Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

ivana24
5. jan 2009

Co píše Lucinka01 je pravda, i když já to nebrala jakože se musíš starat o dítě. Mě Filípek dodal tolik síly, že jizva a břicho bolelo o hodně a hodně míň. Hned po císaři píchali každé čtyři hodiny injekce proti bolesti, no ale já si je pořád šetřila, kdyby bylo hůř - blbec, takže jsem to měla naostro a navíc jsem odrodila kolegyni na vedlejší posteli 😎 , vyloženě pohoda. Já jsem byla tak plná emocí, že jsem stejně nemohla spát.
No ale vstávání z postele bylo asi nejhorší. Mě bylo lépe po 4dnech a za 14dní už skoro pohoda a začalo cvičení a tak. Je ale úplně pravda, že císař pohodička není jak si někdo myslí.
Já mám názor, že o co víc bolí klasický porod před miminkem, tak o to víc to bolí při císaři po miminku. Navíc je to operace, takže jizvu cítí člověk hodně dlouho, navíc musím napsat, že teď při druhém těhotenství mě jizva bolí, teda bolela hodně za začátku, pak byl cca 3měsíce klid a teď už ji zase dost cítím...... 😨

lucrezia
5. jan 2009

caute, ja pridam pre zmenu skusenost s normalnym porodom.
pri klasickom porode vas bolia kontrakcie+ samotny porod+ po tom vsetkom jazva po siti hradze. kontrakcie mozu trvat aj 10 aj 20 hodin, potom nastane samotny porod, pri ktorom vysilena a ubolena zena niekedy uz ani nevladze tlacit a bonbonik na zaver je nastrih a nasledne sitie, po ktorom ostane jazva, ktora samozrejme tiez boli a to uz nehovorim o tom, ze sediet sa neda aj par tyzdnov a utrpenie je aj ist na zachod....do toho vsetkeho vam za par hodin prinesu dieta a staraj sa...nikoho nezaujma, ze vstavat kazdu chvilu z postele nie je ziadna slast....ktora to prezila vie o com pisem.
neodsudzujem ziadnu zenu za to, ze si vyberie sekciu ked ma tu moznost, aj u nas by si ju vela zien vybralo, keby sa to dalo.
vsetky hviezdy a prominentne manzelky rodia sekciou, ani jedna sa neda na klasicky porod a asi vedia preco.

eliska7
5. jan 2009

plne suhlasim,presne kto to prežil ťažko, vie že sekcia je malina 😉 prvý som mala normalny-"vakuom a po rokoch som si zariadila sekciu,všetko sa da,len treba vedieť ako 😉

sophy
5. jan 2009

lucrezia a co povies na to ked zena rodi cely den, ja som mala kontrakcie uz tyzden pred vyvolavanym porodom a po takmer 12 hodinach "trapenia" ked uz sme mali byt davno vo faze tlacenia nakoniec zistili, ze to vsetko bolo uplne zbytocne a museli ma rezat? podla mna ziadny sposob porodu nie je jednoduchy, po celodennom normalnom rodeni ked uz som bola fakt vycerpana nasledovala sekcia, a ver ze ci ta boli zdola alebo v nieste rezania, vstava sa z postele fakt tazko (mne zhruba 2 tyzdne), na tom zachode to boli tiez, ver ze ani po sekcii ani len najmensie tlacenie nie je bezbolestne (dokonca aj vetry) a uz len samotne "zasadnutie" na wc, ci stolicku je utrpenim prve dni, mne sa tiez nedalo poriadne sediet pre bolesti brucha... a babatko? do starostlivosti mi ho priniesli az s mojim suhlasom, ked videli ze som schopna sa starat, neverim ze by ho nechali na starost zene co je v bolestiach, zoslabnuta a nevladze vstat z postele...

lucrezia
5. jan 2009

sophy, ja som neporovnavala priklady ako si bola ty, ze zenu nechaju cely den trapit sa a napokon ked je uz na umretie, tak rozhodnu ze spravia cisarak.
ja som porovnavala klasicky porod, ktory sa skonci "klasicky" a elegantny cisarak, kedy zena pride na vopred dohodnuty termin a bez predosleho trapenia ma zrazu na rukach uzlicek.....a znovu opakujem, ze vela zien by to napriek vsetkym tym utrapam, ktore su "potom" uprednostnilo, keby mohlo. lebo to bolestive a neprijemne "potom" je aj pri klasike.
a znovu sa mi napada otazka, ze keby ten cisarsky bol taky strasny, preco by tak rodili vsetky "celebrity?"

meleri
5. jan 2009

holky kdybych si mohla do budoucnosti vybrat, tak rozhodne cisarsky rez uz ne.

cisarsky rez je fakt strasna bolest, zezacatku nic, ale jen co odezni to umrtveni, tak to boli, jak to pise Sophy, ani vstat nemuzes, ja prvni dny vstavala s pomoci sestry a to jsem pokazde brecela bolesti.az tak ten treti tyden to bylo lepsi, ze to uz tak nebolelo, ale prestalo to bolet tak az po tom mesici.
celebrity jsou magori, ti si nechaji delat cokoliv, jenom aby byly krasne a bez vady, o tom jim asi jde, aby nemeli na brichu zadne strije...

meleri
5. jan 2009

jinak me zadne injekce nepichali, mela jsem prasky proti bolesti a ty jsem nebrala protoze jsem nechtela aby to mel maly v mliku, takze jsem si tu bolest fakt pekne vychutnala... 😖 ale je mi to jedno nakonec, jdu do toho zas, za par let.... 😅
stoji to za to.
ale kez by ne ten cisar...

lucrezia
5. jan 2009

meleri sorry, ale strie na bruchu a cisarsky - to nema absolutne nic spolocne!

meleri
5. jan 2009

ja prave cetla, ze ty celebrity si naplanuji cisarsky rez hodne dopredu, tak v 36-37 tydnu, kdy bricho neni tak velke... 😉 jenom aby nemely ty strije..
proto mi to prijde uchylne...v 36 tydnu je to fakt brzo.

misha25
5. jan 2009

Ahojte, i já přidám svojí zkušenost s porodem - císařský řez.

Měla jsem plánovanou sekci a mohla jsem si tedy vybrat, jestli se nechat uspat celkově a nebo jen spinální anestezií. Byla jsem stoprocentně rozhodnutá, že se nechám uspat celkově, ale ani nevím proč...večer před sekcí jsem zvolila variantu č.2...měla jsem strach rodit přirozenou cestou a mé přání se splnilo. Malá se v bříšku neotočila a zůstala napříč. Čtrnáct dní před porodem mě ale bolesti přepadly, takže o nich zhruba představu mám..nemohla jsem se doma doplazit ani pro telefon, abych si zavolala pomoc 😖
No ale teď zpět k císařskému řezu - já jsem byla velice spokojená!!! Nad míru, ani na vteřinu za celou dobu po operaci mě nezabolelo bříško, vůbec nevím, že mě řezali. Druhý den jsem běhala po chodbě jako čamrda 😵 fakt bomba...( a to jsem byla připravená na bolest šílenou - ve 13 letech jsem byla na operaci slepého střeva a bylo to ukrutné...počítala jsem s tou bolestí i tentokrát) ale opravdu nic, nic, nic!!! Super porod...jen teda potom ty poporodní deprese bych zrušila 😅 ale to snad známe každá...

Tak holky, co vás to teprve čeká...radši počítejte s bolestí, ale přijít taky vůbec nemusí... 😅
Každé přeji, aby to měla bezbolestné 😉 je to pak paráda a jizva? Ta vůbec není vidět..je tak nízko, že se schová pod kalhotky 😉

lucrezia
5. jan 2009

😲 tak neviem, ja strie nemam a rodila som v 42. tyzdni a nema ich ani moja mama, tak si myslim, ze to je vecou genetiky a "kvality" kože.
ja osobne si myslim, ze tam ide o uplne ine veci ako su strie 😉

lucrezia
5. jan 2009

misha- super, tak take neco by som chcela zazit aj ja!!!!

kattom
5. jan 2009

ahojte, no moje skusenosti - pri prvom cisarskom (bol neplanovany a bola som v celkovej anestezii) - vstavalo sa mi lahsie, aj chodilo.. ale asi tym, ze som sa plne sustredila na syna a chcela sa dat cim skor dokopy, aby som mohla "fungovat". intenzivne ma to bolelo asi 5 dni, najhorsie bolo zliezanie a vyliezanie na postel v nemocnici (schodik mi to velmi neulahcil), na bok som sa bola schopna otocit a spat na nom az po 14 dnoch, aj to s premahanim. po dvoch tyzdnoch mi jazva zacala mokvat a boliet a trvalo to asi 3 tyzdne.. a potom ma bolievala pravidelne tak pol roka este, aj brucho..
pri druhom tehotenstve som jazvu aj okolie citila prve tri mesiace dost intenzivne - ked sa mi znova zacala roztahovat maternica.. a potom az ku koncu osmeho mesiaca ma zacala boliet, aj cele brusko okolo .. az tak, ze druhy cisarsky bol aj kvoli tomu planovany. vstavalo sa mi horsie ako po prvom, ale jazva ma uz neboli tolko, aj sa pekne hoji, aj brusko stahuje. prvych 5 dni bolo zlych, ale spat som mohla v pohode.. po tyzdni sa to este zlepsilo. (najviac jazvu teraz citim, ked kycham alebo ma niekto rozosmeje). na bolest som nepotrebovala nic navyse. po spinalke, ked som lezala 24 hod som to vedela vydrzat (mavala som podobne bolesti prvy den menstruacie), moj prah bolesti asi nie je az tak velmi intenzivny a asi ma tiez hnalo dat sa dokopy to, ze doma nas aj s malou cakal maly bracek.. ale kocky, co som s nimi lezala na izbach po oboch porodoch - asi so siestimi som mala kontakt, co mali tiez cisarsky, tak tie to znasali vselijako -niektore mali omnoho vacsie bolesti ako ja a fakt mali problemy zvladat ich..infuzky, tabletky a pod..
ja, ak by som si mohla vybrat, tak by som urcite chcela rodit aspon jedno dieta prirodzene.. velmi mi chybal kontakt s detmi hned od zaciatku.. pri synovi som to tak az tak nevnimala ako prvorodicka, ale teraz mi bolo velmi luto, ze ja musim 24 hodin lezat a nemozem mat malu pri sebe a nosia mi ju a je na opacnom konci chodby ako ja a nie som schopna fungovat a starat sa o nu. a ze este aj dalsieho pol dna, ked ma postavili na nohy, som ledva vedela chodit, a nemohla som sa o nu starat.. a este aj na druhu noc som ju nechala u sestriciek (vstat z postele bolo pre mna dost narocne a bala som sa, ze v noci, ked budem rozospata, spadnem nahodou s malou a ublizim jej, aj sebe)..skoda, ze nemohol byt pri mne nikto, kto by mi malu podaval

inak, v januarovom mama a ja je pisany clanok o cisarskych rezoch

ivana24
6. jan 2009

No já nevím holky, ale přijde mi, že každý porod má své. Císař je navíc 5krát větší riziko pro matku. Věřte, kdybych mohla, tak bych v životě na císaře nešla a to nemluvím o pocitu méněcennosti. Ale nedá se nic dělat. Stále mě i přes bolesti klasický porod přijde lepší, jak pro ženskou tak pro dítě. Jinak srovnávat jizvu dole a jizvu přes celý sval na břiše je asi fakt mallicherné.
Každá ženská má volbu, buď dítě mít či nemít. A když se rozhodne dítě mít, tak přece s bolestí u porodu a to jakýmkoliv způsobem, počítá. A uznejte že první pochování, první pusa tomu svýmu zlatíčku všechno vynahradí.
Opravdu každé má své! A je hloupost se dohadovat, že tohle je horší nebo lepší.

lucinka01
6. jan 2009

Ivana 24: Já to nemyslela tak, jako že se musíš starat o miminko, že je to problém. Napsala jsem to proto, že císařský řez je normální břišní operace - a po jakékoliv jiné břišní operaci má pacient klid, má se soustředit na to, aby si odpočinul a hojila se mu rána, což u císařského řezu jaksi neplatí. ALe je pravda, jak píšeš, že miminko ti naopak hrozně pomůže po psychické stránce.

danielkapo
6. jan 2009

Ahojte, tiez som rodila sekciou, kvoli zlym CTG zaznamom...a vsetko tu uz bolo popisane, pre aj proti,..myslim, ze fakt dobry clanok je o cisarskom v januarovom mama a ja ak to citate....najma ten zaver sa mi pacil a teda, ze cisarsky rez by sme mali vnimat podobne ako liek, ktory sice pomaha riesit zdravotny problem, no moze mat aj neziaduce ucinky, a tak ordinovat ho zdravemu je zbytocne....

meleri
6. jan 2009

Lucrezia,
asi jsi me nepochopila, mi o strije nejde, ale tem bohatym zenskym, ktere chteji mit perfektni telo. nebo podle tebe jim jde o co? 😉 😉

berunka
6. jan 2009

ahojky holky tak ja taky pridam svou zkusenost s cisarem. mela jsem ho puvodne planovany protoze mam hodne uzkou panev a mala by se nedostala ven.nakonec jsme rodili skoro mesic predcasne a cisar byl akutni. a musim uklidnit vsechny ktere teprve ceka - neni to vubec tak hrozne jak jsem si tu precetla.je jasne ze kazdy to zvlada jinak,kazdy jinak zvlada bolest a jinak se mu vse hoji.ja jsem byla na jipce jen 12hodin,po 12 hodinach jsem sla se sestrou do sprchy - to bylo neprijemny a bolestivy ale to je jasny. pak jsem byla uz na normal pokoji kam mi nosili malou na kojeni.prvni den jsem mela kapacku na bolest a zavinovani delohy,dalsi dny uz jen cipky.druhy den po porodu mi vyndali dreny a cevku a mohla jsem si dojit na zachod a do sprchy.druhy den to jeste bolelo dost,zvlast slezani z postele,chuze. druhy den jsem taky byla prelozena na nadstandard a tam uz jsem mela pres den malou u sebe,na noc si ji braly jeste sestricky a od tretiho dne jsem se o ni uz starala sama.a reknu vam,rozhodne to nebyly takove bolesti ze bych ji nemohla pochovat,nakojit.od tretiho dne uz jsem si ani cipky na bolest nebrala.na vizite si ze me delal doktor legraci jestli jsem vubec nejakeho cisare mela protoze ja jsem byla porad usmevava a pozitivne naladena.je to o tom jak si to v sobe nastavite.pro toho drobecka je samozrejme nejlepsi byt v klidu a hlavne se nestresovat protoze to jde pak do haje mliko.
a ted moje otazka mam skoro mesic po porodu a jeste odchazi ocistky a jsou obcas takove svetlejsi barvy,ta krev je jakoby jasnejsi.mely jste to nektera taky tak?

eliska7
6. jan 2009

každa mame svoje skusenosti,každej vyhovuje niečo ine,každa mame iný prach blesti,čo je dobre pre mna nemusi byť dobre pre druheho 😉 porovnavať by to mali podla ženy,ktore prežili jedno aj druhe,čo poviete?pri malom som rodila normalne-vyvolavali mi porod,40 teploty,prstala som dychať,museli mi davať kyslik,nastrih ma bolel dvatýždne,zapalil sa mi tam steh-hruza,.no a cisarsky?-planovaný,malu som mala pri sebe prvý den vždy ked som požiadala aj ked sa im nepačilo 😖 že vymyšlam a mam oddychovať 😀 od druheho dna som ju mala pri sebe,schutou som sa stale rehnila,žiadne bolesti,len občas pri vstavani(to teda niekedy fakt ťahalo)jazvu my ani neni vidno(skryte šitie),žiadne problemy isť na wc,takže naozaj každa to vnima inač.
ked si pomyslim na ženy(plno mojich kamošiek)ako mali bolesti aj dva dni,nakoniec vysilene nevladali tlačiť,na cisarsky bolo neskoro,cele dotrhane,dvom museli aj transfuzku davať,tak toto tiež nieje idealna predstava o krasnom porode.Jedine zavidim ženam,ktore ani nevedia ako porodili,a maju nadherne zažitky s tlačenia na konci a chceli by rodiť aj každý rok,ako moja velmi dobra kamoška-tá sa priam rozpliva ked si spomenie na porod 😉 🙂

eliska7
6. jan 2009

berunka čistiť sa možeš šesť týždnou a pri cisarskom ,zase ako u koho,ale byva krvacanie slabšie a može byž aj svtlejšie,ak maš aj ine problemy,zavolaj svojmu gynekologovi a porad sa telefonicky 😉

berunka
6. jan 2009

eliska ja se prave citim jinak dobre,brisko me neboli jen kdyz kojim a to je normal jak se zavinuje deloha akorat ted jsem koukala ze to spineni je svetlejsi.a je to jen pri kojeni jinak nekrvacim.takze to bude jak rikas ze po cisari se to muze objevit svetlejsi. 😉 dekuji za uklidneni 😉

eliska7
6. jan 2009

jej mala sa vola ako ja 😉 mne sa to meno vždy tak pačilo,tak aspon pseudonym mam taky 🙂 neboj upravy sa to samo,ja som sa velmi slabo čistila a len 4 tyždne

meleri
6. jan 2009

me fakt prekvapuje, ze nekoho to moc neboli a nekoho strasne.
ja do toho sla s tim, ze je to pohoda, protoze jsem videla zenskou po cisari, ktera si ten samy den vecer vysla na chodbu..to jsem si rikala, je to pohoda..

Ja sama jsem se ale kroutila fakt ty dva tydny bolesti, ale mozna je to tim, ze jsem mela i komplikovane tehotentsvi kdo vi..

markytkaaa
6. jan 2009

Já jsem měla akutního císaře z důvodu hrozící hypoxie ...
Rodila jsem ve 14,23 ve 22 jsem poprvé kojila a ráno v 5 jsem šla sama do sprchy 😀 🙂 takže za sebe mohu říci pohoda 🙂

jarus1
6. jan 2009

ahoj markytkaa...spýtam sa....mala si celkovú anestézu?

betina
6. jan 2009

no holky, jak píšete....kažád to má jinak. pro mě byl císař horor 😠

měla jsem porod vyvolávaný (poloha KP), kontrakce mi naskočily hned po 2 minutách, takhle jsem byla 5 hodin, rozdýchávala, PA se mě snažila ručně roztáhnout, jelikož jsem byla celou dobu na 1 cm. Po všem možném, nic nezabíralo mi dali epidurál a nakonec po 7 hodinách musela malá ven císařem. Museli mě uspat celkově, protože jsem to dost cítila a potom? druhý den do sprchy jsem omdlela, pak mě dali na 6-nedělí, tam měly všechny maminky minča u sebe, mě malou vozily jen na kojení. Dávaly mi injekce na bolesti a jedna sestra mě špatně napíchla, dodnes se nemohu rozeběhnout, bolí mě prdel 😀 hojilo se mi to špatně, ale moje tělo obecně jizvy špatně hojí. Po císaři jsem dostala průjmy a teploty a nemohka pořádně týden chodit. Ale je pravda, že o malou jsem se se zatatými zuby od 3.dne starala.

myslím si, že jsem extrém a většina maminek po sekci to nemá tak špatný, ale protože jsem si kontrakce užila (i když jsem miminko nevytlačila), chtěla bych rodit normálně, kdybych si mohla vybrat. Ale zaplat pánbůh, miminko mám zdravé, takže i když jsem si to užila, šla bych do toho znova hned.

markytkaaa
6. jan 2009

jarus1: ano, bohužel celkovou ☹ dost mě to mrzí, vzhledem k tomu, že jsem neslyšela poprvé zaplakat svého syna a viděla jsem ho poprvé až v těch 22 hodin na kojení ...

Jinak před sekcí jsem 14 hodin rodila normálně ... s křížovými pravidelnými bolestmi, takže si troufám tvrdit, že jsem si okusila z obého ...

jarus1
6. jan 2009

markytkaa-ja som mala prvú dcéru s celkovou anestézou...robili mi ju ráno a bola som schopná sa zobudiť a uvidieť svoje dieťa až niekedy okolo 17,30....teraz sa tomu chcem vyhnúť a vypýtať si spinal, tak uvidím

kveta
6. jan 2009

Meleri, minule v telke jeden lekár vysvetľoval, že citlivosť na bolesť je genetická záležitosť a nedá sa v priebehu života zmeniť. Preto niekto je po cisaráku v pohode a niekto sa skrúca od bolesti...

mukky
6. jan 2009

dievcata ak chcete vediet ako som rodila cisarskym ja,tak kuk na stranu 88 a 89,tusim aj nieco je na 87 😀 😀 a ja som riadny bojko,lekarov obchadzam naozaj obrovskym oblukom 😀,ja som nemala ziadne info od nikoho,lebo som este nemala net a MK 🙂 ,preto posuvam dalej aku skusenost som mala ja,ahojte a zdrave babatka vsetkym maminkam prajem..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre