zahovárať, ale nedalo sa. Bola som v takom strese, že som sestričku nútila, aby ma odpojila od všetkých tých hadičiek, že idem domov a keď mi nechcela pomôcť, vzala som si do hlavy, že si katéter aj kanylu vytiahnem sama... 😀 no čistý pacient! našťastie, chvíľku pred zákrokom pustili priateľa ku mne, snažil sa povzbudiť ma... Potom všetko sledoval cez okno... Prvýkrát som sa ako-tak prebrala pri prevoze na chodbe (hnusne triasli celou posteľou) a som rada, že to bolo na chodbe a nie niekde na sále počas rezania 🙂 🙂 🙂

leteku
1. sep 2010

Ahojky, tak dnes tu rozoberáte spinál. Pre mňa je to veľmi zlá spomienka, neviem či som mala zlú anesteziologičku alebo ja som divná, ale ona mi to nevedela pichnúť, skúšala asi 7x a keď som už plakala a prosila aby prestala tak naveľa povolila celkovú anestéziu. Tá lekárka bola fakt nepríjemná a to je jediný negatívny zážitok z mojej sekcie. Prebratie a aj zotavenie bolo docela v pohode.

garzonka
1. sep 2010

@ada11 ja som jedna z maminiek, co maju za sebou 3 sekcie 😀 😀 😀
Ak myslis, ako som znasala to tretie tehu, tak v podstate bez vacsich problemov, ale v porovnani s tymi predoslymi 2-mi mi byvalo prvych 14 tyzdnov zle, ale zdravotne to bolo Ok... ale snazila som sa moc nenamahat, predsa len, uz som mala na starosti 2 malych chlapcov... Pred porodom mi navrhovali podviazat vajickovody, s tym, ze 4. tehu by bolo uz velmi rizikove (navrhuju to pausalne, ja som mala kazde tehu bezproblemove) ale ja som to po konzultacii s manzelom odmietla. Tak uvidime, co bude dalej, i ked dalsie uz neplanujeme... 😵

zuzul1310
1. sep 2010

@zazalienka to si mala super s tou izbou s príslušenstvom, u nás také možnosti nemáme. Nadštandardná izba znamená, že máš kľúč od WCka a od sprchy kam chodia len kočky z nadštandardu a nemusíš sa tým pádom sprachovať a chodiť na WCko tam kde chodia všetky ostatné ženy z oddelenia.

V nemocnici mi poradili, že hlava po spinále nebude bolieť ak vypijem dostatočné množstvo tekutín. Za poobedie som vypila 1,5 l minerálku a hlava ma naozaj nebolela.
Čo sa týka divokej jazdy z OP na pooperačné tak na to som radšej aj zabudla, to bolo hrozné, všetky výmole som cítila, pri zákrutách sa mi dvíhal žalúdok a točila hlava, no hrozné. Na poOP ma tiež triasla zima, ale priniesli mi paplón a hneď bolo dobre.

kkiki
1. sep 2010

pridam sa co s atyka coca coly ... pri prvom cisarskom som mala take neuveritelne bolesti hlavy, ze som tri dni nic nejedla len grcala od bolesti, pohnut ani doprava dolava nikam ... pri druhom mi spinal pichali specialnou ihlou aby ma hlava nebolela, kedze sa to moze zopakovat .... a sam porodnik mi povedal ze si mam doniest colu a po zakroku si par glgou dat 🙂 ona ta cola je neskodna ... ja mam dost nizky tlak a aj teraz ked som po treti krat tehotna pijem aj kavu aj colu ked treba ... vzdy lepsie ako odpadavat ...

janka256
1. sep 2010

ahojte aj ja mam za sebou 3 sekcie a po tej poslednej uz mam aj spravenu sterilizaciu jaby som sa totiz uz dalsieho tehotenstva bala aj ta jazva sa mi uz horsie hoji predsa len je to rozrezane uz tretikrat...
@leteku aj ja som mala teraz spinal a tiez mi nevedela pichnut skusila to hadam 10x a tiez uz som prosila nech prestane tak este raz skusila a potom sa jej to konecne podarilo ale inak operacia super ... 🙂

zazalienka
1. sep 2010

u mňa bol problém v tom, že mámherniu disku L 4 - L 5,tým pádom nebolo kde pichnúť.. mesiac pred pôrodom som skončila na pohotovosti so seknutým chrbtom, dostala som obstrek.. tak celková anestéza, to bolo tri dni pred pôrodom.. dva dni pred pôrodom ma napadlo že som alergická na nejaký druh anestézy - teda nejakej zložky + jód (malasom plastiku uší a opuchla som).. takže deň predtým sa anesteziologička rozhodla že to pichne o poschodie vyššie, o stavec vyššie, aby sa netrafila do toho boľavého.. ono s prasknutou platničkou sa všetko horšie zvláda, ale teda môj obdiv patrí mojej anesteziologičke, všetko dopadlo na jednotku.. lepšie to nemohlo byť..
mimochodom kojím, normálne pijem kávu aj kofolu.. aj v tehu sommala šialené kombinácie - kofolu s mandarínkou a podobné...
často som trpela na silné migrény, bez kofeínu som stratená..

janka256
1. sep 2010

a este ked som bola na prehliadke po sestonedeli moja doktorka sa ma pytala ako po spinali tak som jej porozpravala ako bolo a ona ze by si to nedala pichnut nikdy vraj by sa bala aj to vraj hnusne vyzera ked videla akou ihlou sa to picha tak ma prekvapila pretoze pocas celeho tehotenstva ma nahovarala na spinal ze je to super 😅 ono to aj super bolo okrem toho pichania kedze ma ani hlava nebolela a aj kavu som mohla hned v ten vecer si dat 🙂

weri1
1. sep 2010

@janka256 tak to smekám, 3 sekce.

janka256
1. sep 2010

@weri1 ale da sa to neboj ja som ich mala iba preto ze moje deti sa ani jedno pred porodom neotocilo dole hlavickou a aj ked ano tak iba na kratko a sup spet hlavkou hore 😀 ja som ani nemala sancu zazit prirodzeny porod no co uz hlavne ze mam deticky zdrave a krasne 🙂

sirinka
1. sep 2010

@janka256 aj si zistovala, preco asi sa neotocili? mne sa magda tiez neotocila, tak som zvedava, co urobi toto babo...ale po porode som bola chvilku na izbe s mamickou, mala stvrte babo a ta mala prvy porod hlavickou a ostatne tri vsetky odrodila KP...a vraj jej povedali, ze existuju zeny, ktore maju nejake predispozicie, ze sa im deticky neotocia spravnym koncom...len uz si to nepamatam, co presne hovorila...ale v tichosti som jej zavidela, lebo vsetky porodila vaginalne, moja magda nechcela ist von, aj ked som bola pripravena na vaginalny porod...

cinamon7
2. sep 2010

mne napr.lekarka povedala uz v piatom mesiaci ze sa mi maly neotoci do porodu, nechapala som odkial to moze vediet,ale mala pravdu, zrejme aj druhe pojdem na CR a rada by som vyskusala spinal, kedze prvy som mala celkovu anestezu

janka256
2. sep 2010

@sirinka ano pytala som sa na to ale vraj iba tak im bolo najlepsie sediet v brusku a ja som myslela ci nemam nejako otocenu maternicu alebo co ale nic take vraj nemam 🙂

atrami
2. sep 2010

@zazalienka , mala si neuveriteľné šťastie na anesteziologičku 🙂

Čo sa týka kávy, kofoly. Hneď ako prišiel manžel na návštevu, musel doniesť kávu. Mne na tlak nič iné nezaberalo.

@janka256 , ako zisťujem je nás veľa s 3. sekciami. Mne sa najlepšie hojila posledná jazva. Asi vďaka dostatku pohybu pri deťoch 😀

kkiki
2. sep 2010

@atrami presne tak sa citim, je to len 10m uz som v 5m a mam pocit ze sa citim lepsie ako po prvej co bol rozdiel 6 rokov 🙂

zazalienka
2. sep 2010

@atrami no vieš,myslím si že to je aj skúsenosťami, vekom a tým že to je susedka.. som jej povedala že keďto bude bolieť tak ich vytopím na komplet🙂

atrami
2. sep 2010

@zazalienka , 😀 😀 😀 dobré susedské vzťahy sú dôležité 😉

tegina
6. sep 2010

Ahojky, odpovídá zde ještě i Latvia. Nebo porposím, i kdyby věděl někdo jiný. Za jak dlouho po císaři by se mohl navšívit Vacushape. Diky moc za odpovědi.

weri1
6. sep 2010

@janka256 já druhé miminko neplánuji a já bych to podruhé nezvládla, pro mě to byla opravdu hrozná bolest

evinka001
7. sep 2010

janka256 - s tím hojením máš úplnou pravdu, mě se taky naposledy zahojila velice rychle, asi je to fakt tím jak člověk lítá okolo dětí, ani jsem o ní nevěděla nebo neměla čas na ní myslet

danulka3
7. sep 2010

ahojte,trochu sa vám tu votriem,som 8 dní po druhej sekcii.Chcela som sa spýtať,či ste niektorá mala pri rane takú podkožnú hrčku,je to tuhé nebolí to,len to tam cítim.ďakujem.

pandysek
7. sep 2010

@danulka3
předem blahopřeji k čerstvému miminku
jojo já to měla taky po obouch císařích -asi to nic není zmizelo to tak cca do měsíce či dvou už si to přesně nepamatuju
ale taky jsem kvůli tomu panikařila z děsem co to je

pandysek
7. sep 2010

@weri1
to říká každá a zachvilku budeš chtít druhý

weri1
7. sep 2010

tak já budu vyjímka, ale my druhý ani neplánujeme, ale i tak bych se rozmýšlela, já bych žila celý těhotenství ve strachu

atrami
7. sep 2010

@danulka3 , ja som mala poslednú jazvu veľmi škaredú asi 2 mesiace. Postupne sa to vstrebalo, teraz mám jemnú, tenkú čiarku

@weri1 , hovorí sa-odriekaného, najväčší krajec. Ja som toho príkladom 😀 😀 😀 . Do 1,5 roka som ďalšie dieťa vobec nechcela..

mysenac
7. sep 2010

@danulka3 ahoj, ja som mala tiez po sekcii, tak malu hrcku - tiez to nebolelo alebo bolo to tak neprijemne na dotyk - ako keby som tam mala nejaku gulicku 😲 ale po par tyzdnoch to zmizlo...asi sa to vstrebalo 😉 nemusis sa bat, asi je to normalne 😅

weri1
9. sep 2010

@atrami no my druhý neplánujeme i z více důvodů, naštěstí 😀 3 děti to smekám

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre