Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

ajuskamimi
17. jan 2008

PAULA ja som rodila cisarskym po termine, cize v 41tt. Ono ak mas planovany cisarak, vraj sa robi skor, ale nazory su rozne. Pokial nemas zdravotne problemy ani ty ani miminko, nemaju dovod ti robit cisarsky skor ako v termine, ci par dni po termine. Zena moze prenasat tusim 14 dni. U mna sa cakalo, ci dokazem porodit normalne alebo nie, lenze maly bol velky a choval sa ako stuplik, cize nie a nie normalne von, tak sa robil cisarak. Po cisarskom si v nemocnici 7 dni vratane dna porodu.

LULU jazva je presne na hrane, ako ti konci "bobor" 😀 samozrejme oholeny, ale ked nie si oholena, tak presne ako konci ochlpenie. Takto sa to asi najlepsie vysvetlilo 😀 ono sa neda asi pocitat od pupku kolko, lebo niekto ma pupok nizsie, druhy vyssie, takze asi takto to mas realnejsie vysvetlene 😀

ajuskamimi
17. jan 2008

a ked si das bikiny, tak by mala byt jazva zakryta 😉 ja neviem, ja musim pochvalit svojho Dr. jazvu mam celkom peknu a skoro ju nevidno, je taka tenulinka 🙂

majka07
17. jan 2008

ahojky, já su též měla CŘ Maju byla celou dobu v příšce, měla su celkovou anestezii, manžel viděl malou první, po dvou hodinách su byla probraná , bolest trvala chvilkově, těšila jsem se, jak budu vstávat, šlo to, touha vidět Maju byla větší, ale ztratila jsem přes litr krve a transfúzi su dosatala až ve čtvrtek, páč došlo k nedorozumění a tak se to zkomplikovalo, navíc malá byla 5 dní na kapačkách 😒 ale jak pak byla semnou tak mi bylo všechno jedno, bohužel 6 den se na břichu objevil veliký puchýř a když ho odstranili byla tam nekroza, špatná reakce na dren a tak se mi pobyt v porodnici protáhnul na měsíc:o/ čekala mě ještě jedna operace na konci května, dalo se to všechno vydržet, nejhorší na tom všem celém bylo, že su byla zavřená a nemohla ven 😒 fakt bych to nikomu nepřála

paula58
17. jan 2008

dakujem ste zlate 🙂 No uvidime ale bojim sa rodit normalene ze vraj to moze prasknut aj cieva v hlave a ja len na to najhorsie potom myslim vie niekdo nieco o tom ci sa aj nejake vysetrenia robia som prvo rodicka a fakt neveiem co mam cakat,ak niekdora viete nieco o tom tak dakujem 🙂

arabeska
17. jan 2008

paula,len kvoli traxu ti cisarsky nespravia 😔 daj si epidural ked sa bojis bolesti....ja mam za sebou aj aj a na cisarsky by ma v zivote nikto nenahovoril dobrovolne.ja uz som to tu vela krat pisala ale po cisaraku sa zotavujes ovela dlhsie ako po normalnom porode 😔 ja som mala akutny cisarak 😢 ☹

vitaka
18. jan 2008

Paula neblázni....hlavně buď v klidu.........a rozhodně buď vděčná, jestli budeš rodit normálně.....já jsem do poslední chvilky myslela, že to bude normálně a přirozeně....ale po 20h jsem musela na císaře....malý už na tom nebyl nejlíp, no a můžu ti říct, že jsem měla ke konci i epidurál, ale nějak to nepomohlo, měla jsem totiž zádové bolesti.....spíš si zjisti, mě by to teda taky moc zajímalo, čím se dá bolesti od zad ulevit....protože rozhodně žádné polohování nepomohlo a epidurál taky ne.....takže tohle by mě zajímalo samotnou........jinak ten epidurál mi to břicho opravdu utlumil...a pokud si ho necháš dát, tak to bude určitě v pohodě..........na toho císaře mě museli uspat, když epidurál nepomohl....a nedovedeš si představit, jaké má člověk z toho pak trauma......že má miminko u sestřiček, sám leží na JIPce a čouhají mu všude kapačky, jsi na cévce (moč v pytlíku), nesmíš jíst, pořádně ani ze začátku pít.....nedokážeš se postavit na nohy.............jen tak pro představu.....na pokoj s miminkem jsem se dostala až 4tý den po porodu, a když jsem konečně sama šla (no spíš se potácela) na WC, tak jsem potkala maminku, která doslova vyběhla z pokojíku ...rodila ve 12h a bylo 16h - ptala se kde má dítě, že chce jako kojit. Já se tam málem rozplakala... ☹ protože jsem byla ráda, že po 4dnech můžu být s miminkem...chodila jsem hrozně...všechno mě moc bolelo, ruce modré, zadek od injekcí....na břiše 20cm jizva - bolelo to hodně, ale psychika byla uplně na dně.
Opravdu to není tak strašné......zbytečně se bojíš......a pokud to půjde normálně....tak si toho važ.....je to pro tebe a pro miminko to nejlepší. ...věř mi. já se do teď z porodu nemůžu vzpamatovat....a ne po zdravotní stránce.
p.s.-samo že jsem vděčná, že malý je nakonec v pořádku....to jediné mě taky drží.

paula58
18. jan 2008

dakujem akoze fakt zatial mam vsetko v poriadku ale ja sa bojim ale ved tak kolke to brezili musim aj ja dakujem vam dievcata za pomoc ale cisarsky mi nik neodporucal ze to neni az taka vyhra. 🙂 este raz dakujem

julova
18. jan 2008

Paula - ja som rodila CR...a velmi som chcela prirodzene...nedalo sa 😒 ...a fat nestresuj...a pochybujem, ze by ti niektory Dr. urobil CR "len tak" bez dovodu...hlavne bud v klude..prezili ine, prezijes aj Ty 😉...strach je asi prirodzeny, ale snaz sa mysliet na ten zazrak, co Ta caka na konci tlacenia 😉 🙂...a CR fakt nie je bezbolestny...po prirodzenom porode na dalsi den budes behat ako srnka ... po CR to trva trosku dlhsie...je to tiez indiviulne, ale predsa len je to operacia....tak neblazni...posielam Ti energiu - urcite to zvladnes 😉

lulu21
18. jan 2008

paula ty si taky stresak ako ja 😅 tiez si neviem prirodzeny porod predstavit,mne doktor povedal ze mam malu panvu ze asi na 80% rodim cisarskym.
boze ja si neviem predstavit ako tlacim prirodzene, ved ja mam malu 🤐 ci to sa zvatsi? 😕

ajuskamimi
18. jan 2008

LULU u mna to bolo tiez take. Maly mal 4.1 kg a bol na mna velky. Dr. povedal, ze by som mohla mozno porodit aj normalne, ale pouzili by sa klieste ci vakuovka. Pre maleho teda lepsia a bezpecnejsia cesta na svet bol cisar. Ja som strasna padavka a mam velmi nizky prah bolesti. Nevedela som si predstavit ani normalny porod ani cisarak. Ale pravdupovediac nakoniec som bola rada, ze idem cisarom /hoci nemozem porovnat s normalnym porodom/, ale ako sa poznam, urcite by som nemala lahky porod 😉 no a na to aka som padavka /dokonca som odpadla aj na operacnom stole po vpichu spinalu 😠 /, tak som to zvladla. Sice som mala kriticky ten druhy den, kedy som sa musela postavit a rozchodit bolesti, ale dalo sa to prezit 😉 teraz si uz na to ani nespomeniem, doma mam krasneho a zdraveho prcka a to je to najdolezitejsie 😉 tie, co vas to este caka, drzim palce. Nebojte, zvladnete to 😉

paula58
18. jan 2008

dakujem vam vazne ste mi vsetky oporou,lulu kedy mas termin? 🙂

seki
18. jan 2008

baby nebojte sa 😉 a drzte sa. an bolest zabudnete hned ako vam daju babo. Inak podla mna zotavenei po cisari horsie ako kontrakcie ja som sa trqapila a nakoniec SC lebo maly bol KP nezostupil dole aj ked som sa otvorila 😖 a teda SC a kontrakcie proti tomu "rozchadzaniu po SC " boli nic.

jahodka11
18. jan 2008

paula, ja som rodila prirodzene....s epiduralkou, fakt odporucam, velmi pomohla.....a vobec to nie je takze strasne, ako vidiet vo filmoch....je to nadherne, cele ti to ubehne rychlo....ja som rodila 8 hodin a nezdalo sa mi to dlho....a teraz si uz na to skoro vobec nespomeniem 🙂

certica
18. jan 2008

zacinam byt vazne zvedava na normal. porod 😎

arabeska
18. jan 2008

certi tento krat ides prirodzene???a ako sa inak citis?

jahodka11
18. jan 2008

certica, vazne, ziadna trauma.....podla mna, aj ked su komplikacie, spatne sa to nezda az tak strasne...ja som maleho tlacila 15min, az som mala cervene fliacky na tvari a krku a nehovorim o podliatinkach na bruchu, ako mi tlacili porodne assiteknty a doktor na brucho...bolelo to jak sv...a, a teraz sa na tom smejem...🙂 no co, my zeny vela zvladneme 🙂))

certica
18. jan 2008

ok, ved ja sa tesim, ale len preto ze som zvedava jak svina 😀
arabes, vraj novy primar preferuje vyhradne prirodz. porod, takze pokial nezacnem umierat, asi to nechame na prirodu 😀

certica
18. jan 2008

a citim sa primerane kilam a veku 😀 , ale nestazujem si

arabeska
18. jan 2008

certi,prave preto som mala cisara az o 4 aj napriek tomu ze sa zistilo uz okolo pol 2 ze maly sa zle toci,ale ja som ix prosila ze nex este pockame 😅 ale aj tak primar dosiel az o pol 4 a hned ze mi ho maju spravit

certica
18. jan 2008

tiez si bola zvedava? 😀 (ci sa zacne tocit spravne...)

lyzenka
18. jan 2008

seki,

tak u mna boli kontrakcie horsie ako bolesti po cisarskom - to uz bolo nic. Ale tie kontrakcie....uf.....ale clovek rychlo na to zabudne... 😅

arabeska
18. jan 2008

nie ja som mala hrozu z cisarskeho 😅 😀 ja som opacny pripad ako tu baby 😅

certica
18. jan 2008

kazdy ma asi trochu respekt a hrozu z toho, co este neprezil... a niekedy aj z toho, co prezil 😀

anaja36
18. jan 2008

PAULA 58 ahoj chcem ti vyjadrit svoj nazor a uplne suhlasim s nazorom co vyjadrila VITAKA ma pravdu cisarak je brrrrrr s porovnanim spontanneho porodu,ja som rodila teraz 18.12.2007 a to po 18 rokoch a isla som normalne a s epideral a mozem odporucit aj ked mi prva davka bohvieako nezabrala az ta druha ale da sa to vydrzat,a nejaka ta b olest tam predsa musi byt,hovor si ze kazdou bolestou si blizsie k svojmu dietatu,ja som mala taky strach skoda hovorit a rodila som necele 2 hodiny a kazdy ma strasil ze po tolkych rokoch som jako prvorodicka a tiez som si mohla vybavit cisarak ved za peniaze v Prahe dom 🙂 no nie?Paula nejako to islo do vnutra a nejako to pojde aj von neboj 😀 cely porod je len o psychike a vrelo odporucam loptu,dychanie a vrelu sprchu a manzela a ked tak aj epidural 😀 neboj a po spontannom porode budes aj skor pri svojom babatku aj skor doma,tak nestresuj prezili vsetky a prezijes aj ty a cievka v hlave ti moze prasknut aj ked budes mat tvrdu stolicu.......sorry 😉

pascalka
18. jan 2008

no super tak som Vas nasla.Ahoj babenky. moj nazor sekcia nieeeeeee. 13 hodin porodne bolesti 20 minut tlacenia,dieta vysoko nevytlacilA SOM,TAK SEJE HOJA cisarsky nastastie umrtvenie od pasa dolu a bolest ziadna. Ale potom . Nic ma tak nebolelo ako schadzanie z postele a kaslanie a kychanie. Aj ked som bahala ako srnka uz na druhy den nie je to med lizat stale ma to boli a mam brucho tvrde ☹ je to totiz len 18 dni. Jazva je krasne zahojena. Co stym bruchom dost ma to taha a aj pobolieva??? 😠

hedunecka
18. jan 2008

ja som mala ist tiez 2x normalne ale kedze hajka bola vacsia spravili mi cisarsky/v 41tt/a zevraj som uz rodila ked mi ho museli spravit o den skor len som o tom nevedela 😀 😀 ja som mala totiz iba slabe bolesti v krizox a ked primar zbadal zaznam z bruska tak ma hladali po celej nemocke ze musim ist uz dnes lebo ze rodim 😅 ja si nestazujem po cisaraku som sa velmi ryxlo zotavila dokonca na 4den sme boli uz doma-ine babule tam museli ostat az 6dni.pokial nemyslis na bolest je to ok 😉

pascalka
18. jan 2008

inak ja som bola doma na 5 den a poriadila som si byt 😀 lebo som hrdinka a makam stale ja som totiz s malou sama ,lebo manzel chodi na tyzdnovky. Inak myslym si ,ze porod sam o sebe neboli aj to predtym sa da vydrzat. Mne velmi pomohol manzel,ze bol pri mne. Ale radsej by som rodila klasicky nikdy by ma nenapadlo,ze budem cisarskym... ale stalo to zato lebo babatko to vsetko vynahradi. 😎 😎

paula58
18. jan 2008

mas pravdu s tou stolicou to mi uz tiez vraveli 🙂 Ale si zlata normalaka ja s piduralkou asi nepojdem lebo mam ist do Stiavnici a tam ju nedavaju ☹ no ak nebudu komplikacie dufam ze do B.Bystrici nebudem musiet ist lebo sa zblaznim,na babetko sa uz tesime a dufam e to nebude fakt az take hrozne lebo ja mam vo vsetkom smolu ☹ ale nejajk to budem musiet zvladnut,ale boji sa kazda urcite pred niecim novym,kto rodil v Stiavnici? 🙂

miriam31
20. jan 2008

Ahojte.Paula Teba pekne pozdravujem.Konecne som sa zapojila do debaty.Ja budem tiez rodit cisarskym ale je to hlavne pre moj zdravotny stav.Mam v tele virus a keby som rodila normalne mohlo by sa babo nakazit.Najviac mam obavy ako to budem zvladat potom.Aj ja sa chystam rodit v Stiavnici.

paula58
20. jan 2008

miriam ze vraj v stiavnici je super a kamoska co tam cisarskym rodila bola spokojna a uz 2 krat tak neveim bola si aj pozriet v stiavnici?My sme boli a rozpravali sme sa s proimarom Spilom je velmi zlaty a vravel nam o tom vsetko no som zvedava tak ti drzkam palce a kedy mas termin? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre