Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

kacka123
28. sep 2009

Ahoj, ja idem rodit planovanou sekciou 19.10. a TP mam 27. 10. podla jedneho UZV a podla druheho 21:10:tak dufam, ze to stihneme, lebo do porodnice to mame hodinu a pol autom takze mala sa dufam neprihlasi skor. 🙂
Inak som si termin vybavovala po znamosti takze neviem ako to bezne chodi. Ja idem rodit cisarskym kvoli ociam aj ked ocna mi napisala odlahcenie druhej doby porodnej co vpraxi znamena klieste a to nedopustim!!!!!!!!!

ulinka221
28. sep 2009

ahoj Kacka123, ja idem 20/21 oktobra a termin mam 30.10....tiez dufame ze vydrzime. Maly je otoceny koncom panvovym takze sme si rovno vybrali termin.
Drzim palce....Ako sa inak citis?

atrami
29. sep 2009

andrea,
plánovanie cisárskeho robí najčastejšie primár oddelenia. Ja som mala plánovaný 2 krát. Záleží na nemocnici, či si možeš vybrať lekára. Ja som nemala a nikomu som neplatila.
Prietoky som mala vysoké aj ja pri prvom synovi, dávali mi infúzie a rodiť som začala prirodzene, ale porod nakoniec ukončili sekciou.

doublemamca
29. sep 2009

ahojte holky, cakam dvojcatka a obe su otocene priecne. Buduci tyzden v pondelok nastupujem do nemocnice na sekciu. Chcela by som si nechat poradit od vas skusenych ci je lepsia celkova anesteza alebo regionalka. Pocula som rozne nazory, niektora za celkovu ine za regionalnu..tak sa neviem rozhodnut. vdaka

zzuzzik
29. sep 2009

ja som mala spinal, bolo to velmi dobre, lebo som bola pri vedomi a bolo to neopisatelne krasne 😀 jednine to pichanie do chrbta nie je zrovna prijemne, ale da sa to vydrzat, mna nastastie cievkovali az ked som bola umrtvena od pasa, ale mala som na izbe kocku, co bola v celkovej a ju cievkoval,i ked este nespala a vravela ze to bolo hrozne, ale zasa si aspon pospala, ju strasne drhlo na kasel, kedze mala zavedenu hadicku v krku mna zasa dva dni bolela hlava ako delo. Ked je celkova tak mi vravela ze musia cievkovat pred tym, kedze nechcu aby sa vela latky uspavacej dostalo k babatku. Neviem porad sa s doktorom, mne hovorili ze uprednostnuju spinal, iba ked je urgentny pripad, ze treba okamzite konat tak je celkova, ta kocka jej sa odlupovala placenta a bola ohrozena na zivote aj dieta, preto sa rozhodli pre celkovu. Mozes mat dobry zazitok aj zo spinalu, ked je dobra anesteziologicka tak vie pichnut spinal uuuuplne bezbolestne. Porad sa s anesteziologickou ta ti bude vediet poradit. Inak ja som rodila v ruzinove a ta anesteziologicka bola vyborna len ja sa bojim strasne ihiel, tak preto to pre mna nebolo velmi prijemne, ale inak bolet to nebolelo, len ten prvy vpich to je umrtvovaci ten trosinku bolel, ten druhy som uz vobec necitila.

atrami
29. sep 2009

Tiež odporúčam spinal, mala som aj celkovú. Pri zavádzaní dýchacej trubice mi prerazili hrdlo- stačí ak ho máš mierne zapálené a je problém.

kacka123
29. sep 2009

ulinka221 tak vam teda obom drzime palce 🙂 uz sa nam to krati ... celkom mam strach, hlavne z toho, ze budem vsetko pocut a bojim sa, ze mi pride zle. Stale si ale hovorim, ze ked to zvladlo tolko zien musim aj ja 😎 Uz mas zbalenu tasku? Ako sa citite vy ?

ulinka221
29. sep 2009

Kacka123, akurat dnes som chytila paniku...tak som si nachystala vsetko. Uz len par drobnosti. Ja mam strach zase co bude po porode...ci budem mat bolesti hlavy, kedze som migrenicka atd. Precitala som si tu kopu skusenosti..takze neviem.
Aj ja vam drzim palce...co cakate? my syna...uz sa nanho tesime. len kedze je stale zle otoceny dost ma tlaci hlavou na rebra pod prsiami...vecer to je utrpenie...a v noci najst polohu no radost. Ja inak rada lezim na chrbte...dufam ze to nie je zle. Lekar mi povedal ze keby mi malo prist zle tak sa automaticky otocim na bok. Ty ako?

kacka123
29. sep 2009

No tiez sa obavam co bude po tom... bojim sa bolesti hlavy a hlavne to, ze sa nebudem vediet postavit :(. Nikdy som nebola v nemocnic cez noc nie to este na operacii... Bojim sa ale hlavne, ze mala nebude chciet sat a budeme bojovat obidve 🙂. Ako dlho budes v nemocnici? Mne vraveli, ze pravdepodobne 5-6 dni. Cakame babu ako si uz asi zistila 🙂
teraz ma najviac stve, ze v noci musim vstavat trikrat na wcko. Inak je otocena spravne a asi 5krat za den čikuta nevies co to znamena?🙂

smajli
29. sep 2009

nuz tak:o) aj ja sa pridavam s terminami... termin porodu mam 13.10. a planovanu sekciu mam 6.10. ... teraz mi porodnik volal... taka som z toho az rozrusena...

badzova
29. sep 2009

ahojte,

no vyzera ze ja budem mat tiez cisarsky, nakolko sa nasa mala otocila a je KP.
dnes som bola u lekarky a v piatok idem za primarom, ten ma vysetri a ak odsuhlasi cisarsky tak v pondelok ma to caka ☹
som aj smutna aj stastna.
nikdy som nebola v nemocke, je mi zle z ihiel a toho vsetkeho a tohoto sa bojim, ale na druhu stranu viem ze tam pridem a o par hodin budem mat malu konecne pri sebe 🙂 🙂
a ci uz by som mala boelsti pred normalnym porodom, ktory ani neviem ako dlho by trval, a mozno by som aj prenasala, a vyvolavacka a tak, tak to by osm urcite nechcela, ze neviem kedy to na mna pride.
takto viem isto ze to na mna pride v pondelok... 🙂
tak sa aspon takto upokojujem.
a vy mate ake pocity?

smajli
29. sep 2009

ckanie dietatku nevadi,niekde som citala,ze babo cka vtedy,ked sa napije naraz vela plodovej vody... a ze si pri tom ckani praveze precvicuje plucka..takze je to ok. aj mojmu sa niekedy cka aj tri krat za den a niekedy ani raz za den...
v piatok este idem za svojim porodnikom...nech mi povie svoj nazor,co je pre mna a pre babo lepsie v nasom pripade,ci spinalka ci celkova...pri spinalke sa ale bojim,ze ako to vydrzim,ked budem vsetko pocut okolo... ale zase babo by som videla hned .... tak uvidim,co mi povie...

ulinka221
29. sep 2009

ja som este nezaregistrovala ckanie...ale v noci presne 3x na WC ...najst vhodnu polohu na spanie po tom ach jaj.
SMAJLI: drzim palce 6teho...urcite to zvladnete....daj potom vediet ked uz budete po...na povzbudenie.
BADZOVA: ja sa tiez ukludnujem tym, ze je dobre vediet kedy to pride a psychicky sa pripravit 🙂 ja budem rodit u primara takze dufam ze bude vsetko v poriadku...u nas sa vraj v nemocnici ostava 6 dni. Nas maly je tiez KP uz asi mesiac...vraj je uz mala sanca aby sa otocil.

smajli
29. sep 2009

no presne tak badzova.. ,vlastne na vybera ani nemam...ci ist spontane rodit abo cisarskym...ale ak by som mala cakat ze kedy to pride samo... tak je to iste dost neprijemne... aj tak som bola cela nesvoja,kym mi teraz lekar dal vediet,ze ma vezme toho 6.10.... babatka sa zvyknu narodit aj skor ten tyzden... tak dufam,ze to nase si ten tyzden este v brusku pocka... a ak by aj nie,tak uz o mne vedia...
ja sa pri tej spinalke bojim,ze to budem pocut a mozno aj citit tlaky...a ze ako to vydrzim... trva to vraj tak 45 minut ten zakrok... zas ale babo vidiet hned... tak som zvedava,ako sa dohodneme s doktorom este v piatok,ked za nim mam prist... je to take ale vzrusujuce tak predstava,ze uz o tyzden budem mat babatku mimo burska a bude pri mne a pri nas... ako zazrak... len nech vsetko dobre dopadne a nech sme vsetci zdravi...aj vam to vsetky prajem... a potom vam dam vediet... ja osobne som tiez este nikdy v nemocke nebola..na ziadnej operacii.. v pondelok mam ist na prijem v priebehu dna a v utorok ma vezmu... az sa mi verit nechce...:o) este na mna asi strach pride aspon malink iste... teraz som z toho este rozrusena a citim ulavu,ze konecne mam potvrdeny termin,ze kedy idem...

kacka123
29. sep 2009

smajli: Drzim palce nech vsetko dobre dopadne. Ked potom naaahodou budes mat cas tak nam cakatelkam daj vediet ako to prebehlo 🙂.

Baby musime to zvladnut. ja budem mat spinalku a do nemocnice nastupujem 18cteho. Neviem ako vydrzim tu noc pred operaciou. Asi nezazmurim ani oka. Je to naozaj zvlastne vediet, ze 19cteho napoludnie uz budem mat babiku pri sebe :D.
Ozaj baby a robi sa pri sekcii aj klystyr?a Bude s vami partner? Pri mne nebude v nemocnic kde robia zakrok to neumoznuju ale dufam, ze pri jej vysetreniach a tesne po tom uz bude moct prist za nami.

ulinka221: No presne viem o com hovoris. Ja som si vzdy myslela, ze vetu "prosim pomoz mi vstat z gauca" pouzijem az v dochodkovom veku a aha ho! Vyslovujem ju kazdy den 😀

lila794
29. sep 2009

Kacka, klystýr sa robi a aj ta vycievkuju. Nebojte sa!!!! Ja som mala velmi tazky porod zakonceny CR, bolo to tazke, ale rychlo som sa z toho "vyhrabala".

elismi
29. sep 2009

Jee tak tuhle vaší diskuzi sem objevila až dneska...no vlastně už toho teď tak moc nestíhám 😀
Holky já sem měla císaře, ale protože měl malý nějaký problém, tak jsem byla na sále během půl hodiny a za půl hodiny už byl na světě. Neměla jsem celkovou narkozu, ale jen tu šástečnou - nevím jak se to jmenuje....spíš jsem byla v šoku, ale pokud to dobře píchnou, tak to bylo jako když se dotknete přesezené nohy nebo tak. To bylo to co jsem cítila. Trvalo to asi možná víc než jen těch 45 minut (teda myslím se vším všudy) Manžel se to chudák dozvěděl až asi 1,5 hodiny po porodu jak to bylo rychlé, ale i tak by ho na sál a asi pak ani za malým nepustili ☹ Teď už jsme doma! 😀 Jsme zdraví a v pohodě! A to je to nejhlavnější!
A Vám všem držím pěsti aby to všechno dobře dopadlo! Taky nevím co bych dělala kdybych věděla přesný termín....asi bych nespala a byla pěkně nervní 😅 tak ať ta Vaše nervozita je co nejmenší a užívejte si poslední dny klidu a pořádně se naspěte do zásoby 😀 😀 😀 Teď už vím o čem mluvím 😵

reruna
30. sep 2009

Ahoj, tak mám za sebou druhého císaře. První byl KP, tentokrát poloha hlavičkou, ale primářka v porodce se rozhodla pro dalšího císaře, prý je to moc brzo po prvním a normální porod nepříchází v úvahu... takže mě den předem hospitallizovali, ještě jsem jedla večeři a po půlnoci už jsem nesměla nic pít ani jíst. Ráno klystýr, pak cévka, měla jsem celkovou narkozu, pak jsem ještě dvě hodiny ležela oblblá na sále, pak mě převezli na pooperační pokoj a dostávala jsem infuze asi glukozu nebo co. Ležela jsem asi 20 hodin a pak jsem s pomocí sester vstala do sprchy, to byl nejhorší moment, málem jsem omdlela, strašná bolest. Pak jsem už byla na normálním pokoji, ale malého mi ještě nedali, nosili mi ho sestřičky na kojení, naštěstí se krásně přisál a kojení se rozběhlo bez problémů. Rodila jsem ve čtvrtek a v sobotu ráno mi malého přinesli na pokoj. V úterý mi vyndali polovinu stehů a jeli jsme domů. Týden po císaři mi pak porodní asistentka vyndala doma druhou půlku stehů, při prvním jsem měla jeden dlouhý steh, ted jsem měla asi 10 malých a jejich vyndávání celkem bolelo, ale zdá se mi, že ta jizva ted vypadá trochu líp, než předtím.
Jinak moje pocity - fyzicky to bylo stejně hrozné jako první císař, ale psychicky jsem na tom byla o hodně líp, věděla jsem už co mám čekat.
Jak jsem asi těch 20 hodiny ležela po operaci, měla jsem kompresní punčochy na nohách, strašně mi z nich mrtvěly nohy a ještě ted mi pořád mrtví prsty na nohách, máte někdo něco podobného? strašně mě to znervozňuje je to děsně nepříjemné ☹

smajli
30. sep 2009

gratulujem k babatkam reruna i elismi...
tiez uz o sekcii premyslam co a ako... a co a ako noc predtym... tiez asi nezaspim... a dufam,ze na izbe nebudem sama,aby som sa mohla rozpravat...
v piatok idem za doktorom,tak sa ho spytam,ze ci pri spinalke moze byt pritomny na operacke manzel pri mojej hlave,alebo nie... ked bude doktor za spinalku pri mne,tak sa pokusim zvladnut spinalku..budem si stale opakovat,ze je to pre babo lepsie a ze mi ho kazdu chvilocku ukazu... a velmi by som si priala,keby som mohla vidiet muzika pri tom,ako bude prvy krat vidiet babatko aj on... aky bude hrdy...lebo uz len ked fotku videl,tak bol taky dojaty a hrdy... chcela by som si to uzit v trojici...tak uvidime...
vsak vsetko vydrzime...musime si verit...
a budem si den pred zakrokom v porodnici opakovat aj cez noc,ze nie som tam predsa sama,som tak s babatkom v brusku...sme spolu... budem hladkat babatko v brusku a hovorit mu,ze uz zajtra sa narodi k nam vonku a ze ho vystiskame... najradsej by som ale bola,ked by mi ho potom dali co najskor ku mne... tak som zvedava,ako sa to v tej mojej porodnici pri cisaraku robi...

lamarika
30. sep 2009

reruna: gratuluji k novému přírůstku 😉 Ty máš kluky v rozmezí 2 roky a i tak jsi musela rodit císařem? Po jak dlouhém odstupu by tě tedy nechali rodit normálně? Já jsem taky rodila císařem, ale u druhého bych si to chtěla zkusit normálně 😀 Každopádně bych chtěla mít děti co v nejkratším možném rozmezí po sobě. A taky mám strach, že pokud bych šla podruhý na císař, že bych byla omezena v počtu dětí. Né, že bych jich chtěla deset, ale člověk nikdy neví. . .

atrami
30. sep 2009

Gratulujem k deťúrencom !

smajli,
zober si radšej kopu časopisov. A niečo na jedenie. Mne dali až večeru, tak som bola hladná. Ja som bola celú noc hore. Našťasie som išla hneď ráno prvá.

kacka123
30. sep 2009

Baby aj ja ja idem rano ako prva. Hlavne uz to chcem mat co najskor za sebou. Toto cakanie je na nervy. Ozaj neviete ci budem moct mat sosovky alebo okuliare pri zakroku?

reruna
1. okt 2009

kacka brýle mi vzali, na čočky jsem se neptala, ale spíš ne, brýle mi po operaci dali na stoleček, takže jsem si je hned mohla vzít, jak jsem chtěla.
To čekání den anoc před tím bylo nejhorší na nervy, taky radím časopisy a něco dobrého, nemocniční jídlo je kapitola sama pro sebe.
lamarka primářka mluvila o nejméně tříletém odstupu, ale záleží asi na každém dr. někdo je více, někdo méně opatrný a taky záleží na stavu jizvy a poloze a velikosi a uložení dětátka. můj gyndr normální porod nevylučoval, ale v porodce měli jiný názor, dokonce mi primářka vyčetla nezodpovědný přístup, že jsem otěhotněla moc brzo...

josifek
1. okt 2009

Lamarika to také není pravda opravdu záleží na stavu jizvy a na doktorovi jak to posoudí. Já měla odstup skoro15 let a vidíš rodila jsem opět císařem.opravdu je to ošidné,a raději to nechat na odborníkovi. toto je můj názor 😉

akejka
1. okt 2009

lamarika, lekári doporučujú 2 ročnú pauzu medzi pôrodmi SC. Ale ako písali baby predo mnou, môžeš mať aj 20 rokov rozdiel a skončíš sekciou...
viď josifek...nakoniec aj ja som ten prípad - 6 rokov po S.C. som šla rodiť prirodzene a rupla mi maternica, žiaľ aj teké prípady sa stávajú 😢

martulikk
1. okt 2009

lamarika: mě moje doktorka doporučila počkat s otěhotněním minimálně 1 rok, ideálně 2-3 roky 😉 já jsem sekci strašně nechtěla a po "akci" musím říct, že to bylo v pohodě... zbytečně jsem se nervovala, je úplně fuk, jak přijde miminko na svět, hlavně, že je v pořádku 🙂 dokonce jsem se dostala do stavu, že druhé dítko bych asi taky chtěla rodit takhle, no ale to si sama nevyberu, že 😀 jasně, pooperační průběh není žádný med, ale zase už bych věděla co mě čeká a taky být sešívaná ze všech stran... no, uvidíme jak to všechno nakonec dopadne... jinak co jsem tak četla, sekcí se rodí tak třikrát, pak už se těhu nedoporučuje... a já tolik dětí fakt neplánuju 😀

diapozitiv01
1. okt 2009

Nam tiez odporucil doktor 1 rok, ale na vlastne triko sa zacneme snazit skorej 🙂 . Dufam ze Anjelik Maximilianko bude na nas davat pozor a vsetko bude ok. Ale uz vidim tie dokyho recicky a prednasky, asi si zoberom so sebou Akejku 🙂

lamarika
1. okt 2009

tak jste mě moc teda nepotěšily. Jak pujdu na kontrolu na gyndu, tak se zeptám doktora co mi doporučuje a jsem zvědavá. Já musela na sekci, protože byl malej moc velkej a neprotkačila bych ho pánví. Tak snad druhý dítko bude menší 😉

lulu723
2. okt 2009

ja odporucam spinal.je to krasne ked pocujes svoje babetko prvy krat zaplakat o tot by si prisla kebyze si uspata.a hned ti babetko aj ukazu.
moja kamaratka tiez cakala dvojicky a najskor ju nechali potrapit nejakych 7 hodin a az potom usudili,ze treba cisarsky 😉

smajli
2. okt 2009

lulu...aj ja som za spinal... presne tak,ten pocit,ked vidim babatko svoj pokladik prvy krat a este ho aj pocut plakat,ta by som si nerada nechala ujst... som zvedava,co mi dnes povie doktor... lebo ja som uz spinal... tak uvidime,ci bude suhlasit... ci si nebude mysliet,ze je pre mna lepsia celkova... ale snad by malo zalezat aj na tom,co poviem,ze chcem... tak ho presvedcim...no som zvedava,ako to bude prebiehat,doteraz bol porodnik vzdy taky,akoby mi cital myslienky... verim,ze tomu bude aj teraz... :o)

a pri dvojickach som si myslela,ze dnes sa uz ide na cisarak pri dvojickach tak ci tak...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre