Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

jarus1
18. jan 2009

ahoj hanka...dovolili byť manželovi s tebou na sále počas operácie?

petra1985
18. jan 2009

jarus1 neboj sa manzel ti ju pofoti dost🙂 ja asi idem tiez na spinal a to ci by priatel tam mohol byt so mnou by ma tiez zaujimalo pocula som, ze aj dovolia aj nie.. asi to je o dohode s lekarom

janka1874
18. jan 2009

to či dovolia byť manželovi na operačke tu už bolo veľa krát rozoberané a to si treba zistiť jednoznačne len v nemocnici cez lekára ináč sa to jasne povedať nikdy nedá

hanja0 ja som bola na tom presne tak isto ale mňa najviac štvalo že keď mi ju ukázali ako ju vybrali z bruška tak som sa jej nemohla dotknúť lebo 3 ruku nemám 🙂 🙂 🙂 tak to ma riadne mrzelo

pondelok
18. jan 2009

ahoj jarus, ja som mala volnu ruku, tak som pisala o sto sest 😀 sestricka ju podrzala ja vyfotila a posielala foto, neboj vsetko sa da, drzim palce 😉

jarus1
18. jan 2009

ďakujem 🙂 v stredu by mal byť ten veľký deň

katka1981
18. jan 2009

Ahojte, rodila z Vas niektora u Mudr. Cupanika cisarskym? Prosim podrobnosti, moc dakujem.

ruth.cechova
18. jan 2009

Ahoj janko myslim že záleží na sestřičce,já sem taky neměla volnou ruku ale sestřička mi ukázala a dala přímo k ruce tak sem si na ní mohla hned šáhnout,ale kamarádka co rodila den po mě jí zase ani pořádně neviděla protože jí sestřička ukázala moc z vejšky tak asi opravdu záleží na člověku 😉 😉 😉

meggietn
19. jan 2009

Ahojte aj mne malinkú ukázali hned po sekcii a anesteziologička mi odopla ten štipec z ruky a ja som sa jej mohla dotknúť. Potom som ju videla až o 18 hodín. 😒

jarus1
19. jan 2009

ahoj meggietn, prečo tak neskoro?

oliivie
19. jan 2009

Jarus1: držím palce, mě to čeká v pátek, dnes mě objednali.

meggietn
19. jan 2009

jarus1 lebo som bola po tej sekcii a ráno o 8.00 ju doniesli na priloženie prvý krát.Po sekcii by si mala ležať 24 hodín, ale sestričky ma vyhánali z postele už po 18 hodinách. 😅 Potom 2 dni na to som dostala nehorázne bolesti do hlavy. ževraj to bolo z tej spinalky. Bolesť prešla hned ako mi do miechy pichli moju vlasnú krv. 😲
Inak držím palce.

jarus1
19. jan 2009

ahoj olivie...budeš mať celkovú či lokálnu anstézu?

stellamiapiccola
20. jan 2009

ahojj tehulky

ja som mala mať manžela pri sekcii ,ale sa vyskytol problém nezabral mi spinál tak som mala celkovú anestézu a manžel bol za sklom ,ale ako mi povedal lekárka mu malého hned ukázala a mal ho v náruči už v perinke aj sestra tam bola on si zaplatil 500.-sk
kočky držím palce všetkým vám ja som mala mať termín dnes ale malý sa narodil 2.1.2009

damin
20. jan 2009

Mně po sekci ukázali syna hned jak ho zvážili - odvázali mi ruku a položili mi ho k ní, abych si ho mohla pohladit. A na kojení mi ho přinesli hned na pokoji - hned jak mě tam po zašití převezli. A pak každé 2 hodiny. Měla jsem spinál a za pomoci sestry jsem se šla vysprchovat už 6 hodin po porodu. Jinak se vstává až druhý den, ale já jsem se cítila dobře a sprcha mi udělala ještě líp.

ivana24
20. jan 2009

No mě taky malého ukázali hned a pak hned jak mě dovezli na pokoj, tak ho donesl manžel se sestřičkou. Manžel byl celou dobu u mě a pak si ohlídal synka... 😎
Já když čtu, jak si některé holky vytrpěly, tak u mě taky pohoda. Zvedli mě po 12hod a jak píše damin, sprcha byla oáza.....

oliivie
20. jan 2009

Jarus1: Budu se domlouvat s anesteziologem až na místě, ale zatím jsem přesvědčená o spinále. Jsem na to celé docela zvědavá. Jak dlouho to trvá, jestli potom budu moct mluvit s manželem, kde budu mít věci a tak. Nikdy jsem nebyla na operaci, tak se mi toho hlavou honí spousta. :o)) Manžel bude čekat, tak doufám, že to kolem mimi ohlídá, kdybych já nějak odpadla. Původně byl odhodlanej jít se mnou na operační sál, ale v Pardubicích to nejde a já si taky myslím, že není moc o co stát, je to přece jen operace, sterilní prostředí a tak. Miminko prý nosí ukázat tatínkovi před ošetřením a může být i u toho. No uvidíme. Ono to uteče a budeme mít prcky u sebe. 🙂

ivana24
20. jan 2009

Oliivie: On když je manžel u toho, tak nic nevidí, je tam plachta. Ale je fakt, že manžel byl fakt zeleňoučkej, a to není žádnej prďola. Teď na podruhé jsme se dohodli, že bude čekat s dětským doktorem 😀 , asi to bude taky lepší. Neboj trvá to opravdu chvilku, mě teda pak uspali na šití a probrali mě hned na pokoji cca za 40min po tom co vyndali malého a už jsem ho měla u sebe. Volat a psát sms byla pohoda. Mě jediný co trápilo, že mě z té dezinfekce strašně pálila pusa a jelení lůj jsem zapomněla. Doporučuji, dát do stolku, aby byl při ruce 😉 . Jinak fakt pohoda, neboj bude to OK. V Pardubicích na dětským dělá Mudr. Belej, je to syn mé kolegyně v práci, je moc fajn........ 🙂

oliivie
20. jan 2009

Děkuju za podporu, pomohlo to. A taky díky za tip s tím mazáním na pusu. Ale dokonce nám to říkali i na předporodním kurzu, že se nějaká pomáda na rty hodí.

ejusa
20. jan 2009

Prosimvas som prechladnuta,kaslem,ma hroznu svalovicu na bruchu a v chrbte z kasla,a take pichanie,stalo sa niektorej ze jej preto robili cisarsky?Bojim sa ze nebudem mat silu tlacit keby som normalne...

mirko
20. jan 2009

ejusa, este som nepocula ze kvoli prechladnutiu sa robi cisarsky, no neviem, skor by si mala zajst ku svojmu obvodnemu doktorovi a preliecit sa 😉

pychule
20. jan 2009

Teď jsem se dlouho nedostala na diskuzi, ale jak čtu ty vaše příběhy, tak mám z toho žaludeční vředy. A to další dítě plánuju fakt za 3-4 roky, ale kvůli zlomené pánvi mě císař nemine. Fakt bych toho tajtrlíka, co nás naboural, přinejmenším hryzla do zadku.
Jestli se nechám celkově uspat nevím, snaším to dobře. 2x jsem byla uspaná kvůli zlomenině pánve a jednou kvůli gyn. zákroku.
Epidural jsem si při prvním přirozeném porodu nechala taky píchnout, protože porod trval 39 hodin. Vyžrala jsem si to všechno pořádně. Myslím si, že kdybych nebyla hrdinka a nechala si píchnou epidural dříve, tak bych se i dříve pořádně otevřela a nemusela bych se tak dlouho trápit. Hrozil mi taky císař, ale doktor řekl, že pokud do 17,00 hod nebudu otevřená, tak mě říznou, ale v 17,00 jsem byla plně otevřená, ale malá byla ještě vysoko a tak jsem si hodinu počkala.
FAKT NEVÍM !!!!!!!!! CELKOVÁ X ČÁSTEČNÁ!!!!!!!!!!!!! Asi si další dítě adoptuju nebo co?

Ale holky pokud nemusíte - roďte přírozeně, i když jsem se hodně dlouho trápila, tak to stálo za to. Bojím se více té jizvy na břichu než nástřihu při přirozeném. Jizvu mám tak pěknou, že nejde skoro ani vidět. Pořádně jsem si , po zahojení jizvy, jizvu masírovala, aby se mi na ní neudělaly srůsty a sex je taky pohoda.

Jak se vám vůbec hojily jizvy na břichu?????????? Nepraskají stehy????????? Jak jste mohly zvládnou kojení?????? Jak to bolelo????????? Chodily jste moc v předklonu?????? Jak rychle se vám stáhly břicha????? Cvičili jste pak nějak více?????????????

katka1981
20. jan 2009

Ahojte baby, ktora z Vas mala cs na Antolskej a mohol byt pri nej manzel pocas sekcie? U akeho lekara? Boli ste psokojne? Dakujem moc.

zukab
20. jan 2009

pychule, ohladom hojenia jazvy.....
mne prisla midwife na piaty den vybrat domov stehy. nic mi nepraskalo, nehnisalo. jazvu mam uz svetlucku, tenku, predpokladam, ze takymto tempom o nej o chvilu nebudem vobec vediet.
kojenie som zvladala uplne v pohode, nebolelo ma to skoro vobec. v nemocnici nam davali 4x denne lieky proti bolesti, plus mi nabalili lieky aj domov. kedze tu sa na treti den po cisarovi uz spi doma 🙂 lieky som nedovyberala, vratila som ich do lekarne.
v predklone som chodila len prvy den, ked som vstala. druhy den som si davala pozor, pre istotu.
brucho som mala stiahnute v podstate o par dni, teraz som 9 tyzdnov po porode a okrem trosky sadla, ktore mam ale z toho, ze furt zeriem zmrzlinu 😀 mam brucho skoro ako pred porodom.
je to ale urcite indi-vindy.
zatial som este necvicila, kedze mala "cvici" so mnou, ale chystam sa po veceroch robit pred telkou pilatesa a brusaky.

katka1981
20. jan 2009

zukab: tak to ti mozno len zavidiet ze tak skoro si bola doma, to urcite prospeje k hojeniu a hlavne k lepsej nalade. Keby si rodila niekto v SR, hned si idem zazmluvnit lekara. Gratulujem k babike.

zukab
20. jan 2009

katka, tak tomu ver, ze to veeeeeelmi prospelo. najma psychicky.
stacili mi v nemocnici dve noci.... chytala som tam depresiu. a to sa nemozem v podstate na nic stazovat. co sa tyka vybavenia, servisu,, stravy, izby atd...
ale mala bola uplakana, bolelo ju od narodenia brusko, ja som z toho mala nervy na dranc, vobec som nespala, len som ju tisila, no peklo.
akonahle sme prisli domov, hned som sa citila lepsie, mala to vycitila a zlepsilo sa aj jej spravanie.
neviem si predstavit, ze by som tam mala stravit tyzden, ci nebodaj viac 😲

prajem pekne tehu a lahky porod 🙂

nikolic
21. jan 2009

Ahoj,tak to tady čtu ,protože mě čeká plánovaný císařský řez za 14 dní
chtěla jsem se zeptat,jestli jste měla některá bandáže na nohách,udělala se mi v těhotenství křečová žíla a beru detralex,tak jako prevence trombozy.

luucia
21. jan 2009

nikolic, myslím, že bandáže se ted dělají jako pevence u každé operace 😉 já je při SC měla 😉

zlatusik1
21. jan 2009

Katka1981 , ja som rodila na antolskej cisarskym, v juli, s Dr.Czirokovou, mala som ju zazmluvnenu. Muz pri cisarskom nemoze byt, jedine, ze by s tym suhlasil tvoj lekar, ale moj muz ma videl, ked ma zasivali, ho zavolala sestricka 😀 tak mal trochu zazitok, inak sa k tomu ani moc nevyjadruje, asi to nebolo nic moc 🙂 mala som len spinal a je to v pohode, len potom co najdlhsie lez, cim skor vstanes, tym mas vacsiu pravdepodobnost bolesti hlavy.A za tri dni som bola, co sa rezu tyka v podstate fit, horsie to bolo s mliekom 😢 to mam s antolskou velmi zle skusenosti, bohuzial 😠

ivana24
21. jan 2009

nikolic: já také měla bandáže.
U nás když není problém, tak tě klidně po císaři taky pustí třetí den(teda asi v jak které porodnici), my měli jít taky domů, ale malý dostal žloutenku 😢 , tak jsme šli až čtvrtý den, je fakt že doma je lépe 😀
Já myslím, že teda Zukab to měla až moc super 😉 , normálně je špatných těch 5dní, pak je každým dnem lépe a lépe. No i když teda tady některé maminy píšou úplné hrůzy, že se začínám bát i já a to to mám už jednou za sebou a bylo to v poho 😝

oliivie
21. jan 2009

nikolic: Při plánování termínu císaře mi doktor hned napsal preventivně bandáže a šla jsem si je vyzvednout zdarma do lékárny. Žádné žilní problémy nemám, dávají to asi každému.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre