Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

katulka74
23. sep 2011

Ahojte,ja som pred 15 dnami porodila svoje tretie dieta sekciou v spinali a neda sa to porovnat s dvoma sekciami pred tym,ktore som mala v celkovej anesteze,po prvych dvoch som bola dlho ubolena,otapena a celkovo som to zle znasala,teraz to prebehlo super,rozpravala som sa s anesteziologickou a doktormi pocas operacie,bolo to neprijemne ked maleho vytahovali ale ten pocit stal za to,ked som ho pocula kricat na plne pluca a potom zavolali tatina a ten si ho fotil a ja som ich pozorovala pocas toho ako ma zasivali,super pocit plny stastia...aj zotavenie prebehlo nad moje ocakavania.

hameeda
23. sep 2011

@katulka74 : tak vam gratulujeme,,mi sme to stastie nemali ja som 4 krat mala pri celkovej anesteze,,ale bola som fit tak mi to niejako nevadilo,,neznasam lekarov asi by som bola z toho prostredia vystresovana

tun1ska
23. sep 2011

@katulka74 gratulujem..mňa to čaká v pondelok ráno, veľmi sa bojím...musela si po spinále ležať nehybne 24 hod.?

katulka74
23. sep 2011

tune1ska,no ja som rodila o 11 doobeda a o 23.00 ma uz v noci postavili z postele a isla som do sprchy a rano som uz s bozou pomocou vstavala sama ,na druhy den som uz behala,obrazne povedane...🙂
Neboj sa,aj ja som mala veeeeelky strach a naozaj to bolo v pohode,dalo sa to prezit,len som im stale hovorila nech so mnou komunikuju,aby som na to nemyslela co prave robia,trosku bolo neprijemne ked maleho tahali von,ale potom ten jeho plac a ako zavolali tatina k nemu to stalo za to vsetko,ja som ich pozorovala kym ma zasivali,naozaj sa neboj,budem na teba mysliet,drzim palceky🙂

tun1ska
23. sep 2011

@katulka74 ďakujem... ja som mala termín tiež neskôr, až 7.10..pred týždńom mala 3150g...koľko mal tvoj chlapček?

helcas
23. sep 2011

Ahoj, já mám za sebou císaře dva - první plánovaný jen v částečné anestezii (KP a PV 3950g), druhý akutní ve 30. týdnu v celkové narkóze. Hojení probíhalo skvěle, u prvního mě tedy hrozně bolelo převalit se z boku na bok, abych mohla malého nakojit a hrozně mě bolelo dva dny vstávat z postele, jinak to hojení ale nebolelo a tak jsem si ani neříkala o analgetika. U druhého jsem byla pohyblivá okamžitě. Jsem ráda, že jsem si zkusila částečnou anestezii a malého jsem viděla hned po porodu, ale už bych do toho dobrovolně nešla (i když to u třetího dítěte bude nejspíš žádané pro delší trvání vybavení plodu pro srůsty po předchozích císařích), protože mi anestezie nezabrala, tak jak měla a po tom, co malého vyndali ven a čistili mi dělohu, cítila jsem šílené bolesti, až mě nakonec museli stejně uspat 🙂 Navíc ty přípravy - zavedení epidurálu jsou tak dlouhé, že jsem se klepala a na stole jsem nadskakovala, jak jsem byla vystresovaná. Celková anestezie je pohodlnější 🙂 ,ale pro miminko bohužel ne to nejlepší.

katulka74
23. sep 2011

tun1ska,ja som mala termin az 13.10.,sekciu som mala planovanu na 6.10,ale 6.9 mi praskla plodova voda a maly sa narodil o mesiac skor s vahou 2570 a 47 cm,nastastie uplne zdravucky.

miranda77
23. sep 2011

@katulka74 ... takže můžeme blahpřát!!! Krásné! A když se to takhle"rozjelo" byla sekce?

katulka74
23. sep 2011

miranda77,ano ja uz som mala dve deti sekciou,takze o normalnom porode nemohla byt ani rec 🙂

skybaby
24. sep 2011

@katulka74 gratulujem k bábätku a chcem sa spýtať, ty si tuším rodila na antolskej. A to tá fakt postavili po 12 hodinách, to by som sa veľmi tešila, lebo ja ked som tam rodila v 2009, tak som mala cs s epiduralom a postavili ma po 12 hod. a kocka vedľa mna mala spinál a postavili ju az po 24 hod.
@tun1ska tebe prečo tak skoro robia cs? Ja mám termín 8.10 a budú mi ho robiť asi az 1.10.

tun1ska
25. sep 2011

@skybaby kvôli vysunutej platničke, neurolog mi dal odporučanie

katulka74
25. sep 2011

skybaby,ano po 12 hpd,iba ak je nejaky problem,tak nechaju lezat 24 hod

skybaby
25. sep 2011

@tun1ska tak sa zajtra drz 😉
@katulka74 super, tak to sa teším 😉

jedinecna
28. sep 2011

Ahojte babenky.... hrozi mi cisarsky - malinka je velka baba - tak sa mi odporuca cisarsky. Citala som dost clankov ohladom cisarskych a zacinam sa ho viac bat, ako bezneho porodu. Zalezi asi ozaj od kazdej ako znasa bolest - ci pri porode alebo po nom - ak je cisarsky. Zaujimalo by ma, na ktory den po cisarskom vas pustili domov z nemocnice. dik

adka_pajerska
28. sep 2011

@jedinecna Ahoj , no moja sesternica ma dva deti a obidve rodila cisarskym.Poviem ti ze po prvom jej to trvalo kym prisla domov asi 2 tyzdne no po druhom uz bola doma po 3 dnoch.A este no po cisarskom ju neboli steh ani brucho vobec akurat co hovorila ze ju bolia nohy a krize.

efendy82
28. sep 2011

@jedinecna Ahojky, já sem na tom byla uplne stejne jako ty po tom, co sem tady cetla ruzny fora a tak..ale muzu rict, ze u me byl cisar uplne v pohode. Jak to prichazi k sobe, tak to boli docela dost, ale daji ti hned neco na bolest a pak me to skoro uplne preslo. A druhej den uz v poho a ani na bolest jsem nic nepotrebovala. Nejhorsi je vstavani, ale taky se to da. Spis se mi pri tom motala hlava nez ze bych silela bolesti. A ted jsem tri tydny po cisari a jizva uz me vuuubec neboli:o) A kdy te pusti, zalezi na porodnici. V jedne me rekli, ze po cisari pousteji po 10 dnech, ale tam kde jsem rodila pousteli po 5 dnech. Ja teda zustala o den dyl, ptz sem mela po spinalu bolesti hlavy.

nasekuratko
28. sep 2011

Ahojky, chtela bych se zeptat, jestli jste si necim natirali jizvu po CŘ, aby nesvedila a rychle se hojila? Je neco povoleneho?
A za jak dlouho po porodu se po CŘ muze ridit?

efendy82
28. sep 2011

@nasekuratko Já ji občas natírám tím Elastiquem, co mi zbyl z těhu. V porodnici říkali, že je dobré natírat, ale že je úplně jedno čím..klidně Niveou nebo tak..a s tím řízením to má asi každej tak, jak se cítí. Já řídila po dvou týdnech, ale troufla bych si asi i dřív, jen nebyla příležitost.

Mě by zase zajímalo, za jak dlouho po císaři jste zzačali cvičit? Konkrétně běhat bych už pomalu chtěla začít, ale nechci si nějak poškodit tu jizvu. Díky

nasekuratko
28. sep 2011

@efendy82 tak cvičení me zajímá taky. Co je povolené po CŘ a za jak dlouho....

blueapple
28. sep 2011

@nasekuratko nám v porodnici radili mazat a masírovat jizvu domácím sádlem, dělala jsem to skoro rok a jizva je OK. Co se týká řízení, to je individuální, jakmile se na to budeš cítit, jizva nebude bolet, tak klidně podle mě můžeš.

@efendy82 co se týká cvičení, na to jsou různé názory, záleží jaké cvičení máš na mysli. V porodnici nás císařovny akorát varovali, že přímé břišní svaly radši intenzivněji procvičovat min. až po 3 měsících, ideálně po půl roce. Šikmé se mohou začít namáhat dříve. Asi to chce opatrně zkusit po těch pár měsících a když si tělo neřekne (nic nebolí), tak pokračovat.

nenetta
28. sep 2011

Ja som tiez rodila planovanym cisarskym rezom, kvoli nevhodnej polohe dietatka a kvoli neustale sa zvysujucemu tlaku. Rodila som v spinalke a tiez mozem povedat, ze vsetko prebehlo rychlo a hladko. Obavala som sa pooperacnej bolesti, ale aj to bolo uplne v pohode. Velmi rychlo som sa zotavila a uz druhy den som bola s malym na izbe a bola som schopna sa o neho starat 🙂 Musim priznat, ze ak by som rodila druhykrat a bolo by mozne si vybrat beriem cisarsky rez opat 🙂

moncicip
29. sep 2011

Ahojte baby🙂 Tak konecne sem pridavam aj ja svoj zazitok z porodu. Rodila som 5.9. sekciou a poviem vam druhe tak skoro nebude ak vobec. Ten stres co som si zazila to neprajem nikomu a potom tie bolesti hlavy .... povedali mi ze mam asi smolu ze som zdravotnik lebo bolesti hlavy po spinale sa vyskytuju prevazne u zdravotnikov. Ale najviac ma pri zivote vtedy drzalo to ze ma maly potrebuje, koli nemu som fungovala aj ked som nevladala. A nech mi nikto nehovori ze sekcia menej boli ako prirodzeny porod .... to je podla mna hlupost. Teda aspon co ja mozem usudit z vlastnej skusenosti.
A chcela som sa spytat ti co uz mate dve alebo viac deticiek a prve ste rodili sekciou ze ci ste tak rodili aj dalsie alebo ze aka je sanca prirodzeneho porodu pri dalsom tehotenstve? Dakujem za odpovede.

moncicip
29. sep 2011

@efendy82 Ako dlho trvalo kym ti tie bolesti hlavy presli? U mna vyse dvoch tyzdnov, ale sem tam to zaboli este aj eraz, no prvee tri dni boli najorsie.

moncicip
29. sep 2011

@jedinecna Ahoj, Presne ako si napisala zalezi to od toho ako ktora znasame bolest. Pre mna bolo najhorsich prvych 24hodin po zakroku, ked sa to tam vsetko davalo dokopy a tak. Vstavanie nebolo najhorsie, dalo sa to vydrzat, to si musis len hovorit ze aj napriek bolestiam to dokazes, lebo drobcek ta potrebuje. Mna aj napriek bolestiam hlavy pustili na 5 den, ale to som erste v den prepustenia musela ist na ultrazvuk a az tam ked mi doktor potvrdil ez je to v poriadku tak som mohla ist domov. A potom o 2dni som len prisla vybrat stehy. Takze drzim ti prsty aby si to vydrzala a aby si coskoro mala drobceka pri sebe.

lauricka
29. sep 2011

@moncicip cele je to o individualnom zvladnuti operacie, po kazdej operacii sa clovek citi zle, ale niekto lepsie, niekto horsie, tak je to aj s hojenim. Preto niektore baby su spokojne s cisarakom, ine nie. Tak isto ako aj s prirodzenym porodom. U jednej a tej istej zeny je aj kazdy porod iny, druhy cisarak moze byt OK a prirodzeny porod moze byt hrozny alebo aj naopak, clovek nikdy nevie. To s tymi zdravotnikmi je dost divne 😀 , to asi bude nahoda.

moncicip
29. sep 2011

@lauricka Mozno ale neriesim, ja som si hovorila ze bolest nebolest ja sa z toho nejak dostanem, len nech je babo v poriadku. A spinal som chcela hlavne preto ze to bolo najmenej skodlive pre babo a aj preto ze som hned chcela vediet co to je nakolko sme az do proodu nevedeli ci to bude chlapcek alebo dievcatko,.

lauricka
29. sep 2011

@moncicip tiez som zvedava, ako dopadnem, ale tak isto budem mysliet viac na babatka ako na seba, dako to vsetko prejde, len nech su oni OK

moncicip
29. sep 2011

@lauricka Presne my zeny sme silne a vydrzime koli detom vsetko. Ja sama sa cudujem ze pri maleho zvlastnom rezie este existujem, ale to su asi nejake vyssie mocnosti ktore zariadia ze zena existuje aj az okolnosti za ktorych by bezne uz nebola schopna ....

efendy82
29. sep 2011

@moncicip Pro mě bylo nejhorších prvních 10 dní..to ty bolesti hlavy byli fakt nesnesitelné...i když já sem (pokud to trochu jde) na bolesti hlavy zvykla, ptž mám od 15 let migrény, takže jsem si myslela, že to je spíš klasická migréna z nevyspání a stresu z kojení, ale asi to tak nebylo, ptž už to naštěstí přešlo, i když k večeru mě pobolívá hlava i teď, ale to je fakt jen klasická bolest hlavy a to se dá...mě hodně i v porodnici pomáhal Acylcofil..ty jsi na ty bolesti nic nebrala?

moncicip
29. sep 2011

@efendy82 V nemocnici mi davali infuzie s algifenom a raz mi dali tusim novalgin ten mi super zabral. A doma som na odporucenie gynekologa parkrat zobrala ibalgin. Teraz uz nastastie nemusim brat nic. Ale ako skusenost stacilo a druhe tehotenstvo si fakt dobre rozmyslim po tom vsetko co som za posledne dva tyzdne plus v den porodu toho prveho prezila .....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre