Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

kkiki
10. mar 2011

@zandanem asi nic, mna svrbela, ked sa menilo pocasie, ale tak ze z 0 na 15 a podobne , velke teplotne rozdiely .

stellamiapiccola
11. mar 2011

@zandanem znamena to , že sa ti hojí čo je dobre , natieraj si ju s Niveou na hrubo alebo si kúp krem na jazvy Contractubex gel , jedno alebo druhe , ja som najprv davala Niveu a potom tento gel a mam krasnu jazvu poradil mi to môj gynekolog !

e.l.i.e.n.k.a
11. mar 2011

@stellamiapiccola prosim ta, ktoru niveu, modru?

stellamiapiccola
11. mar 2011

@e.l.i.e.n.k.a ano ano modru klasiku

e.l.i.e.n.k.a
11. mar 2011

@stellamiapiccola 🙂 dakujem..ako rychlo po porode si mastila niveou? a Contractubex gel si nasadila kedy? stacilo natierat raz denne?

lubkaeck
11. mar 2011

mne pomaha Bioptron lampa a jazva je celkom pekna, no najlepsie je hned po odstraneni stichov, alebo svoriek si ju vetrat, vetrat do nemoty, aby sa nezapalila 😉

stellamiapiccola
11. mar 2011

@e.l.i.e.n.k.a lekár mi to povedal hneď ako mi vytiahol štichy tak som si to natierala ako som sa mi chcelo niekedy viac krat denne niekedy menej aj keď ma to svrbelo aspoň som si to pomasírovala ono to pomôže . keď sa mi už zdala taká krajšia som nasadila ten gel a ten je dobrý aj na miznutie jaziev rôzneho typu.

andzi
12. mar 2011

kočky, ktoré ste rodili sekciou, kedy vám lekár povedal, že môžte znovu otehotnieť? mne napísal do správy, že rok a pol neotehotnieť

jankohrasko
12. mar 2011

@andzi mne povedal ze po roku sa znova mozeme snazilkovat 😉 Zalezi od rezu, hojenia, rany..

andzi
12. mar 2011

@jankohrasko a už sa aj snažíte? ja sa pýtam len čisto teoreticky, zatiaľ nad druhým dieťaťom ani vážne neuvažujem, ale keby náhodou

jankohrasko
12. mar 2011

@andzi ahoj, zacali sme sa snazit, ale o tyzden idem na LSK, takze sa momentalne nesnazime. Ako dlho si po cisarskom?
Ja som pol roka po cisarskom o druhom babu ani pocut nechcela, ale potom sa to nejak vo mne znova prebudilo 😀 😝 😅 😵 😉 😎

jankohrasko
12. mar 2011

@andzi LSK = Laparoskopia

andzi
12. mar 2011

@jankohrasko 7 mesiacov, ešte neuvažujem, ale už nemám 20 a ak druhé, tak iste nemôžem čakať povedzme 5-6 rokov, čo by bolo po sekcii asi ideálne. Prečo idete na LSK? Mala si nejaké zrasty po cisárskom? Mňa tam niekedy pobolieva, akoby pichá.

jankohrasko
12. mar 2011

@andzi no my tiez nechceme cakat kvoli viacerym dovodom. Snazime sa cca 10 mesiacov a nedari sa 😢 doktor mi navrhol LSK. Dost casto ma bolieva pri lavom vajecniku, dr. nezistil ziadnu pricinu. Vyjadri sa po LSK.
Prve sa nam podarilo celkom rychlo, no toto druhe babo sa nam nejak nedari. ☹ Bojim sa, ze ci je vsetko v poriadku, pretoze som pocas tehu pribrala 27 kg a pol roka po porode schudla 33 kg 😅 takze som vazila este menej ako pred tehu 😖
Podla mna po sekcii tak cca 2 roky su podla mna celkom ok 😀
Len mna zaujimalo, ci je to napr. 2 roky po sekcii otehu, alebo 2 roky po sebe rodit???

markinko
12. mar 2011

ahojte baby ja by som sa chcela opytat je pravda ze po 3sekcii uz ziadne babo? prečo?☹

andzi
12. mar 2011

@jankohrasko lepšie je podľa mňa 2 roky po sekcii otehotnieť aby bolo medzi pôrodmi cca 3 roky

jankohrasko
12. mar 2011

@markinko v USA rodia baby cisarskym aj 5krat 😀 ja som u nas na SVK aj pocula, ze max 2krat cisarsky

andzi
12. mar 2011

@jankohrasko @markinko ja som práveže počula, že sekcia max. 2x, lebo ďalšia sekcia je už veľmi veľmi riziková, akože stať sa nemusí nič, ale môže

andzi
12. mar 2011

ja však o treťom dieťati v žiadnom prípade neuvažujem, takže to neriešim podľa mňa 3 deti si dnes môžu dovoliť len cigáni a milionári, stredná priemerne zarábajúca vrstva v žiadnom prípade nie, ak nechcú žiť z ruky do úst

jankohrasko
12. mar 2011

@andzi 😅 😵 😉 😎 my tiez max. 2 deti. Povodne som zmenila plany z jedneho babatka na 2 babatka 😀 Kazde do jednej ruky 😅 😵 😉 😎

andzi
12. mar 2011

@jankohrasko jj moja reč, ale druhé bábo nechcem kvôli sebe ale kvôli dcére, aby nebola sama

jankohrasko
12. mar 2011

@andzi dufam, ze sa na druhykrat nezadaria dvojicky 😀 😀 😀
My tiez kvoli malej, v rodine nemame ziadne dieta okrem nasej malej ☹

andzi
12. mar 2011

@jankohrasko to by bolo aj dosť rizikové, myslím ich vynosiť, ale to hádam nie, to by si musela ísť na IVF-ko

markinko
12. mar 2011

@jankohrasko. ta som po 3 sekcii a doktor mi povedal ze uz dost ale my mame samych chlapov a o jmieake 2 až3 roky by sme ešte chceli tak neviem čo si mam o tom mysliet☹

markinko
12. mar 2011

my mame len dve deticky prve nam zomrelo hned po porode a myslim si ze tri deticky su v pohode my mame dost penazi nato aby im nic nechybalo mame velky dom a odzaciatku sme chceli vela deti a niesme cigani! deti su to najviac co v zivote mozme mat!

sirinka
12. mar 2011

@markinko
@andzi
@jankohrasko ja som po druhej sekcii a ta druha teda bola komplikovana a uz vcera mi doktor povedal, ze ked budem zase tehotna, tak uz iba sekciou mozem rodit....ze mozem byt tehotna aj hned, hocikedy, nie je ziadny zdrav. dovod na odkladanie a pod.... 😉
medzi prvou a druhou sekciou preslo 21 mesiacov....
ale teda my uz dalsie neplanujeme.... 🙂

jankohrasko
12. mar 2011

@markinko to ma velmi mrzi ☹ ☹ ☹ najlepsie je asi skonzultovat s lekarom. V USA rodia aj 5krat cisarskym 😅
My planujeme zatial len druhe, potom uz asi nie 😀 Mala ja strasne sidlo.. 😵 😅 😀 😝

jankohrasko
12. mar 2011

@sirinka no presne, kazdy pripad je individualny 😉 Clovek mieni, pan boh meni 😀 😀
Jej gratulujem dodatocne k drobcekovi, pozeram, ze ma tyzden a 2 dni 🙂 vela vela zdravicka

jankohrasko
12. mar 2011

@andzi no ja dufam, ze sa k IVF nedostanem, lebo dr. ma uz strasil ☹

budoucimatka
12. mar 2011

Ahoj holky. Čeká mě císařský řez ze zdravotních důvodů a musím přiznat, že mám strach. Chtěla bych se zeptat zkušenějších: močení je po CŘ problém? Zavádí se cévka? Bojím se, že kvůli bolavému bříchu půl roku dítě nebudu moct vzít do rukou, uklízet a tak. A taky bych prosíla: nemáte nějaké tipy, jak hojení usnadnit: např. nějaké speciální kalhotky, podpůrné pásy, nebo zvláštní náplasti? Moc děkuji za rady, omlouvám se.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre