Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

petule.h
9. apr 2008

to asi né, vždyť musíš ještě menstruovat né?nebo už né? myslím, že půjde hlavně o tu jizvu a jak se to hojí uvnitř pozná ultrazvuk, rozhodně do tebe š´tourat asi nebude 🙂

vesi
9. apr 2008

čertica, čo tu ešte robíš, chod už rodiť 😀 😀 😀

certica
9. apr 2008

no moja, sa ti hovori 😀 . dnes som skusila vonku detsku hojdacku, mozno som nieco rozhybala 😀

vesi
9. apr 2008

😀 😀 😀 a nechceš to už mať za sebou? tak drobcovi dohovor 😎

bellasandra
autor
10. apr 2008

gaba- klasická gyn. prehliadka to este nebude, az po 6 týzdnoch, najprv kuk - len na jazvu

gaba3
10. apr 2008

holky, díky 🙂

irenan
12. apr 2008

Holky nevite podle ceho se vypocitava termin pro cisarsky rez. Slysela jsem ze se dela 10 dni pred terminem porodu a dela se to podle terminu posledni menstruace nebo podle ultrazvuku. Rekla bych ze ultrazvuk se asi presnejsi ne?

aadula
13. apr 2008

irenan: hm..ja som o inom výpočte nepočula, dva razy som cis. rodila a vždy podľa menštruácie rátali..Akurát teraz 2x som mala termín 14.12. a dohodli sme sa na cis. reze na 11.12., ale keďže som dostala bolesti, tak malý sa narodil 9.12. 🙂 tak neviem..záleží od tvojeho gynekológa

petule.h
13. apr 2008

souhlas, jako termín porodu v průkazce by měl být naplánován císařský řez, ale záleží určitě i na okolnostech..spojené s tvým stavem 🙂

irenan
13. apr 2008

tak to nechapu. Ptala jsem se kdyz je cisar planovany jak dlouho pred terminem porodu se dela a podle ktereho terminu se ten cisar naplanuje jestli podle posledni menstruace nebo podle ultrazvuku. Ja mam totiz podle posledni menstruace termin 23.5., podle ultrazvuku 9.5. a podle pohybu 10.5. A slysela jsem ze se dela cisar asi 10 dni pred terminem, kdyz je planovanej, tak se jen ptam podle ktereho terminu se to ridi jestli podle PM nebo podle UTZ.

aadula
13. apr 2008

irenan, myslím, že to bude podľa menzesu...napr. mne vôbec iný termín ani nedával...len podľa toho..aj keď na ultrazvuku mi ukazovalo o nejaký týždeň, dva menší plod...vôbec sa toho nedržal...ale neboj..tvoj lekár to iste vie..a všetko dopadne a bude ako má byť
🙂

kalo
13. apr 2008

Určitě podle okolností...já ho měla o 10 dní před termínem /ale jedním z důvodů byla moje těhu cukrovka a velmi malé mimi podle UTZ...pozn.ale sekli se, malá vážila o kilo víc 😒 /

irenan
13. apr 2008

my mame konec panevni

kalo
13. apr 2008

irenan: my byly také KP...což byl hlavní důvod...To je mě "fikli" o 10 dnů dřív bylo spíš kvůli té cukrovce a kvůli tomu, že byla malá malinká... ☹

irenan
13. apr 2008

no tak ja doufam ze jestli mimco zustane porad KP ze me nenechaji rodit nejdriv normalne a pak ze se najednou nerozhodnou pro cisare. Ted uz se snad koncem panevnim nikde nerodi ne? Slysela jsem ze je to nebezpecny hlavne pro miminko. Doufam ze jestli teda mimco zustane v tehle poloze tak se rozhodnou vcas a bude to planovany cisar. ☹

krajcoanka
13. apr 2008

baby, ja sa chcem spýtať aj vám ostali po cisáry veľké bruchá 😢 😠 Mna sa každý píta či som v 4 mesiaci 🤐
po 1. pôrode som mala brucho ako pplachtu, ale teraz ho mam ako balon. každy hovoril že po 6-nedeli to klesne a už je 6 mes. od vtedy a nič. ☹

bellasandra
autor
14. apr 2008

Mne doktorka vyratala cisársky podla týzdna tehotenstva- povedala ze v 38tt môzeme . No a este to porovnavala s UTZ....Nakoniec, ale som aj tak sla o týzden skôr. No a podla mojich výpočtov to bolo 35-36tt- ale malá sa uz pýtala.

Krajcoanka- ja som mala brucho - teda kozu dost ovisnutu---a az kým som nezačala cielene chudnut som to tak mala. Zálezí asi od toho kolko si pribrala a aku pruznu mas kožu.

aadula
14. apr 2008

ja mám tiež brucho tak ovisnuté, ale kozu ani nie..skôr .."sadielko" 😀 , ale o chvíľku môžem cvičiť a tým sa mi to dúfam napraví...a hlavne korčule..tie robia divy...boky pracujú, zadok..no proste všetko čo potrebuje

dzidzuska
14. apr 2008

caute baby tak sa tiez pripajam tiez som sla cisarskym a museli ma rezat dva krat kvoli vnutornemu krvacaniu...vsetko je ok az na to ze mam znecitlivenu znacnu cast brucha... ☹

certica
14. apr 2008

krajcoanka, podla mna to nezavisi od druhu porodu. ja som praveze mala po cisarskom na 3.den brucho ako obrateny lavor, doslova - mensie ako pred tehu, kedze som prakticky 4 dni nic nejedla.
uvidime teraz, sama som zvedava. celkovo mam o 7kg viac ako pri prvom tehu, takze asi aj brusko bude vyzerat trochu inac 😅

graziela
14. apr 2008

Ahojte,
Certi a ty tu este co vystrajas? Martinkovi sa nejako nechce von? Som myslela na teba cez vikend, ze ty to uz mozno mas aj za sebou a ty nic... Ako sa citis?
Co sa tyka bruska po cisarskom, ja som bola prekvapena, ze mi po porode neostalo vela z neho...ale to bolo tiez tym, ze som bola 3 dni na infuzkach a potom mi ani nechutilo vobec jest. V porodnici som nechala 10 kg z 15, no ale z toho mohla byt asi 1/2 voda. No ale s bruskom som od porodu veru vobec nebola spokojna, ale za to si mozem sama...sedave zamestnanie, malo pohybu, ziadne cielene cvicenie...Okrem toho nadvaha a uz teraz v 32tt mam o 6 kg viac ako pri 1.porode, az sa hanbim, ani vam nepoviem, kolko to je ☹ Po porode budem potrebovat zhodit takych 20-30 kg, aby som bola spokojna...Ale toto uz patri do inej temy ...
K terminu plan. cisarskeho - mne aj v porodnici vysvetlovali, ze datum porodu sa urcuje podla uplne 1.uzv, ktr. sa vo vacsine pripadov suhlasi s posl. menstr.V pripade, ze je cisarsky planovany, je asi dolezita indikacia, teda dovod, pre ktr. musi byt vykonana sekcia. Ja osobne som sa o tomto este nebavila nejako detailne ( moj dr. sa k sposobu porodu este nechce vyjadrovat, vraj je to predcasne), ale myslim si, ze v mojom pripade, kedze uz raz som sekciu mala a teraz je moje tehu rizikove kvoli predch. pre-eklampsii, nebudu dr. zbytocne cakat a urobia mi sekciu mozno o tyzden, dva skor...Ale samozrejme, dolezite je, ako na tom bude babo, myslim, ze musi mat tiez nejaku min. vahu, ak chcu robit sekciu skor. Ale to su len take moje dohady a odhady, najlepsie je, opytat sa viacerych odbornikov...

jejke
14. apr 2008

Takisto som po cisárskych schudla hneď 6 kg, brucho mi nemohol doki ani chytiť také ploché bolo,že kde ho mám sa smial... 😀

Čerti,uf 😲 bež už do nemocky,to čo máš za doktora že prenášaš???

lullka30
14. apr 2008

mne urobili císaře 2.dni pred termínom porodu- malá bola KP a ako prvorodičke mi odporučili cis.rez

certica
14. apr 2008

jejke, zajtra uz idem, takze mala by som byt 2-nasob.mamina 😉 . no a co tu robim? som total zavreta 😀 a hlavne mi nic nie je, ziadne naznaky, priznaky, tvrdnutie, ci poslickovia... a to som pila malin.caj, beriem homeo a pod. 😀

bellasandra
autor
14. apr 2008

No to znecitlivenie je dost hnusné, ja ked sa nahodou dotknem nad jazvou, az ma zima trase 😝

Certica- tak nech to mas v pohodke za sebou 😉

graziela
14. apr 2008

Certi, tak drzime palce, nech je to rychle a neboli az tak moc...Asi ti budu porod vyvolavat, ze? Dufam, ze budes mat aj na tento porod len a len dobre spomienky, hoci mozno to bude ine ako prvykrat 🙂 Potom sa nam ozvi, ked uz budete domka...

vesi
14. apr 2008

čerti, tak držím palce a nech je to rýchle 😀

aadula
14. apr 2008

certica, ja som myslela, že už si tam 🙂 tak teda veľa šťastia a potom zdravíčka

certica
14. apr 2008

dakujeeem baby, urcite dam vediet 😀

ajajka
14. apr 2008

ahojte maminy pripajam sa k vašej teme .Prvy porod som mala aj ja cisarsky a dnes som sa dozvedela že na 80% bude aj druhy nakolko mam aj diabetes liečeny inzulinom trochu som s tym aj ratala no moj doki ma nahovara na sekciu pri vedomi ja sa toho bojim no rozmyšlam nad tym.Nemali ste niektora cisarsky pri vedomi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre