Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

mamoo
20. dec 2009

koceny a aj po cisarskom sa musi potom zo dve hodky tlacit na brucho aby sa maternica stiahla?
a ak sa brusko nestlaci, nemoze ostat maternica vacsia? ze sa tak nestiahne?

romana29
20. dec 2009

mamooo mě na břicho nikdo netlačil. Předpokládám, že ji vytáhl doktor přímo z dělohy po dítěti.

juliankaaa
20. dec 2009

mamoo
no mne po operacii na nic netlacili, akrat rana mi dost krvacala, tak potom mi dali nejake zavazie na brucho aby sa neotvarala, a to som mala cely den
No a ja som po porode vyzerala ako tehotna, take velke brucho som mala ☹ ale chvalabohu som kojila a tym sa mi asi maternica stahovala a stracalo sa aj brusko a teraz ho mam take ako pred otehotnenim
Inak ked som prisla vyberat stehy do nemocnice tak sestricka namna pozerala ze ci som fakt uz po porode

katiak
20. dec 2009

mamoo, po prvej sekcii v narkoze som mala na bruchu vrecko s.. niecim.. hodene priamo na rane, bolelo to jak slak a musela som lezat na chrbte, kym mi ho dali prec (tusim prave cca 2 hodky). pri druhej mi nic take nedavali, ani som si na brucho netlacila. na podporu zavinovania maternice ti (tusim aj v infuzke) ide oxytocin plus ti budu pichat injekcie. kontroluju to, nemusis sa bat. dobre je aj dojcit. romana, maternica je děloha, tu ti pri porode nevyberaju (ak je vsetko ok 😉 , mala si na mysli placentu, nie? btw, mna skor prekvapilo, ze mi teraz pri odchode nerobili kontrolny ultrazvuk. vraj po sekcii sa nerobi... 😒

janka3.12
21. dec 2009

...chcela by som sa opytat ako je to s druhym porodom po sekcii, neviem ci to tu nahodou uz nebolo spominane, ak ano pardon... mala som na konci augusta sekciu - niezeby som chcela ist rodit hned ale do buducna, da sa rodit aj normalne vaginalne? ci spravidla koncia porody opat cisarskym? vacsinou baby co poznam skoncili cisarskym...

terecka
21. dec 2009

Ahoj holky, přidám se k vám, nevadí? 🙂

Chtěla bych se zeptat, jak si ošetřujete jizvu po CS, jestli teda vůbec. Můžu si na to dávat nějaké obklady, třeba z heřmánku nebo dubové kůry nebo tak něco? Mám samovstřebávací stehy, jizva ještě pobolívá, tak bych chtěla nějak napomoct té regeneraci.. Díky moc za rady!

janka3.12 - moje švagrová rodila první dítě císařským a druhé normálně. Pokud nejsou nějaké komplikace, tak se dá rodit i normálně, akorát je to asi více hlídané.

zuzana612
21. dec 2009

janka3.12, ja som mala sekciu pred 21 mesiacmi, teraz o par dni cakame druhe babo a zatial to vypada na prirodzeny porod, ale zevraj to vacsinou zalezi od danej situacie. Ak by mi hrozil nejaky tazky porod tak sa riskovat nebude, ale ak sa bude zdat ze by mohlo ist vsetko ok, tak druhe babo by som mala porodit normalne

jijitka
21. dec 2009

Terecka - blahopřeju k holčičce 😅
Taky mě čeká CŘ v Havířovské porodnici, dokonce bych to měla stihnout i před malováním 😉 , což jsem ráda.
Mám několik konkrétních dotazů - můžu ti písnout do IP ??

mirko
21. dec 2009

ajoj janka, ty uz nad druhym rozmyslas?? 😉 neviem ci som ti pisala do IP..ze v martine ta inak ani rodit nenechaju ak nemas nejake zdravotne problemy, pre ktore by ti museli robit zas cisara...ja som tiez kika rodila normalne, teda chcela som aj ja aj doktori, a pato sa tiez narodil cisarom

gastya
23. dec 2009

ahoj maminky pridam sa ak nevadi.Samka som rodila pred 5 apol rokmi cisarskym bolo to na rychlo skoro v 42 tyzdni hrozilo pridusenie.Mala som spinal a bolo to v pohode.30.12 mam naplanovanu dalsiu sekciu ,kedze to bude v zahranici tak sa trosku bojim ako to dopadne.Cisarsky som si vybrala sama lebo som bojko.Manzel moze byt so mnou po cely cas a maleho nam tiez nechaju hned ako ho skontroluju takze to bude viac menej na ocinkovi aby sa postaral v tie prve hodiny o drobca.dufam ze vsetko dopadne vdobre a po 3-4 dnoch budeme doma.

cathrin18
23. dec 2009

chcem sa spytat ci sa pri spinalnej anesteze nieco plati?

bibione
23. dec 2009

catrin: spinal sa dava len pri sekcii a neplati sa...nieje to nadstandart

bibione
23. dec 2009

janka3.12 : ak si mala uz raz cisarsky a otehotnies zas na dalsi rok,ides cisar znova...ak si das pauzu na dva roky,mozes rodit normalne

deyna
23. dec 2009

ja som si jazvu osetrovala prvych 7-10 dni repikom a potom krem contractubex, doporucene priamo lekarom, kupite bez receptu, je to na to, aby ste mali peknu jazvu. natierat 2 krat denne

supi
1. jan 2010

Ahojte, zacala som citat tuto temu ale je toho tak strasne vela... neviete mi tak v skratke poradit ake veci potrebujem do nemocky ked mam planovanu sekciu?
Ci potrubujem nejake specialne vlozky a nohavicky? Mozem mat aj pyzamo alebo treba koselu? A teba si vzita aj nieco na potieranie jazvy? Velmi vam dakujem 🙂

ili5
1. jan 2010

Ahojky, je tu někdo kdo musel rodit císařem k vůli těhu cukrovky, píchám inzulín. Jak to probíhá, co je s mimim po porodu a jk dlouho se léčíte po císaři. Děkuji

blueapple
1. jan 2010

supi,¨
každá porodnice to má jinak, informuj se tam, kde budeš rodit. Někde nepotřebuješ sebou nic, někde skoro všechno... 😎 Takhle obecně se nedá říci.

musko
1. jan 2010

supi, vložky - njlepšie sú monety alebo klasické porodnícke vložky z lekárne, jednorázové porodnicke nohavičky z lekárne, lepšia Ti bude nočná košeľa - koli hygiene, kontrole oper. rany a hlavne aby sa dala zapínať ku krku - alebo mala vačší výstrih - koli kojeniu, ďalej kojacu podprsenku, vložky do podprsenky..... Hyg potreby a ostatné Ti povedia v porodnici :o)

ili5
1. jan 2010

Noční košili si určo brát nebudu, vemu si jejich erár. Chtěla bych se po každém sprchování obléct do čistého, tak tolik košil nemám.

musko
2. jan 2010

ili,ale niektoré porodnice Ti dajú jednu, nanajvýš dve a hotovka......

ili5
2. jan 2010

Tak to slyším prvě, u nás nikde určo ne. Jsou povinni dát Ti erár, zuvlášť v porodnici po porodu, nebudeš chodit od krve, nebo propocená. Já jsem často ve špitálech a nikdy jsem netahala košili, župan a převlíkala se dle potřeby. Neznám ani nikoho kdo by si bral 1 košili do porodky a vydržel v ní celý týden.

majda.h
6. jan 2010

jijitka -> taky jsem rodila v Havířovské nemocnici (nepostupující porod, tak nakonec císař...)

ili5
6. jan 2010

Za jak dlouho jsi byla fit, majdo?

marketa137
6. jan 2010

Ahoj holky, jak je to po 1 císaři. Může se druhý porod vyvolávat? měla jsem cukrovkua tu mam i te´d, zatim je mimís zase v blbý poloze tak když tak zůstane tak ej císař jasnej ale spíš se bojim aby mě při normálnim porodu nerupla děloha ☹ . Jsou nějaký kritéria kdy je možno rodit normálně a kdy se už přistupuje zase na císař 😉

musko
7. jan 2010

market, 3 roky sú dostatočná doba na to, aby si už mohla rodiť normálne, ak to bude možné..... Jazvu Ti iste kontrolujú UTZ.
ili, po cisárskom je to ako po každej inej veľkej operácii brucha - ale je to individuálne, každý má iný prah bolesti, ja som pri druhom už večer chcela chodiť..... O druhého dňa som normoš fungovala, ale niekomu to trvá dlhšie.

kuspitka
7. jan 2010

Ahojte.ja by som chcela vediet ako dlho ste krvacali po cisarskom reze.
dakujem

jankohrasko
7. jan 2010

kuspitka: ja som krvacala prve 3 tyzdne dost silno ☹ , potom este dva tyzden slabsie 😉

tegina
7. jan 2010

Market 137, co jsem načetla v diskusích po prvním císaři se nikdy nevyvolává porod. Pokud rodička přenáší, a dr. ji nechají, což je zřídka, většinou asi po delších rozestupech, poslední možný den jde na císaře. Ale většinou se nenechává ani přenášet. Moc bych pochybovala, když máš navíc cukrovku, kdyby tě nechali rodit normálně. Ta je taky jedna z kritérií pro CR. Tak teď nevím, zda jsem Ti udělala radost n né.

kuspitka
7. jan 2010

janko dakujem aspon viem.lebo uz som sa bala ,ze krvacam velmi dlho

jankohrasko
7. jan 2010

kuspitka: neboj, ja som si tiez myslela, ze po cisarskom nebudem velmi krvacat 😝 ale asi nezalezi, ci cisarsky alebo normalny.. Prve 3 tyzdne som dost krvacala, ale potom to uz bolo menej a menej 😉 Keby Ti to po 6-tich tyzdnoch nepreslo, treba ist za gynekologom, ze ci je vsetko ok 😉 A gratulujeme ku malej slečne 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre