Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

macik27
28. nov 2010

ahojte, tak mne robily cisársky a žiadna výhra...na druhy deň som bola rozbitá ako zbitý pes , z postele som vstávala s plačom a nehovoriac o tom že malá to nezvládla dobre a skončila na JISke ... ten pohľad ako tam ležkala s hadičkami po celom telíčku sa mi navždy vryl do pamäti, teraz ked si na to spomeniem je mi do plaču. ☹ ..pri normálnom pôrode sa dieťatku vytlačí voda s plúc takže na niečo je to ozaj dobré...ja už by som cisárky nikdy nechcela už len kôli dieťatku nie

anieli_1
28. nov 2010

@macik27 chudatko malinka a kvoli comu presne bola na jiske?.........mne maly nechcel asi 4 dni pit mliecko lebo tolko este grcal plodovu vodu som uz bola zufala lebo prsia neskutocne plne ze vsade mi striekalo mlieko a ani tie tampony nepomohly a verle som ich mala som cakala ze mi kazdu chvilku sa zapalia.....aj ked som si rucne odstriekavala

macik27
28. nov 2010

mala vodu v plúcach a nedokázala sama dýchať ale po dvoch dňoch dňoch ju odpojili a už to rozdýchala...potom bola ešte týždeň v inkubátore na infúzkach lebo sa musela naučiť papať ale potom sme začali kojiť a to už priberala rekordne rýclo...dnes je z nej malá buchtička 😀

anieli_1
28. nov 2010

@macik27 no to je to co som vravela ze preto musia dietatko tak rychlo vytiahnut.........chudatko ale uz je dobre mala je krasna

lamarika
29. nov 2010

jen ještě zareaguju na tvrzení, že je CR pro dítě bezpečnější jak normální porod. NENÍ!!!! Moji malou mi při vytahování přidusili na pupeční šňůře. Když ji vytáhli, tak nedýchala a byla fialová. Rozběhla se až za dvě minuty. Naštěstí byla na testech a měla by být v pořádku. . . Někde v dřívějších příspěvcích je aji psáno o tom, že někomu dítko pořezali atd.
Samo sebou jsou to ojedinělé případy, které se ale bohužel mohou stát

anieli_1
29. nov 2010

moj chvalabohu bol uplne v poriadku a aj dost velky na to ze bol v 37tt ............to skor ja som mala este do nedavna problemy......ale su aj take co maju ovela horsie potom problemy ako ze sa im tam spravia zrazeniny cisty a podobne veci takze nechapem ak si nieco taketo matka vyberie dobrovolne a vystavi aj seba aj dieta riziku..................kedysi sa cisarsky robieval len umierajucej matke alebo mrtvej............teraz uz byva pomaly viac cisarskych ako normalnych porodov.........

lamarika
29. nov 2010

@anieli_1 to máš pravdu. Ptala jsem se primáře jestli by mi CR udělal on (je to kapacita), když už bylo jasno a on, že nemůže, protože jde na kobereček za ředitelem nemocnice vysvětlovat proč dělají tolik CR. . .
Jinak mě se teď udělala kyla v místě kde je jizva. Co mi s tím budou nebo nebudou dělat ještě nevím. Jen se modlím abych nemusela znovu na operaci.
Kolik měl prcek?

anieli_1
29. nov 2010

@lamarika 3060g mi povedali ze normalne by mal 4kila.........a to ja mam 154cm a 40kg..teda na porodnej vahe som mala 55kg:D............takze asi tak preto ja nemozem rodit normalne..........a ja som sa bavila tam aj so sestrickou a ta vravela ze tiez nechape co si to zaplatia.............inak viem ze vraj sa to niekde da podplatit tusim aj v stiavnici nechcem na nikoho ukazovat len kamoska tiez vymyslala sprostosti s porodom a ze si da cisarsky a pri tom je profesionalna sportovkina a vravela ze tam by jej ho urobili.............a inak nakoniec rodila uplne normalne..........a muz jej to este aj nahraval

lamarika
29. nov 2010

@anieli_1 jééé jak se to dělá abych měla taky tak perfektní váhu? 😀 To byl teda malej pucek 😔 Tak to máš docela pravděpodobný, že i druhé dítko bude takhle velký 😉

anieli_1
29. nov 2010

@lamarika no to je 100% mne si robil zo mna srandu moj gynekolog ze sa divy ako mi tam vobec dokaze strcit sono a nie ze by mi tadial mala prejst hlavicka a telicko 😀 ...........no a ta vaha je po porode este menej a neni to nejaka slava ja som s tym mala vzdy problem ale teraz uz som fakt chuda a nijako sa mi neda pribrat hlavne ze podprsenky mam 75DD.......

00vladka00
29. nov 2010

ahojte.len som chcela napisat ze ja mam od narodenia problemi s klbom.a preto mam obidve deti narodene cisarskym rezom.a ja si to neviem vynachvalit.ani raz ma nic nebolelo.akurat na druhy den som stala a trochu ma ten rez akoby tahal dole.malu mi vzdy doniesli iba na kojenie,aj ked mi potom bolo smutno ze mi ju zasa beru tak som bola velmi spokojna.a este ked mi brali stichy tak to tiez nebolelo.a keby som mohla tsak by som takto odrodila aj dalsie.ale ked ze sa to uz neda,podla doktora to je uz riziko,tak uz dalôsie deti mat nebudem.a nikdy by som asi nechcela rodit normalne

lamarika
29. nov 2010

@anieli_1 sakryš, ty jsi jak hotová modelka 😀 😔 Hlavně, že v dnešní době se dá už na něco takovýho přijít (že by jsi nebyla schopná malýho odrodit) a nemusela jsi se trápit několik hodin než by ti udělali CR

anieli_1
29. nov 2010

@lamarika no sak ma aj nehal jeden pan nemenovany dr 12 hod lebo ze jemu sa nechce operovat v noci idiot.........

lamarika
29. nov 2010

@anieli_1 hmmm tak to asi znal toho jednoho pana doktora od nás, který mě taky chtěl nechat počkat do druhého dne, protože nerad operuje odpoledne a to jsem měla kontrakce po 3 min. . . Takovej přístup prostě nechápu. Stejně ví, že normálně rodit nebudeš, tak na co čekat? 😕

anieli_1
29. nov 2010

@lamarika no ja som mala tiez tak po 2-3 min ale mi pichol pozastavovacku ale jedine co mi spomalil ze som sa tolko neotvarala ale bolesti som mala stale a este aj potom poslal sestricku nech ma pozrie zo spodu ci sa dalej otvaram tena si vtedy kavickoval alebo co a rano ja uz krvavu postel som mala.........ze momente idem na salu.......

lamarika
29. nov 2010

@anieli_1 taky sis pěkně smlsla 😔 Když už jsi měla i krvavou postel, tak to už bylo něco špatně, ne?

anieli_1
29. nov 2010

@lamarika ja neviem doteraz mi to nikto nevysvetlil potom dosla setricka a ze mi pichne kateter a ja ze ci mozem este na zachod bo som to uz vazne drzala a ze hej ked mi dotece infuzka bolo tam asi stvrtina a ked uz dokapkavala posledne tak som sa pytala ci uz mozem ona ze nie ze mi to rovno pichne a ze mi to potece tam lenze truba zabudla ze mam kontrakcie a totalne plny mocak tak mi to tam pichla tak ze som jej od bolesti skoro hlavu odkopla a este po mne hulakala ze netlacte lebo jej to striekalo po celej izbe takze sou

bambulkabambulkova
8. dec 2010

ahojte dufam ze zaz mi zrusia diskuciu mam otazky mala som 29.11 sekciu cisarskym rezom a uz nekrvacam vadi to??A este chcem vediet ci mozem mat orgazmus?nie sex

januska26
8. dec 2010

@bambulkabambulkova Jasne, mozes, aj my sme robili hocico len nie sex,to je normalka, tiez ked som sa vracala z porodky tak som ani nekrvacala, potom som zase zacala a potom zase niekolko dni nic a zase par dni trosku...ono to tych 6tyzdnov tak vselijak striedavo je...🙂neboj🙂

bambulkabambulkova
8. dec 2010

mozem mat orgazmus bojim sa

mabe
9. dec 2010

@lamarika ahojky, nevim, jestli si me pamatujes, chodila jsem semka driv. anicka uz roste jako z vody a manza uz premysli nad dalsim ditetem. ja teda bych jeste pockala az bude trosku samostatnejsi - myslim aspon chodit a tak. rikala jsem si tak v lete, to ji bude rok a ctvrt. proste aby deti byly po sobe ty dva roky. vidim, ze mas malou (krasnoucka) taky skoro po dvou letech. rika se, ze ideal otehu dva roky, nejmin rok. jakej na to mas nazor? myslim, ze v lete tzn. rok a ctrvrt po porodu otehu dobry, ne? diky

lamarika
9. dec 2010

@mabe ahojky, to víš že pamatuju 😉 Já si myslím, že rok po CR otěhotnět je OK 😉 Radši ale prvně zajdi za doktorem aby tě zkontroloval a dal ti i on požehnání. Já otěhotněla po 9 měsících a kdyby mi nespackali ten první CR, tak by mi nic nebránilo v normálním porodu. Takže jen s chutí do toho. Jen počítej s tím, že po tom CR většinou hned neotěhotníš. Ale samo jsou i vyjimky jako já, otěhotněla jsem měsíc po vysazení prášků 😅
Jinak si myslím, že pokud jsou dětičky po sobě do dvou let, tak je to lepší. Z toho jak se bavím s ostatníma maminama, tak ti starší sourozenci pak nejsou tak žárlivý. Já mám děcka s rozestupem 1,5 roku a zatím supr. Starší už je celkem soběstačnej a snaží se i pomáhat 🙂
Tak jen směle do toho a držím pěsti 😵

mabe
9. dec 2010

@lamarika ja prave chci, aby anicka byla uz trosku samostatnejsi. sice si to jeste nedokazu predstavit, dve deti. tedka je to dobry, jdu si s ni kdyztak lehnout pres den, spi dopo i odpo po hodce, kdyz mame tezky noci - zoubky a tak. ale pak s dvema detma, to pujde hur. zase chci dve deti a nechci nejak moc velkej odskok. ja jdu stejne v breznu na kontrolu preventivni na gyndu, tak tam se domluvim, co dal. zatim jsem nedostala MS, tak jsem zvedava, jakej taky budu mit cyklus. pred tehu jsem musela brat sarapis a bylinky na srovnani cyklu po 10 letech HA. takze tedka jsem bez prasku, tak uvidime. a proc se spatne po cisari otehotni?

lamarika
9. dec 2010

@mabe řeknu ti, že strašně rychle se s těma dvěma dětma zaběhneš (nic jinýho ti ani stejně nezbyde 😀 ) a není to tak hrozný. Dobrý je, že už nejseš ze všeho tak paf a většinou víš co jak 🙂
CR ti může ovlivnit reprodukční schopnosti a otěhotnění je z toho důvodu složitější. Upozorňoval mě na to doktor abych nečekala, že budu hned těhotná.
Tak to jdeš na kontrolu už za chvilku 😉 Tiše závidím, že zatím nemestruuješ (i když u tebe to asi není úplně příznivý, že?). Já u Matese měla menzes hned 😒 Jsem zvědavá jak to bude teď 😕

mabe
9. dec 2010

@lamarika tak ja jsem taky celkem rada, ze nemam MS, ale bojim se, aby to bylo v poho a zase sem nemusela se nejak stabilizovat. porad kojim jeste tak 5x denne, takze to je asi i tim.

lamarika
9. dec 2010

ach jo, já kojila jak šílená a stejně jsem se menzesu nevyhla. . . 😒 Uvidíš co ti řekne doktor na tý prohlídce. Řekla bych ti, že ti budu držet pěsti a myslet na tebe, ale je mi jasný, že na to zapomenu 😅

teerry
9. dec 2010

mabe: ja tiež kojím tak 4-5krát denne a tiež som zatiaľ nedostala M ... a dokrmuješ malinkú?? 🙂

mabe
11. dec 2010

@lamarika diky, snaha se ceni 🙂
@teerry jako myslis prikrmy? uz mame svacinku, obed, veceri a za tyden zacneme presnidavku.

palenda
11. dec 2010

mabe - já měla u prvního SC, pak jsem kojila a MS jsem dostala až po 2 měsících od doby, kdy jsem přestala úplně kojit ... taky jsme chtěli děti tak 2 roky od sebe a já právě proto přestala kojit, když bylo Vítečkovi 10 měsíců, protože jsem MS neměla a už jsme plánovali druhé mimi ...jo a otěhotněla jsem hned 2.cyklus.

teerry
11. dec 2010

@mabe : no že či okrem kojenia krmiš malinkú aj niečim iným 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre