Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

ibinecka
19. mar 2009

Ja som rodila 2x sekciou a druhý krát to bolo oveľa lepšie. 🙂 Dokonca som ani nechcela lieky proti bolesti. Ale mala som celkovú anestézu. Teraz idem na spinál tak očakávam že to bude do tretice najlepšie 😀

ankam
19. mar 2009

spinal je v pohode 😉 uz mate meno pre dievcatko?

sissik
19. mar 2009

ankam ja som vstala 7 hod po, mala som celkovu anestezu. lepsie je vstat cim skor, nechapem, preco ta nechali lezat 4 dni

akejka
19. mar 2009

anka, ani ja som to nepočula. V nemocnici, kde som rodila (Antolská BA), kočky po spináli vstávali po 24 hod. a tie, čo sme boli po celkovej anestéze už po 12 hod. 24 hod. po sekcii som sa už naplno starala o malú 😉 Lieky na bolesť som si dávala pichať vždy na noc, to ma dosť bolievala jazva.

mirunda
19. mar 2009

Maminky, za jak dlouho po císařským řezu jste mohly něco dělat?Myslím tím jakkoliv sportovat - kolo, squash, aerobik..cokoliv.. mám tak povislý břicho a tak mě štve, že s tím nic nemůžu dělat 🙄 A bojím se, že mi to zůstane.. jsem teda teprve 10 dní po císaři, tak je mi jasný, že to hned tak nebude.. ale tak abych měla představu.. ☹ Děkuju

ronie
19. mar 2009

miru jáuž se chystám na ten posilovací aerobik, ale počkám co my zítra řekne mudra, tu jsem četla že se doporučuje až po 3 měsících 😝 ale neboj nezůstane ti to, zatim moc moc doporučuju aby sis pořád hlídala zatažený břicho a podsazenou pánev-to je nejlepší posilovaní a přitom naprosto neškodný 😉

ibinecka
19. mar 2009

Ankam, meno sme vybrali Karin 🙂 A nie je to divné keď to tam všetko pri spináli vidíš? Ja som dosť taký bojko tak už teraz mám z toho nočné mory 😒

norik1
19. mar 2009

Ibinecka nevidis, mas pred ocami taku rusku... ale mozes smirovat ako ja na stene, ak bude svietit slnko a bude vrhat tiene...

akejka
19. mar 2009

mirunda: určite počkaj so športom min. 3 mesiace - myslím s takým, kde sa namáha brucho - aerobic,...ak kojíš, pekne schudneš vďaka tomu 😉 9 mesiacov sa ti menilo telo počas tehu a rovnaký čas aj potrebuješ, aby si sa vrátila do pôvodnej formy...

ibinecka, ty si tiež po 2 celkových anestézach, ako ja, že ? Tiež by som sa bála spinálu, že budem niečo cítiť - nepríjemné, ke´d ma budú rezať, tých rečí doktorov okolo toho - ale vraj anesteziológovia ťa zabávajú, aby si lekárov nepočúvala...Pred očami budeš mať plachtu, takže nič neuvidíš. Videla som veľa sekcií v telke - na Reality TV chodil taký program - "čekáme miminko". Vtedy som bola tehu a videla som asi 100 pôrodov - všetky možné spôsoby, komplikácie,...

ibinecka
19. mar 2009

😕 to by som asi vidieť nechcela. Viem že nič nevidím ale zhruba viem čo mi tam budú robiť takže toho sa bojím. A chcem tam aj manželíka takže dúfam že ma bude zabávať a neodkvecne tam niekde. Už sa mi to kráti lekár povedal že tak za 2 týždne a že ma objedná na určitú hodinu ako u zubára. Tak už sa teším 😨

ankam
19. mar 2009

akejka aj mna zabavali sestricky ani som nestihla lekarov pocuvat 😀 jedna mi nukala uz poistenie pre malu........ 😠
baby ja sa vobec nebojim dalsej sekcie-ak budem tehotna.Celkom sa na to tesim,viem co ma caka

monaberuska1
19. mar 2009

Ahojky maminky moc vas zdravim mela bych dotaz🙂 budu rada kdyz mi nekdo napisete jak to vlastne je 🙂kdyz maminka poprve rodila cisarskym rezem ma pravo si vybrat jak bude rodit po druhe??

valentovasasa
19. mar 2009

mona - na minulé stránce jsem to tu řešila, že jsem se na to teď ptala doktora (můžeš si to tam najít celé), ale takhle ve stručnosti -nemám to řešit, mám to nechat na doktorech. Stejně na výběr není - záleží jak rozhodne doktor. Podle aktuální situace. Takže ti nikdo na výběr nedá - rozhodují lékaři.

A ted mám dotaz já - holky, jaký je rozdíl mezi epidurálem a spinálem? já myslela, že je to to samé... myslela jsem, že když začnu rodit normálně, dám si dát epi a pak bych musela na císaře, že mi jen ten epidurál "přitvrdí" abych měla spodek celej umrtvenej a ne jen utlumenej...

certica
19. mar 2009

valentova, dovolim si skopcit prispevok jednej kocky, ktora to kedysi velmi fajn vysvetlila a zhrnula:

pollyanna • snž • 13. nov 2007 o 18:57

spinal:
výhody: technicky lepsie realizovatelny, rychly nastup ucinku, lepsia anestéza aj nizsích casti panvy, stála blokáda,zriedkavo sa vyskytuje triaska, anestetikum sa vstrebava len v malej miere-ma to vyznam pre babatko
nevýhody: moznost poklesu tlaku, motorická slabost, bolest hlavy, nemoznost pooperacneho ovplyvnenia bolesti

epidural:
výhody: lepsie ohranicenie rozsahu anestezie "zhora", mensi poklas tlaku, bez blokády motorickych funkcii, moznost pooperacnej analgezie
nevýhody: technicky narocna, pomaly nastup ucinku, horsia anesteza spodnych casti panvy, menlivá hlbka anestézie, castejsi svalovy tras, anestetikum sa vo vacsej miere vstrebava do krvi

to je tak v skratke, ak by vas nieco zaujimalo viac, pytajte sa
indikacie su individualne a rozhodnut by ste sa mali az po rozhovore s anesteziologom, ktory zhodnoti vas zdravotny stav a "telesnu konstrukciu" a stav chrbtice, pripadne moznosti daneho pracoviska
ak vam to lekar neodporuci, je nezmysel trvat na tom.

pollyanna • snž • 13. nov 2007 o 19:09

certica, to ze ti nikto neponukal moznost vyberu moze byt tym, ze to proste v danej nemocnici robia len spinalom...ono trafit sa naslepo do priestoru sirokeho ani nie 3mm je obcas riadne tazke a tazsie sa overuje lokalizacia ihly a katetra a niektori preto radsej pichaju spinal, je to istejsie...pri spinale sa podava jedna davka, pri epidurale vacsinou tiez, ale je moznost anestetikum dopichnut aj pripadne po operacii...spotreba liekov je zavisla od metabolizmu tej ktorej mamicky
nohy su pri spinale "drevene"-necitis si ich ani nemozes hybat, pri epidurale je citlivost aj pohyblivost iba obmedzena, mozes nimi hybat, ale velmi ta neunesu..
bolesti hlavy su vacsinou len pri spinale, prave to dlhe lezanie zabranuje vzniku bolesti hlavy..

katka1981
19. mar 2009

Nedaju sa lieky od bolesti jest v tabletkach? Ja sa hrozne bojim ihly.

katka1981
19. mar 2009

Myslim po cisarskom lieky od bolesti. Nechcem byt cela dopichana, to sa radsej budem snazit tu bolest prezit.

leahl
20. mar 2009

kati, lieky od bolesti nedávajú - tak max.čípok alebo potom injekciu..nechcem Ta strašiť ale pri tej bolesti ktorá nastane pri uvolnení všetkých oblbovákov budeš rada ak ti dajú injekciu

certica
20. mar 2009

katka, ved budes mat infuzku zavedenu a do tej ti uz mozu dat cokolvek, aj lieky od bolesti. a ja by som z toho strasiaka nerobila, fakt sa to da zvladnut. ja by som sla kludne zas 🙂

certica
20. mar 2009

a cipok je tiez fajn, ja som ho raz vyuzila, 3.den a citila som sa ako znovuzrodena, pretoze ma nebolel ani chrbat konecne, kedze ja som malych v nemocke vzdy kojila aspon kazdych 20-30 minut a to bol pre mna hlavne zaberak

anitta
20. mar 2009

ahojky holčiny chci se jen zeptat jestli hrozba ochrnutí při špatném pichu epi nebo spinalu je v dnešní době velká. všichni mi tvrdí že už se to prakticky nestává vůbec. mám z toho trochu strach ale věřím že už to opravdu není

zdá se mi lepší spinal ale nevím jak s tím tlakem mám110/70 a to je asi trochu nizší 😒

akejka
20. mar 2009

katka, ako píše čertica - ešte pri pôrode ti zavedú infúzku, tá ti zostáva v ruke ešte tak deň, dva po pôrode a cez ňu ti podajú lieky na bolesť. Ke´d už budeš chodiť, infúzku ti vyberú a budeš mať na výber - čípky, alebo injekciu do zadku. Ja som radšej volila injekciu, lebo nenávidím čípky. Našťastie mi pri 2. pôrode ani nestihli dať klystýr, brrrrrrrr. Ale zase som mala strach, ke´d som sa prebrala z narkózy, že čo keď mi bude treba na veľkú potrebu 😖 , našťastie mi trebalo až 2 dni po pôrode.

leahl
20. mar 2009

anitta: nesmieš nad tým rozmýšlať - ,,čo keby,, moja kamoška mala prvý pôrod cisárskym-úplne v pohode, druhý normálne a pri tom normálnom jej tam zašili rúško.....nechaj to na nich,oni vedia čo robia a ty sa zbytočne nestresuj čo kde môžu pokaziť...

halpa
20. mar 2009

anitta - mě při spinálu klesl docela výrazně tlak, ale okamžitě to vyřešili něčím, co mi přidali do infuze a bylo vše v pořádku, takže bych se toho nebála. Já na spinál nedám dopustit, bylo mi po něm mnohem lépe než po celkové anestezii (tu jsem měla při laparoskopii).

monika77
20. mar 2009

holky síce možno od veci sa budem pýtať, ale nevedela som kde v akej téme ... mesiac po pôrode som prestala krvácať ale teraz mám ešte výtok, taký ružový, vyzerá to ako sople 🙂 aj vy ste to mali?

wsmoulinkaa
20. mar 2009

ani...nemám s epidu zkušenosti, ale kamaradka mi říkala, že se nesmíš hýbat...ona prý když ji dávali epid se pohla maličko-se lekla a dr ji pekně vynadala!! tak ne´vim...ale dala bych si ho taky-nad tím bych ani nepřemýšlela!!

katka1981
20. mar 2009

certica, tu srandu budem mat zavedenu dokedy bude treba ze? Aby ma stale nemuseli prepichovat? Toho by som sa nebala, to by bolo super.

valentovasasa
20. mar 2009

moni - pokud jsi 4 týdny po porodu, tak je to OK. mě v porodce řekli, že během šestinedělí je možné vše... Jen s upozorněním at to vypadá jakkoliv, tak to nesmí být kusy... jako aby z tebe "padaly kusy"... /snad nejsem moc nechutná/

HOlky, já pořád přemýšlím, jestli za varianty, že začnu tohle druhé rodit normálně, jestli si mám dát epi jak mi radil můj lékař,nebo ne... Bojím se jednak toho jestli bych pod epi ustála toho případného císaře - riziko je, že budu SC rodit znovu. A sice se bojím případného ochrnutí při špatném napíchnutí, ale zase si říkám, že při plné narkoze je malinkataté riziko toho, že budu mít alergickou reakci na anestetikum a umřu. Tak si říkám, že to malinké riziko je u obojeho...

Jo a k těm lékům po porodu - holky, at máte averzi k čemukoliv, tak z vlastní zkušenosti vím, že injekce mi na ty bolesti nezabrali, zabral mi až čípek, takže mi ho dali dvakrát a byl pokoj. Pak už jsem ani injekce nežádala (některé maminy jo, ale já si na ně nechtěla zvyknout, tak jsem radši trochu překousla)

katka1981
20. mar 2009

akejka, zo mna by cipok hned vypadol, cize nulovy ucinok. Kiezby mi nechali tu infuzku co najdlhsie, ja mam strasny strach z injekcii, ja som precitlivela az az. A co sa tyka klystiru, asi sa od hanby prepadnem, alebo budu mat zo mna show, ze som bola jedina, co pri nom plakala.

Inak na poslednej poradni som mala tlak 105/60, predtym som mavala 120/70

ivana24
20. mar 2009

K těm injekcím, ty naředění krve jsou dost hnusný, ale dá se to, já teda po nich měla pěkný modřiny. Proti bolesti ´jsem si řekla dvakrát, dali mi je kanylou, takže pohoda a zabrali dobře 😉

katka1981
20. mar 2009

Ako sa da pri pichani do chrbta (napr. spinal ) neponut? Ved mne ked napr. beru z prsta krv, takmer vzdy nim miknem, to je reflex.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre