Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

tinkaaa
12. mar 2009

súhlasím s Janulou ja som moju malinkú bozkávala,keď mi ju doniesli plakala,no prosto všetko naraz,je to ten najkrajší pocit na svete

tinkaaa
12. mar 2009

ja som mliečko mala hneď na druhý deň,spinal som ani necítila,kedy mi pichli,takže pohoda
blbo mi zostalo až pri vyberaní samotnej malinkej,lebo bola vysoko a doki musel na mňa pritlačil aby ju dostal von,mala som potom síce zimnicu a trasenie,návaly tepla a také divné pocity,ale podstatné je,že sme doma a sme spolu 😉

anitta
12. mar 2009

ahojky holky
peti tak držím moc palce zvládneš to v pohodě uvidíš a v sobotu už budeš maminka to je přece krááása 🙂

já pořád nevím jaký je přesně rozdíl mezi spinalem a epi chci to co je nejlepší pro mimčo . a hlavně nechci celkovou anestezii chci mimčo hned k sobě a manžela behem porodu tak to snad budou respektovat ale v porodnici u nás je to v pohodě takže pokud nebudou komplikace tak určitě to respektovat budou

monika77
12. mar 2009

holky ta nik mi neodpovie???
kedy sa môže začať cvičiť a čo opalovanie v solárku??? please poradte

tasha8
12. mar 2009

monika ja by som este pockala byt Tebou, predsa len, nemala by si sa namahat tusim 6 tyzdnov po, ako dvihat tazke veci a myslim ze ani cvicit, skus ked prejdu dva mesiace od, to uz by malo byt lepsie...
a solarko neviem, to by som tiez neodporucala este, predsa len, jazva potrebuje nejaky cas na zahojenie a regeneraciu, tak to netreba drazdit
neboj do leta casu dost 🙂

anitta
12. mar 2009

monika nám PA na kurzu říkala tři měsíce necvičit pak pomalinku a solárko bych počkala taky tak. když jsem byla na první velké operaci tak jsem se pak musela šetřit opravdu dlouho min dva měsíce bych do solárka nechodila 😉

akejka
12. mar 2009

anitta: rozdiel medzi spinálom a epi:
spinál sa zavádza hlbšie do miechového moku. Keďže som bola po sekcii a 2. krát som mala ísť rodiť prirodzene a chcela som EPI, prim. anesteziológie mi povedala, že pri ´pôrodoch, kde je vysoké riziko sekcie (ako u mňa) sa tá ihla s hadičkou zavedie hlbšie ako prii klasickej EPI.
Lebo spinál sa robí pri sekciách - úplne umŕtvenie spodnej polovice tela (hlbšie zavedenie katétra)
eidurál - zavádza sa plytko, lebo sa podávajú len látky na bolesť, nie na úplné znecitlivenie.

akejka
12. mar 2009

inak k tej diskusii, čo sa tu rozpútala:
ja som mala 2 sekcie kvôli úzkej panve. 1. pôrod mi začli prirodzene, až som prišla do fázy, že malú nevytlačím cez moju úzku a zdeformovanú panvu. Pri 2. pôrode som tiež začala prirodzene a strašne silné kontrakcie mi spôsobili ruptúru maternice. keby som dorazila do pôrodnice o pol hodiny neskôr, roztrhá ma a neprežila by som ani ja, ani dieťa.
v mojom prípade boli vyššie (smrteľné) riziká pri prirodzenom pôrode !!!
a ako by sa sashka vyjadrila k pokazenému pôrodu - nedávno v TV v správach to dávali. (myslím v Žiline) nechali prvorodičku s úzkou panvou trápiť, dieťa z nej doslova vytrhli kliešťami (podľa dr. nebola indikácia na sekciu a bol to len sekundárny dr. !!!) a spôsobili jej masívne krvácanie a okamžite jej museli vyoperovať maternicu. Tá žena už nikdy kvôli lekárom nebude mať deti !!! Lebo jej neurobili sekciu !

lubica33
12. mar 2009

pomoooc, tento pribeh som nepocula! ved to je strasne!.......... ja mam po cisarskom, o mesiac ma caka 2. porod, dietatko v polohe KP a doktor mi povie, ze kedze aj prve bolo cisarskym, v mojom pripade sa pojde aj na druhy, ak sa babo neotoci. On tym chcel povedat, ze keby som nemala prvy cisarsky, skusame odrodit dieta v polohe KP prirodzenym sposobom! Tak to by som si teda netrufla! On ano???

petra1985
12. mar 2009

kamoska rodila prve cisarskym druhe isla normalne a praskla jej maternica zacala strasne krvacat tak ju museli zase rezat.. trvalo to nieco cez 4 hodiny ten cisarak.. este sa musela nacakat na chirurga kym sa dostavi lebo nebol tam! dieta sa jej narodilo cele modre.. vraj doktor uz ju pripravoval na to, ze bude postihnute neskor.. a teraz lieta nestihaju na nu davat pozor a je strasne ziva.. len ked mi toto povedala tak po cisaraku ja uz osobne by som asi normalne rodit nechcela.. treba si vypocut zazitky matky ktora to zazila na vlastnej kozi a potom by ste si rozmysleli ako .. a sa divim lekarom, ze pustaju po prvom cisaraku rodit spontanne.. urcite je bezpecnejsie cisarsky opakovat..

lubica33
12. mar 2009

bohuzial si nevyberies, lekar rozhodne za teba....

petra1985
12. mar 2009

tak to by som sa na to pozrela ked mas dieta ulozene KP to by bolo strasne riziko pustit ta rodit spontanne.. to by som si na krk nevzala

sissik
12. mar 2009

ak mate planovany cisarsky, odporucam zobrat si do nemocnice nutridrink. je to napoj, ktory obsahuje vsetky ziviny, ktore potrebujete. ked vam dovolia pit, opytajte sa, ci mozete aj nutridrink. kedze po sekciach sa vacsinou 2 dni normlane neje, len njeake mastne vyvary a omacky, nutridrink pomoze pri regeneracii a mozno aj pri rozbehnuti laktacie. ja som mala 3 balenia a pila som ho tak po 2-3 duskoch. nevypite cely naraz, potom hrozi hnacka a to predsa nie je prijemne po sekcii 😀
da sa to kupit v lekarni, je viac prichuti

tinka1001
12. mar 2009

Ahojte kočky... dúfam, že som tu správne 😉

Som 2-hý týždeň po druhej sekcii - všetko prebehlo v poriadku - prvý krát bol malý KP a teraz bolo bábo veľké, tak neriskovali, že by ma malo roztrhať 😲 mal 3860 g - a mám užšiu panvu. Keď ma púšťali z nemocnice už som nekrvácala, bola som vraj vyčistená. Pred včerom ma však zaliala krv, tak som utekala na gynu, a zistili mi že mám zle zvinutú maternicu - a mám tam zvyšok krvi, ktorý musí von. Napichli mi infúzku a ak mi tá krv do nejakých dní nevytečie, vyzerá to na čistenie. Teraz síce krvácam, ale dokedy??? Vraj sa ale toto po cisárskom nestáva.... máte s tým niektorá skúsenosť - dosť ma vystrašili. A to som si myslela, že už je všetko ok.... ☹

... ale neprestávam byť optimista 😎 Díky moc. ahojte

janula2008
12. mar 2009

Tinka viz posta 😉

berynka
12. mar 2009

Ahoj holky, trochu sem k vám vpadnu s dotazem 😕 . Je vůbec možné jít do 3. těhotenství, když předešlé dvě skončily CR? A pokud za určitých okolností ano, tak po jaké době? Díky za odpověď 😉 .

ibinecka
13. mar 2009

Ahoj berynka, ja som 3 x tehotná a mala som predtým 2 sekcie. takže aj teraz sa chystám 🙂 Prvé dve tehotenstvá som mala skoro za sebou a teraz je to 5 a pol roka od poslednej. Lekár mi povedal že v dnešnej dobe to už nie je problém takže uvidíme. Poznám dokonca viacero žien z okolia ktoré rodili 3x sekciou a po asi 2 rokoch. Ale určite to závisí od tvojho zdravotného stavu a ďalších okolností 🙂

ivana24
13. mar 2009

Berynka: Mě se můj lékař den po druhé sekci ptal, kdy půjdeme do třetího 😉
?oje kamarádka po dvou sekcích odnosila ještě dvojčátka 😉 vše bylo OK, ale opravdu záleží na tom, zda ty první dvě byly OK 😉 😉

lubica33
13. mar 2009

Sissik, ten nutridrink urcite vyskusam, veruze som hladovala po porode!

Petra, ak sa babo neotoci spravne, jasne, ze to lekar neriskne, ale aj keby som bola prvorodicka, velmi by som sa bala rodit babatko v polohe KP!!!!

Tinka, neboj sa, urcite sa vycistis a ak nahodou nie, lekari ti urobia taky zakrok, ktorym ti vycistia maternicu. Drzim palce!

0

lucie.krajcarova
13. mar 2009

Lubica, my jsme taky KP, bohužel první těhu... doktorka mi řekla, že kdyby to byl druhý porod, tak mi ho určitě udělají, ale u prvního se doktoři bojí,nemají zkušenosti s porodem KP. tak se ještě modlím, aby se malé otočilo, chtěla bych rodit normálně a ne jít na operaci!!! ☹ mimochodem, manželův bratr byl před 28 lety porozen taky KP (takže to doktoři nevěděli, až na porodním sále), a je normální, ale byl to právě už druhý porod..

katka1981
13. mar 2009

ibinecka, ahoj, ako sa dari, babatko poslucha? 🙂

ibinecka
13. mar 2009

Ahoj Katuška, ja som v pohode aj keď už by som to mala rada za sebou. Dlho si sa neozvala 😝

katka1981
13. mar 2009

Ibinecka, ja som cakala na teba 😀 uz si deticky zvykaju, ze to nebude Risko?

ibinecka
13. mar 2009

Písala som ti na IP aby sme tu nezavadzali 😀

akejka
14. mar 2009

ahoj tinka, ja som po 2. sekcii špinila (občas aj silnejšie krvácala) až 10 týždňov. Išla som do nemocnice na UZV a mala som prázdnu, čistú maternicu. Dr. mi vysvetľovala, že po sekcii sa môže šestonedeľné krvácanie spúšťať postupne a teda môže aj trvať viac týždňov.

martao
14. mar 2009

Ja som rodila 3 - krát sekciou. Problémy som nemala ani pri vstávaní z postele ani s jazvou. Pri prvom to pohnojili ako mohli. Namiesto epidurálky ma intubovali- trubička na dýchanie do hrdla. Hrdlo mi prerazili. Volali z ára primára, ktorý tam bol náhodou. Prišiel v poslednej chvíli, inak by mi robili otvor na dýchanie na krku. Potom už len 24 hodinové pozorovanie na áre. Tam bola vzorná starostlivosť. Druhý porod bol v inej nemocnici- Sestrička na nás kašlala. Len po mne húkala, prečo niesom schopná chodiť. A 3 cisarák bol v pohode.

mirunda
15. mar 2009

Ahojte maminky.. chtěla bych se zeptat - jsem 6 dní po císaři a jak mám povislé břicho, tak to mám přes tu jizvu.. ☹ Měla jste to některá taky?Když si lehnu, tak větrám, ale i tak to trošku mokvá a teče z toho majinko hnis.. ale jen na jedné straně, druhá strana vypadá "hezky". Taky mi přijde, že na té jedné straně to mám jakoby otevřené, má to tak být?Včera než mě pustili, tak mi to samozřejmě kontrolovali, a dr. nic neříkal.. ale i tak mi to přijde divný..
A jak dlouho se vám jizva hojila?Než jste přestaly mít úplně bolesti.. Děkuju moc za každou radu..

gabka30
15. mar 2009

Ahoj mirundo, já měla taky hnis, který mi pomaličku vytíkal z jizvy a šla k dr. přímo se šel na mně podívat primář, vytáhl stehy a poradil, ať ten hnis vymačkávám a za 3 dny to přestalo. Ale brala jsem ATb, jak před porodem, tak i po porodu. Měla jsem trochu víc komplikací.
Zkus zajít k jinému dr. a uvidíš, co ti řekne. Ta jizva prý bude dlouho bolet, mi říkala moje gyndařka, a zrovna včera sem to přehnala s uklízením a moc sem se natahovala a dnes mně od rána ta jizva bolí. Předtím mně právě nebolela, tak sem si to neuvědomila, že může ještě bolet, a dnes se ozvala. Takže tak. Držím palce, aby ses co nejdřív zahojila. 😉

valentovasasa
15. mar 2009

miru - to že ti to malinko mokvá můžše být z toho, že je to na straně, kde ti vyndali dren a tam se ti to zatahuje. Jinak ty jsi 6 dní - to jsem byla ještě v nemocnici (měla jsem zánět v děloze, tak jsem tam byla 10dní) a úplně hýbat jsem se mohla asi 3 týdny po porodu, ale můžu říct, že každý den to bude lepší. Ale zkus dodržet několik věcí - i doma tu jizvu omývej aspoň 10x denně a větrej to - já ten převis mám taky a buď jsem za chůze nebo ve stoje to břicho přizvedávala a nebo jsem ležela a držela ho. Ale hlavně ho omývej - aby ti to nezhnisalo! Chce to důkladnou hygienu.
A dál se ptáš kdy jsme přestali mít úplně bolesti - to je různé, ale z 90% mi naprosto zmizeli do konce šestinedělí- těch 10% nechávám na to, že občas při blbým pohybu, nebo když mě tam syn kopl apod tak to bolelo i dál, nebo když jsem zvedla něco hodně těžkýho a to břicho hodně napla. Prostě se tomuto zkus vyhnout...
Otevřené by to být nemělo, ale zkus si zavolat na gyndu, nebo do porodky, to je jedno a zeptej se, třeba je to fakt jen po tom drenu. Já si nepamatuju den za dnem, vím jen že ten 10 den už to bylo uzavřené.

Ale fakt než zjištování od laiků jako jsme my a nějaké nervování se je lepší když si někam k doktorovi zavoláš a on ti poradí, nebo ti řekne at přijdeš.

bocmanka
16. mar 2009

😖 no jazva po pôrode to je kapitola sama o sebe, niekomu sa hojí dlhšie niekomu kratšie, viem že, niekto to tu spomínal, že solárko a cvičenie...no minimálne tých 6 týždňov nič nerobiť, brucho nezaťažovať to celkom určite..
ja som si omývala jazvu v repíku , teda v odvare a mala som aj polroka taký špeciálny gél na natieranie a scelenie jazvy, cez ip poradím, aby tu nebola reklama..
ale je fakt, že mňa rezali trikrát a počasí jazvu stále cítim, aj trochu pri cvičení, ale to je asi ako s kolenami, koho bolia, tak sa mení počasie... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre