Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

janula2008
1. dec 2008

Promin, ze jsem neodpovedela hned, mela jsem spinalni narkozu 😉

janula2008
1. dec 2008

co to placam, proste spinalni umrtveni, byla jsme pri vedomi a jen necitila pulku tela 🙂 myslim, ze spinal a epidural neni to same ne? 😕

berunka
1. dec 2008

je to to same akorat spinal je silnejsi.ale zavadi se to stejne.spinal jsi mela zavedeny jen na porod nebo i nejaky den po porodu?

meleri
1. dec 2008

holky ja mela ten spinal jak tomu tady rikate je to lehci zakrok nez peridural, co jsem pochopila tak peridural se dela jen pri normalnim porodu. me to pichali mnohokrat protoze mam skoliozu, takze pro me bylo tohle a ta cevka nejhorsi zazitek. jo a pak ta drenaz, takova hadice co trci z bricha to dost bolelo jak to vytahovali.

no prave ze jsem zhubla vsechno tak proto to nechapu, ja ty tehu gate nesnasim jak chodim tak mi ten pas opruzuje bricho a musim to furt mazat. 🙄

janula2008
1. dec 2008

Mel, mne to taky pichali na nekolikrat, nemohli se trefit, ale nevadilo mi ani tohle ani ta cevka, prislo mi to jak pohoda oproti tem bolestem az bricho prichazelo k sobe 😉 .Ale vse se da vydrzet kvuli mimcu, ted uz bych sla do cisare klidne znovu,za tyden jsem uz skakala kolem mimca jak lanka...jen tu jizvu bych si pro priste rozmyslela 😀

berunka
1. dec 2008

janula ty jsi mela taky tu drenaz?nejak si to nedokazu predstavit 😒 k cemu to davaji?

usnicka
1. dec 2008

ahojte, ja som rodila cisarskym pred 4 mesiacmi, vobec som sa neotvarala, po 12 hodinach na 3 prsty, kontrakcie uz som mala dost silne, a malickemu sa to uz nepacilo, tak som nakoniec rodila akutnym cisarskym. Cele to trvalo asi polhodinku-hodinku. Potom som bola 2 dni na pooperacke, kam mi malinkeho nosili len ukazat, a na treti den ma dali na oddelenie. Na 5 den som sla domov. Lieky od bolesti davali 3 dni, teda injekcie, ale posledny den som si ju uz nepytala, lebo ta injekcia ma bolela viac ako brucho 😀. Neviem ako u vas, vy hovorite o siti, u nas davaju take cvocky, ja som mala iba 4, jazva vyzera ok a ja som vlastne po tych 5 dnoch v nemocnici vsetko uz zvladala doma robit sama, akurat som to este tak tyzden citila, potom uz ok.

berunka
1. dec 2008

usnicka a ty cvoky ti tam nechaji nebo vyndavaji?a mela jsi pak celkovou narkozu?

hanik
1. dec 2008

jee, berunko, gratuluju k tehu. 😉 (jestli si me pamatujes z BRMS 🙂 )

ja jsem mela taky cisare. byl neplanovaj, ale nebyl uplne akutni, ze stihli vsechno pripravit. ..u me to bylo kvuli vysokymu tlaku 170/110. ..a u me tomu rikali, ze mi davaj epidural...nevim jaky jsou rozdily se spinalem...? 😕 ..a protoze u me meli cas, tak dali jen castecnej, kdyby to bylo akutni a nestihali vse pripravit, tak me prej uspej celou. ..jinak cevkovani pred porodem byla pohoda ...ja jsem hlavne chtela hrozne nutne na zachod, tak to byla spis uleva a oni uz me nepustili. 😅 ...jinak jsem dostala uklidnujici kapacku, takze jsem se ani nebala. ...jinak to napichnuti epi bylo hodne neprijemny a pak co mi teda nejvic vadilo, ze ja jsem docela hodne prohnuta v bedrech, takze cela moje vaha tela klesla dolu. ..a jak jsem vlastne nic necitila, tak jsem proste mela nutkani se otocit na bok ale to neslo. ..co se tyce porodu jako takovyho, tak jsem cejtila jen tahani, ale nebylo to nic hroznyho....nejvic mi fakt vadilo, ze neovladam svoje telo a pak si teda jeste uvedomuju, ze nez to epi odeznelo, tak jsem mela hroznou zimnici. ..a cisare jsem mela v 6 vecer a dalsi den dopol uz me staveli a odpol prevezli z jipky na klasicky sestinedeli.

berunka
1. dec 2008

ahojky,jj pamatuju si te 😉 😉
to zavedeni epi bolelo nebo to bylo jen neprijemny?a jak dlouho ti to zavadeli?a co pak vyndavani drenaze a cevky?to je otazek vid,no jsem posera asi bych to nemela tolik resit 😒

anke
1. dec 2008

ahojte, taky jsem rodila cisarskym ... drenaz se dava pri vetsim krvaceni, aby pomohli odchazeni krve z delohy ... nekdo ma drenu i vic, ja mela jeden a byl to teda vopruz ... vubec jsem se nemohla starat o prcka, ale jak mi vyndali dren (porod CR ve stredu v noci, dren tahali v patek rano), tak pohoda jazz a uz to slo a prcka uz jsem jim po odpoledni navsteve nevratila, tahani drenu boli (ale pry jak koho - mne hrozne), ale da se to prezit ...
u mne epidural uplne v pohode, ani jsem to necitila ... teda pak jsem druhy den nemohla hybat jednou nohou, ale odeznelo to po par hodinach

anke
1. dec 2008

beru: mne epi nebolelo - polozili me na bok, skrcili nohy (to pres bricho a kontrakce neprijemny bylo), ale pak jsem ani nevedela, ze uz to je ... vyndavani cevky je v pohode, akorat mas pak pocit trochu jako pri zanetu mocaku - ale to trva fakt jen chvilku, doporucuju jit na zachod do sprchy potom, jde to lepe ... vyndavani drenaze pro me jak jsem psala peklo - ale asi tak 5 minut a protoze to bylo hodne stoceny a sestra byla mrcha a spechala na to ... ja bych sla klidne rodit zase a to treba hned 😉

anke
1. dec 2008

beru: nejhorsi je prvni zvednuti z postele, to boli jako krava - jestli ti treba operovali slepak, tak tak nejak ... ale jak se zvednes a zacnes chodit, tak je to lepsi a lepsi ... takze je treba vydrzet a nevzdavat se ... nas zvedali dost drsne, vubec nam nepomohli a byli protivny, ale asi byli drsni i proto, abychom to nevzdaly ... pak doporucuju hodne moc pit, je to dobre jak na laktaci, tak na to vzpamatovavani, laktace naskakuje pozdeji pri CR - ale nestresovat se tim, ja kojim doted 😉, vyminit si, aby te nenutili kojit na boku, tam to boli, ale lepsi je v pololeze, kdyby prizvedli postel ... jo a nebat se tech leku na bolest, on prcek tech prvnich par dnu skoro nic od tebe stejne nevypije, takze to do sebe ani nedostava

berunka
1. dec 2008

anke takze je to asi jak u koho to jestli vytahovani drenu boli vid?a to ti to vytahovali 5minut? 😲 a k jake bolesti bys to prirovnala?

anke
1. dec 2008

jezis beru, to ti nereknu - no prislo mi to horsi nez ten porod (ja rodila normalne, az po 12hod bylo rozhodnuto o CR pro nepostupujici porod a celkovou velikost ditete - nechapu, jak si mohli na zacatku myslet, ze ja takovy prcek porodim 4,5kg dite 😅 ) ... takova jako ostra bolest v podbrisku, ale holky tu uz drive psaly, ze je to nebolelo vubec!!!, takze mozna nejaka sikovnejsi sestra by to zvladla lepe nebo to holt bylo zrovna nestastne zaseknuty ...
mne to vytahovali 5 minut, protoze jsem ji u toho rvala a ona byla zpruzena a zmatena a volala vrchni, ze co jako se mnou ma delat - ale pani z pokoje mi rikala, ze ji to vytahla na jeden zatah ... pak si vzala sestra pean a bylo to hned lepsi ... ale tak za 30 minut jsem si uz ani nevzpomnela, protoze se mi udelalo celkove bez toho drenu lepe

berunka
1. dec 2008

tak to jo.ja jsem u Apolinare kde budu rodit zazila zatim sestry na riziku kde jsem lezela a ty byly fajn.tak snad budu mit stesti a pujde to.a katetr na epi ti vyndali po odchodu z jip?

anke
1. dec 2008

jo ale nejhorsi byl fakt ten pocit, ze ostatni koji a ja musim dokrmovat Nutrosem, domu jsme sli jeste napul s prikrmem a doma po par dnech v pohode - takze hlavne nestresovat, ze to nejde, ono to opravdu po tom cisari jde hur ...
a doporucuju nejake prezuvky, co jdou dobre nasadit, protoze se clovek nemuze ohnout a taky se mi osvedcil kojici polstar, ani ne tak na kojeni, jako na podkladani pod sebe ...
a pak jeste jsem si vzpomnela, ze se po CR davaji injekce do bricha kvuli srazlivosti krve, aby se predeslo vzniku trombu ... ale to nic neni, akorat me to prekvapilo ...

anke
1. dec 2008

o katetru na epi ani nevim, myslim, ze jsem ho prvni noc jeste mela - slo mi neco do zily a neco jeste do toho katetru, ale vubec si nevzpominam, kdy mi ho vyndavali - asi hned druhy den rano myslim ...

zdenucha
1. dec 2008

Já jsem měla obě děti CR,při prvním jsem ani dren neměla a teď ano,vytahování teda moc příjemný nebylo,ale mě teda nebolelo 😉 sestra říkala že při vytahování má mám jakoby vydechnout a tím,že vznikne protitlak a lepší se jim to vytáhne,takže ušmikla steh já zafuněla a bylo to........... 😉

berunka
1. dec 2008

anke o tech injekcich vim,budu si je picha cele sestinedeli sama doma 😒 mam totiz vrozenou vadu srazlivosti krve.vezmu si pantofle ty jsou myslim nejpraktictejsi. a co ten katetr po epi?mela jsi ho i na sestinedeli?treba pro dalsi leky?

anke
1. dec 2008

zdenucha: vidis, ja si fakt myslim, ze to vytahovani by slo i lepe ale ta nase sestra byla slepice ... me nerekli nic a ja asi taky zarvala i z toho, jak jsem se lekla a pak jsem se tomu spis branila ...

anke
1. dec 2008

beru: nemela jsem ho, mela jsem kanylu v ruce asi tak 2 dny a tim mi kapali leky na bolest ...

zdenucha
1. dec 2008

anke jj to máš pravdu,já jsem ale hroznej posera,takže jsem je furt otravovala a ptala se jestli to bude bolet ☹ takže si sestra dávala asi pozor a asistoval i doktor haha 😅

berunka
1. dec 2008

takze ti ho vyndali po tom co ti zasili brisko?to by bylo fajn,aspon by to clovek tolik nevnimal 😀

hanik
1. dec 2008

berunko, jinak kazdej to ma fakt jinak. ...ja jsem jeste nemela kontrakce, kdyz jsem sla na cisare. ..teda nejaky naznaky tam byly, ale rozhodne nic co by se dalo nazvat porodem. ...a epi teda napichovali jak pise anke na boku. ..a byla to rychla tupa bolest do zad. ..nejdriv jsem se toho lekla, tak jsem se jim prohla a vlastne ucukla. ..takze na podruhy uz to vyslo. ..fakt to umej, takze toho se bat nemusis. ..a zabira to pomerne rychle. ..kdyby ti pak urizli nohu, tak si toho ani nevsimnes. 😉 😀
..co se tyce drenu, tak ten ti zavedou s operaci, takze to necitis. ...dostane ho kazdej, kdo jde na cisare. ..je to kvuli tomu, aby se ti tam neudelal hnis nebo nezustala srazena krev. ...nejsem zdravotnik ..tak nevim presne ...ale dostanes to u vsech operaci. ..co se tyce vyndavani po cisari, tak si to ani nepamatuju...ted po roce. ...mam v pameti jinej, kdy jsem byla na plastice kolene a nevim jestli jim tam zarostl ci co, ale to bylo jako by mi trhali kus masa. 😖 ..ale to te nechci strasit. ....proste kazdy je individualni. ...je to hlavne tlak a vetsinou to bejva rychly.
a nejhorsi z toho pak bejva se fakt postavit. ...to mne to trvalo asi 14 dni, nez jsem zacala vstavat z postele nejak normalne.
jinak od 15. dne nekojim ...nemela jsem mliko ..sice 4 den se laktace spustila, ale mela jsem max. 20ml ...a rozjet to neslo, takze nez se trapit a dite. ...tak mame nutros a jsme oba spokojeni. 😉

zdenucha
1. dec 2008

berunka,ale vyndávali ho asi až třetí den, fakt se neboj ono to dobře dopadne.....

berunka
1. dec 2008

zdenucha: ja jsem prave taky posera.v rijnu kdyz jsemlezela na riziku jsem mela prvne v zivote kanylu a to bylo psycho 😀 😀 a rodila jsi v celkove nebo s epi?

anke
1. dec 2008

beru: jestli myslis ten katetr po epi, tak ten mi vyndavali myslim druhy den rano pri kontrole - v noci mi do toho sla jeste nejaka sedace ... ale ten nevnimas ..

zdenucha
1. dec 2008

berunka při obouch porodech jsem měla celkouvou,pokažké to byl akutní CR,i když teď s malou mně chtěli napíchnout jenom epi,ale nezadařilo se,takže byla celková a já jsem byla ráda,páč nevím,ale já bych asi hrozně vyváděla 😨 🙄

kacatko03
1. dec 2008

teda jak vás tu tak čtu tak mě brněj nohy 😀 😀 😀

mě drenáž vyndavali myslím po dvou dnech, nebylo místo na šestinedělí jinak by mě hnali už druhý den z postele, mě to teda nebolelo ale bylo to nepříjemný.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre