Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

lencici
27. mar 2008

mna postavili na nohy až po 2 dňoch myslela som, že zomriem 😝 hneď mi malu dali aj na izbu fakt to bolo dosť náročné kým som sa dostala k postielke

jabber
27. mar 2008

lencici - tak to jo, to je dost náročné..... 😖 . Mě dali malou na pokoj až třetí den a byla jsem fakt ráda, do té doby jí vždycky několikrát za den tak na hodinu donesli a ještě další 2 dny si jí brali na noc a přinesli jen na krmení, abych se vyspala. Ono teda stačilo se dohrabat na WC a do sprchy - to byla taky ty první dva dny hrůza.

lencici
27. mar 2008

To my ani nehovor prve 2 dni spm ležala na pooperačnom pri starých ženách lebo pre mňa nemali miesto. Prídem na 600nedelie a hups hneď mi dajú malú a staraj sa bola som unavená jak pes 😒

vesi
28. mar 2008

aj ku mne prišla taká mladá príliš aktívna sestrička, že mi doniesla malú. tak som na ňu pozrela, či je normálna a povedala som jej, nech malú zoberie a postará sa o ňu, že ja nevládzem....nebudem predsa riskovať, že odpadnem alebo čo... ked sa na to necítite, treba to povedať, je to úplne normálne, ved sú tam na to aby vám pomohli, o svoje dieťatko sa budete starať celý život, no v prvom rade sa musíte po takomto zákroku dať dokopy 😉

junovka
28. mar 2008

mne to nevadilo 😉 Svoje dcerky som chcela mat stale na ociach 😉

jabber
28. mar 2008

vesi - přesně, jsou tam od toho....ale možná to taky nemají jednoduché - ony jsou určitě i maminky, co si zase stěžují, že nemají děti hned u sebe 😒 .

kalo
28. mar 2008

Je pravda, že když jsem byla první den na 6ti nedělí, tak jsem měla vždy hrůzu, když vstoupila sestra do dveří, že mi nese malou, že budu muset 5 minut vstávat 🙂 Já byla moc ráda, že si ji nechávali na noc...já byla nemožná 😀

barbarek
28. mar 2008

Ahoj holky tak můj císařský řez je naplánován na 9 dubna, tak jsem na to zvědavá. Zatím mi to moc nedochází, ale ono to přijde až to bude za dveřma 😀

vesi
28. mar 2008

jasné, niektoré ženy chcú mať deti hned pri sebe, zase tá sestrička bola potom v pohode, malú zobrala, ja sa nesťažujem, chcela som len povedať, že ak sa na to necítite, treba to povedať. ja som síce dala malú k sestričkám, ale pokojná som určite nebola, lenže som sa cítila strašne slabá, bolo mi zle, točila sa mi hlava, stavy na odpadnutie a po3 dňoch nenormálne bolesti hlavy, ktoré ustúpili len ked som ležala. na druhej strane teraz sa nad tým len pousmejem, v podstate to nebolo také strašné 😉 a je pravda, že po prvom cisárskom som sa pozbierala rýchlejšie, ale to mohlo byť aj vekom 😀 😝

junovka
28. mar 2008

vesi, ja zase pri druhom cisaraku som sa skor pozbierala 😉 😀

junovka
28. mar 2008

....uz som to mala nacvicene 😀 😀 😀 😀

kalo
28. mar 2008

junovka: a to druhé dítě si nemohla rodit "normálně"?? Doktor ti to nedoporučil, kvůli prvnímu císaři nebo byly nejaké komplikace?

junovka
28. mar 2008

koli srdcu 😉

kalo
28. mar 2008

Aha... 😨 Víš, já sonduju, s jakou pravděpodobností bych druhé dítě mohla rodit normálně...Tak uvidíme 😉 😉

junovka
28. mar 2008

a prve, preco si rodila cisarakom? 😕

certica
28. mar 2008

kalo, ja budem rodit pravdepodobne urcite normalne, aspon teda na uvod 😀

kalo
28. mar 2008

junovka: malá byla hlavičkou nahoru...+moje těhu cukrovka 😒
certica: fakt? Tak to pak napiš! Moc držím palce, ať to vyjde!! Mě dr.řekl, že když nejsou problémy a všechno je, tak jak má, tak není problém... 😉

certica
28. mar 2008

no, zatial splnam vsetky predpoklady vraj - babo nie je velke, ja bez problemov... uvidime. urcite zreferujem 😉

susanh
30. mar 2008

Ja som prvé rodila plánovaným cisárom kvôli úzkej panve. Mohlo by sa stať, že pri druhom tehu sa mi panva roztiahne viac a nechajú ma rodiť normálne?

junovka
30. mar 2008

tazko povedat 😒 moja svagrina ma uzku panvu a obe deti porodila normal, dokonca druhe porodila bez nastrihu 😉

aviril
30. mar 2008

Ahojte. Ja som mala tú česť vyskúšať oba spôsoby pôrodu. Prvý syn sa narodil cisárskym v úplnej narkóze - kvôli ozvám srdca - spomaľovalo pri kontrakciách, nuž ma rýchlo museli operovať. Pri druhom som mala plánovaný cisarák, ale keď ma už pred zákrokom vyšetrovali, bola som už otvorená na 4 prsty, tak mi dali na výber a rozhodla som sa pre riadny pôrod. A aj toto tretie by som chcela porodiť normálne - ak sa pretočí dole hlavičkou, lebo naposledy v 29tt bol ešte dole riťkou a vtedy je to automaticky cisarák. Už teraz sa toho hrozím. Po cisárskom som mala strašné bolesti, neskoro mi prišlo mlieko, malý sa nechcel riadne prisať, lebo už ho začali dokrmovať z fľašky, až na 9.deň som išla domov. Ani som ho nekojila, nepodarilo sa. A na izbu som ho dostala až po týždni, tak si viete predstaviť, ako mi bolo smutno. A pri druhom? Pôrod bolel, to je jasné, ale potom bolo super, malého mi dali na druhý deň na izbu, stále som skúšala, aby sa mi prisal, trvalo to, ale mala som na to dosť času a aj sa prisal a kojila som ho 9 mesiacov. A na 4.deň sme išli v pohode domov, všetko bolo OK. Takže ja teraz tiež by som chcela riadne rodiť.

marrlborka
30. mar 2008

Babenky v pohode. Neplaste ak nahodou mate strach a rozhodli ste sa rodit cisarskym 🙂 je to uplna pohodicka ja som ho absolvovala teraz pred 10 dnami.A to som sa hned po nom postavila z postele a chodila.Dokonca sa aj sama starala o maleho.Vobec to nie je take strasne ako sa na prvy pohlad zda.

graziela
30. mar 2008

Marrlborka, tak to Ti teda uprimne zavidim, ze si bola fit hned po cisarskom. Ja som sa dlho spamatavala z porodu, este terat ked si spomeniem na to obd. po, mam zimomriavky...a to uz je odvtedy 5 rokov...Ono vela urobi hlavne psych. pohoda a samozrejme zdr. stav mamicky a presonal tiez hra dost dolezitu rolu...Ja som sa musela popasovat s pre-eklampsiou, malu som videla 1.krat az na 3.den a podobne, ako pise Aviril, sme sa absolutne vobec nerozkojili, hoci mliecka som mala od zac. dost. Tentokrat ma asi opat caka sekcia, ale som zmierena so vsetkym, proste bude, ako bude...Pri 1.tehu som si velmi zelala robit spontanne, sekcia bola neplanovana a ja som na nu vobec nebola psych. pripravena, myslim, ze 2.krat to zvladnem ovela, ovela lepsie. Teda aspon s tym pocitom do toho idem 🙂

rozak
30. mar 2008

susan pánev se určitě neroztáhne, ale třeba bude miminko menší a normální porod bude možný.
Pánev se roztahuje hormonálně před porodem..trochu se rozvolňují chrupavky, aby miminka mohla projít.
Jinak já rodila císařem 2x, zvládala jsem to jako Marrlborka, první dítě mi nedali hned, protože mělo trochu problémy s dýcháním, ale u druhého jsem si to nenechala ujít a měla malou už 2.den u sebe na pokoji a zvládala se o ni postarat i přes noc. Sice vždy nabízí sestřičky, že dítě odnesou, aby se maminka mohla vyspat, ale mně to stejně spát nenechá, tu první noc po císaři, kdy se ještě nesmí vstávat ji nosili na přikládání asi po těch 4 hodinách a když malou jednou přinesli se zpožděním, už jsem byla stejně vyplašená, že se něco špatného děje.
Ale fakt záleží na přístupu maminky, jak se vyrovná s bolestí.
Miminko u maminky je ale nejlepší lék na bolest a nepohodlí. 😀
Tak ať to máte bezbolestně brzo za sebou 😉

francizskajs
5. apr 2008

Ahojte mamimy, ja som mala v plane rodit normalne ale ked mi praskla voda tak sa maly posunul, no takze ked sme prisli do nemocnice tak doktor hned povedal ze by bolo lepsie cisarskym,ak nechcem cakat kym maly znova zide dolu co mohlo trvat aj 12 hodin,cize sme neriskovali.takze mi este spravili krvne testy koli krvnym dostickam lebo som bolo pocas tehotenstva a aj pred anemicka.Cisarsky som mala len s epiduralkou a bolo to super citila a videla som prakticky vsetko(okrem sitia).Musim povedat ze som maximalne spokojna a nieje sa coho obavat..Rodila som v zahranici takze tu prvy krat pocujem ze sa cisarsky vybavuje dopredu.

stresmenka
5. apr 2008

ahojte maminy poradte... Ja si vybavujem cisarak koli sterilizacii je to koli veku a doky mi rozprava,ze vraj potom boli rana po zahojeni, ze aj babo trpi a ze na tu sterilizaciu by som mala ist po sestonedeli 😒 ale potom sa aspon u nas plati pomaly 6000.- . Neviem sa rozhodnut ci si to dat robit v narkoze ci epiduralkou mam totiz problemi s chrbticou v oblasti krizou a bojim sa,ze to nezabere neviete mi niektora poradit? Prvy porod bol rychli za necele 4 hod. som mala po vsetkom, ale vyvolavany 🙂 . Dakujem

grety
6. apr 2008

stresmenka - ja som rodila cisarskym rezom v plnej narkoze. prebrala som sa po 2 hodkach, hned mi doniesli malicku, bola uz krasna cistucka oblecena v kosielke a zavinovacke. Povodne som myslela ze mi dr napichne spinalku, ale on povedal, ze nie, naco, ze to urobime v celkovej narkoze. Po prebrati som bola hned cula, ziadna malatnost, bolesti hlavy - nic. Zotavila som sa velmi rychlo (klop klop klop) v podstate na 3 den ked ma odcievkovali som uz fungovala normalne, na 5. den som sla domov. Zasa kamoska mala spinalku, priebeh mala tiez taky super ako ja, teda nebolela ju ani hlava, zotavila sa rychlo, ale dnes ma jej maly 10 mesiacov a stazuje sa stale na bolesti v oblasti vpichu. Ja by som nemenila a ak pojdem rodit znova, chcem radsej celkovu narkozu.

certica
6. apr 2008

grety, az na 3.den ta odcievkovali? 😕 ja som mala spinal a odcievkovali ma hned, ako som sa postavila prvykrat a osprsila, t.j. po 16hod.

alififi
6. apr 2008

jezis certica, sak ty za chvilu rodis, jak to leti :o))
chces zase spinal ?

certica
6. apr 2008

no letiii 😎 , ak by bol nahodou cisarsky, tak urcite

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre