Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

zuzka72
31. aug 2009

Lulu, tak na to se zeptám, to jsi mě potěšila, já mám tetování, tak snad to půjde.

berunka
1. sep 2009

lulu ono jde o to kde to tetovani mas.pokud by bylo v miste kam by meli anestezi pichnout tak ti to nepichnout kvuli moznosti infekce 😒

wwcko
1. sep 2009

baby a moze byt potom Martin n sle ked tam budem lezat po CS? alebo kedy ho njskor ku mne pustia?

janulabj
1. sep 2009

Ahojte ešte ohľadom to toho tetovania,nevadí to,ani žiadna infekcia nehrozí,normálne sa pichá a bez problémov.

josifek
1. sep 2009

WWcko, já byla po císaři s epiduralní anestezii a můj muž tam byl semnou, i na pooperačním pokoji asi tak 4 hodiny. pak šel domů 😉 Malou si popsal aa vyfotil 😉 Ale každá nemocnice to ná asi trošku jinak 😉

jane33
1. sep 2009

kocky, nebojte sa. Ja som mala so spinalu tiez hrozu, ze budem pri vedomi a ze budem nieco citit. Nakoniec to s tym spinalom bolo ale naozaj v pohode. Citit len to, ze nieco robia ale bolest ziadnu a vobec mi nevadilo, ze si tam rozpravaju, co kto ma komu kedy podat. Nohy mi odtrpli po cca 2,5 hodine uz uplne. Horsi je stav po, ked sa dava oxytocin na stiahnutie maternice a piesok na brucho-to boli (ale nieco od bolesti to isti), no a prve postavenie tiez stoje za to 🙂

smejo251
1. sep 2009

no baby tak vidite tie co to maju za sebou hovoria ze to prezijeme tak to je fajn 🙂)))
ideme do toho a hlavou hore

mia78
1. sep 2009

jane a preco ti davali piesok na brucho to som este nepocula...... 😲

mne po spinali odtrpli nohy asi po siestich hod......anak to bolo vpohode naozaj nic neciti len ze nieco robie podla mna je to lepsie ako celkova ason som videla maleho na chvilu .......

martulikk
1. sep 2009

holky, když tu zmiňujete tu bolest břicha při zavinování dělohy, tak já po epidurálu žádnou necítila 🙂 spíš mě mrzelo, když mi sestřička sebrala tu pískovou zátěž, ta mi byla na břiše moc příjemná 🙂

jane33
1. sep 2009

mia:vraj to napomaha zavinovaniu maternice

smejo251
1. sep 2009

coo je to toto zavinovanie maternice stahovanie??
co si myslite ked som mala 3 potraty z nezistenych pricin a 3 krat kyret bude ma taltiez boliet stahovanie maternice viac ako pri tom ako sa hovori ze cim viac porodov tym viac bolesti????po zakrokoch ma vobec nic hrozostrasne nebolelo

lulu723
1. sep 2009

josifek npriklad u mna muz nebol,lebo mna zacali rezat o 13 a zrovna o 13 tam prisiel,ale aj tak by ho ku mne nepustili.akurat ho zavolali ked malinka uz bola oblecena tak sa snu mojkal a mna tam zasivali.az ked ma prevazali na izbu tak chvilku bol somnou a potom isiel domov.tam kde boli este tehotne mamicky tak tam vobec nemohol ist.tak som tam bola sama na izbe,ale ani mi to nevadilo,lebo som bola taka oblbnuta,ze sa mi chcelo strasne spat a nebyt toho tlakomeru,ze kazdu pol hodinu zapipal tak spim jak drevo do rana.

rose86
1. sep 2009

baby tak ja zajtra idem na to. drzte palce 😉 hned jak dojdem domov tak vam napisem 😉

akejka
1. sep 2009

rose drž sa, napíš potom ako bolo... 😉

smejo, ja som po 1 potrate a kyrete, ale zavinovanie maternice ma nebolelo vôbec ani po 2. pôrode... 😉

baby, mne tiež dali pieskovú záťaž na brucho sestričky, ale prišiel na izbu lekár a hneď ich spucoval, že po sekcii sa to nesmie dávať... 😕

reruna
2. sep 2009

já jsem na břiše nic neměla. smejo držím palce, at ti to tentokrát vyjde a neboj, to zavinování třeba nebudeš ani tak cítit, jak tu některé hoky psaly. Mě třeba to bolelo při kojení, jakoby menstruační křeče, to bylo určitě to zavinování dělohy, jinak mě samozřejmě bolelo celé břicho a hlavně jizva, ale toto bylo jiné.

miskachrumka
2. sep 2009

ahojte chcela by som sa opytat za kamosku termin ma 27.9 a ma problem s platnickami je mozen ze by mohla rodit normalne ma aj astmu je dost velky alergik doktor sa jej stale nevie vyjadrit tak je nepokojna mate niekto skusenost?!chodi na pozorovanie a na rehabilitaciu ale zevraj do datumu porodu jej stym už velmi nepomozu! ☹

elissa2009
2. sep 2009

tak som sa doktora pytala, či moze byt manzel pri porode a povedal ze v ziadnom pripade, lebo to je operacna miestnost. Tak ako je mozne, ze niekde to dovolia? Uplne som z toho hotova, neviem si to bez neho ani predstavit.

emily76
2. sep 2009

elissa, ani moj manzel nebol priamo pri porode, v porodnici, kde som rodila to tiez nedovoluju... ale ked babatka vybrali, bol s nimi v miestnosti, kde ich vazili, merali... mohol ich mat na rukach, pofotit... ja som rodila v uplnej anestezii... takze videl nase deticky skor ako ja... 😉 😉 A neboj, zvladnes to aj bez neho..... hlavne aby tam prisiel porodnik... 🙂

jihajiha
2. sep 2009

Můj porod císařským řezem

Ve středu 19.8. mě čekali pásy a kontrola, zda je prcek ještě pořád polohou KP. Jelikož na ultrazvuku při měření naměřili, že bude mít 3900g, tak mi doktor Kuczman oznámil, že císařský řez bude asi nevyhnutelný. Já z toho byla úplně grogy, nešťastná, zklamaná z celého těhotenství, že to nedopadne tak, jak jsem si 9 měsíců snila. No doktor řekl, že v sobotu mám přijít na další pásy a že si s sebou mám vzít kabelu do porodnice. Takže jsem se slzami v očích v sobotu odjížděla do nemocnice. Udělali mi pásy a bylo rozhodnuto. Malýmu se na svět moc nechtělo, netlačil se a navíc byl velkej, takže bylo jasno. Udělali mi příjem a já už opravdu zůstala v nemocnici. Císařský řez naplánovali na neděli na 9 hodin ráno. Od soboty jsem měla vodovou dietu, takže jsem jedla jen polévky. No další den jsem byla nervozní, ale nic jiného mi už nezbývalo. V 5 ráno jsem měla klistýr, císař se posunul na 11 hodinu. V 9.30 mi přišla sestra na pokoj zavést cévku do močového měchýře a já už byla upoutaná na lůžko. Pak přijel přítel, který byl přítomen u celého porodu. Po 10 hodině jsme odjížděli na operační sál. Jirka byl celou dobu se mnou, dokonce mě se sestrou odvážel na posteli a mě se chtělo pořád brečet, ale on mi byl velkou oporou! Na operačním sále mi prvně napíchli žílu na kapačku. Prvně jednu ruku, to nešlo a na mě už šli mdloby – kdyby to bylo hned, tak je to OK, ale sestra hledala žílu a nic. Tak přišla na řadu druhá ruku, povedlo se! Pak mi anesteziolog řekl, že si mám lehnout na bok, prohmatal mi páteř a našel nejlepší místo na zavedení epidurálu. Opíchal mi to pro znecitlivění a pak začal zavádět ten epidurál – teda nic příjemného to nebylo, chtělo se mi utéct pryč. A pak se čekalo, až to začne působit. Zvláštní pocit. Nohama jsem hýbala, cítila jsem v nich teplo, když se mě dotýkali, tak jsem cítila doteky, ale necítila jsem bolest.V 11.00 začala operace. Dali mi plentu, Jirka seděl u mé hlavy, hladil mě. Já necítila vůbec nic. Atmosféra byla úplně super, doktoři se tam smáli, povídali si o dovolené a bylo to takové fajn. Žádná bolest a najednou mi ukazovali Malého přes plentu.Doktro Kuczman se ptal, co čekáme, jestli holku nebo kluka a když jsme řekli kluka, tak nám to potvrdil. Jirka všechno točil na kameru, takže první nádech našeho miminka máme dokonce natočený. No a já od té doby nevyděla vůbec nic jiného, než našeho Matýska. No malýmu udělali první prohlídku – apgar score 9-10-10, takže paráda. NO a pak ho odvezli na vážení a měření. Jirka šel s ním. Já tam ještě 40 minut ležela a koukala na přístroje, jak mi bije srdce, jaký mám tlak a poslouchala, co si doktor povídá se sestrou. Pak sundali plentu a mě odvezli na chvíli na pozorování. Pak jsem ještě byla hodinu na ARU, kdyby byli nějaké komplikace. Bylo mi děsný smutno po malým, že mi ho nedali k prsu, ale ten pocit, že už je na světě byl nádhernej. NO po hodině mě odvezli na pokoj. Jirka už na mě čekal a hned mi dovezl Malého, ukazoval mi video jak ho měřili, vážili, jak mu dávali injekci – no nádhera. Já byla unešená.
Epidurál přestával působit asi v 6 večer. Bolest veliká, dostávala jsem pořád kapačky, výživu, jíst jsem nic nemohla až do úterka. V pondělí ráno už mě sestry nutili vstávat. Zkusila jsem to, ale začalo mi pískat v uších a bylo mi na omdlení, tak jsme to nechali na potom a to už šlo. Ale bolest jak hrom!!!! Hlavně při zvedání z postele a při chůzi – no děs. Vyndali mi cévku z močáku, tak už jsem musela chodit na WC, ale jen se sestrou. Sama jsem si troufla až další den. A stálo to za zlámanou grešli.
Malého mi přiložili k prsu prvně po 6ti hodinách a nic, měla jsem strach, že je to dlouho, ale za 2 dny se mi prsa tak nalili, že to mlíčko nešlo ani ven. Měla jsem zatuhlí bradavky, tak mi dávali 3 injekce oxytocinu na uvolnění. Nakonec mi pomohla až sestra, která mi ukázala, jak ty bradavky namasírovat. Uklidnila mě a snažila se mi pomoct. Jinak ostatní sestry z norovozeneckýho se o mě nezajímali. Jen řekli to a to a to, ale nesnažili se pomoct. Já probrečela 3 noci, než se mi podařilo to mlíčko vůbec dostat ven, prsa boleli, břicho bolelo – no hrůza. Navíc jsem dostávala injekce do břicha, taky do zadku, no hrůza.
Nejvíc mě opravdu štvali některé sestry z novorozeneckého, protože mi přišlo, že je obtěžuju tím, že tam chci nechat Malého třeba na chvíli, abych si odpočla. Nemohla jsem ho pořádně nosit, podrndat a tak. Z toho mě boleli záda jako hrom, ale sestry nic. Opravdu tam byli jen 2 objetavé, jinak ostatní bych nakopala do zadnice. Nechali mě Malého u prsu, takže mi rozdělal tím taháním na“sucho“ celý bradavky. Tak mi dali odsávačku, tou jsem něco vydolovala, ale nic moc. NO zabrala mi až poslední oxytocinová injekce a ruka sestry Šiskové, která mi ty bradavky i přes bolest rozmasírovala a pak už mlíčko teklo a teklo snad pořád. No nicméně jsem měla ty bradavky rozdělaní, tak jsem ani nekojila, jen jsem odříkávala. Nakojit se mi podařilo snad jen jednou v nemocni. Měla jsem z toho takový nervy, že jsem se vůbec nevyspala a byla zničená. Nechali si mě tam ještě o den dýl, takže ne 6 dní po císaři, ale 7 dní po jsme šli domů. Doma se nám režim ustálil a teď už i kojíme. Bradavky se zahojili a je fajn. Bříško pořád necítím, doktor říkal, že to bude tak měsíc trvat, než se ty nervy v bříšku vzchopí, ale už chodím jak člověk – ne v předklonu a už se i zvedám bez problémů z postele.
Císaře jsem nechtěla a znova dobrovolně bych na něj nikdy nešla, ale jsem ráda za zdraví mimčo!!!!

smejo251
2. sep 2009

no ja sa zajtra baby opytam mojho lekara ci monzel moze byt pri mne pri sekcii...a ked mi uz on nedovoli tak asi sa to fakt u nas nemoze....som zvedava ale ja sa bojim ze ked ten bude pri mne tak mi bude makko a budem plakat...no neviem...
reruna- dakujem pekne tak snad sa uz teraz na koniec nic nepokaziiii....
no dufam ze to zavinovanie maternice nebude boliet ani mna....ked ma doteraz nic nebolelo ......
jiha jiha- to co s tebou robili preboha???najprv ta chceli uspat a potom ti nakoniec dali epidural nechapem....
a baby sorry ale co je ten agbar a kedy je to skore dobre a kedy zle nechapem tomu...

lulu723
2. sep 2009

smejo neboj ani ja tomu nechapem co to ma byt takze neni si sama Erika mala Apgar 10:10

martulikk
3. sep 2009

smejo: Apgar skóre hodnotí zdravotní stav novorozence v 1.,5. a 10. minutě po porodu. Hodnotí se 5 věcí, dávají se body od 0 do 2 (čím lepší stav, tím víc bodů): počet srdečních tepů, barva kůže, dýchání, napětí svalů a odpověď na podráždění. Obecně 8-10 bodů mají zdraví novorozenci, 5-7 bodů když má novorozenec při narození nějaké potíže se začátkem dýchání, přizpůsobením se novým podmínkám, většinou to bývá přechodné, méně než 5 bodů mají novorozenci s porušenými základními životními funkcemi, vyžadují lékařskou péči... 😉

smejo251
3. sep 2009

och boze tak a uz mam stres....no toho sa ja najviac bojim aby bol maly v poriadku..chudatka deticky taky stres a hned musia vykazovat vysledky no ale snad bude vsetko v poriadku ...idem dnes na ctg a od vcera mam nejake take cudne pocity bud maly velmi pribral a zle sa uloyil alebo zeby poslickovia???no ktovie neviem co to je ☹((( jaj mi prvorodicky mame to tazke...🙂))))))

valentovasasa
3. sep 2009

jiha -tak to mám pocit jako bys popisovala můj pobyt na šestinedělí... u mě teda problémy jiný, ale neochota stejná... navíc já šla domů až po 10 dnech.
SC jsem měla s celkovou narkozou, přičemž na operační stůl jsem si z rizikovky musela dojít sama, žádný převoz na vozíku, nebo lůžu, pěkně po svých s "kabelkou" na moč v ruce... Na JIPce mě pak taky nasrala sestra - manžel se mi tam snažil dovolat celé odpoledne, to jsem pospávala, tak mu řekla at zavolá večer. Mezitím se vyměnili sestry a ta noční mě normálně zapřela a to věděla že na ten telefon čekám... a mobil? tak o tom jsem si tam mohla nechat zdát... a návštěvy? neexistují na JIP... což nechápu, že...
byla jsem po "pitomým císaři" při vědomí, fungující... na jaře měla má babička mrtvici, odsávali jí mozkomíšní mok a celkově na tom nebyla dobře, ale v Praze v nemocnici "Na Homolce" jsme za ní na tu jipku mohli denně a prakticky ihned... Tak nechápu proč by nemohli sem??? Prostě mě nasrali. A nasraná jsem na ně celé dva roky, takže má manža za úkol pokud bych zas rodila císařem tam udělat bordel aby ho na tu jipku pustili...

miskachrumka
3. sep 2009

baby su tu nejake co vam ostali kg naviac po sekcii ☹

andrea12737
3. sep 2009

Ahoj miska, mojej sesternici ostalo 10kg, pribrala 20kg. 😒

valentovasasa
3. sep 2009

já ne - já šla do porodnice s plus 9kg a odcházela o 14kg lehčí

a ted druhé těhu jsem přibrala 3kg a uvidím s čím odejdu z porodky

bibi78
3. sep 2009

jihajiha, ten popis cisarskeho v 1. casti je uplne zhodny s mojim, postup lekarov bol rovnaky, vsetci boli velmi prijemni, slo to velmi rychlo. aj apgar score mame uplne zhodne, dokonca aj tusim datum narodenia deticiek.
co sa tyka tej necitlivosti bruska, som rada, ze si to sem napisala, lebo ja som sa uz zacala obavat, ze je to nejak dlho - 10 dni po sekcii a este stale si necitim pokozku na bruchu, ked po nom prejdem rukou akoby to bolo este stale umrtvene. tak si ma ukludnila, ze je to dlhy proces.

inak, ja som celkovo pribrala 12 kg a z nemocky som prisla domov o 8 kg lahsia... takze mi zostali 4 kg navyse... ale otrasne zelatinove brucho 😝 ... snad sa to da dokopy... samo 😵

simonova815
3. sep 2009

miskachrumka: mne po prvej dcere zostali po cisarskom 3 kg, ktore som potom za 4 roky nedala dole. Ale pravda je, ze som malu kojila veeelmi kratko. A vraj je kojenie na liniu najlepsie. Teda kamosky co kojili, tak vsetky boli vo forme do pol roka, mnohe aj chudsie ako predtym.....

Vidim ze pisete o pritomnosti otecka pri cisaraku. Podla mna je to vyslovene zalezitost lekara ci to dovoli alebo nie. A je pravda, ze aj lekari chcu byt kryti, ak nahodou nastanu nejake komplikacie, co zas podla mna je pochopitelne.... U nas bol manzel aj pri prvej, sice anesteziologicka bola z toho na nervy, ale lekar povedal, ze tam bude a bol kym malu nevytiahli a potom isiel s malou prec, kym ma sili tak tam uz nebol. A pojde teraz. A bol aj so mnou chvilku na izbe, ale je pravda, ze som tam bola vtedy sama. A rodila som v spinalnej analgezii, bolo to v pohode iked podla mna velmi zvlastny pocit. Ale je to ok

elissa2009
3. sep 2009

Baby, co ste mali oblecene, ked ste isli z porodnice domov. Myslim, ze asi suknu, či na ten rez nevadia ani nohavice?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre