Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

latvia
10. mar 2010

😀 masokombinat sa mi paci 😀
ja som bola po svojom prirodzenom porode tak zhumplovana, ze som sestricku prosila, ci by maly nemohol byt prvu noc na novorodeneckom, alebo aby mamka ostala so mnou....ja som nevladala vstat z postele a stat na nohach

kveluse
10. mar 2010

Jo, když se narodila druhá dcerka, moc jsem si přála, aby už skončily ty 2 hodiny na porodním sále, manžel vypadl a malou si odnesli. Taky jsem chtěla jen spát. Naštěstí mi to vyšlo krásně na noc a ráno už jsem ji mohla mít odpočatá u sebe. A už jsem ji nedala z ruky 😉 .

latvia
10. mar 2010

🙂 mna sili v narkoze, bola som dost dnu potrhana, takze som si potom pospala, ale bolelo to aj tyzden po porode...alebo som len poriadna citlivka 😅 😀

kveluse
10. mar 2010

Já to, že někdo se necítí mít dítko hned u sebe neodsuzuji (taky v tom může hrát roli třeba poporodní deprese), jen to pro mě bylo po té první zkušenosti nepochopitelné (kromě té první noci).
Ale zažila jsem i maminy, které kecaly na chodbě, miminka jim plakala na pokoji a ony si povídaly, že tam přeci nepoběží, aby si prckové nezvykaly. Nakonec tam naběhla sestra, co se s miminkem děje, jestli nepotřebují pomoct a to je teprve zvedlo. Tak to se mi nelíbilo. Ale to už je trošku mimo 😉 .

kveluse
10. mar 2010

to nejsi moc velká citlivka, myslím, že každé šití bolí a čím víc jsi šitá, tím víc to bolí 😉

zuzka72
10. mar 2010

Tak mě naštěstí dali obě děti hned po těch 2hodinách po operací a už jsem jim je nedala. 😀

jankohrasko
10. mar 2010

annalena, latvia : babulky, ja som na vas nezabudla, ale az dnes som bola u gynekologa..
No tu je moja sprava z porodnice:
Epikriza matky a dietata:
Grav.m.X hebd 40 dysproportio cephalopelvica
Sectiocaesarea abdominalis transperitonealis supracervicalis transversa ces. Geppert
KS: 0 pozit.
KO4. 10.2008" HB 123 Htk 0,358 Ery 4,13 Leu 16,64 TR 213
Koagulogram Fib4,18 APTT 30,1 APTTR 0,91 Quick 119,1 INR 0,90
UCG: dutina strbina, bez reziduí
Priebeh vcasneho sestonedelia komplikovany vyraznou postpunkcnou cefaleou na 2.pooperacny den, nasadena infuzia a analgeticka terapia bez ustupku tazkosti, nasledne aplikovana vecer krvna zatka s okamzitou upravou cefalei, pri prepusteni aferbilna, involucia uteru primerana. Sutura operacnej rany sa hori per primam.
Terapia: analgetika, infuzna terapia, Indometacin 100 mg supp, Novalgin, Mesocain , MgSo4 10%, Perfalgan 1000 mg, paralen 500 mg supp..

No bohvie, ci mi skutocne vsetko napisali.. Lebo chorobopis, co som mala rano pri vizite na posteli mal asi 20 stran..

latvia
10. mar 2010

no, nenapisali priebeh epiduralu....to mas zrejme zalozene v spise....do prepustacky nic nenapisali 😒 tak sme zase na bode mrazu 😀

jankohrasko
10. mar 2010

fakt je to, ze som si tam 4 dni odtrpela, neviem, preco krvnu zatku nerobia skor az na 4 den.. ☹ ☹ ☹
a bez naliahania mm by mi ju asi nikdy neurobili 😖
urcite tam nieco pokaslali..
latvi, ci mam si ist este aj po zalozeny spis? 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵

latvia
10. mar 2010

😀 😀 nieeeeeeeee, ak planujes dalsie dieta tak neser hada bosou nohou 😀 😝 krvna zatka by sa mala robit par hodin po tom ako nezaberu infuzky.....aspon uz vies ze nabuduce sa treba o nu bit, ked ju nevedia dat sami 😒

jankohrasko
10. mar 2010

inak mala si pravdu, bolo to sekcia s EPI 😀 😀
Vsak ja som im to odzaciatku tvrdila, ale nikto mi neveril. Nabuduce nepustim dokiho z izby kym mi ju neda.. 😝 😝 😝

jankohrasko
10. mar 2010

teda chcela som povedat, ze dufam, ze nabuduce sa mi to opakovat uz nebude! 😀 😀 😀 😎 😎 😎 😵 😵 😵

latvia
10. mar 2010

😀 to dufam aj ja 😉 a odkial vies ze to bol epidural? pise to v sprave? zrejme to bol taky naoko epidural-spinal 😀 😔 🙂

jankohrasko
10. mar 2010

hej, mam to v sprave Anestezia - 2 - epiduralna
no nabuduce rodim asi v celkovej 😒

latvia
10. mar 2010

ale prd, nabuduce bude epiduralna analgezia a v poho vytlacis.alebo bude spinal ale s tenkou ihlou a hned nato krvna zatka ak by bolela hlava 😉

jankohrasko
10. mar 2010

hehe 😀 😀 😀 no porozmyslam nad tym druhym babom 😀 😀 😝 😝 😝
dakujem velmi pekne za rady, neviem co by som bez vas robila 😵

latvia
10. mar 2010

🙂 a co by som ja robila bez vas 😀 nudila by som sa 😀 😉

annalena
11. mar 2010

jaaaaj, zas sa diskutovalo bezo mna, som prisla po funuse 😠 😀 😀 😀 mala by som asi zmenit svoj rezim 😝
jankohrasko neboooooj, pri druhom babe uz dopredu mozes doktorom hovorit, ze co od nich chces 😀 😉

jankohrasko
11. mar 2010

annalena: Ty takto ponocujes? pri druhom babe (ak bude 😝 ) to budem najprv konzultovat s vami, babulky moje 😀 😀 😀 😀

jejke
12. mar 2010

Mysleli sme si že cisárske sú bezpečné!
http://abcnews.go.com/WNT/video/moms-risk-10014105

😒 😒 😒

latvia
12. mar 2010

😝 😝 no som sa pobavila na tej reportazi.....ja som myslela ze americania su inteligentnejsi...

latvia
12. mar 2010

a cisarsky je operacia, pri kazdej operacii, nielen pri cisarovi hrozi embolia

latvia
13. mar 2010

toto je proste jedna z viacerych veci, kvoli ktoremu je podla mna cisar bez indikacie isty druh rizika..co nevravim ze spontanny je bez rizik....ale tuto je viac veci ktore mozu vzniknut a nemuseli by

bbberusak
13. mar 2010

ahoj, pročítám tady informace o sc. čeká mě 25.3. z důvodu KP. Když jsem byla v porodnici domlouvat termín, hrozně mě vyděsil pan primář, když mi sděloval rizika..stylem, že pro 16 žen ročně dopadne sc tragicky a tak...já samo vím, že je to riziko, operace rozsáhlá..ale tohle mě fakt vyděsilo..
no, hlavně jsem se chtěla zeptat..u nás v porodnici se sc provádí v epi, ne spinálu..je v tom nějaký podsatný rozdíl? myslím i po porodu?

jchrastova
13. mar 2010

chcem sa spýtať, kedy ste babenky začali viacej cvičiť po cisárskom, také plávanie napr. alebo behanie....aké máte skúsenosti?

romana29
13. mar 2010

Naše matky - teda počítám, že tu nejsem s 18tkama 🙂 nás taky u sebe neměli a vozili nás jenom na kojení a přežili to 🙂
Mě osobně vyhovovalo, že dvě noci byl Daník jinde, pak, když mě dali na normální pokoj, jsem ho už měla u sebe a byla jsem zase ráda, že už je se mnou 🙂. Nevím, jestli maminky, co rodí normálně, nechají taky chvíli odpočinout, nebo jim dítě hned dají na pokoj. Ten první den bych byla určitě ráda sama a v klidu, přeci jen je porod trošku jiný zážitek a člověk se potřebuje zaklimatizovat.
Já jsem v porodnici trpěla, mám totiž lehké spaní, takže já se budila kdykoliv někde na patře brečelo dítě, kdykoliv přišla uklízečka, kdykoliv někdo na chodbě hlasitě mluvil - děsně jsem se těšila dom. Z toho důvodu jsem i odmítla mít na pokoji jinou maminku - někomu se to možná bude zdát divné, ale já si opravdu neuměla představit, že by malej spal a další dítě brečelo...naštěstí nás tam tehdy bylo málo a dali mi na výběr. Pokud to příště půjde, asi budu volit nadstandard.

romana29
13. mar 2010

jchratova já teda cvičit necvičila, nebyl čas a nálada...každopádně jsem běžela už necelých 14 dní po císaři, když jsem šla pro malého k babičce, která ho vozila a začal šílený slejvák, tak jsem běžela a přežila já i jizva 😀

jchrastova
13. mar 2010

romana 29 🙂

latvia
13. mar 2010

bbberusak, vacsinou sa SC robi v spinali, ucinok nastupi takmer okamzite.pri epidurali ti ho musia najprv dobre pichnut, co niekedy trva aj 15 minut, potom dalsiu pol hodinku cakat kym zacne naplno ucinkovat. da sa i jedno aj druhe, z casoveho hladiska a z hladiska prevedenia sa radsej picha spinal.ale ak sa dohodnes ze chces epidural, tak aj to ide, len musis byt na sale tak cca 45min az hodinu pred zaciatkom aby sa to stihlo pichnut.
vyhodou epiduralu oproti spinalu je, ze po epidurale ta neboli hlava, kdezto po spinali sa stava, ze niektore matky boli priserne hlava.ale aj to sa da poriesit 🙂
netusila som ze sc maju v cr taku vysoku umrtnost rocne 😕 to je dost vysoke cislo....

romana, ja som tiez po spontannom porode radsej chcela den oddychu, chceli mi ho supnut na izbu uz 6h po porode....tak som to oddialila o 4 hodky aspon 🙄

bbberusak
13. mar 2010

latvia díky za vysvětlení...
já to druhý den řešila s mým gynekologem a on mi řekl, že mě pan primář informoval trošku mylně..že je to ani ne jedno promile...to znamená ani ne 10 ze 100 000...a to není řečeno,. že to je po sc...ale po porodu...
a že nechápe, proč mě tak straší...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre