Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

tretulka
31. júl 2010

este som chcela napisat, ze prvu sekciu som mala v uplnej narkoze, teraz neviem este, ale ten spinal ma velmi nelaka 😨

michaela80
31. júl 2010

ja som za spinal...obidve sekcie som mala v spinali...malinku som hned videla ako ju vybrali a potom este po osetreni som si ju mohla vybozkat.....mala sa narodila vo stvrtok o 11 tej a v piatok rano o 8 som presla z operacnej izby na nadstandard a dalo sa uplne v pohode o nu postarat...i ked v piatok mi ju nechavali iba hodinu po kazdom kojeni ...v piatok som dokonca sa sama aj sprchla na obed ....a v sobotu som fungovala uplne normalne...myslim ze po narkoze to trva dlhsie ....

a co sa tyka spinalu tak citit iba jemny vpich,ziadnu bolest a je to zazitok na cely zivot byt pri vedomi a pocut co sa tam za tou plachtou deje...v pohode som kecala s doktormi pocas sekcie....

tretulka
31. júl 2010

@michaela80 Ty si si to zjavne uzila 🙂 , neviem ci by som mala rovnake pocity aj ja, kedze mam priam hrozu z nemocnic, lekarov, zakrokov....aj ked ta tuzba vidiet malu hned po porode je velka 🙂

michaela80
31. júl 2010

@tretulka ja mam zase strach z narkozy....zazila som si ju 4 x pred tym a uz nechcem nikdy viac...

tretulka
31. júl 2010

@michaela80 ja som predtym mala len jednu, aj to taku "malu", teda uspata som bola len na chvilu a potom cisarsky, ja neviem ci si to uz nepamatam, ale nemam nejake zle spomienky na narkozu, nebolo mi potom zle, nevracala som, tak neviem

michaela80
31. júl 2010

@tretulka ale prespis ten krasny okamih...a narkoza tiez nie je velmi vhodna pre babo...spinal je lepsi...

tretulka
31. júl 2010

@michaela80 ja to viem, ale vies, kazdy sme iny, niekomu vadi aj obycajne bratie krvi a niekto by si svoju operaciu kludne pozeral "za jazdy" 🙂 , ved uvidime, co mi navrhne dr.

janula2008
31. júl 2010

Já bych taky byla pro spinál kdyby někdy repete 😉 ten zážitek, kdy malou vyndali a dali ji ke mně, to se nedá ničím popsat a je to nejhezčí chvilka života...bylo by mi líto to prospat 😔

lulu723
31. júl 2010

Ahojte baby teraz by ma zaujimalo preco vas druhorodicky caka druhy cisarsky?ja som mala pred 2 rokmi cisarsky a ked som sa pytala ci pojdem aj teraz rodit cisarsky tak ma len odpinkli a povedali,ze ked som mala prvy cisarsky neznamena,ze budem mat aj druhy.tiez pocitujem bolest na jazve ked mam mierne kontrakcie.maly je otoceny dole hlavickou aj ked si meni este doteraz polohy vzhladom na to,ze bude taky isty mrnusik ako prva dcerka.takze ja som pripravena na prirodzeny porod aj ked mi odporucili spravit interne vysetrenie keby sa daco udialo.som na vazkach,lebo jedny vravia do roka nesmiem otehotniet a dalsi odporucaju az po 2 rokoch a ja som otehotnela niekde medzi tym 😠

romana29
31. júl 2010

Mě třeba braní krve není příjemné...vždycky slyším Jé, vy máte malý žíly, nebo Doufám, že to z té žíly naberu 😀 no děs....ale do spinálu jdu zase (pokud budou doktoři v nemocnici brát na zřetel, že mi císaře doporučuje moje gynekoložka). První byl taky císařem a absolutní pohoda - opravdu jenom malé píchnutí do zad a za chvíli byl syn venku a já ho slyšela a viděla...Ale osobně bych to za plentou vidět nechtěla 😀 , kámoška třeba rodila v celkové, prý by nesnesla pocit, že má otevřený břicho - jenže v té chvíli na to člověk vůbec nemyslí, prostě leží, plenta, anestezioložka se na něco ptá, povídá a velmi rychle to uteče 🙂

kamajka
31. júl 2010

@tretulka z ktorej témy ? 😀

mia78
31. júl 2010

ahojte ,pridám sa ka môžem..
ja mám tiež dva cisarske za sebou ..prví začal spontane a skončil cisarom v spinalnej bolo to premna záchrana vtedy a zvládli sme to super nakoniec zistili ze malí bol obrovský tak aj druhe babo išlo cisarskym lebo tiež bolo velke a dala som si spinal ale pri tom my už nebolo dobre neviem či to nejak inak pichli ale zvracala som a krútila sa my hlava aj ma chceli uspať ale zvládli sme to .....a chcela by som ešte jedno bábo ale už teraz rozmýšlam či sa nedať uspať potom druhom zažitku 😝

@lulu723 poznám baby čo po cisárskom rodili normálne, tak to záleží na doktorovi ako to posúdi......

lulu723
31. júl 2010

@mia78 ja viem len vsetci ma nejako motaju niekto povie,ze bez problemov porodim druhe normalnou cestou a iny,ze musim mat minimalne 2 roky odstup tak teraz neviem,ale uz to neriesim bude ako bude a hotovo 😉

mia78
31. júl 2010

@lulu723 no mne tiez tvrdili že normálne a potom sa rozhodlo asi týždeň pred že cisar tak uvidíš ...držím palce aby všetko dobre dopadlo.......a som si všimla že 10septembra bude babo aj mne sa mala narodila 10teho ale pred rokom 😀

tretulka
31. júl 2010

@kamajka no dufam, ze sa nemylim, ale chodila si do augustovych milacikov, my sme potom zalozili sukromnu temu, takze teraz je jedna verejna a jedna sukromna augustova 😉

kamajka
31. júl 2010

@tretulka no asi to bude tým že ste vytvorili tú súkromnú 😉

akypozicajtakyvrat
1. aug 2010

prosim, podelte sa o skusenost:
manzelka 6 dni po cisarskom reze, v podbrusku zapal- z rezu po sekcii vyteka hnis.
Bojim sa o nu, nesmie kojit, uziva antibiotika, je z toho nervozna, sestricky ani lekari jej neveria ake ma bolesti.
Vraj je precitlivena po porode, atd.. no bolesti pretrvavaju, zapal tiez.
Prognoza?

@ludkasasa

latvia
1. aug 2010

@akypozicajtakyvrat chces vediet prognozu?dost tazke povedat, kedze nic blizsie nevieme....ci zapalove markery klesaju,stupaju,kolky den berie ATB,ake, ako vysla kultivacia hnisu, ci jej znova otvarali ranu,cistili, ako velmi hnisa atd...ake berie lieky na bolest, ako casto,aku ma teplotu, vysledky krvi...

jajavany
1. aug 2010

@akypozicajtakyvrat ja som mala to iste,ale dali mi taku antibiotiku ze som mohla kojit tiez som si musela hnis vytlacat 😖 bolelo to,od bolesti len paralen cipky co bolo nic,mala som 40tky teploty ale nejak sme sa s tym popasovali a kojila som do 2 rokov a 3 mesiacov. 😉

meleri
2. aug 2010

jajavany,
chudáku, to sis užila! ☹ tak podruhé at už to jde hladce!

moon1979
2. aug 2010

@akypozicajtakyvrat ja som mala trosku iny problem. po navrate s porodnice mi jeden vecer pri zatlaceni na konci jazvy vytekala taka gelova hustejsia tekutina, vyslovene som si to vedela vytlacat. zlakla som sa, bolo toho hrozne vela a na konci som mala nieco hrozne stvrdnute, co mi doktorka hovorila, ze asi hematom. nahrievala som sa nad bio lampou a aj bolesti presli a takisto aj rana sa krasne a rychlo zahojila. Na konci 600 nedelia skoro nebola vidiet a to som mala 18 stehov. Ta gelova tekutina po prvom nahriati nad lampou sa uz neobjavila. Neviem co to mohlo byt. Ale bolesti som mala po porode tiez hrozne silne az ma krcilo, nevedela som chodit vystreta a to mam dost velky prah bolestivosti.

jajavany
2. aug 2010

@meleri no to som si uzila dufam,ze tentokrat to bude bez problemov 🙂 a ty si mala v pohode porod? 🙂

tretulka
2. aug 2010

@kamajka stacilo napisat zakladatelke denisocke a bola by ta pridala 😉 , mali sme na to dovod, zalozit sukromku....

kamajka
2. aug 2010

@tretulka ja moc nie som na také....ked ste mali dôvod tak ja sa nerada vtieram 🙂 predsalen vy sa tu už ako-tak poznáte ja som len tak od veci 😀

tretulka
2. aug 2010

@kamajka ked myslis, my sme Ta postradali, ze kde si sa stratila, lebo jednu dobu si prestala prispievat,...ale ved to je jedno, hlavne, ze ste ok 😉

latvia
2. aug 2010

holky, drzte sa temy 😉

janka79
2. aug 2010

@jajavany fuu, tak to by som aj ja chcela na tvojom mieste cisarsky...to sa nerobi automaticky cisarsky, ked si mala zlomenu panvu?...mne sa po cisarskom nastastie rana pekne zrastla, uz tam nic nemam, iba obcas to citim, ked mi deti skacu po bruchu, ked sa hrame 😀 ... jedine co som mala komplikaciu po porode bolo, ze som mala malo cervenych krviniek a bola som z toho strasne unavena...druhe babo sme chceli o par mesiacov neskor, ale postastilo sa 🙂 ...zo zaciatku to bolo fajn, lebo mala prve 3 mesiace skoro cele prespala, teraz je to narocnejsie 🙂

jajavany
2. aug 2010

@janka79 to je super a mas ajty tu jazvu taku vtiahnutu do brucha?ja mam na ej nekde aj take malicke hrcky 😖
no si predstav ze moja dr mi povdala ze koli tomu nie ja to sama nechapem ale dufam,ze v nemocnini budu mat k tomu iny postoj. 😒
😀 ja som mala po porode tiez hrozne vysleky krvi 🙄 vlastne cele tehu som uzivala take hnusne hnede tbl malo zelleza atd som mala.cez tehu som pribrala len 8kg ale to preto,ze po porode som vazila o 15kg menej ako pred tehotenstvom 😀 .schudla som iba brusko rastlo 😀
ja sa praveze netesim zase nato nocne papanie 😠 som si uz zvykla ze vaneska prespi celu noc 😅

janka79
3. aug 2010

@jajavany tak asi doktori vedia co robia...keby bol cisarsky potrebny, to by neriskovali aby ta dali rodit normalne
mne sa jazva pekne zrastla, uz ju skoro ani nevidiet...mozno ze tebe to hnisalo, preto sa ti to horsie zrastlo
jaj mi hovor o nocnom vstavani...tie 3 mesiace som si oddychla, lebo prespala celu noc a potom to zacalo a trva doteraz 🙂 ...stale ju dojcim, chcela by som dokym bude chciet ona, ale asi to nevydrzim dovtedy...uz mam fakt dost

petkave
3. aug 2010

Tak ma zajtra čaká hospitalizácia a vo štvrtok sekcia... Keď sa vám prihlásim nabudúce, budem vám už vedieť napísať vlastné zážitky... Juj, dúfam, že nebudú až také hororové, ako tu poniektoré kočky písali... Držte palce... Vďaka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre