Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

katika82
4. nov 2009

bojko no plánovaný veru, ja mám normálny termín 10.11 tak mi vychádzal a tak mi budú robiť aj sekciu presne v ten deň, najskôr chcel už teraz 3 môj doky ale vravel že primárka je taká že pokiaľ nieje problém a neotváram sa a krčok je stále tuhý tak to netreba robiť skôr.

adka77
4. nov 2009

Ahojte.som v 38tt.mám plánovaný cisársky 19.11 v trnavskej nemocnici.máte niektorá nejaké skúsenosti z tejto nemocnice, prípadne užitočné rady?ďakujem 🙂

mishelin
5. nov 2009

ahojte,LUKA blahozelam 😵
aj ja to mam uz za sebou,a vies ze si mala nakoniec pravdu?ze mi to urobili este skor nez tebe,teda narodil sa maly 6 dni pred terminom..vlastne ty si v stredu nastupovala a mne to v stredu robili,pod uplnou narkozou a nemenila by som za polovicnu 🙂

bojko
5. nov 2009

jeeeej mishelin gratulujem 😀 boze dievcence ale vam zavidim........ 😒 kolko ste boli v porodnici po sekcii? ja sa bojim ako cert nech uz to mam za sebou!!!!!! a kolko maly vazil?

luka04
5. nov 2009

ahojte babky..vsetkym dakujem...uz mi je konecne lepsie, dnes je tyzden co je malinka na svete...a ja dokazem normalne vstat z postele, z gauca, osprsit sa bezbolestne...este troska stipe ranka ale uz je to o dost lepsie...inak, poviem vam, ze lutujem ze som si nedala celkovu narkozu, nemam velmi prijmeny pocit z tej polovicnej...a po zakroku boli prve 3 dni dost tazke, ta bolest a vstavanie z postele, este k tomu zavedena cievka, ruky napichane a chodit sa sprsit...ale zvladli sme to a uz sme domka...malinka zatial poslucha, len sem tam ju boli brusko a placka..

baby chcem sa vas opytat, tie co ste mali spinal, stalo sa vam, ze po 5 dnoch ste dostali bolesti hlavy?? ja mam od vcera, neskutocnu migrenu, musela som si dat tabletku..tak som radsej mliecko malej nedala...moje..pre istotu..

mata1977
5. nov 2009

ahojte,tak luka gratulujem k dcerke.ja nastupujem do nemocnice v pondelok už a pravdepodobne to bude tiež cisarsky ale neviem ešte ktory deň,to sa dozviem až tam,tak uvidim,lebo som mala prvy cisarsky.
tak sa držte a aby ste boli zdrave a nech mate z nej aj s manželom radosť

dejna3
5. nov 2009

luka, ja som dostala na tretí deň bolesť hlavy, ale ihneď som to povedala doktorom, nasadili mi v nemocke nejaké infúzie a bolo to o.k. ... doma ma hlava bolela len raz, dala som si ibalgin - ten mi povolili aj pri dojčení... ale radšej zájdi k lekárovi...
poikiaľ máš mliečko, tak radšej dojči a spýtaj sa dr. aký liek môžeš... 😉

luka04
5. nov 2009

dakujem mati 😉 aj tebe drzim palceky!!!

dejna, dakujem za radu, staci mi, ze som neni sama kto mal bolest hlavy hned po..lebo som dlho nemala cez tehu a teraz po tom spinali, fuuu strasne...ja som si dala tiez tabletku ale nevedela som ci jej mozem dat potom mliecko,radsej som neriskovala... ale snazim sa dojcit, mame ho uz dost zrazu, odsavam o sto sest 😉

mishelin
5. nov 2009

luka a neboli ta to odsavanie,ja som skusala a boli to 😔 ale ja zase tolko mlieka nemam... 😒

mati drzim palce 😉 mne to oznamili tak zhurta ten datum ale dobre nemala som asponn cas premyslat a dlho sa bat 😅

dejna3
5. nov 2009

mishelin, akú máš odsávačku? odsávanie nie je najpríjemnejšie, ale bolieť by rozhodne nemalo...
luka, neni zač, držím palce 😉

bojko
5. nov 2009

luka v mojom pripade to bolo tak, ze ma bolela hlava po spinale este 3mesiace :( takze teraz sa tesim na dalsie.... ale jedna kocka mi tu poradila, uz neviem ktora 😀 ze to je komplikacia po spinale, ze to mam hned povedat, a oni "to" odstrania. ja som mala pocit, ako keby mi niekto tlacil zhora smerom do tela.. mala som pocit, ako keby mala moja hlava tonu, vtedy som vacsinou lezala, lebo ked som sa postavila som nevedela ani chodit poriadne... 🤐 tesim sa ze to mas za sebou a dufam, ze aj na to dobre dopadne 😉

julia30
5. nov 2009

bojko ahoj som po cisare 6 tyzdnov. ale presne spravne pises akonahle mate problem ze vas boli po spinale hlava treba to hned hlasit lebo to znamena, ze sa vam nevytvorila zatka na tom vpichu a preto vam tam streknu coskaj neviem ci vasu krv alebo trocha moku miesneho a uzavru ten vpich a malo by to hned prestat takze idsto to treba hned hlasit.

mne napr opuchla chrbtica ale nakoniec sme zistili, ze to neni zo spinalu ale zo zlej polohy pri kojeni. Tak len tolko som chcela

dejna3
5. nov 2009

nie vždy sa to ale musí riešiť takto akútne... častokrát fakt zaberú bežné lieky 😉

bara78
5. nov 2009

Holky, gratuluji k dětičkám, já jsem po císaři tři týdny, bez jakýchkoli problémů. Taky jsem měla částečnou narkozu, spinální. Ani bolesti hlavy, ani zad, břicho už je taky celkem ok. Jizvu mám už jen jak horší škrábanec, ani to nebude za čas vidět. Tak jedině ty první dva tři dny, než se člověk trochu zberchá... první vstávání a první sprchování fakt peklo.
Jediné, s čím jsem měla v porodnici problém, bylo to, že nám dávali nějaké léky proti bolesti, v čípkách, a já jsem z toho dostala třetí nebo čtvrtý den úplně šílený průjem a jak jsem byla zesláblá, tak jsem z toho omdlela v koupelně... ale dali mi pak nějakou infúzi a rychle to přešlo. Tak to byla moje jediná, i když dost nemilá, komplikace. Tož tak.
Domů jsme šli po týdnu.

katika82
5. nov 2009

no ahojte babulky

no tak dnes sme boli naposledy vporadni, všetko je OK, v pondelok nastupujeme ráno o pol osmej na príjem a utorok nám robia sekciu takže 10.11. už budeme mať nášho malého drobčeka v náručí. Júúj aj sa teším aj bojím sú to také zmiešané pocity

jankohrasko
5. nov 2009

luka04 blahozelam k Leuske 😀 😀 😀 😀 vela vela zdravicka

luka04
5. nov 2009

jankohrasko, dakujem 🙂

baby, ja som tie bolesti dostala az doma..takze som to nemala komu povedat...ja si uz mozem dat akurat ibalgin...v nemocke ma vobec nebolela...ale dnes uz je lepsie.

mishelin..odsavanie vobec neboli, bolelo ma kojenie, lebo mi mala rozhryzla bradavky az do krvi, ako sme sa snazili naucit v porodnici papat a roztahat mliecko..tak som si doma zacala odsavat aby sa mi zahojili a uz su fajn, ale stale odsavam, a dam jej z flasky potom...dneska sa mi nejak este viac rozbehlo,z nicoho nic mi zacne tiect ked tam nemam plienku, az po bruchu 😅

alexandrah
7. nov 2009

ahojte baby, aj mne mozno hrozi sekcia - som uzka, velmi, + neorologicke tazkosti, ak bude mat babo 2,50, tak ok, ale ak viac - co zrejme bude, tak ide sekcia ... takze luka vravis, ze by si si dala celkovu narkozu, nie spinal? aj ja som skor za, hlavne koli tomu, ze som migrenicka, a ta hlava ... mozem si vybrat? nebudu ma ukecavat skor na spinal?? uz si vybavujem aj interne, vraj u mna je to treba ... ozaj, je to velka jazva, pocula som, ze uz to neni, jak kedysi, ze cez cele brucho, ako je to? a ako dlho vam trvala rekonvalescencia? akoze normalne chodit, hybat sa, aj cosi porobit, bez bolesti ... je to ako po operacii, ze cca 2-3 tyzdne viac menej sa setrit ? (ak nie rovno lezat??).

lia
7. nov 2009

alexandra,ja si myslim,ze kazda to budeme vnimat inak ,ja sa toho dost bojim,hlavne toho chrbta,ze ma bude dlho boliet a ze sa dlho nenarovnam. 😖
po kolkych hod.ste vstali prvy krat?zevraj to je dolezite nevstavat prilis skoro

bronia13
7. nov 2009

ahojte - no ja som mala obe sekcie a odporucam urcite tu pri ktorej ste hore cize nespite. operacia trvala 15 minut, bol pri mne manzel bolo to super. ked som mala tu prvu sekciu tak som bola omamena 2 dni to bolo hrozne.
vstat som vstala po 24 hod. cim skor tym lepsie. ja som sa zotavovala 6 tyzdnvo ako lekari odporucali - po takych 10 dnoch som maleho zacala uz sama bravat na ruky ale autosedacku som s malym nezobrala az po tych 6 tyzdnoch a tak isto som nesoferovala ako mi vravel doktor 2 tyzdne. je to zavazna operacia tak si potom davajte na seba pozor - nie je to sranda. jazva nie je velka a lieci sa raz dva. ja som mala prvy krat stehy a druhy krat take kramblicky/sponky ci ako sa to vola a vobec to nebolelo tak s toho netreba bat.
ak mate nejake otazky tak mi napiste na IP 🙂 lebo do tejto temy velmi nechodim. tak vam prajem vela stastia.
po sekcii si berte lieky na zmeknutie stolice ci ako by som to povedala spravne - ak vam ich nedaju tak si ich pytajte.

lullka30
7. nov 2009

AHoj, tak už mám termín- v pondelok ráno nastupujem do porodnice a malý vykukne na svet v utorok 10.11.

bojko
7. nov 2009

lulka tak gratulujem! my vykukneme v pondelok 😀 ja nastupujem zajtra a bojiiiiiiim saaaaaaaa 😖

luka04
7. nov 2009

alex....trvalo mi tyzden kym som sa dala dokopy a normalne chodila bez bolesti a dokazala sa osprchovat poriadne, umyt, upratovat daco po byte... narkozu mi dali vybrat, aku chcem...ja som chcela spinal... no ja sa uz moc nesetrim, teraz som vysavala a umyla dlazky v celom dome 😅

lia...vsata ma donutili presne po 24 hod...a bolo to dost o drzku...ale kazdym dnom sa to zlepsovalo... tych 24 hod som nemala ani dvihat hlavu z postele...len rovno lezat...apsom sa teda snazit...

bojko
7. nov 2009

luka to vazne? ja som pri prvej sekcii musela vstat do 8hodin..... to sa mi zda teda celkom dost velky rozdiel 😕 a este mi kazali co najskor hybat nohami v posteli, aby sa mi nespravila nahodou zrazenina... a po tych 8hodinach som musela ist na zachod, potom zas do postele samozrejme.... ale vecer uz som "poletovala" po izbe lebo ja neobsedim.......

miriam11
7. nov 2009

Ahojte, ja pridam svoju skusenost. Rodila som pred 2 tyzdnami. Najprv som zacala rodit normalne, ale kedze sa behom porodu vyskytli nejake komplikacie, lekari usudili, ze musia ihned robit cisarsky rez. Bola som v celkovej anesteze. Na sale som bola hodinu. ked som sa prebrala, neskutocne ma bolelo brucho, to ma este len prevazali na izbu. Tolko bolo porodov, ze ma nedali ani na pooperacnu izbu, ale rovno na standardnu, ani nadstandard nebol volny. Az potom, ked som bola na izbe ma napichali na infuzie a dali mi lieky proti bolesti. Mala som asi 4O minut triasku, myslela som, ze omdliem od bolesti, nebola som schopna ani nic hovorit. Po 12 hodinach prisli, ze sa mam pokusit vstat. nebola som schopna, s pomocou som sa posadila. Po dalsich 12 hodinach som to skusala znova. S pomocou a so slzami v ociach som sa vtrepala do sprchy. Odtial ma vsak museli odsikovat, pretoze to uz som mala cierne pred ocami, tak mi tam doslo zle. A potom do vecera som sa musela rozchodit. Citila som sa neskutocne slaba, ubolena. Na dalsi den mi priniesli dcerku rano o pol siestej uz na stalo. Nik tam nepomohol, musela som ju bravat na ruky, kojit, prebalovat, pretoze lekari aj sestricky su toho nazoru, ze so starostlivostou o dieta sa vam zlepsuje zdravotny stav a skor sa zotavite. Nebol tam ziadny prebalovaci pult, zohynala som sa nad jej postielku, hroza. Takze ziadne kludne zotavovanie, bludy v knizkach, ze nic tazke nerobite, ani nedvihajte ------ nedalo sa. Som bola stastna, ze mam malicku pri sebe, ale moj zdravotny stav mi vsetko len zhorsoval. Takze ja vobec nemam dobre spomienky na porodnicu ---- Kramare a som nesmierne rada, ze uz sme doma, kde mam pomoc manzela, tam vam nepomohol absolutne nik. Ale boli tam zeny, ktore boli uplne fit na druhy den po CR, takze kazda zena sa individualne zotavuje, aj podla toho, ci bola v celkovej anesteze, alebo mala spinal, ako u nej prebiehal porod, ci mala kontrakcie pred tym a podob.... mne dodavala silu len moja mala a myslienky na manzela. Drzim vsetkym palce, ktorych to este len caka, aby nemali zle spomienky a prajem skoooreee zotavenie. 😉 Az teraz po takych dvoch tyzdnoch sa citim lepsie.

lenusiknr
7. nov 2009

luka gratujulujem k malej.. je velmi zlata 🙂 ty si rodila v Nr ak si dobre pametam.. po kolkych dnoch ta pustili domov a ako si bola spokojna?

dejna3
7. nov 2009

mňa nechali po spináli ležať cca 10 hodín, potom mi prišli sestričky pomôcť vstať... minimálne tých 8 hodíny by sa ale malo ležať, kvôli prevencii bolestí hlavy..
a je to pravda - čím skôr sa postavíte a rozhýbete, tým skôr sa dáte celkovo dokopy...
mne to vyšlo celkom dobre - operovali ma o 13,30... okolo 21,45 ma postavili na nohy, prešla som do kúpeľky (s pomocou sestričiek) a do rána (cca do 5,30) ma nechali opäť odpočívať (medzitým som si ale vydupala ešte jednu cestu na wc-ko, lebo tú misu som fakt nemusela 😔 )... na druhý deň som fungovala viac menej už skoro celý čas sama okolo malej... domov sme šli o 5 dní 😉 a môžem tiež potvrdiť, že šetriť sa veľmi nedá, i keď nám to sestričky na pooperačnom neustále prízvukovali - že by sme sa mali, lebo sme po operácii... ale veľký pozor si treba dávať na prechladnutie

bojko
7. nov 2009

kocky tak sa s vami lucim, rano odchadzam do porodky a v pondelok rano sa ide nato 😖 majte sa krasne, ked prideme domov sa ozvem. prajem nekomplikovane porody 😉

mata1977
7. nov 2009

alex,ty ideš rodiť tušim na antolsku,ako ja.ked som tam rodila pred 3 rokmi malu tak mi nedali vybrať či chcem spinal,čicelkovu,automaticky mi dali sami spinal............uvidim ako to bude teraz ,v pondelok nastupujem ako už vieš...vtedy mi po spinali nebolo nič,tak uvidim ako to bude teraz
ležala som 24hod na chrbte,potom nas pomaly posadili na postelia za taku pol hod postavili a tak to skušali do okola,zaleži aj na sestričkach,jedna bola taka hnusna vtedy,ta hned na rovne nohy postavila mamičky aešte im aj nadavala
tak uvidime čo bude ,ked sa vratim šťastne domov napišem

luka04
7. nov 2009

lenusiknr...dakujem 😉

mne robili CR stvrtok rano a pustili ma pondelok rano.. no spokojna som bola, nemozem sa stazovat...na porodnej sale boli dve strasne zlate sestricky, aj ked som tam lezala ,,po,, asi 6 hodin, starali sa, stale za mnou chodili, velmi boli mile...potom ma previezli na sestonedelie...tam uz bolo starostlivosti menej, sestricky nestihali..ked mi bolo velmi zle, v noci som mala velke bolesti, zazvonila som sa prisla..dala mi od bolesti nieco...a detske sestricky boli tiez fajn, hlavne jedna bola mimoriadne zlata, taka starsia pani, sediva, kratkovlasa...ta mi este aj odniesla na izbu veci ked mi manzel priniesol a bola som na prvej navsteve pri dverach...aj malinku mu doniesla ukazat..ta ma ucila prikladat k prsniku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre