Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

helenkasabinka
25. máj 2011

@pami27 u nas zevraj cievkuju este pred spinalkou :-/

adnilleo
25. máj 2011

ja nakonec taky rodila cisarem,jelikoz jsem po 2 dnech a zvraceni z kterekoliv injekce proti bolesti zvracela a pak uz mi to ani nezabiralo.Dali mi injekci do tech zad,necitila jsem nic od prs dolu a pritel vsechno kolem natacel a fotil.Hned mi ji prilozili k prsu a mela jsem ji vedle sebe cely den a celou noc.5 den jsem sla hned na vychazku(mooooc brzy),samozdrejme s nekym.Po 3 tydnech uz jsem si kracela hezky sama.Rodit cisarem bych si prala i v budoucnu,neni to tak strasne jak lidi strasi..o jizve ani nevim a o stezich take ne

juventik
25. máj 2011

Ahojte 🙂. Viete mi prosim napisat, kolko sa nemoze vstat z postele po spinalke a kolko po celkovej anesteze? Dakujem

poppy1
25. máj 2011

@juventik po spinale nemozes vstat 24 hodin a po celkovej 12 hodin

juventik
25. máj 2011

@poppy1 ahaa. A otocka na posteli na bok sa moze kedy? Pytam sa kvoli tomu, lebo mam problem s platnickou a predpokladam, ze lezat sa musi po na chrbte a to si teda neviem predstavit :(

poppy1
25. máj 2011

no ja som sa otacala na bok hned ako to slo 😉 Nesmies vstat kvoli hlave- mohla by si dostat neznesitelne bolesti hlavy, takze podla mna otacat na bok sa mozes hned, ako to pojde... Mne tiez bolo dlho lezat na chrbte.

yanus
25. máj 2011

@poppy1 ja som po spinale o 15 hodin chodila a ziadne nasledky, zaujimave 🙂

poppy1
25. máj 2011

@yanus a to ta operovali tu na SVK? Lebo pokial viem,tu sa "MUSI" lezat 24 hodin...v zahranici je mozne, ze pustaju na nohy skor 😉

yanus
25. máj 2011

@poppy1 jj rezali ma v Rakusku, vpich som ani necitila, hned zaucinkovalo a ziadne bolesti hlavy ci nasledky neboli 🙂

poppy1
25. máj 2011

@yanus tak to ano... ale tak juventik sa zrejme pytala na situaciu tu na SVK 🙂

abriela
25. máj 2011

@sirael Mne v nemocnici povedali, cakta 3 roky aj ked s dodatkom, ze je jasne, ze to nedodrzim. Moj lekar povedal cakat rok. Oznamila som mu, ze to je velmi dlho a neplanujeme to dodrzat. Odpoved lekara: ak sa to poadari skor, nebude to na skodu. Takze po 4 mesiacoch chceme zacat so snazilkovanim.

yanus
25. máj 2011

@poppy1 ved ja pisem tebe, neodpovedam na otazku, zaujimave ze jeden spinal je inaksi ako druhy 🙂

poppy1
25. máj 2011

@yanus oni pouzivaju zrejme ine ihly... tie tzv. atraumaticke ci ako sa to volaju... cize tam skoro odpada riziko bolesti hlavy. No bohuzial na SVK na to nie su peniaze 😠

yanus
25. máj 2011

@poppy1 zaujimave, dakujem za info 🙂

sirael
25. máj 2011

@abriela A vies si predstavit fungovanie s dvoma takymi malinkymi miminkami? Ja prave, ze nie, aj ked fakt uz ma coraz castejsie napada myslienka na babatko...🙂

pami27
26. máj 2011

@juventik Mňa postavii po spinálke po 12 hodinách (pôrodnica Ružinov).

abriela
26. máj 2011

@sirael no to asi ťažko. Dvaja drobci, to by bolo ako dvojčatá. Moja mala je v nebíčku, preto túžim znova po bábetku.

sirael
26. máj 2011

@abriela Aha, prepac, to som si vobec nevsimla...☹ Tak to ti verim, ze uz je tam tuzba obrovska.....a to by som teda urcite necakala tak, ako radia lekari........ Drzim palce

juventik
26. máj 2011

@pami27 no super, tam sa aj chystam rodit 🙂

ekia
26. máj 2011

Ahoje, keďže ma čaka na budúci týždeň plánovaný CR, som viac menej rozhodnutá pre spinal. Chcem sa opýtať ako dlho to celé trvá. Už mám strach ako to zvládnem, neviem si predstaviť že budem pri vedomí a viem že mám rozrezané brucho 😝

xlucia
26. máj 2011

@ekia trva do 45 min

marissenka
26. máj 2011

@ekia urcite lepsi spinal, nez celkova. ja to mam tak za sebou. vidis hned babatko, pocujes...len ta bezmocnost, ked tam lezis... uff a potom ta triaska!a bolesti! . ale to k tomu patri. neboj zvladnes to. drzim palce! 😉

ekia
26. máj 2011

Ja už jeden CR mám za sebou, keďže to bolo akútne tak som bola uspatá. Ja sa asi skôr bojím toho čo sa bude somnou a okolo mňa diať, aby sa niečo neskomplikovalo apod.

gega
26. máj 2011

no ja som chcela spinal ale vobec mi nezabral tak som dostala narkozu a na druhy den som chodila aj sprsku dala. Akurat ta celkova narkoza bola pre mna utrpenie ze som nevidela malicku hned. Ale tak to chodi hlavne treba pozitivne mysliet a vsetko sa rychlo hoji. Na ranu som pouzivala contratubex gel.a

ekia
26. máj 2011

Ešte ma zaujíma ako je to s prikladaním dieťatka, keďže po spinali nemôžem 24 h vstať 😒

zora256
26. máj 2011

@gega Ahoj!
Ten contratubex gel si kde kúpila a za koľko?A to je na rezné rany,či na operačné rany,aby nevznikli zápaly a na rýchlejšie hojenie,alebo je proti vzniku jaziev?

pami27
26. máj 2011

@ekia Ahoj, netrvá to dlho (do pol hodiny). Pred tvárou budeš mať takú látku, aby si nič tam dole nevidela. Je to zvláštne počuť ako lekári pri tom komunikujú. Budeš cítiť dotyky a také trochu ťahanie. Za hlavou som mala anesteziológa, ktorý sa so mnou rozprával. Je to naozaj dosť zvláštny pocit. Po 12 hodinách som musela vstať a ísť do sprchy. Bábo mi prikladali každé 3 hodinky - poležiačky.

ekia
26. máj 2011

@pami27 ďakujem, snaď to prežijem... 😉 Nezvracala si pritom? Že vraj sa to stáva. Keby si si mala vybrať ešte raz volila by si spinál alebo celkovu? Bolo veľmi nepríjemné že si si necíila nohy, vlastne polku tela?

mery83
26. máj 2011

@ekia sestřičky se o mimčo postaraj.Mě ji nosily jen na kojo.Na pokoj jsem ji ani nedostala,protože se celou dobu slunila.

luciaa86
26. máj 2011

ahojte mna to caka buduci tyzden a strasne sa bojim toho spinalu....stale si davam take otazky co ked to mne nezaberie a ja to akurat budem citit a tak.. 😖 boze prve bolo akutnym cisarskym to ma uspali a teraz spinal...absolutne si to neviem predstavit....a boli ta ihla do chrbta???a za ako dlho to zacne ucinkovat ten spinal???duufam ze mi zaberie sak sa zblaznim ☹ bojim sa..radsej by som si to odrodila normalne keby mozem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre