Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

annalena
1. feb 2010

blumka nie, nejest od cca 22ej den pred CR

blumka
1. feb 2010

latvia, 6 hodin zvladnem 😀

blumka
1. feb 2010

annalena aj to zvladnem 😀

latvia
1. feb 2010

blumi, uplne staci nejest od polnoci, normalne sa vecer najedz. rano maximalne cistu vodu, pokial pojdes prva, aby si nemala jedlo v zaludku

annalena
1. feb 2010

preeeeeeeeeesne latvia 😎 aj u nas tak....tu 22 :00 mame tak orientacne stanovenu, lebo niekedy sa meni program a ten, co bol posledny je zrazu prvy....co anesteziologa vzdy nasere 🙄 ale tak kto sa uz len nas bude pytat....ze naco. Tak sme si to zaviedli proste takto a mame klud 😎

latvia
1. feb 2010

😀 jooo holka, tak vidim ze ani v pokrocilom nemecku to nieje inac s prehadzovanim pacientov 🙂

blumka
1. feb 2010

no ved sa dozviem o tyzden, ze kedy mam naklusat, o kolkej a tak a snad mi povedia...len niekedy su ti lekari tu taki partizani...nic nepovedia kym sa pacient sam nepyta a pacient je niekedy taky vystresovani ze sa zabudne spytat, alebo jednoducho nevie na co sa ma pytat 😉 tak radsej sa pytam vas tu 😉
ale pit mozem hej, teda tych 2 dcl za hodinku, len tak trosku....
ja som po prvom cisarskom nesmierne trpela ani nie tak tou bolestou ako strasnym smadom 😅 davali mi len cucat ladove chipsy ale to mi nestacilo 😅

andy22
1. feb 2010

annalena, zazalianka vdaka za odpovede 🙂 asi skusim tu spinalku, riziko je tam predsa len mensie... Este som sa chcela spytat, ako rychlo sa vam vratil cit?

latvia
1. feb 2010

tak po spinalnom CR sa doslova mozes "ozrat" vodou 😀
vacsinou sa nastupuje rano do nemocky, cca 7h rano, vo vacsine nemociek sa operuje od cca 8hod

blumka
1. feb 2010

latvia 😀

zazalienka
1. feb 2010

všetko sa dá prežiť, keď z toho bruška vyjde taký malý zázrak.. v utorok sa malý vrtel v bruchu a v stredu večer už mi ležal položený na posteli.. ja by som bola za ním utekala aj s mrtvými nohami🙂 mi bolo nenormálne smutno keď ho odniesli.. preto vravím že sa všetko dá prežiť..

annalena
1. feb 2010

andy22 podla liekov a mnozstva co pichnu....mne osobne cca 2 hodiny

annalena
1. feb 2010

latvia ty si cislo 😀 ze ozrat vodou....

latvia
1. feb 2010

babky, ja som bola taaaaka hladna ked som sla na vyvolavanie...som furt niekoho posielala do bufetu po bagety a sladkosti 😕 ale lepilo mi ci sa nezacne porod a ci ma nebudu uspavat 😝

zazalienka
1. feb 2010

noo pichli ma okolo deviatej ráno a najprv som začala cítiť prsty na nohách okolo obeda.,, celé nohy tak o tretej-štvrtej poobede.. a tiež som riadne zavlažovala neperlivou Luckou, mala som ju na stolíku a v nej infúznu hadičku.. tak som si dávkovala vodu.. inak posledné týždne tehu som bola tak rozlietaná a unavená že mi celkom padlo vhod to ležanie a vygumovaná hlava.. myslieť iba na to malinké stvorenie..

annalena
1. feb 2010

ja som obed odmietla, tiez my vyvolavali, to uz som sa par hodin trapila , ale mala som tusaka, ze to skonci CR, tak nakoniec to bolo fajn, ze som nejedla. Ja som len pila jak tava 😀 som sa az hambila furt volat sestricku, ci mi nedonese vody 😅 a potom ked uz som bola po CR, tak som sa zas nevedela nikomu dovolat, dali ma na izbu a zabudli mi dat "zvoncek"....mozno aj naschval, si to povedali sestricky pri vymene smien, ze som furt otravovala 😀 😀 😀

blumka
1. feb 2010

zazalienka a maleho si mala pri sebe ci ti ho nosili sestricky?

sadka01
1. feb 2010

Ahojte, mna caka planovana sekcia tento stvrtok (prip. piatok). Chcem sa opytat, ci po spinaly sa musi lezat v rovnakej polohe na chrbte po cely cas alebo je mozne mierne sa otacat. Pripadne ci je mozne vyvysit hlavu. Mam problemy s chrbticou (kvoli nim indikovana sekcia) a po dlhom lezani v polohe na chrbte mam problem hybat sa.

zazalienka
1. feb 2010

v deň sekcie mi ho ukázali na sále, potom som spala, priniesli mi ho na priloženie večer, noc som prespala, ráno o piatej ma postavili na nohy a potom nosili malinkého každé 3 hodiny.. na ďalší deň už nonstop 24 hodín rooming in..

blumka
1. feb 2010

takze o dva dni si ho mala uz pri sebe? a ako si to zvladala? ja by som tiez chcela mat malu pri sebe cim skor, ale sa bojim ako po druhom Cr budem vladat

annalena
1. feb 2010

sadka trosku sa budes moct pohnut...tolko, kolko ti spinal dovoli, ved budes od pasa dole "ochrnuta" 😉 ja som mala 2 hodky taky maly tenky vankusik a potom uz normalne trosku vyvysene pod hlavou. to je u nas v nemocke bezny postup po spinaly....

zazalienka
1. feb 2010

sadka, garantujem Ti že sa na bok neotočíš tak rýchlo .. a hlava by sa tiež nemala podopierať.. leží sa na chrbte, ale keď to zvládneš na bok, klobúk dolu.. ja som na boku ležala až na štvrtý deň.. a to tiež mám kríže v háji, herniu disku L4-L5.. spánok bol silnejší ako bolesti chrbta..

blumka ano , v stredu sekcia a v piatok od rána celý deň, prišli si ho zobrať na ultrazvuk, potom vizity, detská lekárka, kontrola sluchu.. no a ešte ho aj zaočkovali proti TBC..
moja susedka bola po druhej sekcii, trošku ťažšie sa jej rozhýbavalo, ja som bola oveľa svižnejšia.. ale to bolo asi aj tým, že som veľmi chcela byť s malinkým.. čo najskôr.. a každé telo je iné a inak stavané..

keď malý zaplakal, ani som si neuvedomila že ma niečo bolí, automaticky som vstala z postele ako doma..

latvia
1. feb 2010

ja doplnim u nas v CR 😀
mozu sa tocit na bok pomaly, ale ziadne vyvysenie hlavy, nezdvihat sa.zdvihnutie hlavy resp. trupu vyssie znamena preniest tlak miechoveho moku nizsie a tympadom vacsia pravdepodobnost bolenia hlavy

blumka
1. feb 2010

zazalienka, ved to..po prvom cisarskom som bola fit uz v podstate na dalsi den..asi tak ako ty...len tento druhy asi bude horsi

annalena
1. feb 2010

latvia a to sa vazne lezi ako doska rovno na posteli, bez vankusa 24 hodin????? ved to je strasne....ako u nas sa tiez hned nesedi alebo ze dvihnem sa a pod. ale postel ti daju po tych 2 hodinach na tych 30 stupnov. a bolesti hlavy mame velmi zriedkavo, (krvne zatky boli tusim 3 za 3 roky) a to robime denne aj do 10 spinalov, vela ambulantne, ktore idu po 6-8 hodinach domov.

zazalienka
1. feb 2010

neboj, budeš aj teraz.. si zober že moja kamoška teraz rodila tretí krát sekciou a tiež ďalšie ráno stála na nohách a chodí veselo.. každé telo je iné..

latvia
1. feb 2010

annalena 🙂 neeee, ziadnych 24hodin, staci 6 hodin a nie ze uplne bez vankusa, vankus moze, ale nie tlusty jak jaternica 😉 a postel na rovno, ziaden zdvih...
a bolesti hlavy mate zriedkavo lebo dobre pichate 🙂

k.a.t.k.a.
1. feb 2010

ja som mala planovanu sekciu na 13.00 a v ten den som si mohla dat "posledne ranajky" 😅
sekcia bola nakoniec o 16.00 a v noci som uz lezala na boku 😅 .. strasne ma uz krize boleli z toho mrtvolneho lezania na chrbte

zazalienka
1. feb 2010

presne tak, keď anesteziológ dobre pichne, tak je vojna vyhratá..

blumka
1. feb 2010

no tak budem dufat, ze mi dobre pichnu spinal a ze to zvladnem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre