Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

certica
6. máj 2008

moni, ja som po prvom SC krvacala a spinila len tyzden a teraz po druhom presli 3 tyzdne a spinim este stale aj ked s prestavkami 😒

katulka2709
6. máj 2008

Ahojte babule, aj ja som rodila cisarskym pred pol rokom. Tiez nebol planovany, prenasala som 9 dni, tak ma zobrali do nemocnice ze na druhy den mi porod vyvolaju, ale mne uz vecer o 7 odtiekla voda a hned nato zacali kontrakcie kazde 3 minuty. Muz bol pri mne, stale ma monitorovali lebo som mala nepravidelne ozvy tak som musela iba lezat. Potom ma pustili sa nachvilu osprchovat ale inak som stale lezala, to bolo najhorsie v tych bolestiach. Ale za 5 hodin som sa vobec neotvorila a mala stracala ozvy tak prisla zamnou doktorka z ara ze ci suhlasim z cisarskym. Mne uz to bolo v tej chvili jedno, len som chcela nech to mam zasebou. Ako nahle mi pichli spinal bolo to super, ziadna bolest a vsetko som vnimala a v lampe sa mi vsetko odrazalo tak som aj celu operaciu videla 😉 ako dali malinku von. Bolo to krasne. Na operacke uz muz somnou nebol, ale cakal za dverami tak bol pri malej ked ju merali a vazili a obliekali a vsetko to natacal. Mne ju doniesli ukazat nachvilku a potom som este bola z muzom chvilku ako ma prevazali na izbu. Mala sa narodila o 0;55 a doniesli i ju okolo 15:00 a o 18:00 som sa prvy krat postavila. No taku bolest neviem k nicomu prirovnat, ale treba to vydrzat a rozchodit to pomalicky 🙂 . Tie deti nam za to stoja 😉

tribitka
6. máj 2008

ja som po cisáraku krvácala takmer 3 mesiace.... 😝

katulka2709
6. máj 2008

Ja presne 6 tyzdnou 😠

moni1412
6. máj 2008

katulka tebe dovolili tak rychlo vstat? Ja som sa ani na bok nemohla 24hod otocit. To bolo hrozne. Ale ako pises - ked zacal ucinkovat spinal, bolo super. Ja by som tiez asi videla vsetko, ale ostalo mi velmi zle, tak som to radsje neriskovala 😅
fuha....no dost kao citam. Asi je to indivodualne, dufam ze ja tak dlho nebudem.... ze 3 mesiace....tribitka....to muselo byt dost zle.

tribitka
6. máj 2008

moni, nič ma nebolelo, len ako keb som mala stále krámy...ale už je to ok 😀
ja som sa musela po cisaráku postaviť na nohy až po 24 hodinách, ale to možno aj preto, že mi čistili brušnú dutinu, takže ma aj viac a hlbšie otvorili.... 😝

sveti
6. máj 2008

ahojte, ja som mala dve sekcie 10/2005 a 5/2007 a v oboch som rodila spinalkou a postavila som sa cca po 6 hod.
pri druhom som mala sekciu 2:55 a sestricky ma tahali z postele asi o pol desiatej doobeda....bolest riadna ale dalo sa...hosie boli pri druhej sekcii bolest hlavy

ivanapav
6. máj 2008

ahojte,

aj ja sa k vám pripájam.V januári som porodila plánovanou sekciou,mala som spinal,takze malého som hned videla.Odporúčam viac ako celkovú narkozu.Potom ma previezli na pooperačku, kde som lezala takmer 24 hod.Dávali mi stále nejaké lieky proti bolesti.Malého mi priniesli 2 krát ukázat.Na druhý den som sa už musela postavit-no hroza, myslela som, ze umriem-taku bolest som ešte nezažila,ale dalo sa.Tiež som mala 3 dni dietu.
Kojila som väčšinou na posteli-v lahu,malý sa pekne prisal,aj ked mi ho prvýkrát priložili až 5 hod po porode.
Jazvu mám ešte červenú a trošku ma bolí, je to normálne? Ved som už 4 mesiace po sekcii.

iwulik
6. máj 2008

holky,dneska mám nástup v 17hod.a zítra jdu na CŘ,chtěla jsem celkovou anestezii,po domluvě s primářem budu mít spinál,jsem šíleně nervozní,tak snad bude vše v pořádku

julca80
6. máj 2008

iwulik neboooj, je to uplne v pohode, zvladnes to 😉 🙂
Drzim ti prsty, a nech to vsetko dobre dopadne aby si mohla drzat svoju Karolinku v naruci.
🙂

katulka2709
6. máj 2008

iwulik drzim palce a neboj 😉
moni sestricka mi kazala nech vstanem a prejdem sa aspom po izbe, bolo to hrozne, ale musela som a vecer som presla aj dosprchy ale isla somnou sestricka lebo sa mi strasne krutila hlava. Dva dni som nic nejedla, potom som zacala cajom a o 3 dni som jedla vsetko co som videla. Ja mam jazvu tiez taku bledo cervenu, neboli ale citim ze ju mam, a asi to uz tak zostane ☹

krajcoanka
6. máj 2008

iwulik, neboj, všetko dobre dopadne! 😉 🙂 drž sa!

sveti, tu je niečo popisane o bolesti hlavy. mne hovorili že je to väčšinou, ked sa žena mikne pri vpichu, tak sa to prestreli a potom nasleduje bolesť hlavy.Ja som bolesť hlavy nemala. 😉 moja sestra ano a hovorili jej že si ma zo sebou zobrať kavu, alebo kolu s kofeinom.potom by to malo ustupiť.

http://www.porodnici.cz/postpunkcni-cefalea

pavlina05
6. máj 2008

iwulik moooc držím pěsti!!!

moni1412
6. máj 2008

hej, mne tiez dovolili vstat az po 24hodinach, vraj po spinali tak kazu. bolest hlavy som mala, asi dva dni po tom, ale nastastie to preslo, tiez mi odporucali pit colu a jontove napoje....ale zasa som mala obmedzit aspon den tekutiny, kedze mi zastavovali mliecko....no bolo to zaujimave.
iwulik zvladli sme to my.... neboj, bude to v pohode. ked ti pichnu spinal, je to fajn pocit, necitis nic, ziadnu bolest, mne bolo vtedy dobrem fakt dobre.

certica
6. máj 2008

ako vas tu teraz citam s tou jazvou, tak tiez ju mam este samozrejme cervenu, ale ja som 3 tyzdne po porode a o jazve neviem, teda ze by ma bolela, dokonca ani na dotyk ju necitim. schvalne som si po nej presla aj prstami.
ivanap, a teba ako pobolieva? len tak samovolne alebo pri namahe ci dotyku?

no a co je zvlastne, mne teraz dali jest uz po 22hodinach (vstavala som po 17h - to som sa sama uz pytala) - normalne vyvar a krupicovu kasu s cokoladou! 😅
pri prvom porode som ale tiez jedla az na 3.den, tak neviem... a v tej istej nemocnici to bolo 😀

moni1412
6. máj 2008

mne sa jazva hoji pekne, ale este je to cerstve....vam sa nestalo ze ste si necitili cast bruska nad jazvou? uz mi to pomaly prechadza, ale vraj to moze trvat dlhsie....je to dost neprijemny pocit.
certica jest po 22hodinach? ty si bola uplne uspata ci spinal?

certica
6. máj 2008

moni, spinal. ja som sa tiez divila, ale inac je pravda, ze som mala problem s vyprazdnovanim asi 2 tyzdne, co pri prvom naopak vobec nebolo. mozno to nesuvisi, len ma to tak napadlo...
s tou necitlivostou nad ranou resp. v okoli je to myslim normalne, aj ked ja si aj okolie citim, ale napriklad prst, ktory mi operovali pred 20 rokmi mam dodnes v tej casti akoby znecitliveny, to tkanivo tam je uz narusene.

moni1412
6. máj 2008

certica asi kazda nemocnica to inak berie. ja som fakt sa nemohla ani na bok dat, niekto este chodit a jest. jedla som az po 3 dnoch ci kedy. 😨
povedal mi dr. ze tam tie nervy sa narusili, ze to moze aj pol roka trvat kym to bude opät citlive.

julca80
6. máj 2008

moni, ja som to mala cele okolo jazvy, hora ja dole uplne strpnute asi aj do 6.mesiaca. Ale teraz je to uz v pohode. 😉 Ono to prejde.

ivanapav
6. máj 2008

certica-jazva trochu bolí,ked si po nej prejdem silnejšie prstami, alebo ked ma malý do nej kopne nožičkou.Celá tá jazva je nejaká hrubšia, tak neviem.Ja som problémy s vyprázdnovaním nemala.Kebyže mám ist ešte raz rodit, tak by som si vybrala tiež sekciu,aj ked to neviem porovnat s normálnym porodom.

krajcoanka
6. máj 2008

ja som mala prve normalne a určite by som išla normalne. 😉 🙂

lulu21
6. máj 2008

ja sa bojim tej bolesti co bude po, babenky aka to je bolest, stiplava alebo tupa? 😕

katulka2709
6. máj 2008

To sa neda popisat, strasna bolest ale prejde to a budu ti aj davat od bolesti, mne dala vzdy sestricka tabletku ked som potrebovala, a po 4 dnoch uz sa dalo aj bez tabletky. Najhorsie bude to vstavanie s postele. Drzim palce, nech to rychlo preboli 😉

lulu21
6. máj 2008

ale ked lezis tak to tak neboli?

mmarky
6. máj 2008

ahojda, popsat se to fakt asi neda , ale prezijes to 😉
kdyz lezis, tak snad ani ne, ale jeste v porodce jsem mela vetry - je to normalni po porodu a to rezalo zevnitr, jak to tam rejdilo ve strevech, ale ted si na to ani nevzdechnu

mmarky
6. máj 2008

necitlivy jsem to nad jizvou mela hodne dlouho, ale o jizvu jsem byla lina pecovat a tak dvakrat hezka neni, ale je fakt nizko, takze ji ukazovat nemusim

krajcoanka
6. máj 2008

je to ako silna ale silna svalovica.da sa to zniesť. Ja som mala navyše ešte redon-vyvod z maternice, ktorý odsava prebytočnú krv.den pred odchodom mi to davali von a to som myslela že v poho.no zrevala som riadne!až sa Dr. nalakala(davala to von 1x a pomaly,tak nakoniec to vytiahla sestra 😖 )(ešte sa ma stihla opýtať či to tak strašne bolí 😠 ☹ )

mmarky
6. máj 2008

a krvacela jsem malo a ani ne snad 14 dni, jo a na tu prvni sprchu po cisari taky vzpominam, nadlidskej ukon 😀 , ale je fajn, ze ty stehy nevyndavaj a muzes je hned sprchovat, vychytany 😎

janka5861
6. máj 2008

ahojky lulu 21, ta bolest po cisarskom reze sa moc popisat neda. je to individualne, ale nejako strasit to urcite nema vyznam ani robit katastrofu. najlepsie je ked vobec nevies do coho ides . ale to ked sa pozries na tvoje babo to zabudnes uplne na vsetko. ja som mala cisarsky rez a tu ranu som citila este dlho po porode. Hadam aj do takeho 6 mesiaca. ale to iba z jednej strany . je strasne dolezite , aby si sa postavila na nohy co najskor. mna stavali na nohy asi 15 hodim po cisarskom. ono to znie mozno hrozne ale je to to najlepsie pre teba. neboj sa nicoho, dostanes infuziu od bolesti lieky ale budes mat to najkrajsie na celom svete . svoje dieta .

lulu21
6. máj 2008

😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre