Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

mixka
7. sep 2006

ja keby som mohla, tak rodim jednoznacne cisarom

tundika
7. sep 2006

mixka, aj ja som bola toho nazoru kym som nebola tehu. este aj v prvych mesiacoch ma to drzalo, ale postupne ma strach z porodu opustal a nakoniec som uz svojmu lekarovi hovorila, ze ja chcem rodit co najskor! 😅

zenska
13. sep 2006

ja som bola cisarskym rezom a som spokojna.bola som v sukromnej nemocnici,kde sa dobre o mna postarali.tri dni som viac vnimala jazvu,ale mohla som chodit.a ked som prisla z porodnice domov,citila som sa uz super.kupila som si aj gel na upravu jaziev Dermatix(1500 Sk)a jazva po mesiaci bola vyblednuta takmer uplne.teraz vyzera velmi dobre.

jj2202
13. sep 2006

mixka hovorila som s kamoskou ktora rodila cisarskym a teda bola z toho nestastna... tie s beznym porodom uz na druhy den nosili svoje babatka, ona sa mohla na nho len pozerat,nemohla nic dvihat... no a jej sa to dost dlho hojilo,... takze dufam ze ja budem prirodzene. este mam na plane dalsie dve mimca 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

majka35
13. sep 2006

zenska - bola si v Saci? Pretoze ja tam tiez planujem rodit a kvoli zdravotnym problemom budem rodit cisarskym rezom. Mala si epi, alebo ta celkovo uspali? Som zvedava, kedze ma to o par tyzdnov čaká.

anetta
19. sep 2006

ahojte kocky,,,kedze mozno budem musiet rodit cisarskym rezom,chcem sa vas spytat ako to je,da sa cisarsky rez naplanovat na urcity den aj pokial nebudem mat kontrakcie?

danii
19. sep 2006

ano da 😉

ninocka
19. sep 2006

je to ako sa dohodnes

ninocka
19. sep 2006

vacsinou to mojim kamoskam vyslo

cukrikk
19. sep 2006

anetta ja som si pri druhom naplanovala datum porodu ale kntrakcie ma chytili o tyzden skor 😉 ale samozrejme ze sa to da

anetta
19. sep 2006

,,,nejlepsie by bolo,ak budem musiet predsa tym cisarskym rodit,keby ma tie kontrakcie vobec nechytili 🙂

cukrikk
19. sep 2006

jj2202 ja mam 2 cisaskym a mozem mat aj dalsie takze v tom nevidim problem

anetta
19. sep 2006

,,,a zostala ti velka jazva?

cat
19. sep 2006

anetta, dá sa naplánovať, jasné, ja som mala termín 23.12. a syn sa narodil už 14.12. lebo od 15.ho išiel moj doktor na dovolenku 😎 a ja nemám po jazve už skoro ani stopu 😉

anetta
20. sep 2006

cat,a ak sa smiem spytat,,preco si rodila cisarskym?

kili
20. sep 2006

ahojte, mňa sa toto ešte netýka a dúfam ani nebude. Ja mám len takú otázočku (postreh), nepríde ešte niekomu inému, že Cisársky rez znie skôr ako nejaký zákusok? 😀 😅

danciacik
20. sep 2006

kili... 😀 😀

dahlia23
20. sep 2006

No, babky, ako to tu tak sledujem, tak z pôrodu sa pomaly stane horor....
Podľa mňa je to úplne jedno, či žena rodí prirodzene alebo sekciou. Ja by som sa viac bála tej sekcie ako prirodzeného pôrodu, pretože to už je operácia a ako každá operácia, nesie so sebou aj riziká. Pred 8 mesiacmi ma operovali, robili mi resekciu vaječníka, jazvu mám ako po sekcii a žiadna sláva to teda nie je. jazva sama o sebe je krásny, no pri prudšom pohybe si vždy uvedomujem jej existenciu, nehovoriac o stále neobnovených nervových zakončeniach v jej okolí.
Odhliadnuc od neskoršieho nástupu laktácie, možných zápalov a zlého hojenia, predsa len, ženy sú stvorené tak, aby rodili prirodzene. Dostáva sa do popredia trend s názvom sekcia, ale je to iba povrchný pohľad. Bábo vie, kedy sa chce narodiť a rodiť skôr preto, lebo lekár ide na dovolenku, je dosť nezodpovedné. Zo strany matky aj zo strany lekára. Nie som žiadna puritánka, ak budem musieť ísť sekciou, pôjdem (v TN ju robia v spinálnej anestéze), ale radšej chcem rodiť prirodzene. Za cenu nástrihu, šitia a bolesti. Ale ten pocit, že som to zvládla vlastnými silami, ten mi za to stojí.

zuzu13
20. sep 2006

No ale ten pocit, že to nejde inak ako sekciou nie je dvakrát príjemný...
Ja som 3 dni dostávala vyvolávačky, rozťahovali ma doslovne rukami (neprajem tú bolesť) a nakoniec som po 17 hod. bola otvorená len na 2 prsty. Takže jediný spôsob ako zachrániť mimi a aj mňa bola sekcia. No a lekári si predsa uvedomujú, riziko s ňou spojené, takže tiež asi radšej majú rodičky s prirodzeným pôrodom. 😅

cat
20. sep 2006

anetta, napíšem ti neskôr do IP, ja sa už do tejto témy odmietam vyjadrovať nakoľko niektoré matky či budúce matky sú evidentne presvedčené že sú lepšie a zodpovednejšie ako iné a dovolia si na základe jednej vety, ktorá ťa mala povzbudiť, súdiť človeka. Pekný deň dahlia23.

anetta
20. sep 2006

ani ja nesuhlasim s tym co tu dahlia napisala,,nemyslim si ze je nezodpovedne od matky ci od lekara,ked spravia sekciu o par dni skor ako je termin porodu,,myslim,ze lekari vedia lepsie ci to je alebo nie je riziko pre babeko ci maminku,takze ked sem niekto chce daco pisat,nech sa trosku zamysli co napise a netituluje tu maminky ako,,,nezodpovedne,,

natana
20. sep 2006

cat nič si z toho nerob, ja sa tiež stretávam s podobnými reakciame, ale len od tých čo ešte nerodili, alebo mali bezproblémový pôrod. Keby boli dohrhane zvonku aj zvnútra aj po nástrihu a po pôrode prežívali mesiace v hrozných bolestiach asi by ten cisársky tak veľmi nekritizovali.

Dalia ja som mala resekciu vaječníkov obojstrane, plus slepák (všetko naraz) a nebolo to ani zdaľeka také hrozné, ako tie strašné týždňe po normálnom pôrode. Na tretí den som bola relatívne v pohode a za týždeň som už skoro behala.

cukrikk
20. sep 2006

anetta jazva mesia 11cm a je taka ako vlasok vazne v BS to liecia laserom a to vidiet

lucsicus
27. sep 2006

ja som rodila v marci cisarskym. najprv som si ,,odtrpela" 26-hod.kontrakcie, potom mi dali na vyvolanie oxitocin asi o 9,00 hod. A ked uz mimi malo hlavicku skoro vonku (videli jej vlasky...), tak mi zacali asi 3-4 doktori skakat na brucho a tlacit, aby po dalsich 20-tich minutach zistili, ze to nepojde... potom chceli zobrat extraktor, ked im moj manzel povedal, ze ci to myslia vazne a rozculil sa, .... tak potom zavolali primara, ktory si tiez este ,,poskakal" a ked to neslo, tak ma rychlo brali do inej saly, kde mi urobili sekciu....kvoli hlbokemu priecnemu stavu. Mala sa narodila o 14,30 hod., 3600 g (chvala Bohu a manzelovi cela a skoro zdrava....pretoze ju este stihli nakazit E-coli (co sa zistilo az neskor)....proste paraaada!!!) Mala som epiduralku, co si myslim, ze bolo paradne, pretoze po tych 26-hodinach, kedy som nedostala ani jest, kontrakciach, prebdenej noci a podobne, konecne s jej aplikaciou sa dostavila ulava, aj ked kontrakcie este citis, ale uz nie su tak strasne bolestive. A dalsou vyhodou je, ze este az do druheho rana mi ju nechali a nemuseli mi ziadnu ,,utisujucu" injekciu pichat do svalu, len mi ju podali cez epi, takze som bola o nieco menej dopichana, ako ine baby-pri spinalke.
Horsia je rekonvalescencia (aspon u mna) problemy s chrbticou som mala uz aj predtym a zhrbena a s bolestami som chodila asi 4 mesiace - ale neviem, ci to bolo z epiduralky alebo nie....
Teraz cakame uz dalsie mimco, a kedze je to tak skoro (menej ako 2 roky medzi S.C.a porodom), tak mi gynekologicka povedala, ze to musi byt tiez cisarskym. ....a celkom si to prajem. Este raz zazit to cakanie a bolesti pred samotnym porodom, tak to radsej takto - planovane.
Drzim vam palce baby!
(aj ked som zavidela babam, ktore rodili normalne, pretoze uz na druhy den behali ako srnky - kdezto ja som tri dni ledva vstala z postele a ,,doteperila" som sa na wcko.) Esteze boli sestricky strasne fajn! (o lekaroch pomlcim)

mory
27. sep 2006

lucsicus - ja som mala ten isty pribeh ako ty, mojho maleho zachranili v poslednych minutach a tiez som teraz tehotna, sice syncek ma uz skoro 4 roky. ale dalsi cisarsky by som asi neprezila. bolo to hrozne a tie bolesti potom ani sa pohnut, ani si sadnut ani lahnut. 😝 no pri mne lezala tiez babulka po cisarskom a ta behala a skakala akokeby jej nic nerobili, tak mozno kazdy organizmus to berie inak. 😉

babulka
27. sep 2006

Baby, to akoze mate male a tenke jazvy???? Ja mam sice ako pisala cukrikk nejaku 10 cm, ale je dost vystupena do takeho obluka a pekne bordova. A navyse svrbi... Dalsi dovod, preco nerodit cisarom... Mne Dr. povedala, ze dalsie moze byt v pohode prirodzenym porodom, len musi byt dostatocny odstup od tehotensiev, minimalne rok. Co neplanujem. 😉

sylvie
27. sep 2006

babulka, ja ju mam dost tenku a miestami uz bielu a ani o nej uz neviem.. na zaciatku som mala aj ja taku ako ty. ja som si ju natierala contractubexom, par krat som si dala odvar z repika a aj nahrievala biolampou..

peha
4. okt 2006

ahojte babulky,

velmi dobra rada - na jazvy je dobry vitamin E. ten klasicky, co dostat v lekarni, E 400, v kapsuliach. kapsulku treba chvilku namocit do vlaznej vody, alebo len pocmulat v puse - aby sa stala vlacna a vytlacit obsah - teda tekuty vitamin priamo na jazvu a premasirovat. opakovat aj niekolko mesiacov, a jazva sa krasne vstrebe a zahoji.

mne sa hrozne zle hoja jazvy, ja uz mam jednu na bedrovom klbe (od detstva, tu nezmenim) a jednu na chrbte po operacii platniciek, a ta sa nie a nie zahojit. skusala som vsetky masti aj drahe aj lacne aj 3 mesiace a nic, a potom mi tuto jednoduchu vec poradil chlapik, ku ktoremu chodim na akupunkturu. a cca po 2-3 mesiacoch je jazva ovela tensia, a nie je taka vypucena.

tiez mi z roznych stran vyzera, ze budem rodit cisarskym, aj ked neviem, co by bolo lepsie, ale asi to rozhodnu doktori 😕

zuzu13
4. okt 2006

babulka: pre info:
píšeš, že ti doktorka povedala že odstup od tehu má byť aspoň rok a môžeš rodiť normálne?
ja idem rodiť po 12,5 roku a musím mať predoperačné vyšetrenia (inak je všetko OK), lebo v nemocnici mi povedali, že som riziková, nakoľko prvé mimi bolo sekciou. Je tam totiž možnosť, že starý rez praskne a nastane krvácanie do brušnej dutiny... No takto dodávajú elán rodičkám 😅

bellasandra
autor
4. okt 2006

Tak a je to potvrdene, idem cisarskym...mam z toho dost zmiesane pocity 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre