Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

moni1412
28. jún 2009

martulik u teba je dovod na CR to ze je mala otocena KP? u nas dievcatka skusaju rodit normalne ked su takto. len chlapcekov CR ked su otoceni zle

zuzana wow... tak to hej. ja vydrzim teda vela ale tie bolesti po CR... no..... neviem..... ked sa bude dat, tak CR radsej zdaleka obidem 😒 mozno to bolo u mna znasobene aj tym ze maly sa narodil predcasne a tak tam zohrala ulohu aj psychika, ale fakt brutal, no.....

aku mate jazvu po CR? ja som uz vyse roka, krasne sa mi hojila, pekne sa stahovala, po pol roku vsak prestala a mam ju dost vyvysenu, skaredu 😒

martulikk
28. jún 2009

moni: jojo, čekáme první dítko a malá dle posledního ultrazvuku byla konec pánevní - řitní (nožičky až u hlavičky), takže doktorka je pro tento způsob porodu... říkala, že teda můžu zkusit rodit normálně, ale že pak (často u prvorodiček) může dojít k "zaseknutí" hlavičky... nechci zbytečně nic riskovat... jinak teď naposledy v poradně mi doktorka dle pohmatu řekla, že se malá otočila hlavičkou dolů, což jsem původně zajásala, ale večer nám doma přišlo, že otočená teda vůbec není, ach jo... za týden jdu na další ultrazvuk, tak se uvidí

moni1412
29. jún 2009

martulik tak drzim palce nech budes rodit akokolkvek 😉 hlavne nech ste obe v poriadku 🙂

martulikk
29. jún 2009

moni: děkuju 😉

jadviga
29. jún 2009

ahoj holky, nevíte náhodou, když máte první porod císařem jestli druhý je taky automaticky císař??? Kámoška mi tvrdí, že ano.
Měla jsem císaře - malá byla KP a byla velká, mě by to právě vyhovovalo.

anettad
29. jún 2009

ahoj jadviga, to zavisi aj od nemocnice. do 2ch rokov od prvej sekcii by to malo byt automaticky. Ale niektory lekari chcu rodit spontanne, cim kratsi odstup od prvej sekcie,tym vacsie riziko ruptury maternice. Drzim palce 😉

anettad
29. jún 2009

a este jedna vec, ak bola kp v druhom tehu uz poloha plodu moze byt hlavickou dolu, takze to nie je indikacia, indikacia by bola, napr. uzka panva, nepomer plodu a panvy, rozne ine problemy...

moni1412
30. jún 2009

jadviga kazda nemocnica a kazdy lekar ma na to iny nazor. zalezi od toho s ktorym budes rodit. ale v skratke tak ako napisala anetka 🙂 😉

brisalek
30. jún 2009

ahoj vsem, chtela bych se zeptat, jestli nektere mamince zacali kontrakce driv nez na planovy termin cisare a jak rychle se ma jet do porodnice, aby se vse jeste stihlo🙂 a mohl byt epidural a ne akutni cisar s celkovou narkozou??? Dekuji

denisa87
30. jún 2009

brisalek,ja som mala termin na planovany cisarsky 15 juna,a 7ho juna som zacala mat rano bolesti,to bola nedela a okolo obeda sme sli do porodnice a na druhy den rano ma bral na operacku..

denisa87
30. jún 2009

a este,mne doki vravel ze ak by len trosku bolesti uz aj do porodnice..

martulikk
30. jún 2009

brisalek: teď jsem se na to také v poradně ptala... termín na CŘ se u nás plánuje na normální termín porodu, tak mě zajímalo co se děje, když mi třeba praskne voda dřív... doktorka mi řekla, že sednem do auta, přijedem do porodnice a udělá se vše tak jak bylo plánováno (jen dřív 🙂 )... samozřejmě záleží na dalších podmínách, to ale vždy, takže nevěš hlavu, já se taky snažím 😉

jadviga
30. jún 2009

Holky, díky, tady v Brně, konkrétně v Bohunicíh jsou pro přirozené porody ☹ .
Jo a k tomu plánovanému císaři, já ho měla plánovaný, ale 2 dny před mi praskla voda (měla jsem ji zkalenou) - sedli jsme do auta a hodinu po príjezdu byla malá venku - manžel byl u toho - spinál .

Hodně štěstí 😉

martulikk
30. jún 2009

jadviga: jééé, tak to ti můžu jen závidět!!! já jsem teď zjistila, že v Mostě to prostě nejde, nechápu proč 😠 (za dřívějšího primáře to šlo!) včera jsem byla na prohlídce naší porodnice a řeči, které tam sestřičky vedly: "porod je to nejkrásnější v životě na co budete vzpomínat" mi přišly dost směšné... chtělo se mi tam brečet... vím, že ty sestřičky za to nemohou, byly tam opravdu moc milé, ale bohužel ani to mi nedodá... díky přístupu zdejší porodnice (nebo jejím hlavounům) se na porod vůbec netěším a dokonce začínám reálně uvažovat o celkové narkóze ☹ stejně nebude nač vzpomínat, když tam budu muset být sama... a to jsme se na to s manželem tak těšili

brisalek
30. jún 2009

Nam na kurzu u Apolinare rikali, ze zalezi na tom kdo cisare dela, jestli muze byt otec u toho nebo ne. Samozrejme pri epiralni anestezii. Muj dr., ktery to ma delat mi rekl, ze u nej tam otec byt muze. Jen nevim, jestli to manzel bude chtit absolvovat, protoze on nemocnice moc nemusi a operace mu prijde uz dost. Ale ja si naokpak myslim, ze je to pro toho chlapa mnohem jednodusi nez byt u normalniho porodu.

martulikk
30. jún 2009

no, tak u nás to řekli obecně, že to prostě nejde a hotovo... a mám to i od své doktorky z poradny, která by to zřejmě dělala... ☹ manžel by do toho klidně šel, je taky lékař... nevím, chci to zkusit ještě ukecat z tohoto důvodu, ach jo... jinak mi nezbývá než doufat, že malá opravdu udělá veletoč hlavičkou dolů v bříšku

reni7
30. jún 2009

ahoj

tak já byla dnes na kontrole,termín máme 6.7. a mám plánovaný císař na 7.7. takže v termínu,páč sem hodně zavřená a do poslední chvíle sem nevěděla jestli mi toho cs udělají nebo ne,nakonec mi ho schválili,tak sem ráda

zítra jdu na odběry a ekg a v pátek na aro na předoperační vyšetření,v pondělí nástup do porodky a v úterý 7.7.se de na věc 🙂 jen doufám,že se malé nebude chtít jít ven dřív 😅 takže budu rodit ve 40+1tt

akorát nevím pořád jakou narkozu,jestli mi anesteziolog dle zdr.stavu doporučí nebo mi dají vybrat 😕

zuzana612
30. jún 2009

mne moj Dr. povedal ze ak nahodou dostanem kontrakcie alebo mi praskne voda, ze mam okamzite bezat do porodnice, lebo maly bol otoceny KP a ze vtedy hrozi ze ak odtecie voda, maly mohol spadnut dole a udusit sa snurou. Tak si viete predstavit tie stresy par tyzdnov pred porodom ci to pride na mna sama alebo nie a ci sa nic nestane. Najspokojnejsia som bola ked som uz lezala na stole 😀 Inac moj maly vedel od narodenia co chce a hlavne kedy to chce, lebo napriek mojmu 2x odlozenemu CR koli chorobe by sa maly narodil 12.3 bud cisarskym alebo normalne. Lebo tesne pred odchodom na salu som dostala kontrakcie a veru take fajne, ze ked mi pichali spinalku, tak som to musela najskor predychat. A ked som sa pytala Dr. ci som bola uz aspon otvorena tak ze vobec nie a kontrakcie som mala kazde asi 3-4 min. tak si myslim ze by som si to fajne odtrpela. Tak som aj bola nakoniec rada ze som isla na CR

zunajda
30. jún 2009

ahoj zuzana!!!Práve hľadám nejakú žienku,ktorá by mi objasnila ako to chodí pri cisárskom.........termín mám 3.7. ale maličká je KP zadočkom.........ak sa nerozhodne tento týžden von......od pondelka idem do nemocnice a vraj na 80% pôjde von cisárskym............aj pri cisárskom sa musím otvárať? alebo ako to vlastne je?dik

martulikk
30. jún 2009

zuzana: nechápu proč tě tak děsili 😲 moje maličká je taktéž KP-řitní a jak jsem už psala výše, doktorka mi řekla, že když mi náhodou praskne voda dřív než budu mít naplánováno na CŘ, tak prostě přijedem do nemocnice a půjde se na věc dřív... takže v tomto ohledu jsem v klidu 🙂

zunajda: nene, otvírat se nemusíš, jestliže jdeš na plánovaný CŘ, tak se prostě nic neděje... to jen, kdyby to na tebe přišlo samo od sebe, tak začnou všechny tyhle procesy 😉

zuzana612
30. jún 2009

neviem preco ma tak vystrasili ale bala som sa teda poriadne. Teda toho ze sa nieco stane malemu skor ako sa narodi ako porodu sameho.

zunajda, jasne ze sa nemusis otvarat, ja som len chcela napisat ze moj maly si vybral datum 12.3. na svoje narodenie a nie tie dva predosle ktore museli odlozit koli chorobe 😀 Ze uz od malicka vedel co chce. A kontrakcie som dostala ale otvarala by som sa asi velmi pomaly pri riadne bolestivych kontrakciach podla vsetkeho.

zunajda
30. jún 2009

ak ma prijmu toho 6.7. do nemocky,dúfam,že to nebudú naťahovať a urobia mi cisársky čo najskôr

inkinka
30. jún 2009

zunajda, ja som už mala kontrakcie 8 hodín, keď ma zobrali, ale kolegovej žene vyvolali porod o tri dni skor, lebo jej termín padol na Vianoce, takže je to individuálne

zunajda
30. jún 2009

takže sa môže stať,že ma v pondelok príjmu a v utorok budem mať po?

inkinka
30. jún 2009

neviem, závisí od rozhodnutia lekárov. U mňa sa čakalo na začiatok prirodzeného porodu, u kolegovej ženy nie.

zuzana612
30. jún 2009

u nas sa chodi do porodnice den pred planovanym cisarskym. Ja som mala prist rano v utorok a v stredu som mala naplanovany cisarsky. Ale kedze som v nedelu doma spadla a zacalo ma boliet brucho tak som isla na pohotovost a pre istotu si ma tam nechali, ak by som dostala kontrakcie aby ma mohli hned brat na salu. To som este ani nepocula ze aj pri planovanom cisarskom cakaju na zaciatok kontrakcii. ALebo ten cisarsky nebol planovany?

zunajda
30. jún 2009

tak to by ma potešili, taký pekný dátum,že 7.7.

zuzana a mala si celkovú anestézu alebo epi?

aneta29
30. jún 2009

Ja som mala prísť v stredu o 11.00 a v štvrtok ráno som mala naplánovanú sekciu. Ja som počula o tom ,lebo vraj ked dojdú kontrakcie tak má mamina lepšie mlieko.
U mňa našťastie nečakali na kontrakcie, to závisí od lekára.

zuzana612
30. jún 2009

fakt to zalezi od lekarov, lebo u nas zase hovoria ze je lepsie robit sekciu skor ako zacnu kontrakcie lebo sa lehsie reze. Predsa uz ked su kontrakcie ta maternica sa napina a stahuje, tak sa aj musi rezat zlozitejsie.

Ja som mala spinalku ale aj tak som pocas operacie zaspala lebo si vobec nepamatam kedy mi vybrali maleho ani ci mi ho ukazali. Videla som ho az ked mi ho doniesli ukazat obleceneho kym ma sili a aj to som bola taka volaka nadrogovana ze som ho ledva videla a ani som sa neopytala ci je vsetko ok 😀

inkinka
30. jún 2009

SC bola plánovaná, pretože bol KP a mesiac pred porodom som mala všetky predoperačné vyšetrenia, ale ešte hodinu pred zákrokom sa pri ultrazvuku piati lekári rozhodovali, či SC alebo nie. Vsadili si na malú, či bude nad alebo pod 3500g... 🙂 No ale musím povedať že to bolo už dávno, keď sa SC robili omnoho menej ako teraz a
kolegova žena rodila vlani

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre