Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

certica
22. júl 2008

lucky, ricinus mam tiez doma a ak treba, brala som. doktora sa kludne spytaj, ja som mojmu tiez hovorila a pytala sa, aky ma na to nazor, teda konkretne homeo k porodu, ani nie tak na hojenie... povedal, ze s tym nema problem, aj ked nejake vyraznejsie prakticke skusenosti s nimi nema

lucky.lady
22. júl 2008

a ten ricinus Ti pomohl? Dcera byla žrout a já měla po poporodní deprese, tak mi mlíčko brzy zmizelo ☹, takže bych ocenila i něco na podporu tvorby mléka...

giguska11
22. júl 2008

Ahojte, môžem sa k Vám pridať? Ja som rodila pred rokom cisárskym rezom a zvolila som si spinálku. Strašne som sa toho bála tiež som chcela celkovú, ale teraz neľutujem že som sa takto rozhodla, teda hneď po pôrode mi došlo že som sa správne rozhodla. Ako písala lucky. Lady že cítila otvor...... nie. Pred tvár Vám kolmo na Vás dajú zelenú plachtu a lekár začne operovať až keď je ubezpečený že nič necítite. Anesteziologička Vám všetko komentuje čo sa deje a za 15 minut je bábo na svete a Vy si ho môžete hneď chytiť . Keď mi malú priniesli ukázať strašne plakala, ale keď ma zacítila otvorila očká a prestala plakať a začala som plakať ja . Čo sa týka rany je vhodne si na ňu dávať biotrón .

lucky.lady
22. júl 2008

giguska: 😵 to jsi napsala krásně 😵. Prosím Tě, co je to ten biotrón?

giguska11
22. júl 2008

bio lampu, alebo horské slnko.

lucky.lady
22. júl 2008

Ale to až doma, ne? Já jsem nepoužívala nic a o jizvě ani nevím. Ale teď, jestli ji budu mít říznutou podruhé, tak jí asi sem-tam máznu nějakou hojivou mastičkou 🙂

junovka
22. júl 2008

nechapem babenky, preco si jazvu mazete nejakymi mastami?????????????? 😕 Ved vsetko chce svoj cas, aby sa to zahojilo 😕 Ja som rodila 2 x cisara, nic som na jazvy neuzivala a tu som, zijem 🙄

lucky.lady
22. júl 2008

jun, já jsem si jizvu taky ničím nemazala.... ale taky nechápu, proč ti vadí, když si ji budeme mazat 😕. O jizvy by se mělo po operaci pečovat,víš?

gabka32
23. júl 2008

ahoj, rodila jsem před měsícem, po komplikacích s vyvoláváním porodu, které se nepovedlo ani po 4 dnech nakonec césařem a to ve svodné anestezii a bylo to super, malá byla za 5min venku a hned mi ji ukázali 🙂 na JIP jsem byla jen od 16hod do 10rána druhý den kdy mě odvezli na šestinedělí.
pustili mě 5.den po porodu a bohužel 6.den mi z jizvy toho začal trochu téct hnis a 8.den se přidaly horečky 39st, tak to už jsem jela na pohotovost do porodnice (byla neděle), ošetření, antibiotika a pak denně převazy u svého Dr - ta mi to denně svítila 30min laserem a můžu říct že se jizva hojí skvěle, po měsící vypadá super. taky mi doporučovala Biotron.lampu ale tu nemám, možná zkusím mast Contratubex (zbyla mi od minulé operace) ale možná nebude třeba 🙂
a kdo chce mazat at maže, ale raději až je jizva pořádne zacelená.

heppu
23. júl 2008

gabka bioptron je na to super ja som tyzden poo cisarskom a oziarujem si to stale a uz som celkom v pohode

rozak
23. júl 2008

Já mám 2 dětipo sobě císařem a mají mezi sebou rok a 3/4 😀 Ale asi by mě doktoři neměli za vzor pro mamky rodící císařem 😉

lucky.lady
23. júl 2008

No mazat samozřejmě až bude úplně zahojená. To je jasné. Možná ji nebudu mazat ani tentokrát, uvidím, jak to bude vypadat. Při malé se za těch 7 dní v porodnici jizva krásně zahojila a nenastaly žádné komplikace, tak moc doufám, že to i teď bude bez problémů.

junovka
23. júl 2008

lucky.lady, tak pardooon, ze som si dovolila sa opytat 🙄

certica
23. júl 2008

junovka, mozno len cely dojem tvojej otazky zmenil tento smajlik - 🙄
😉

certica
23. júl 2008

inac, ja som tiez s jazvami nic nerobila, lebo som leniva 😀 . dokonca mam doma aj bioptron, len ma to proste nenapadne nikdy vytiahnut 😅

lucky.lady
23. júl 2008

junovka: je to tak smajlík dělá hodně. Buď je nepoužívej, nebo se zamysli, jak může působit...
certica: já jsem taky lenivá 😀, proto jsem s ní nic nedělala, ale jak jsem tu četla, že si je většina žen něčím maže, tak jsem začala přemýšlet, jestli bych si tu druhou jizvu taky neměla nějak opečovávat 😉 😀

jejke
23. júl 2008

Ahojte, junovka,
"nechapem babenky, preco si jazvu mazete nejakymi mastami?????????????? Ved vsetko chce svoj cas, aby sa to zahojilo Ja som rodila 2 x cisara, nic som na jazvy neuzivala a tu som, zijem "

a nechcela si rodit normalne?
Lebo tá masáž jazvy má zmysel najmä ak chceš ešte po sekcii rodiť vaginálne alebo ak plánuješ viac sekcií, vtedy je fajn nemať zrasty 😉

Ja si myslím že masírovanie brucha celkove má veľký význam, pred tehotenstvom, veľmi jemne počas neho a po pôrode obzvlášť. Jasne môžeme si povedať veď"tu som, zijem" aj bez toho ale kto by nechcel mať pekné brucho bez strí a hrbolčekov, no hlavne bez bolestí. 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

"S pribúdajúcim sa zaokúhľovaním brucha si väčšina tehotných začína robiť starosti z takzvaných tehotenských strií. Tieto červenkasté alebo modrasté pásiky sa objavujú v dôsledku rozpínania väzivového tkaniva a po tehotenstve opäť trochu zblednú.

Existuje celá rada drahých kozmetických produktov, ktoré zabraňujú ich výskytu alebo majú ich výskyt pomôcť spomalovať. Týmto striám sa nimi tiež často nedá zabrániť. Len športom a dobrou výživou elasticky udržiavaná koža môže prestáť túto záťaž bez poškodenia. Pravidelné masírovanie a poštipkávanie väzivového tkaniva, podporené napr. arnikovým masážnym olejom a dobrá starostlivosť o pokožku môžu podporiť proces rozťahovania. "

lucky.lady
23. júl 2008

junovka, a proč jsi rodila i podruhé císařem? Nebylo to třeba právě proto, že jsi po prvním císaři břicho nemasírovala a máš srůsty 😅

junovka
23. júl 2008

lucky.lady, tak to teda rozhodne urcite koli tomu nie 😀 Neviem, ale je pravda, ze nie kazdemu sa rany hoja dobre a nie kazdemu po roznych operaciach po urcitej dobe jazvy vyzeraju pekne-hrbolceky a tak , ako pisete.No, ja mam asi stastie vtom a to mi potvrdili aj mnohi lekari, ze rany sa mi zrastaju pekne/a nemam problem sa ani obliect do 2 diel.plaviek, pretoze ked sa opalim, tak neni vidiet nic/ a to nehovoriac, ze jednu jazvu mam cez cely hrudnik,nakolko som prekonala tazku operaciu srdca, taze aj tu je dovod, preco som rodila aj druhykrat cisara 😉 🙂

lucky.lady
23. júl 2008

junovka: srůsty nejsou viditelné 😉. Jizvu na povrchu můžeš mít krásně hladkou, že ani není vidět, ale srůsty vevnitř 😉 😉 😉

junovka
23. júl 2008

a kto tam vidi?

lucky.lady
23. júl 2008

ultrazvuk 🤐 😉

junovka
23. júl 2008

😀 😀 😀

lucky.lady
23. júl 2008

Moc vyšetření ti asi nedělali,že?

junovka
23. júl 2008

😀 😀 😀 , ze vobec vahas???

certica
23. júl 2008

zacinam mat dojem, ze citam ironicku fejton-ovku 😉

lucky.lady
23. júl 2008

certica: ty jí rozumíš?

certica
23. júl 2008

ja ako kojaca matka sem tam nerozumiem ani sama sebe 😀

lucky.lady
23. júl 2008

Jestli je to v kojení ještě horší než v těhotenství s přemýšlením, tak to potěš 😀.

certica
23. júl 2008

obavam sa, ze lepsie to neni 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre