Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

jezulicka
13. máj 2011

ahojte holky,tak si tu čtu co tu píšete o cs...taky mě to čeká, ale vzhledem k mému zdravotnímu stavu budu muset asi pod narkozu?je tu některá která byla taky pod narkozou?Napsali by jste mi více o tom jak to probíhá od začátku až do konce?a jak je to s plodovou vodou?to vám ji musí nějak píchnout před tím nebo ne?Budu moc ráda, když mi napíšete o tom vše...děkuji mocc.... 😲 jsem z topho taková nesvá a mám i strach.. 😨

syll.
13. máj 2011

@jezulicka já měla celkovou narkozu, protože jsem měla akutní CS, dali mi na xichtík masku, párkrat jsem se nadechla a nevěděla o světě, a pak jsem se vzbudila na dospávačce, měla jsem vyšší tlak tak mi ho snižovali a já se dospala ...a pak na JIP na normoš pokoj. Probrala jsem se, a nic mi nebylo, žádné bolesti hlavy, nic, pohoda 😉 Plodovka mi praskla sama, protože jsem měla vyvolavačku předtim. Neměj strach, ono na sále už ti bude vše jedno pak, měla jsem super anestezioložku, pořád mě hladila po hlavě a vykladala si semnou než jsem vytuhla jak veka 😀 a jak jsem se probirala tak mě hladila po tvari a volala na mě jménem 🙂 já z toho mám pěkné vzpomínky, až na ty bolesti ukrutné vyvolané....pak na operačním to bylo fajn. Jo prva tě potřou desinfekci, daji na tebe ty zelene přehozy...byla jsem pak cela krasne barevna 🙂

syll.
13. máj 2011

@jezulicka plodovku ti asi píchnou si myslim, ale prej to nic neni, já cítila když praskla jen takové lupnutí, a hora vody lila ven 😀 to je to nejmenší si myslim, nenervuj se a těš se na mimi 😉 i když ja byla taky vynervovana, ale byl to takovy fofr , že nebyl čas moc přemýšlet

dankamg
13. máj 2011

kiežby mi dali celkovú anestézu, mala som tak aj pri prvom dieťati, z tej spinálky a z pocitu, že budem pri tom ešte aj pri vedomí dostávam panický strach.

martinafin
13. máj 2011

@googlik ahoj chcela som sa opytat treba mi brat aj nejake oblecko pre babo do Sace alebo len to na odchod domov?

zuzanka111
13. máj 2011

@jezulicka Pri CS sa plodová voda odsáva po otvorení maternice. Neprepichuje sa. 🙂

zuzanka111
13. máj 2011

@dankamg
Nemusíš sa báť. Naozaj. Tiež som sa bála a všetko prebehlo hladko. Spinál je menej rizikový pre Teba aj bábätko. A to, že to budeš vnímať...tiež som z toho mala strach. Ale celý čas so mnou anesteziologička aj jej sestrička rozprávali, takže mi to zbehlo raz dva. Okrem toho pôrodník s tímom sa tam rozprávajú o všeličom, nie o operácii. 🙂 Keď Ti pichnú spinál, do pár minút (5-10) je bábätko vonku, zvyšok už len ležíš a oddychuješ, oni zašívajú.

Držím palce.

zuzanka111
13. máj 2011

@atrami Presne také podobné som mala aj ja. Sú super. Neboli to tieto, ale podobný štýl. Kraťasový strih a dali sa prať. Ziadny papierový či sieťkový materiál. 🙂 Mám ich dodnes, beriem si ich v pondelok na druhý pôrod.

jezulicka
13. máj 2011

@syll. jo díky a pak jak ses probrala nebylo ti špatně na druhý den?jako na zvracení?mně bývá špatně po narkoze vždycky jsem zvracela...a kdy ti dali mimi k tobě?a nebolelo tě to pak po probuzení ta jizva?Dají něco od bolesti nebo ne?a kojila si normálně nebo to šlo hůř a odkdy jsi zkoušela kojit?

syll.
13. máj 2011

@jezulicka probrala jsem se, a bylo mi OK, jen vlastně večer jak jsem ten den musela do sprchy tak mi bylo spíš tak slabě, byla jsem spíš slabá, ale na zvraceni fakt ne.Mimi mi k sobě nedali, ale já bych to nezvladla, to se nedá, až 3. den mi ho dali na pokoj. Donesli mi ho jen ukazat a ja pak fakt spala ten prvni den. Jizva boli, ale dali mi kapačky nějaké a tablety proti bolesti byly k dispozici až do konce pobytu v nemocnici.Jizva boli nejvic, když musíš vstat hned ten den z postele, ale neboj zvádla jsem to já, zvládneš to taky!Normálně jsem se chodila celkem pěkně 3. den sama, všichni čučeli :o) chce to furt chodit, snažit se pořád, i když to boli, ono čím dřív pujdeš na nohy tím líp ti půjde chození. KOjeni problem, mličko by i bylo, ale malý se nepřisál, nešlo nám kojeni, byli jsme na Nutrilonu, ale to nebyl problem skrz mliko, to by i bylo...myslim 4. den to nastoupilo.

jezulicka
13. máj 2011

@syll. tak díky moc za zprávy jsem už klidnější...a který týden tě brali ještě na cs?

syll.
13. máj 2011

@jezulicka no já si řekla na začátku 42tt, že už to nedám , že chci vyvolavačku, oni se zeptali a ja souhlasila...tak mi ji dali a druhý den ráno byl malý na světě 😉

luciana43
13. máj 2011

@dostyna Ahojky, já měla při prvním císařském řezu celkovou narkozu, páč to bylo akutní, ale podruhé, když byl plánovaný z důvodu brzkého druhého těhotenství a tenké jizvě, mi dali vybrat zda chci celkovou anestezii nebo spinál. Vybrala jsem si spinál, i když sem se hrozně bála, ale nakonec sem ráda, miminko mi po vyndání a umytí dali hned na chvíli k sobě, což byl nádherný zážitek, po celkové narkoze to přeci jen bylo až po několika hodinách. Po obou narkozách mi miminko několikrát přinesli kvůli kojení a hlavně když za mnou přišla rodina si ho vyzvedla a pak tam bylo s námi celou dobu. Po prvním císaři jsem měla problémy, takže jsem si malého k sobě vzala až po třech dnech, ale po druhém už sem si ho k sobě vzala hned druhý - už ten den po sekci chtěli abych vstala z postele 🙂

luciana43
13. máj 2011

@jezulicka Ahojky, taky nesnáším dobře narkozy, při prvním císaři jsem šla akutně pod celkovou narkozu, ale při druhém sem v naději, že to bude lepší a taky kvůli tomu, abych hned aspoň na chvilku měla u sebe hned po "narození" dcerku volila spinál. Líp mi sice nebylo, a stejně jak po celkové narkoze, zatím co ostatní už dávno vstali a chodili, já to ještě pár hodin zkoušela, než mi přestalo být špatně a přestala sem omdlévat, ale spinál stál za to - ten zážitek hned mít dceru po narození u sebe. Na vše co bylo ten první den, rychle zapomeneš 🙂 Mimi nám přinesli hned jak sme se probrali.

mery83
13. máj 2011

@jezulicka s celkovou narkozou zkušenost nemám,ale tu plodovku odsají při sekci.

jezulicka
14. máj 2011

@mery83 jojo díky moc za odpověd...se ted dívám že jsi z Vrchoslavic... 😉 ty tam bydlíš?já tam mám rodinu babičku,tetu a ve vedlejší vesnici Nezamyslicích sestřenku...tak to je náhoda ... 🙂

mery83
14. máj 2011

@jezulicka Ahoj jo jo bydlím ve Vrchoslavicích.No jak je tem svět malej.Ty máš plánovaného císaře?

jezulicka
14. máj 2011

@mery83 jo plánovaného...

jezulicka
14. máj 2011

@mery83 a ty ses do Vrchošek přistěhovala nebo tam bydlíš od mala?

mery83
14. máj 2011

@jezulicka Já jsem se sem přestěhovala,bydlím tu tak 4 roky.Třeba babičku znám od vidění nebo tetu.Nebo spíš manžel.

mery83
14. máj 2011

@jezulicka Na kdy máš cs naplánovanyho?

jezulicka
14. máj 2011

@mery83 plánuje to tak na 16.6. 😉 tak to jo tak manžel pokud tam bydlí od mala tak je bude znát určitě...

jezulicka
14. máj 2011

@mery83 ale uvidí se pokud by malá ještě tam měla být říkal nejlépe co nejdéle tak by to bylo třeba až 20.6. uvidíme to si snad pohlídá.... 😀

googlik
14. máj 2011

@martinafin ahooj, my sme nemali ziadne oblecenie pre babatko, stale bol v tej ich nemocnicnej bielej kosielke a perinke... A ked mi ho nechali na izbe cely den a on mi naahodou pri prebalovani vsetko ocikal (este i tu perinku 😅 , tak som si opytala nove veci pre nho a vsetko som v pohode dostala 😉 Takze som mala vecicky pre nho az na odchod domov... Ale ked chces, urcite ho mozes obliect do vlastnych veci, no mne to ich ozaj vyhovovalo,, kedze bol este takyy malinkyy,, bola som rada, ze ho sama nemusim prezliekat 😝 Vecer o 7pm deticky zbierali a kupali ich, takze ich vzdy prezliekli do noveho... 🙂

pami2
14. máj 2011

ahoj , chcem sa opytat odkedy po cisarskom ste sa citili OK....ide mi o to, kedy ste v pohode vedeli dvihat svoje babatko, drzat na rukach, alebo napr. vyniest ho do bytu - na 3.poschodie bez vytahu- vo vajicku....
dakujem

nice202
14. máj 2011

@pami2 ja po tyzdni. podla mna je to individualne. po dvoch som nevedela, ze ma rezali

weri1
14. máj 2011

@dankamg já měla spinal a celkovou bych nechtěla. Nic mě nebolelo, malýho jsem viděla hned, manžel byl se mnou, byla jsem taková oblblá. 😉
@pami2 já to snášela těžko, dostávala jsem se z toho měsíc, ve vajíčku jsem ho nenosila, nenosila jsem skoro 2 měsíce nic těžkýho, malýho mi dávali na kojení tak jsem ho musela udržet hned i když to bylo obtížný. 3 den mi ho už dali na celý den i noc, tak to musíš zvládnout, nic jinýho ti nezbyde 😉

weri1
14. máj 2011

a po celou dobu v porodnici jsem dostávala čípky na bolest, a ještě tak týden jsem litovala, že jsem si je nekoupila domů

dracekmracek
14. máj 2011

@pami2 Já měla taky spinal,krom jizvy po císaři mi přešívali ještě dvě starší,z porodnice jsem šla za necelý týden a dá se říct že dělám vše.ale musím kvůli strašímu synovi jinak je opravdu lepší odpočívat.V porodnici mě to bolelo hodně,ty injekce nic moc,bylo jich hodně ale druhý den jsem chodila,je lepší pravdu zatnout zuby a chodit.držím palce

adinkag
14. máj 2011

@zuzanka111 ahoj za ten spinal sa plati ci jak to je?dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre