Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

renika
11. júl 2008

baby, ktoré už máte po cs, koľko cm má vaša jazva?

certica
11. júl 2008

13 cm

renika
11. júl 2008

moja 14 cm 😝

deina
11. júl 2008

Nikdy ma nenapadlo merat ju, teraz som musela. 😅 14cm - ako to, ze su tie cm take podobne? Co si to ti lekari vymeriavaju?

janula2008
11. júl 2008

ja jsem to ted merila na presno a 15... 😠 ale je to jen takova cervena uzka carka, opravdu bikiny rez, tak az to vybledne, snad to nebude zadna hruza. 😒

renika
11. júl 2008

janula a aké veľké bolo tvoje bábo?

renika
11. júl 2008

najmenšia jazva, ktorú mi baba písala v inej téme, že má, bola 11 cm 😲 A bábätko malo 2800g. Deina, ty si mala mať meneeeeeeej

montinka
11. júl 2008

to potom kolko bude mat moja jazva ked babo bude mat okolo3500g? 😕

renika
11. júl 2008

montika, myslím, že max. je 15cm. Veď uvidíme, čo ešte napíšu ostatné baby, ale viacej asi nebude mať žiadna

deina
11. júl 2008

Mozno pre istotu spravili tych 14cm, aby ho lahsie vybrali, aj ked mal len 1850g? 😕 😅

Ako je to pri druhom babetku, ak sa opat robi cs? Urobi sa rez do tej istej jazvy alebo bude nova jazva?

renika
11. júl 2008

no to aj mňa zaujíma, ale tipujem, že presne po tej istej potiahnu. Kto tu rodil dve bábätká cs??

certica
11. júl 2008

ja mam dva SC a rez len jeden, teda ciara. takze ziadne strachy 😀

renika
11. júl 2008

ja odborník nie som, ale keď cez 11cm vedia vybrať 2800g bábo, tak 1850g by mali vedieť vybrať minimálne cez 10cm. Asi sa doktorovi dobre ťahal skalpel po tvojom brušku 🙄 🤐

renika
11. júl 2008

certica, ešteže ťa tu máme 🙂 Prečo si mala obidvoch cs?

deina
11. júl 2008

Reni. 😀

kim
11. júl 2008

Já mám jizvu 16,5cm, kluk měl 4,53kg.Teď jsem zrovna slyšela případ známé, že se jí ptali, zda chce říznout do té staré, či říznout jinam, takže to asi jde si vybrat. ale netuším co je lepší, ani netuším, co bych zvolila já 😖

certica
11. júl 2008

prvy bol indikovany - krpec bol KP, do toho aj malo plod.vody atd., pri druhom som bola total zabetonovana, neotvarala som sa a to som prenasala...
musim ist 😉

deina
11. júl 2008

Tak som to myslela, ze napr pri prirodzenom predcasnom porode sa vraj robi velky nastrih ("vydatna epiziotomia" som niekde citala 😕 😨 ), tak mozno z toho isteho dovodu sa urobi trosku dlhsi rez pri cs?

renika
11. júl 2008

kim, ty si porodila macka teda 😲 Ja tiež netuším, čo by som zvolila, ale keby sa ma už opýtali, tak asi radšej mať len jednu jazvu, nie?

certica, teba sa pýtali?

certica
11. júl 2008

nikto sa ma nic nepytal 😀 . uz vas ale fakt opustam

deina
11. júl 2008

Reni, ty si bola asi tiez v celkovej narkoze, ze? Mozno to znie blbo, ale mne je luto, ze som ten porod nevidela. Chcela by som si to pozriet, spatne. Ani neviem preco, asi len zo zvedavosti, ze aky bol maly v tych prvych sekundach, ako sa drzal, co s nim robili a tak.

kim
11. júl 2008

Reni, no právě, že neporodila, proto císař 😀 😀 ne, to prostě nešlo, měl i mnohem větší hlavu, než je průměr a fakt by mě potrhal až na zádech 😀
Určitě souhlas, že lepší jedna, ale já jí mám stále tak citlivou a naběhlou, ani holit se přes ní nemůžu, mám nějak fobii, že bych si do ní řízla, takže si nedokážu představit, že by mi do ní kuchali znova 😝 😖

renika
11. júl 2008

deina, hej, bola a ani mi o tom nehovor, tiež je mi to ľúto. No asi s ním veľmi dobré veci nerobili, keďže mal pri narodení apgar score 1 ☹ 😢 😔 Radšej to asi nevidieť...

certica, pa pa

renika
11. júl 2008

kim, presne presne, ako keby som čítala moje riadky - nedokážem si predstaviť, že by mi tú jazvu znovu rozrezali o dva roky 😖 Normálne mám zimomriavky. Tiež to mám citlivé a bojím sa cez to prechádzať, proste nezvyk, že tam niečo také je 😒

deina
11. júl 2008

Tak v takom pripade radsej nevidiet, mas pravdu. ☹ Ale dolezite je, ze je malinky vporiadku. Misulo mal apgar 5 a potom 8, takze sa celkom dobre drzal.

Mne ked vyberali stehy, stalo sa, ze sa to sitie prethlo a kusok zostal vnutri. 😕 Nemali ste niektora nieco take? Ci to neskor nerobilo daku sarapatu.

kim
11. júl 2008

😀 😀 hm, tak asi ten "divný"pocit máme všechny...já teda druhé neplánuji a jestli, tak min.za 5 let, tak snad to čas vyléčí!!I když jsem se zrovna nedávno bavila s dědou, má vyoperovanou ledvinu už 7 let, jizvu má pořád fialovou a taky citlivější...

renika
11. júl 2008

deina, ty si mala stehy? Mne na jednom konci prestrihli uzol a v celosti vybrali niť alebo čo to je. Nemala som ani jeden steh. Volá sa to tuším plastický rez

janula2008
11. júl 2008

Reni: moje mala mela 3830g. Takze zadny drobek 😀 Ja jsem to mela tim spinalem a musim rict, ze jak nekdo si stezoval na bolest hlavy atd. tak mne to napichli na 3x a bolest nastesti nebyla, asi je to individualni a zalezi i jak to pichnou. Ja mam z celkove narkozy desnou fobii, ani nevim proc 😒 .

deina
11. júl 2008

Aha, nie, nemala som stehy, ale tu nit - ta sa pretrhla a kusok zostal vnutri.

janula2008
11. júl 2008

Ja taky tak reni s tema stehama

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre