Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

dori
25. júl 2008

možeš to urobyť aj tak ale rátaj s tým že ten čajík bude pôsobyť aj na teba a kŕče v brušku nie sú zrovna to naj 😉 ak si neni v pohode ty nabude v pohode ani bábo tak mu zrovna moc nepomôžeš 🙂 🙂 🙂 o tom že je harmanček alergén som nevedela ale maša malinká z neho nič nemala akurát že sa vykakala 🙂 🙂 ale dávala som jej polovicu doporučenej dálky namiesto celej lyžičky iba polovicu 😉

toni78
25. júl 2008

binki-díky,já taky doufám že se to do září spraví a nenastanou žádné komplikace.....to bych opravdu nechtěla ☹

montinka
25. júl 2008

inak baby po akej dlhej dobe si mozem mackat brusko aby mi zmizlo a aby som si neublizila? mam ho hrozne ta koza mi ovisa ako nejakemu sumo zapasnikovi.☹

binki
26. júl 2008

montinka: klííd, Tamarka má týden ne?

lila794
26. júl 2008

Monti, gratulujem!!!! 😀
Jaj, ovisnute brucha!!!! Mna sa po porode "neznali" ludia pytali, ci cakame druhe 😝 no chapes??? Radsej si ho nemackaj, ono sa to spravi. Trva to dlhsie, ale trpezlivost. Nic radsej nesil. Mne to tak zo dna na den zacalo miznut. Teraz, ked ho trosicku vtiahnem, tak je ploche. A to som mala obrovskeee brusisko. Naozaj, kazdy si myslel, ze cakam dve babatka. 😀

montinka
26. júl 2008

vsak aj mne ostalo take ako keby som cakala druhe lila. ved ja viem ja len mam depky teraz sa vyzliekat a prezliekat pred drahym aj ked on vravi ze jemu to nevadi. binki ano tyzden.

montinka
26. júl 2008

baby a este mam otazku. nosili ste niektore taky ten stahovaci pas co sa da kupit v zdravotnzch potrebach. hm aj na ten je asi este skoro to asi az ked ma prestane uplne boliet brucho vsak?

binki
26. júl 2008

nakonec jsem to montinko nenosila, v porodnici mi to nedoporučili, když jsem se ptala, že to má vliv na zavinutí dělohy ne na ten převis 😀 a jizva mne dost bolela
co ti můžu doporučit je cvičení pilates, to mi pomohlo, po každé lekci mívám tak o kilo méně...

montinka
27. júl 2008

vdaka binki hm no tak to si zistim kde u nas a ci robia pilates a zacnem chodit ale az neskor teraz je este skoro velmi

sulamith
28. júl 2008

montika,ten stahovaci pas pas ti este tak skoro po sekcii nedoporucujem,ja som si ho dala,ale rana strasne stipala,a bolela ... Brusko sa ti zmensi aj bez toho. Ale ak chces tak ho nos neskor,aspon o 3-4 tyzdne...
...a samozrejme blahozelam k Tamarke 🙂

kacatko03
28. júl 2008

ahoj holky mužu se zeptat zda nevíte kdy určí plánovaný císař? první dítko mám akutním císařem, nepostupoval bo se neroztahovala pánev, a jeden dr říká že mě nebudou trápitže by to viděl na plánovaný a druhý zase že se uvidí tak jsem z toho zmatená.

montinka
28. júl 2008

sulamith dakujem za radu joj a ja by som si ho bezala kupit hned.a dakujem za blahozelanie

luciask1986
28. júl 2008

ahoj tak mne sa zda ze do 20t a tamarka je nadherna rodila si cisarskym?

luciask1986
28. júl 2008

kacatko tak planovany cisarsky mala znama tak to ti doktor povie ze prite lwezat napriklat v pondelok urobia ti testy a v utorok je babo vonku na svete

levula
28. júl 2008

Ahojte, ma niekto skusenost alebo radu, ktora z BA nemocnic je na cisarske najlepsia? Dakujem

sandraa
28. júl 2008

Ja som rodila spinalom vecer o 21 a rano o 9 ma prisli sestricky postavit a poslali ma do sprchy takže neviem ci ajuskamimi nemyslela 12hodin....kokso a ked si predstavim ze mi rano o 5:30 doniesli maleho tak mi je ešte teraz z tej situacie zle...ešťe že maly spinkal....a že prikladajte si ho maminka...a maminka sa ledva hybala...ani držať som si ho nevedela, len som ho vybozkavala a prišli mi ho zobrať...

montinka
29. júl 2008

ahojte. luciask ano rodila som cisarskym. hm sandra ja som rodila spinalom a 8 rano a na druhy den o osmej ma tiez vyhnalli ze sa mam postavit( stala tam pri mne sestricka a nie ze by mi trosku pomohla 😠 ) a umyt zuby ale malu mi dali na cely den asi az treti den co som bola na normalnej izbe a akoze este vtedy som mala dost a mala som co robit

adulik16
30. júl 2008

Ahojte,uz som tu raz pisala, ale nikto mi neodpisal, neviete nahodou ci je laparoskopia dovod na cisarsky rez?Laparoskopiu som absolvovala pred rokom. Doktor sa somnou o tom este nechce bavit, vraj je casu dost.

dzanka3
30. júl 2008

chcem sa spytat ak mi viete odpovedat - v piatok mi robili cisarsky a od vcera sme doma....
dnes som si nasla nad pupkom tvrde ako slepacie vajce velke..... - to tak ma byt ci co to je??? 😨

lucky.lady
30. júl 2008

dzanka: to si Tě tam moc dlouho nenechali 😠. Radši zavolej do nemocnice. Myslím, že to není úplně normální. Budu ti držet palce 😉

dzanka3
30. júl 2008

lucky nestraz...mysliz ze niecim by som si ublizila???
no skusim zajtra zavolat a zistit co to je.... ☹

certica
30. júl 2008

dzanka, to tak pustili uz po 4 dnoch? 😕
neviem, co mozes mat nad pupkom, velmi som to nepochopila. a doteraz si tam nemala nic? ja by som sa s tym isla urcite ukazat

lucky.lady
30. júl 2008

dzanka, přeci jen to byla operace. S tím není radno si zahrávat. Po císařském řezu se v porodnici "normálně" alespoň v Čechách, zůstává 7 dní. A je to z dobrého důvodu. Nastat můžou různé komplikace. Zánět, sraženiny....
Určitě Tě nechci strašit, ale vážně bych to nepodceňovala ☹

montinka
30. júl 2008

dzanka aj ja som bola asi az sest dni v nemocke. a ja mam tvrde akurat tak pod pupkom ale to sa mi este asi ta maternica nedala na miesto ko ma byt. inak baby mam otazku je normalne ked mala uz druhy den nekakala?

arabeska
30. júl 2008

dzanka ja som bola v nemocke 7 dni 😕 radsej sa im xod ukazat lebo to co opisujes som ani ja nemala...
montinka ak je mala kojena tak ej to uplne normalne

silvia.s
30. júl 2008

ja som tiež rodila cisarskym rezom a išla som dommou na 5 deň ale než som mala problemi mne sa okolo rany ešte v nemocnici spravili take tvrde hrče a doktor povedal že to je tym že ma moc zavodnili . ked som prišla domov z rany mi začala vytekať voda ako fontána. vytekalo mi to si1 mesiac kym sa mi cela rana zahojila .keby ma pri prvom pôrode nedokašlali mohla som rodiť dvojčata normalne. ale nakolko ma dokašlali a chirurgovia ma davali do poriadku už to nebolo možne . čiže mam vytrpene oba pôrody.

sulamith
30. júl 2008

ahojte,montinka,mne maly kaka raz do tyzdna 😉 , a je iba kojeny. Je to normalne.
dzanka,tak to ta ozaj prepustili veeelmi skoro. Stehy este mas? Boli ta to?myslim to tvrde co opisujes...Chod za svojim gynekologom ukazat sa...

romca3
30. júl 2008

Tak já šla asi po 7 dnech. Po císaří jsem ležela asi 24 hodin a pak se umýt, to mě vůbec nešlo a bylo mi pořád zle. Asi třetí den je napadlo mi vzít krev na rozbor a výsledkem bylo 2.5 litru nové krve. Z rány mi koukala hadička z které mi odkapávala krev a od jizvy dolu jsem byla modrá jak kraslice. Nakonec ještě hematom , který mi tam zůstal. No užila jsem si, ale stálo to za to.

binki
31. júl 2008

taky mne pouštěli 4 dny po cs, ale celkově jsem tam byla 6 dní

dzanka3
31. júl 2008

dievcence mne tie cvocky uz zacali same vypadat....takze zahojene bolo dobre.....
maly zacal priberat - tak nas pustili - a bola som aj rada....
uz to mam trosku nad pupkom a trosku pod pupkom tu hrcku...uvidim ako sa to bude chovat dalej...asi ozaj viac lezat musim...vcera som viac chodila a sedela a nelezala....

inak ja som v piatok mala cisarsky a v utorok pustili - tak na piaty den...snad to stacilo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre