Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

latvia
21. jan 2010

ale nepraktizovala som tie veci, to mi poslala kamoska 🙂

erian
21. jan 2010

Hmm, tak já jsem praktikovala a bohužel musím napsat, že neúspěšně, od 33. týdne, tj necelý měsíc. Dělala jsem kočičí hřbety, indický mosty a doplňovala to homeopatiky Pulsatilla. Připadala jsem si jak hadí žena, hrozně moc jsem tomu věřila a možná o to větší pak bylo zklamání. Polohu KP jsem konzultovala kromě své výborné doktorky s Dr. Kouckým od Apolináře a oba se shodli, že polohu plodu reálně ovlivnit nelze. Jinak knížka pí Stadelmann je hodně zajímavá a inspirativní, ale bohužel stále naráží na sebe ty dva proudy alternativní a klasické medicíny, přičemž v ČR pořád převládá ten klasický přístup. Co se týče třeba nápoje k vyvolání porodu nebo užívání přírodních preparátů jako homeo, maliník, lněné semínko atd. tak tam věřím, že na přirozený porod to vliv může mít, ale co se týče polohy KP tak jsem toho názoru (ač laik), že miminko ví nejlíp, proč tam je tak jak je a že nemá smysl se pokoušet ho nějak násilně vpravit do jiné polohy, většinou polohu KP způsobuje délka pupečníku a s tím se fakt zvnějšku nic dělat nedá. Jediné co jsem osobně nezkusila je moxování, které prý taky zabírá (ale pro mě už je to trochu moc šamanský způsob 😝 a nebo obrat zevními hmaty, což mi přijde moc násilné a navíc je zde riziko předčasného porodu. Myslím si, že pokud se miminko otočit může, udělá to samo i bez vaší pomoci, ale pokud tady je některá z vás, která má pozitivní zkušenost, docela by mě to zajímalo. I když mám za 14 dnů naplánovaný SC naděje umírá poslední ;)

latvia
21. jan 2010

je pravda ze mimi moze mat obkruteny pupocnik okolo tela, preto sa neotoci, alebo sa mu proste nechce alebo kopec inych veci 😉 asi to niekomu pomohlo ked sa o tom pise, ale zrejme to nieje standard ze u kazdej...
erian, ty si uz vo vysokom stadiu, u teba to uz asi ani nepojde, aj ked kamoska gynekologicka bola prdnuta lebo sli robit CS kvoli KP a dieta bolo normalne 🙂 otocilo sa proste 5 minut pred 12 😀

erian
21. jan 2010

rennca: k tomu tvému dilematu, spíš bych asi taky volila sekci, zvlášť pokud čekáš chlapečka - při vaginálním porodu KP hrozí poškození pohlavních orgánů, takže u chlapečků a prvorodiček se nedoporučuje vůbec. Já čekám holčičku a lékařka, které důvěřuju mi řekla, že rozhodnutí je sice na mě, ale kdybych byla její dcera, tak by mě rodit normálně nenechala. To mě celkem přesvědčilo, i když jsem se s tím dlouho nemohla srovnat...nebo vyzkoušej nějakou přetáčecí metodu, ale jak jsem psala výše na mě to neúčinkovalo a navíc v 37. tt je už asi dost pozdě.

klaudika1402
21. jan 2010

Caute baby prosim vas kolko dni pred terminom vam robili cisarsky?? Ja mam ist na planovanu sekciu 10 dni pred terminom porodu a moc bojim ze to dovtedy ani nevydrzime..

rennca
21. jan 2010

erian: koukám že jsme na to podobně 😅 Ty už máš domluvený termín CS?
Když je mimi neotočené do kdy se čeká?slyšela jsem že raději ho provádí dříve, třeba v 38,39 tt aby mimi na to nebylo ještě víc zbytečně veliké? Myslíte že je to pravda?

Jinak si také myslím že nemá smysl za každou cenu mimi otáčet. Zvláště když všechno ostatní je v pořádku. Prostě jen rychle vyrostlo a zůstalo v poloze které se mu líbí no 😀 😅 Já už jsem se stím smířila že hold nebudu rodit normálně ale za to aby byl malý a já v pořádku to stojí.

annalena
21. jan 2010

rennca kombinacia chlapcek+velky+prvorodicka=CS 😉 dovod presne ten ako pise erian

annalena
21. jan 2010

teda aj je polohou KP... 😀

annalena
21. jan 2010

ja som dnes nejak mimo.....ak je polohou KP, nie aj je 😅

erian
21. jan 2010

rennca: naplánovali jsme to dneska na 11 dní před původním termínem, který byl 14.2., tak doufám, že to bude stačit, doktorka mi totiž dnes vysvětlovala, že jak je zadeček menší a měkčí než hlava, tak nepůsobí jako zátka a voda je tudíž i pod ním a může tudíž snáz prasknout, řešila jsem to kvůli druhu anestezie, protože kdyby náhodou voda prskla před tím termínem třeba někdy v noci tak dělají aspoň tady u nás v HK celkovou, i když máš naplánovanou třeba spinální...

latvia: jak píšeš, taky jsem slyšela o přetáčení 5 minut před porodem, akorát že na to u nás, který jsme se rozhodly pro plánovanou sekci asi nedojde, protože budeme tak jako tak rodit dřív, jak už jsem psala výše, já jsem zkoušela všemožný praktiky na otočení ledabyle cca od 30. tt a poctivě a systematicky od 32. tt a nezabralo mi nic, takže jsem trochu skeptik, asi je fakt nejlepší nechat tomu volný průběh, i když to jde dost těžko, protože pokud je člověk v dnešní době hlava otevřená tak obvykle heldá informace kde může a taky se snaží leccos dělat i sám bez detailních konzultací s doktorama, protože málokdy mají čas na to, se mu tak věnovat, takže o tom, o čem jsem přesvědčená že nemůže miminku ublížit si spíš rozhoduju sama. Jinak jsem četla vaši anesteziologickou konferenci s annalena a dík za spoustu zajímavých informací 😉

latvia
21. jan 2010

erian, ak ti odtecie plodovka tak nieje dobod aby ti neurobili spinal...

blumka
21. jan 2010

ja som mala prvu dcerku tiez KP asi do 36tt...dozvedela som sa to v 30tt..kazdy den som robila macacie chrbty a obratila sa...ale aj tak ma cisar neminul.. 😅

latvia
21. jan 2010

😅 aspon si si premasirovala chrbticu 😉

rennca
21. jan 2010

erian: noo tak o tom co píšeš jsem ještě neslyšela 😨 Jsem zvědavá co mi řeknou zítra ale rozhodne kdyby k tomu mělo dojít tak chci lokální anestezii. Už takhle by to bylo semnou-bezemě 😖 tak aspon at z toho porodu něco mám 😀

erian
21. jan 2010

renn: neboj, myslím, že si to užijem i tak 😀 jinak mě to docela trvalo, než jsem se smířila s tím, že nebudu tzv. přirozeně hodiny funět a tlačit v potu krve 😎 😀 ale teď už to beru jako hotovou věc ;)

lat: to s tím spinálem bylo míněno tak, že pokud ti odteče voda někdy mimo "úřední hodiny" např. v noci, tak máme u nás v nemocnici jen jednoho anesteziologa (jinak jsou prý 3 jen v porodnici) a tím pádem se s tím tak nepáře a dává celkovou, aspoň takto mi to dnes bylo vysvětleno, ale určitě je to individuální záležitost v každé nemocnici jinak. já teda doufám, že to ještě ty dva týdny vydržíme a 11 dní před termínem nebude moc pozdě 😝

zuzka72
22. jan 2010

Holky, mám dotaz, strašně chci císaře-mno, ale chci ho jen já asi doktorům je to fuk. ☹ Chci se zeptat, dávají po císaři pít, jsem hroznej žíznivec a kdyby to náhodou vyšlo a já měla císaře, tak jestli mi po tom dají napít. A jaky to vlastně je po probuzení, bolí něco? Jako třeba v krku po intubaci, plíce atd. Mám blby dotazy, co? 😝

latvia
22. jan 2010

zuzi preco chces cisarsky???? 😕
po cisarskom podla toho ci budes uspana alebo v spinale....po spinale sa moze pit cca pol hodinu po prichode na izbu, po celkovej narkoze trochu dlhsie....bolest v krku po intubacii zalezi od toho kto ta bude intubovat a aky mas krk, ked pojde intubacia lahko, nemusi ta boliet nic , ak tazko, moze ta to boliet dost 😉 pluca nebolia 🙂

zuzka72
22. jan 2010

Latvia- já měla už 2porody, hoši měli 4,5kg a 55cm a stálo to za to. Tak už nechci i když vím, že dvojky jsou menší. Navíc jsem už v letech 😀 a asi moc čtu a většinou píšou, že druhé dvojče se může zaklínit, nebo nalokat. Mám jedno hlavou dolů a jedno příčně-zatím-tak se o to druhé bojím, raději bych toho císaře.

latvia
22. jan 2010

ked to druhe bude stale priecne, tak pojdes na cisarsky, ak by sa otocilo na KP alebo dolu hlavou, tam budu rozmyslat co, aj sa to priecne otoci dolu hlavou, pojdes spont a ako vravis, budu mat menej kil a ty ako viacrodicka to "vyplivnes" raz dva 😉

zuzka72
22. jan 2010

Dík, kdybych jen byla takovej optimista, jako ty... 😉

latvia
22. jan 2010

🙂 ja som strachoput a pesimista, ale v tvojom pripade to vidim takto 😉 ak jedno z babatiek bude mat zlu polohu tak pojdes na cisara, ak budu mat dobru polohu, budes rodit normalne a 2kg dieta porodis lahko, ked si vytlacila 4,5kg 😉

rennca
22. jan 2010

Ahoj holky.tak nesu nejčerstvější informace z porodnice. Malej se neotočil(což jsem věděla) a prý už je malá naděje že se otočí, takže na 1.2.2010 nám naplánovali CS 😅 Což je skoro za týden.

Jsem z toho taková špatná. Je to takové moc naplánované a vůbec si nedokážu představit že za týden ze mě bude mamina 😒 ☹ a bude těhu konec když mi vlastně ten vůbec nic není.

janni.ka
22. jan 2010

Ahoj holky,ve středu jsem byla v poradně a tam mi můj dr oznámil že miminko je v poloze KP,tudíž se mi někdy ve 33-34tt otočilo hlavičkou nahoru.Říkal že otočení je velmi málo pravděpodobné a že budu rodit císařem 😒 Jsem s tím smířená,jediné co opravdu nevím a nemůžu se rozhodnout je to zda si nechat dát celkovou narkozu nebo jen epidurální,četla jsem o obojím na netu ale zkušenosti kamarádek po CS jsou jiné než to co jde vyčíst.

Holky jak jste na tom vy?Jak jste se rozhodly??Nějak se toho začínám moc bát po těch informacích co jsem si zjistila 😕 😅

annalena
22. jan 2010

rennca neboj, to bude ok, tiez som mala rovnake pocity, lebo som isla planovane do nemocnice (hoci nie planovany CR, ale vyvolanie porodu, co nakoniec ale CR skoncilo), ked mi Dr vypisovala ziadanku do nemocnice aj som sa rozplakala 😅 a tes sa nato, ze o tyzden budes mat svojho chlapceka v naruci 🙂 a vzdy lepsie planovany CR ako by sa pri normalnom porode malo nieco stat.

janni.ka epidural resp. spinal vzdy lepsi pre maminku aj babatko. pri celkovej prechadzaju lieky aj k babatku, neuvidis svoje babo hned, unava a ospalost po celkovej mozu trvat pomerne dlho, zataz je vacsia aj na tvoj organizmus, mozu byt komplikacie ako nevolnost, vracanie...spinal ma sice tiez urcite komplikacie ako napr. uz tu spominane bolesti hlavy, ale su pomerne zriedkave, a je ovela viac vyhod v porovnani s celkovou 🙂

latvia
22. jan 2010

janni, najprv nam napis ake informacie si zistila a my ti to potvrdime, resp.vyvratime 😉

latvia
22. jan 2010

dnes sme mali trosku smutnu udalost, znamej zomrelo babatko v 8 mesiaci, musela rodit mrtve dieta....tak holky, hlavu hore a testew sa ze vy porodite krasne zive babatka, ci uz spont.alebo cisarskym, ale ked budete mat uz po, pomojkate si ich !! 😵 😵

annalena
22. jan 2010

to je hrozne ☹ ☹ ☹ a aj dali nejaky dovod ci sa nevie

latvia
22. jan 2010

zatial nic neviem, nechcela som vyzvedat teraz takto tesne po, ale opytam sa na vysledok pitvy....najviac ma vsak sokovalo ze jej porodnik odmietol pichnut epidural 😠 v cr je pri takychto veciach standart, ako v nemecku??

latvia
22. jan 2010

standard....kurnik, ta cestina sa mi platie a uz neviem pisat vobec spisovne 😝

annalena
22. jan 2010

cooo, jasne ze epidural 😠 dokonca som vcera o tom citala jeden clanok v gyn casaku, v takych pripadoch jednoznacne co najviac ulahcenie porodu (vzdy sa doporucuje analgeza), resp. ak sa zena neciti nato rodit normalne, aj CR....kvoli psychike.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre