Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

annalena
1. feb 2010

jaaaj, tak to hej. ved ani u nas nie mega vankus 😀 ale taky tenky vankusik je ok a postel ti dvihnu az po 2 hodinach najskor...

sadka01
1. feb 2010

Dakujem za odpovede. Len este mam aj miernu nadchu (som alergicka, momentalne bez liekov) a niekedy sa mi stane, ze mi hlieny zatekaju do hrdla a nedaju sa vykaslat, kym sa nenadvihnem. A po uplnej narkoze sa moze lezat vo vyvysenej polohe od zaciatku?

latvia
1. feb 2010

po uplnej narkoze mozes behat aj hned, ak to zvladnes 😉 a preco si momentalne bez liekov? mala by si ich uz zacat uzivat, jar sa bliiizi 😉

annalena
1. feb 2010

sadka ale ak mas hlieny a nadchu, tak to je spinal urcite lepsi pre teba. pri celkovej ta predsa zaintubuju a to tej nadche a hlienom neprida.....
inak si daj pozor, ak velmi kasles, tak si pytaj hned po CR nieco na tlmenie resp. lahsie vykasliavanie (ak je vela hlienov) a riadne si pri kasli tlac na tu ranu minimalne nejakym zrolovanym uterakom 😉 aby to nezakrvacalo znova

annalena
1. feb 2010

latvia trosku mimo...ale ako sa vola taky ten vankusik naplneny pieskom,na zatazenie, co sa dava po operaciach na rany. mate take nieco? ja si teda neviem spomenut na slovenske pomenovanie.... 😅 hanbaaaaaaaaa

latvia
1. feb 2010

annalena 😀 dievca, ty mas velmi dobru mienku o slovenskom zdravotnictve 😉 tu ked si nieco opyta tak vacsinou nedostane 😉 asi by bolo lepsie keby si sama niecodoniesla....napr. ACC

andy22
1. feb 2010

ozaj, to vrecko s pieskom... Este sa to po sekciach dava? Ja som to pri prvej sekcii mala...

latvia
1. feb 2010

fuuuuu, zeby pytel s pieskom? 😀 ja neviem ci sa to vobec teraz dava 😕 😅 😀

annalena
1. feb 2010

😅 to vaaaazne, az take zle, tak som nic nepovedala 😅 ale urcite by si nieco mala dat, hlavne potom. ja som totiz tiez mala nadchu a kasel, nic som si nevypytala, a potom som tak aj dopadla, mi to zakrvacalo a museli mi to znova otvorit, brrrr.
u nas sa to vrecko dava, ja som ho tiez mala, cely den a potom po tej 2. operacii 2 dni 😝

latvia
1. feb 2010

no, nedivila by som sa keby pacientkam nakazali doniest aj pytel piesku 😝 ked sa uz pribory a hrnceky a toaletaky musia nosit 🙄
ja som si na bolest po porode naordinovala sama lieky 😝 tak to je asi najlepsie, aby nemali dojem ze clovek chce po nich vela....nejake to vykasliavatko by som si vzala, aj tlmic kasla.....trebars solmucol a stoptussin? celkom fajn kombinacioooo 😉

latvia
1. feb 2010

analena 😀 a larsena hodit na brucho a ani pytel netreba 😝

sadka01
1. feb 2010

Bez liekov som cele tehotenstvo. Este raz vdaka za rady.

latvia
1. feb 2010

idem ja spat lebo uz potim ....gute nacht a dobru noc 😉 dobrou s kobrou 😉

annalena
1. feb 2010

noooo, aj ja som si nakoniec naordinovala stoptussin 🙂 ale uz bolo neskoro 😒
vies latvia, v nemocke som mala taku "lahsiu" literaturu 😀 😀 😀 aj bez toho som tam urobila sebou dost velky rozruch 😀

annalena
1. feb 2010

aj ja pojdem, ale este ide 112..... 😎

zuzana1971
1. feb 2010

ja som diabeticka na inzuline a neviem este ci budem rodit CR, ale chcem sa spytat annaleny a latvie ako to bude so mnou, ked ja musim jest pravidelne viackrat denne a pichat si inzulin, ze neviem si predstavit, ze nebudem 24hodin pred CS jest a pri vyvolavanom porode, ktory moze trvat aj 3 dni si to viem predstavit este menej 😝 tam tiez nebudem moct jest, ak by to nahodou skoncilo nakoniec CS

annalena
1. feb 2010

zuzi jest nemozes 6 hodin pred CR. pravdepodobne ak to bude planovany CR pojdes hned medzi prvymi, cize rano o 8ej. To znamena, ze nejest priblizne od polnoci 🙂 a cukor ti budu urcite pravidelne merat aj pocas CR aj po, ak by to prilis klesalo, daju ti infuzku, to sa nemusis bat. Je dobre ale vsetko vopred prediskutovat s anesteziologom tej danej nemocnice.
ides na planovany CR alebo ti povedali, ze ti budu vyvolavat porod???

supi
2. feb 2010

ahojte, mozem sa spytat ake vysetrenia treba urobit pred sekciou v celovej narkoze? Lebo mna Dr. poslal len na krvne testy a nic viac, sa mi to zda nejak malo... alebo to mi budu robit az po prijati?
A ako je to s prechladnutim, ak by som prechladla, budu mi to aj tak robit?
dakujem 🙂

k.a.t.k.a.
2. feb 2010

ja som mala sice len spinal, poslali ma na interne vysetrenie to zahrna krv, tlak a trosku ta poprezera dr. a s tymi vysledkami som sla na anesteziologicke oddelenie, kde dr. posudil co bude pre mna najvhodnejsie 😉

annalena
2. feb 2010

supi tak ako pise katka, to plati aj pre celkovu. pri lahsom prechladnuti (bez teploty, zavazneho kasla, zmien v krvnom obraze, ziadnych zapalovych parametroch) sa moze robit narkoza - vhodnejsi by bol samozrejme spinal, ale da sa aj celkova. Ak je nachladnutie zavaznejsie, resp. chripka a pod. tak iba urgentne stavy. 😉

aninka89
2. feb 2010

ahojte baby, možem sa vás opýtať na jazvu po sekcii? Ako dlho trvalo až sa vam zahojila a nebolo ju vidieť? Ja som už 4.mesiace po pôrode a jazvu mám stále bolestivu, veľmi hrubu a má tmavo fialovú farbu....no otras. Keď som prišla z nemocky nebolo ju ani vidieť no teraz... ☹ denne si ju natieram contratubexom ale nepomáha

pajinka23
2. feb 2010

ahojte 🙂 ja som len osem a pol mesiaca po SC a 15augusta ma caka dalsi porod cisarskym rezom ☹Dost sa toho bojim lebo este ani prvy rez nemam celkom zahojeny.A ani neviem ako ma budu rezat ked uz jeden rez mam.Neviete mi niektora poradit?Mam stoho dost velky strrach 😔

annalena
2. feb 2010

pajinka neboj, nemas coho. ved si tu precitaj, ze velmi vela bab ma 2 CR, aj do 2 rokov. vacsinou sa bere sa ten isty rez. cize jazva ti zostane len jedna. ako to myslis, ze nemas jazvu este zahojenu?

aninka Dr tu jazvu uz videl? hlavne ked sa zmenila a boli. ta bolest je nova alebo cele 4 mesiace? ale niekedy to fakt moze trvat dlho, aj rok, kym sa to zlepsi. zavisi aj o to, ako ti to zasili, ake nite pouzili a aku mas hojivost ran.

aninka89
2. feb 2010

annalena... nite nepoužili ale mala som spony a na začiatku ta rana vyzerala celkom dobre, každy vravel že ju mám perfektne zahojenu, len bola bolestiva, citliva a neprijemna na dotyk. Dr. videl a vravel že do toho 3 mesiaca od pôrodu by sa mala celkom vstrebať a že ju nebude vidieť no ono sa to zhoršilo. Je to moja prvá taka rana, tak neviem či to moje telo tak blbo zvlada alebo sa niečo pokazilo 🙄

annalena
2. feb 2010

tak ked to na zaciatku bolo pekne a sa to zhorsilo, tak to urcite este raz ukaz lekarovi. rany s tymi clipmi (spony) sa vacsinou dobre hoja, ale jazva tam zostava urcite vacsia ako ked sa pouzije kozne sitie. a zavisi teda aj od tvojho tela, ako sa s tym vysporiada, niekomu zostanu vacsie jazvy inemu takmer ziadne. no aj tak by nemala boliet!!!!
taky zvlastny pocit v tej jazve, zmenena citlivost to moze byt zial velmi dlho...a nemusi vymiznut ani vobec. 😒

latvia
2. feb 2010

a ked gyn povie ze je to ok, tak chod za chirurgom nech sa na to mrkne 😉

aninka89
2. feb 2010

Ďakujem annalena. Nechapem prečo väčšinou hovoria, že sekcia je ľahky a "pansky" pôrod keď ja mam pocit, že brucha sa už normálne nikdy nebudem môcť dotknuť....

annalena
2. feb 2010

latvia 😀 doveruj, ale preveruj 😀 tiez som za chirurga....

annalena
2. feb 2010

aninka je to operacia ako kazda ina....to si zial mnohe neuvedomuju. ☹ v zahranici zacinaju ficat cisarske na ziadost pacientky, to v zivote nepochopim.....

latvia
2. feb 2010

annalena 😀 vieme svoje, ze? 😀

aninka, zial, je to tak, ze cisar sa v dnesnej dobe povazuje za nieco nadstandardne a lepsie nez normal porod...nie vzdy je tomu tak 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre