Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

janka256
3. jún 2011

@hanickacb no mna ta cievka velmi bolela taka blba sestricka mi ju tak narvala ze tie 2 dni co som ju mala som mala krvavy moc a bolelo ma to teda asi viac ako jazva po cisaraku a este mi ju ani nechceli vybrat aj ked som sa uz postavila sama ze ved je vam takto pohodlnejsie no to urcite 😠 tak som im pohrozila 😀 ze nebudem chodit pokial mi ju nevyberu potom to uz bola ulava 🙂

asandys
3. jún 2011

@janka256 aj pre man bolo zavedenie cievky velmi bolestive, dodnes si to zivo pamatujem. Preto chcem teraz poprosit porodnika, ci ma nemozu zacievkovat az ked budem mat pichnuty spinal🙂

janka256
3. jún 2011

@asandys sak mne aj spinal pichali asi na 10 krat co sa nevedeli trafit uz ma chceli uspat a nakoniec sa podaril predsa len spinal 🙂

hanickacb
3. jún 2011

@catangoz To bude dobré.,já mam 6tyd.mimčo tak tě chapu

ratatooy
3. jún 2011

@simib tak já tě můžu potěšit u mě proběhl císař v celkové anestezii a nemůžu si stěžovat všechno bylo super,prostě jsem si v hlavě tak nějak nastavila že to bude v pohodě těšila se na malýho a fakt mě nic nebolelo,klidně jsem mohla za dva dny domů.
mě to teda sedlo jak zadek do gatí 😀 odvezli nás ráno na sál před tím mi dali nějakej oblbovací prášek,manžela posadily na chodbu a za 5minut už pro něj šli že je malej na světě a mě přivezli prý asi za 20min.takže celá akce půl hodinky.po narkoze mi špatně nebývá takže ok,dali mi opium abych necítila bolest ale já ji necítila ani tak,ale to se mi líbilo byla jsme jak po litru vína 😀 cévku jsem měla celýden až do dalšího dne a vůbec jsem o ni nevěděla,první stoupnutí bylo takový těžší,motala jsem se a jizva mě akorát trochu pálila jinak nic,a jak jsem šla do sprchy tak jsem se pak rozchodila a dva dny po operaci jsem lítala jak lańka,to rodičky přirozenou cestou na tom byli podstatně hůř než já.jediný minus to mělo že jsme se vůbec nerozkojila ale měl na to vliv i dědičný faktor,takže jestli budu mít někdy druhé dítě a plánovaný císař proč ne,klidně a s radostí. 😀

simib
4. jún 2011

@ratatooy Jééj.No super.Tak gratulujem.Aj ja sa nadstavujem tak,že sa tak strašne teším už po takej dlhej dobe čo som tu,že pretrpím čokolvek,len nech už je vonku a nech je zdravý. 🙂 🙂

snezienkav
4. jún 2011

ja mám za sebou 3 cisárske a každý bol iný.prvý,pred 17 rokmi v celkovej anestéze,zle sa to hojilo,celkovo na to nerada spomínam.druhý,pred 6 rokmi v spinále,úžasný zážitok,perfektne na 1vý krát pichnutý spinál,manžel bol pri mne(rozumej stal pri mojej hlave celý čas)ovela lepšie a rýchlejšie som sa spamätávala no a treti pred 3 rokmi,chcela som spinál zase ale ani na neviem kolký krat mi ho asi 100ročná anesteziologička nevedela pichnut,rozbabrala mi chrbat,nakoniec ma uspali aj ked som nechcela. 😵

abriela
6. jún 2011

Môj zážitok: Večer pred zákrokom som dostala klystír. Ráno mi zaviedli cievku - tenká hadička ani som to necítila. O 10tej som šla na sálu. Pichli mi anestézu, pár slov s anestéziologičkou a nič iné si už nepamätám.
O 10:45 som bola na JISKE. Prebrala som sa o 11:30 ubolená. Do rána som sa nevládala ani otočiť. Bola to neskutočná bolesť.
Ráno nás naháňali umyť sa, no nedokázala som vstať, krútila sa mi hlava. Sestričky nás stále naháňali chodiť. Po 24 hod. som dokázala horko ťažko si sadnúť. Až ďalšie ráno, keď mi vybrali cievku, som dala sprchu a asi nikdy som sa tak netešila na jedlo ako vtedy. Konečne po skoro 3 dňoch som mohla aj jesť 🙂. Každý ďalší deň už bol len lepší.

pami2
6. jún 2011

ahoj baby, ja mam cisarsky uz za sebou, tak neviem ci som tu spravne...chcela by som vediet, dokedy budem mat take citlive a ovisnute brusko...🙂

martja007
6. jún 2011

Ahoj, rada bych se zeptala: mam 4 tydny od cisare a vse bylo ok, krvacela jsem jen prvni tyden, pak to menilo barvu a prestalo a minuly pondeli jsem zacala krvacet znovu, tedy zadne srazeniny,jedna vlozka denne staci. Krev je jasne cervena az svetle cervena....je to normal? Uz jsem si totiz myslela, jak mi to vse pekne po 2 tydnech skoncilo a bum, znovu!
Diky za odpo...

alzbeta.hod
6. jún 2011

@martja007 já krvácela celé 6 nedělí. Ono to teda měnilo svou barvu i intenzitu. Ale pořád to tak nějak bylo. I když jsem šla ještě k dr na KO po porodu. Naštěstí bylo vše ok ale našel mi tam ranku ze které jsem krvácela. Dostala jsem prášky a bylo to ok. Pokud to nepřejde, dr poradí.

alzbeta.hod
6. jún 2011

@pami2 ahojky já jsem po císaři 8 měsíců a bříško mám teda spíš řekla bych čím déle tím horší. Povyslé a nevidím jiné řešení než cvičení. Přitom po porodu jsem tak po týdnu neměla vůbec žádné. Vše mi bylo velké. Byla jsem spokojená a teď bych se nejraději neviděla. Ale to bude asi dědičný. A musím říct že jizvu cítím stále. Nemůžu se o to opřít při mytí nádobí nebo tak... a při MS to cítím hodně ale mám kamarádku která také rodila SC a bříško necítí ani trošku. A holka co rodila se mnou tak prej má kolikrát hrozné křeče a to já zase až tak ne.

florentina
6. jún 2011

@martja007 já to měla také tak. Krvácení cca 3 týdny po porodu zcela ustalo a za týden a kousek začalo znovu. Dle sestry co mě propouštěla z porodnice je "nárok" na krvácení celé šestinedělí a to i s pauzami. Takže pokud nemáš jiné obtíže neviděla bych v tom problém.

pavlina05
7. jún 2011

Můj druhý porod císařským řezem

Vše bylo opět plánované,tentokráte ve FN Brno-Bohunice pod dohledem asist. Gerychové.
Asi ve 35 tt jsem začala chodit na monitory a kontroly do FN, kde si mě cca 14 dnů před TP pozvali k naplánovaní sekce.Jelikož se těhotenství vyvíjelo bez komplikací,tak jsem si mohla dokonce vybrat datum porodu.Nabízelo se krásné datum 20.5., ovšem nechtěla jsem nic uspěchat, když TP dle ultr. byl 24.5. Tak jsem zvolila nejzazší TP a to den před TP, 23.5.2011.
Ráno 23.5. jsem už v 7 hod seděla v Bohunicích na monitoru,manžel v čekárně a náš Alešek spinkal doma s tetou Peťou.
Po monitoru se vše sepsalo, dr.mě vyšetřil (opět se ještě nic nechystalo),zabandážovali mi nožky,zavedli cévku,napíchli epidurál.anestezii a začali…
Manžel byl u porodu.
Vše probíhalo tak jak mělo, dr.začali v 9:35 a Lukášek se 9:45 narodil. Pocity byly zvláštní, moc jsem se bála,cítila jsem jak se třesu strachy.
Cítila jsem jak mi tam něco tlačí a berou a najedou už jen křik a že je to kluk. A pak přišel manžel a Lukáškem v náručí. Hned mi jej položil na paži (jinam to nešlo).Byl to krásný pocit,tohle jsem u prvního CŘ nezažila 
Pak už se šilo a u všeho byl můj M. takže to byla velká opora.
Po operaci vše probíhalo tak jak mělo. Já ležela celých 24 hod na JIP,kde mi vše měřili a docházeli s Lukáškem ve 4 hod intervalech na přikládání k prsu. Všechny sestřičky byly moc ochotné.
Po 24 hod jsem už za pomocí rehabky došla do sprchy,pak se rozchodila a dopoledne už byla na normálním šestinedělí.
Bylo možné už mít i Lukáška u sebe,ale na doporučení všech abych ještě odpočíva.jsem byla ještě den bez něj. Tedy 3 den po operaci už jsme byli spolu. Pomalu jsem se rozkojovala a sžívali jsme se.
Tenhle porod byl úžasný,sice ne přirozený,ale byla jsem maximálně spokojena, psychicky srovnaná a naladěná na mimíčka.
Díky všem kteří se o mě tak úžasně starali.

34blondie
8. jún 2011

.....tady čtu samý krásný věci 🙂....za 5 dní tam jdu taky a jsem úplně pos*** strachy :(

abriela
8. jún 2011

@martja007 Ja som tiez krvacala tyzden, ale dalsi som este mierne spinila - zvladla som to s intimkou.PO 4 tyzdnoch prislo krvacanie, slabe ale jasne. Bola som na kontrole u lekara potvrdil mi, že je to mrška, aj keď spravil len UTZ. V 18 den cyklu som zacala znova krvacať - vraj ďalšia mrška. A teraz 2 mesiace po sekcii mam za sebou už tretiu mršku, zas prišla po 18 dńoch.

pami2
9. jún 2011

ozaj, kedy sa moze cvicit po cisarskom? myslim, take lahsie cviky doma s vlastnou vahou...brusaky, sed-lahy asi az o 3 mesiace, vsak?

janka2504
9. jún 2011

ahooojte tak nas caka planovana sekcia v pondelok rano potom napisem ako to prebehlo bojim sa asi uz nebudem spavat do pondelka 🙂))))))

dostyna
9. jún 2011

@janka2504 nic se neboj,je to rychlé a nebolí...jen s jizvou je to první týden blbý,já jsem mohla kojit jen v sedě jinak to bolelo,ale to se všechno dá zmáknout.Ale i já jsme měla před sekcí strach,velký strach 🙂
A jdeš na spinální a nebo budeš uspaná celkově?

dostyna
9. jún 2011

@34blondie zvládneš to,i já jsem byla strachybez sebe a dobrý...žiju 🙂 🙂

janka2504
9. jún 2011

@dostyna dakujem za ukludnenie ja sa bojim hlavne toho potom to prve postavenie atd
idem na spinalku

ekia
9. jún 2011

Ahojte, tak a mám to za sebou 🙂 Plánovaná sekcia 1.6., rozhodla som sa pre spinál a neľutujem. Pred 3 rok. som mala sekciu v celkovej takže to viem porovnať. Hrozne som sa bála ale vôbec to nebolo také hrozné ako som čakala.
Rano som prišla o 6.30 na príjem, nasledovali papierovačky, CTG, potom som dostala infuziu, po nej druhú a dali mi vypiť akýsi roztok. Potom sa to začalo. Pichnutie nebolo nič strašné a podarilo sa na 1x, začala som cítiť teplo v nohách a postupne znecitliveli. Ani neviem kedy vlastne začali rezať, vôbec to nebolo cítiť. Najhoršie bolo keď malého vyberali, vtedy dosť tlačia na brucho ale dalo sa vydržať. Trvalo len chvíľu a drobec bol na svete - úžasny pocit a potom už len šitie čo trvalo asi najdlhšie. Nohy som si začala cítiť asi po 3-4 hod. Z toho všetkého bolo podľa mňa to že potom 24h nemôžete vstať - to mi prišlo nekonečné.
Takže baby ak sa rozhodujete medzi spinálom a celkvou, tak určite spinal 😉

aajda
9. jún 2011

@pami2 Sed lehy a cviky na přímé břišní svaly určitě až po 3 měsících, ale 20 dní po CS už je možné pomalu začít cvičit na šikmé břišní svaly... to jsou takové ty sed lehy pravý loket k levému koleni, sed lehyna stranu...

myreason
10. jún 2011

@janka2504 absolutne sa nemáš čoho báť, skôr buď rada! 🙂 jasné,strach k tomu patrí,ale zo svojej skúsenosti ti môžem napísat,že cisársky nie je vobec nič strašné...naopak,..a pozitívum je,že nebudeš zažívat konrtrakcie,bolesti predtým 😀 Ja som rodila neni dávno,mala som normálne,ale nastali komplikácie tak som skončila cisárskym (v celkovej anesteze)...takže som si užila aj bolesti, a poviem ti ked už som ležala na stole,anesteza bola vykúpenie od bolestí 😅 sice po prebudení,to bolelo riadne,ale to rýchlo prejde...a neboj, ked sa už prvý krát postavíš už to bude každým dnom len lepšie a lepšie! zvládneš to lavou zadnou,neboj! 😉

hathor86
10. jún 2011

😠 😵 Ja se snazim cisaru podruhe obloukem vyhnout... uz jedine pres moji mrtvolu...

tehua
10. jún 2011

hathor86, co sa stalo?
ja praveze dufam, ze aj druhe bude cisar. prvy bol neplanovany, v celkovej anestezi, ale dovtedy som pocuvala vrestiacu mamicku bez epiduralky, ako rodi len 2 metre odo mna a skoro som umrela od hrozy. po tomto zazitku som poslala celu prirodzenost do haja a modlim sa, aby to bol zas cisar

myreason
10. jún 2011

@hathor86 prečo??

@tehua zdielam plne tvoj názor!!! 😀

ashlee
10. jún 2011

to ja bych taky už nechtela cisaře,a doufam že druhy bude přirozene. 😀

hathor86
10. jún 2011

@tehua ta hnisajici jizva a personal, ktery ti rika ze jsi histerka, protoze nejsi schopna se postavit na nohy(mela jsem velkou ztratu krve a pak jsem byla chudokrevna) cloveku moc neprida... 3 nedele jsem lezela jak lazar a nebyla schopna se poradne starat o syna... mela jsem horecky, z jizvy vytikal tkanovy mok... spala jsem kazdy den na mokre posteli... a nevedela, cim bych to jeste vycistila... v nemocnici mi rekli, ze mi nic neni... jooooo, bezva to bylo... priste zas... ALE BEZE ME!!! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre