Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

annalena
3. feb 2010

joanna ak mozem za latviu....hej 😉 pri planovanej sekcii sa aj tak vacsinou pocita, ze sa bude robit v spinali a nie v celkovej. 🙂

joanna333
3. feb 2010

dakujem anna, viem ze aj ty si velka odbornicka anesteziologicka, len som videla ze latvia tu dnes bola tak preto otazka na nu 🙂
a este jedna otazka, tie vysetrenia mi stihnu urobit za jeden den aj s vysledkami? lebo neviem ci ma tam hned aj nenechaju alebo poslu domov a na dalsi den sa dostavim...ktovie ako to funguje na kramaroch...

annalena
3. feb 2010

ved to je ok a dakujeeeeem, ze odbornicka 🙂 🙂 🙂
kramare su velka nemocnica, labak funguje urcite 24 hod denne, takze tie vysledky budu 100%hned v ten den. ale ako to tam presne chodi, ci si ta tam nechaju a tak, to by mozno vedeli skor baby co tam rodili.....a to ti doki nepovedal, ze kedy ti daju termin na ten cisarsky???

joanna333
3. feb 2010

no doki len povedal ze v polovicke bud. tyzdna urobime sekciu, a 9. mam ist na odbery. 10. alebo 11. by mala byt sekcia, len ja som bola dost v strese, a ani som jednoznacne nepochopila ci tam mam toho 9. naklusat aj s kufrom 🙂) skusim zajtra este zavolat sestricke...
no a odbornicka si, ako aj latvia, citala som vasu diskusiu ohladom spinalu a mam v tom trochu jasnejsie... 😉
ja som len zvedava ako vydrzim lezat na chrbte 12 alebo viac hodin...

annalena
3. feb 2010

hej, to bude urcite najlepsie, ked tam este zavolas. ale mozu to spravit aj tak, ze 9. odbery a potom pojdes 10. alebo 11. priamo rano na prijem a v ten den aj na sekciu. 🙂 ale to je od nemocnice k nemocnici rozdielne.
a neboj, ono to najskor ani tak nepride to lezanie na chrbte, najskor mas aj tak spinal (cize si ako "ochrnuta") a hybat sa nemozes 😀 a potom ked uz zacnes citit jazvu a tak, budes rada, ze sa nemusis hybat aby to nebolelo 😀
u nas sa sice lezi len asi 4-6 hod, potom ta uz zenu vstat (aspon sa pokusit), ale ja som aj tak bola rada, ze sa mala narodila vecer, cize cez noc ma nechali na pokoji, vstala som az rano (cca po 10 hodin od CR)...tak som si pospala a aj tak som sa skoro vobec nehybala.
ako som tu uz pisala, to lezanie 12 hod a viac mi pride prehnane, ale co uz.....kvoli babatku by som lezala aj 2 dni 🙂 🙂 🙂

andy22
4. feb 2010

joanna, ja mam tiez planovany cisarsky na Kramaroch. Rano o siedmej mam prist nalacno, urobia mi odbery a predoperacne vysetrenia a vysledky su do dvoch hodin. Moj porodnik mi hovoril, ze okolo 10.00 uz kludne mozem lezat na sale 😉

supi
4. feb 2010

ahojte mam este otazku, mozno taku trochu mimo 😀
mozem mat pred sekciou v uplnej narkoze namalovane nechty a mihalnice?
Lebo vraj pred normal. operaciami nemozes mat nic, ani nechty na nohach namalovane, a kazu strhavat aj gelove nechty, tie sice nemam ale nechty na nohach nalakovane mam tak ci to mozem mat... 😕 😕

andy22
4. feb 2010

supi, sekcia je tiez operacia a pokial viem, tak nemozes mat ani nalakovane nechty ani gelove... Mihalnice mozes...

k.a.t.k.a.
4. feb 2010

supi ja som mala gelove nechty 😀 tak tu vec co davaju na prst mi dali na ucho 😉 dokonca aj kontaktne sosovky som mala a nic sa nestalo 😉

ikula2
4. feb 2010

ahojte chcela by som sa spytat na sekciu, asi ste to tu uz preberali a z predchadzajucej strany mi vyslo ze otecko moze byt pri porode? niektora pisala ze miminko mu daju na vyzlecenu hrud. asi len pri spinalke je ocko pri porode vsak? a este druha otazka mliecko zacina, myslim to prve kolostrum, hned a potom sa to pomalicky rozbieha. viem ze asi tak na 4 den by maminka mala mat mliecko. ale co tie dni predtym.
ja zatial nemam naplanovanu sekciu ale som v 36tt a maly drobec sa neotaca takze to vyzera na cisara.

andy22
4. feb 2010

katka a kde ti robili cisarsky?

romana29
4. feb 2010

mě chtěli sundat brýle, ale mám 8,5 dioptrie a říkala jsem, že bych pak malýho vůbec neviděla, tak jsem si je mohla nechat. Na břicho mi ho nedali, jen ukázali - ukázkově řval 🙂, nevím, jestli otec může u císaře být, já bych ho na operačním sále nechtěla, takže jsme hned na začátku, protože jsem věděla, že císař bude, řekla, že otec u porodu nebude. On je citlivka, by tam omdlel a co tam pak s ním.

k.a.t.k.a.
4. feb 2010

andy na antolskej 😉

ikula otecko urcite nemoze byt pritom ak myslis cisarsky, on caka na chodbe a zavolaju ho do miestnosti kde budu babo osetrovat 😉 oni po vybrati okamzite zoberu babo na odsatie a potom teda aspon mne ho doniesli ukazat .. to bolo asi tak za 5 min 😉 na hrud ho neprikladaju a ja som aj tak bola tak mimo, som ani nevedela kde je sever, ze som bola rada

k.a.t.k.a.
4. feb 2010

ze dokazem trochu vnimat svoje dieta 😅

joanna333
4. feb 2010

andy, tak so si ma trochu vystrasila...ze v ten isty den aj sekcia 😲
ale aspon to budeme mat rychlo za sebou... 😕

latvia
4. feb 2010

ikula, kolostrum ti tecie ako prve, je to velm ivyzivne huste zlte "mlieko", to klasice zacne tiect neskor, dovtedy mas to kolostrum 😉

lukza
4. feb 2010

Ahojky holky tak které si pamatujete tak jsem měla na 8.2 naplánovaného císaře ale malí si řekl že přece nebude čekat a 27.1 mě před pulnocí praskla voda a ráno mě braly na císaře nechala jsem si pichnout spninál a to je díky vám že jste mě pěkně utěšily a vysvětlily že to nic není.a musím říct že jedině spinál ten zážitek je neposatelný když malého vytáhly a jak hned plakal tak mě tekly slzy štěstí.

ikula2
4. feb 2010

lukza gratulujem k stastnemu porodu a ze ste obaja zdravi 😵

blumka
4. feb 2010

lukza, gratulujem 😉

marselina
4. feb 2010

holky,která z vás byla na císaři,kdy vám donesli miminka na první kojení???ženě mého kamaráda se narodili císařem včera dvojčátka,a miminka jim na kojení přinesou prý až 4den,je to vůbec normální???

blumka
4. feb 2010

na 4. den? a to ako sa ma mame rozbehnut mlieko ak jej ho babo netaha? ved babo je najlepsia odsavacka..to je blbost podla mna

marselina
4. feb 2010

tohle přesně jsem taky říkala,ale ta maminka si asi nechce dělat problémy tak mlčí a nic neříká.mimča jsou v inkubátoru ale chodí za nima a dnes je chovala,nechápu sama proč je nenosí na kojení

blumka
4. feb 2010

marselina mozno prave preto ze su v inkubatore..narodili sa predcasne? mozno nemozu ist na dlhsiu dobu z inkubatora prec kvoli teplote...

latvia
4. feb 2010

marselina, a povedali ti vsetko? lebo je to fakt nie uplny standard....ak by aj bol nejaky problem co sa tyka vyberania dietatka, na novorodencoch su schopni pozicat matke odsavacku, aby si aspon mlieko odsala...nech sa mamicka spyta doktora preco nemoze kojit a nech si stoji za tym ze chce kojit, pokial na to niesu nejake dovody preco nekojit....napriklad ze sa babatkam tazko dycha....ale to musi zistit ...

lukzaaaaaa 😵 😵 😵 holka to je super ze si paradne porodila 😵 😵 tesime sa spolu s tbou 😉 😉 😉 potom mozes rozpisat svoje pocity a dojmy z celeho porodu a ako sa ma mimi a ty 🙂 🙂

latvia
4. feb 2010

kukali ste jojku??? davali o darovani krvotvornych buniek 🙂 nejaky policajt zachrani mozno zivot nemeckemu pacientovi 😵

marselina
4. feb 2010

latvia:mimča se narodili v termínu jak měli,maminka byla v celkové.mimi jsou v pohodě a zdravé,když si je může vytáhnout na pochování tak už rovnou může kojit ne???
já bych si o ně teda říkala pořád,o odsávačce jsem jim říkala hned at si ji půjčí nebo koupí

latvia
4. feb 2010

marselina, tak nech si stoji mamina za svojim ze chce kojit a basta, nech tam hned nabehne, ked ich moze mat na rukach tak moze aj kojit

blumka
4. feb 2010

marselina tak to je potom fakt divne...
a teda ked nema ani odsavacku tak cim ich krmia? a ako chce potom rozbehnut laktaciu

blumka
4. feb 2010

..baby, ja mam za sebou interne predoperacne a este ma poslali na anesteziologiu..tam sa bude co diat? staci ked tam zajdem v pondelok, nebudu mi robit nejake testy a nebude treba cakat na vysledky? ci ist radsej zajtra?
sestricka na gynde povedala ze oni mi len na zaklade toho interneho vypisu aku anestezu mi daju ale radsej sa pytam aj tu

marselina
4. feb 2010

co říkali tak jim zatím nedávají nic ☹ já bych se taky nenechala odbýt,říkala jsem že se vás tady poptám a pak jim písnu jak jste na tom byli s miminkama a kojením vy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre