Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

ivana24
23. jan 2009

Holky moc díky. Teda docela se bojím, i když při prvním jsem to po sekci nesla dobře, no teď uvidíme 😕
Snad bude fajn 😎
Cévku mi dali před, bylo to nepříjemné, ale nic tak hrozného 😝 , horší je to první vstávání 😵

ada11
23. jan 2009

boogie, ibinecka a ako to zvládate, ste PN, ?. Ja mám 2 sekcie a možno v budúcnosti by sme ešte pristali na jedno mimi, ale dosť sa aj bojím, že čo na to moja maternica. Pri prvej dcérke som mala ťažkú preeklampsiu a rodila som v 33.t.t, druhú dcérku som donosila, chodila som do práce až do nástupu na MD. 😉

ibinecka
23. jan 2009

Ja som v pohode, je to síce horšie ako pri prvých dvoch. Lekár hovorí že je to aj vekom 😖 a to mám len 32 😅 . Ale on to berie že už nie som žiadna mladica. Ja som pri prvom robila až do posledného mesiaca a s druhým som otehotnela už po 8 mesiacoch /nedočkavý manžel 😀 / a tak mi to nejak tak rýchlo ubehlo lebo som behala okolo malého. No a teraz po 5 rokoch si to užívam. Stále robím ale keďže som SZČO tak to nejak flákam lebo už sa mi moc nechce 😒 . No a stále mám nejaký problém raz mám krče v lýtkach potom ma bolí lonová kosť potom vysoký tep. Tak asi má lekár pravdu že už nie som najmladšia 😀 😀 😝

trikit
23. jan 2009

Ako Vás tu čítam, neverím vlastným očiam. Ja som po sekcii musela vstať už po 12 hod., povinne sa prejsť 2x po chodbe, pritom navštíviť toaletu a spať do postele. O cievke nebolo ani počuť. Dostali ju len tie mamičky, ktoré mali problem s tým na WC tak ich sestrička jeden krát odcievkovala.

Asi každá nemocnica má svoje pravidlá. 🙂

avanka
23. jan 2009

Trikit 😲 😲 😲 😲 ja som rodila v Skalici, to je cca 60 km od TT, postavila som sa zhruba po 30 hodinach po sekcii, isla som so sestrickou do sprchy, a potom som sa hned stahovala na nadstandard.....hned mi pred aj vybrali cievku 🙂 🙂 🙂

Inak ako som ja rodila, je popisane na strane 58, ...a hned by som isla znova...uz sa neviem dockat dalsieho tehotenstva 😀 😀 😀 tak za rok a pol ideme do toho znova

trikit
24. jan 2009

avanka, na skalickú nemocnicu som počula veľa dobrých postrehov. A dokonca aj moj manžel mal taký názor aby som rodila v Skalici, keďže on pochádza zo Senice a jeho sestry tiež tam rodili.

Určiťe plánujeme aj druhé cca o 2 roky a možno to bude práve v Skalici 🙂

katka1981
24. jan 2009

anettead: dakujem za gratulaciu, ja som bola az posadnuta tuzbou po dievcatku uz pocas vyroby, hoci predtym kym som sa este bala mat babo, tak som vzdy chcela najprv chlapceka a potom dievcatko. A zrazu strasna tuzba po dievcatku. Ale ak by nahodou bol z nej chlapcek, nebudem smutna. Staci ze teraz zijem s pocitom, ze budem mat dceru. Aj to staci k detskej radosti. Je az taky fesak, ze ho zlomim aj na manzela pri sekcii ak by som mala spinal? Budem robit co sa da, prehovorim ho ze to bude aj pre neho lepsie, ze budem menej plakat 😀

petra1985
24. jan 2009

a ta cievka je nutna? zavadzaju ju ci chcem ci nechcem hej?

anettad
24. jan 2009

Katka neviem ci ho zlomis ale za pokus to stoji, hodis nanho ocko 😀 a bude aj manzel pri tebe 😅 Petra ta cievka je nutna aspon na antolskej na vyber nemas, lebo ked mas spinal tak necitis kedy ti treba cikat, a ked mas celkovu tak duplom.Je to fajn vec a necitis ju vobec, ako tu uz niektora pisala budes mat docasne ich kabelku 😵

katka1981
24. jan 2009

anettad: hodime na neho ockom obaja aj s manzelom a ked sa podari, budeme sa velmi tesit. Ked to nepomoze pustim slzu heheheh.

ivana82
24. jan 2009

Petra - cievku ti zavedu tesne pred odchodom na porodnu salu, takze nebudes ju dlho citit apotom, kedze sa aspon v Presove nemozes 24 hodin postavit tak ti zavadzat nebude a nebudes ju ani citit, ze tam nieco mas. Tiez som sa toho dost obavala a nakoniec to bola ta najlahsia vec, horsie to bolo s prvym postavernim sa po 24 hodinach vjednej polohe.ale uvidis sama

ada11
24. jan 2009

ja som prvú dcéru rodila v NR a cievku som mala 3 dni /ale ja som mala preeklampsiu/, vstávala som po 48 hodinách, druhú dcérku som rodila v TO a vycievkovali ma jednorázovo pred sekciou asi pol hodinku, stávala som po 8 hodinách.

petra1985
25. jan 2009

ivana dik za info 😉 si tiez myslim, ze to je asi ta najjednoduchsia vec a teda aj najzvladnutejsia

petra1985
25. jan 2009

anettad ja sa skor bojim toho zavadzania 😀 ale myslim, ze zvladnut sa to da

katka1981
25. jan 2009

petra1985: ja sa bojim tiez, ale aj klystiru aj prichodu do porodnice, vsetkeho sa bojim. Ale cim viac sem chodim, tak som kludnejsia. Ale ked budem v tvojom obdobi (tyzdni) budem sa bat asi viac, ale o to skor budes mat potom. Ty uz si budes babatko uzivat doma a ja sa este budem stresovat. Budete mat krasnu jar.

petra1985
25. jan 2009

katka neboj sa aj na teba pride teda na vas 🙂 ja sa tesim celkom dobre to vyslo fakt mi to tehotenstvo zbehlo ked to je na prelome roka zda sa, ze to strasne rychlo ubieha.. klystiru sa bojim aj ja.. este nikdy mi to nerobili ale kamoska sa uci za porodnu sestru tak mi vsetko porozpravala vobec to nie je take strasne vraj sa nemame coho bat, ja uz som vyrovnana so vsetkym psychicky da sa povedat som pocula, ze porod je o to lahsi ked si na to pripravena.. ja by som rodila aj hned 🙂 len este tam musi to moje male chvilu ostat.. vlastne este neviem ci budem rodit cisarskym alebo spontanne tak mozno este toho sa trosku obavam ale inak som pripravena na vsetko 😀 som si toho v zivote zazila dost tak si myslim, ze v pohode zvladnem aj to.. treba to brat tak, ze ked to zvladnu tie 14-rocne ciganky tak my lavou zadnou 😉 ano ja uz budem mat svoje pri sebe ale ty sa o to viac budes tesit na to, ze uz ju konecne uvidis 🙂 sak v lete ked sa narodi je tiez super obdobie nam sa vlastne narodi este by som povedala do zimy.. vy zas budete mat krasne leto🙂 drz sa neboj zvladneme to 😀 je to vlastne prirodzena vec

trikit
25. jan 2009

Ak máte problem s klistírom kúpte si v lekárni roztok YAL, ja som ho mala pri cisárskom a je to dosť veľký rozdiel, ak dostaneš 3/4 l teplej vody alebo 67ml roztoku. Hlavne sa ničoho nebojte, ja som sa nevedela dočkať kedy bude Tinka vonku a strašne som sa tešila na ten deň. Teraz sú to 3 mesiace a stále sa neviem vynadívať na ten moj pokladík. Babenky držím Vám pršteky.

katka1981
25. jan 2009

trikit: ten YAL je prehanadlo? vypijes a ides na wcko? vycisti rovnako ako klystir? A co krce z coho su vacsie?

zuzinaaa
25. jan 2009

yal sa pichne do zadku su dve flašky mne osobne nezabral vobec ma neprehnal pred operaciou ,ale asi je to individualne .

katka1981
25. jan 2009

zuzinaaa: a dali ti potom klystir ci ako?

petra1985
26. jan 2009

kamoske klystir nerobili vobec.. a rodila normalne.. tak ja uz neviem

trikit
26. jan 2009

mne dali len jednu flasku a pomohol. V trnavskej nemocnici je normalne nosit si k porodu YAL, mala to tam skoro kazda mamicka a klasicky klistir uz pouzivaju len malo.

meleri
26. jan 2009

holky co jste uz po , rekli vam kdy muzete znova otehotnet po cisarskem rezu? Me rekli v porodnici rok a pul, ale muj doktor mi rekl rok, tak nevim, jak to mate vy?

ronie
26. jan 2009

já otěhotněla v těsně před roční hranicí-v Oliho 11měsících a vše je ok 😉 Otěhotnět můžeš jak chceš záleží na tom jak se cítíš a jesi se ti jizva dobře zahojila, ale ten vlastní srůst jizvy je hotov za pár týdnů, a pak už se tim nic neděje, takže jesi otěhotníš po půl roce nebo po 5 letech je úplně jedno, k ruptuře může dojít tak i tak 😉 Spíš je důelžitý si uvědomit že první dítě budeš muset tahat celé těhotenství 😉

ivana24
26. jan 2009

SOuhlasím s Ronie, i když jsem někde četla, že doporučují otěhotnět až po dvou letech 😒 , ale záleží opravdu, jak se cítíš ty sama 😉
To tahání prvního dítěte je hustý....někdy toho mám dost, i když ten náš prcek už je dost samostatný, ale jsou situace, kdy mi ani nedojde že ho nemám zvedat...... 😠
Ronie: ty teď budeš rodit normálně?? Nebo opět císař?

ronie
26. jan 2009

ivano, nevim, ale spíš zase sekcí, miminko bude asi obřík, já se bojim ruptury, ale dávám tomu do neděle, v pátek se chci domluvt na pondělí aby mě fikli, takže spíš císař 😉

ivana24
26. jan 2009

Mě taky čeká druhý císař, tak myslíš, že půjdeš už v pondělí? To to letí, co? Kde ti to budou dělat?

ronie
26. jan 2009

v Praze ve Vinohradský 😉

reni7
26. jan 2009

jé holky vidím,že to už některý máte za pár,tak vám držím pěstičky ať jste brzo fit a doma 🙂
já se chystám k ortopedovi domluvit si císař,tak jestli mi to klapne,asi vás tady pak budu krapet spovídat 😅

meleri
26. jan 2009

Ronie,

me prave rekl doktor, ze ta tkan co je pod kuzi se hoji tri mesice. a pak pry rok treba cekat..tak nevim. prave ze v nemocnici mi rekli rok a pul.
my jsme chteli znova po pristich vanocich, ale asi to chce pak domluvit s doktorem.

ale vidim, ze kazdemu asi rikaji neco jineho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre